Fantasy-Svet.net
Január 20, 2022, 03:27:58*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Manhwa - Webtoony  (Prečítané 2285 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Flavel
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1522

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 770
Odporúčania: 2
137.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Flavel

« kedy: Máj 29, 2015, 23:50:17 »

MANHWA

Manhwy sú na rozdiel od japonských manga kórejského pôvodu, ale formou sa veľmi nelýšia - až na farebné kresby a dlhé stripy namiesto strán. Ja osobne som sa s nimi stretla iba nedávno, no odkedy som prečítala Tower of God sa stali Webtoony mojou novou posadnutosťou cheesy Preto sa rada podelím o svoje názory a takisto sa vždy poteším tipu na čítanie smiley

Tu len niečo z toho, do čoho som sa pustila, zoznam sa môže stále dopĺňať!

Tower of God

What do you desire? Fortune? Glory? Power? Revenge? Or something that surpasses all others? Whatever you desire, 'that' is here. Tower of God.

Baam žil niekde v tmavej diere, sám len jednou osobou - Rachel, jeho jediná kamarátka, ktorá ho naučila všetko, čo vie. Všetko sa zmení, keď sa Rachel vydá na dlhú cestu - na Tower of God, na ktorej vrchu podľa povestí čaká sláva, moc a bohatstvo. Baam neváhal ani len chvíľu a vydal sa za ňou, sľubujúc, že ju bude nasledovať až do smrti.
Ľahké podujatie to však nie je. Mnohí sa dennodenne vydávajú na túto cestu, ale len málo z nich sa dostane až hore: na každom podlaží treba prejsť skúškou, čím vyššie, tým ťažšie sa postupuje. Preto je to esenciálne, počas výstupu spoznáva nových ľudí, absolvovať tréningy a nestratiť vrch z dohľadu!

Tower of God je dočasne asi najpopulárnejšia manhwa, a aj ja to rada odporúčim ďalej smiley Je to jedna z najlepších manga\manhwa, čo som kedy čítala. Aj keď sa mi zdá druhý volume trochu spomalený oproti prvému (ktorý bol senzačný!), stále to je veľmi zaujímavé a každú nedeľu nedočkavo striehnem na pokračovanie cheesy

Noblesse

Po 820-tich rokoch sa upír Cadis Etrama Di Raizel prebudil, no len čo vyšiel so svojej truhly, uvidí iný svet ako ten, čo poznal - technológia a život sa zmenili na nespoznanie. Aby sa zoznámil s modernou dobou vyhľadal svojho verného služobníka Frankensteina, ktorý v tom čase bol riaditeľom stredej školy v južnej Kórei a nastúpil tam ako nový žiak. Onedlho sa spoznal so svojími novými spolužiakmi a nadviazal si kontakty. No svet v tejto dobe nie je o nič istejší, ako bol predtým, upíri a nebezpečenstvá číhajú na každom kroku!

Aj toto je veľmi populárna manhwa, najmä pre viac než násťročných chalanov. Ja som to raz začala čítať, ale veľmi ma to neoslovilo - no možno by som tomu mala dať ešte jednu šancu smiley

DICE - The Cube that changes everything

Dongtae is rock bottom in everything.
Looks, grades, life, everything.
But all that might change.
If you could change your life by playing a game, would you?

Pred začiatkom svojho života každý hodí kockou. Kto hodí šestku, má zaručený úspech v živote a všetko sa mu bude dariť. Kto hodí jednotku, nuž, ten bude každému len na smiech - kocky sú hodené od samého začiatku. No čo by sa stalo, keby sme kockou mohli hodiť ešte raz a všetko zmeniť? Čo by sme za to dali, aby sme sa k takejto kocke dostali? Naozaj by to zmenilo náš život k lepšiemu?

Je to bezpochybne najlepšia manhwa ktorú som doteraz čítala. Nielen že príbeh je veľmi pútavý a napínavý, je to veľmi zaujímavé z psychologického hľadiska a má to hĺbku - je tam toho veľa na zamyslenie. Vystihuje to, medzi sotatným, problémy spoločnosti ktorá je založená na konkurencii, kde každý chce len byť lepší ako všetci iní - v Kóree to pritom pocítia najmä tí najmladší vďaka tvrdému školskému systému a vysokým očakávaniam zu strany rodičov, no nie je to nič neznáme ani v týchto končinách. Okrem toho je príbeh zatiaľ veľmi konzistentný - nevšimla som si žiadne nelogickosti, všetko do seba postupne zapadá ako skladačka. Kam to však vedie, to asi nik netuší.

The Gamer

Han Jee-Han je stredoškolák s pasiou pre počítačové hry. Jedného dňa sa však jeho skutočný život stane desivo podobný hre - zrazu vidí nad hlavou ľudí ich level, získava nové schopnosti pomocou špeciálnych činov a keď ho mama pošle na nákup, zjaví sa mu to ako quest. Postupne sa Han naučí so svojou schopnosťou narábať a spozná svet, ktorý je väčšine ľudí ukrytý.

Čítať toto je presne ako pozerať sa na niekoho cez plece, ako sa hrá na počítači - veľa ľudí to považuje za nudné. Ja osobne to zbožňujem a preto som toto zhltla za dva dni, a potom som si povedala že to bola teda riadna sprostosť cheesy Myslím, že ak hráte radi RPG tak vás to osloví, inak to asi nechajte tak...

Kubera

Kubera - deivča s menom boha. Bolo prorokované, že ak toto meno bude nosiť 16 rokov, spôsobí veľké zmeny vo svete. V deň jej šestnástich narodenín si spraví malý výlet do okolia - a keď sa odtiaľ vráti, nájde po svojej domácej dedine len trosky - bola jediná čo prežila. Vtedy prisahala, že sa raz pomstí. Spolu so záhadnou čarodejnicou Ashou opustí svoju rodnú dedinu, pokiaľ neustále búri boj proti bohom.

Pravdu povediac som ani toto ešte nedočítala, no je to dosť dlhá záležitosť a dosť sa to vlečie...

Ešte pár ich mám rozčítaných a pridám ich do zoznamu inokedy smiley
Zaznamenané
big-smoke
FF autor
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/997

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 343
Odporúčania: 0
54.39 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - big-smoke

« Odpoveď #1 kedy: Máj 31, 2015, 11:48:39 »

ja osobne som manhwam neprepadol ako ty, ale ak chces tip a este si sa do toho nepustila, tak som pocul ze magician je velmi kvalitny kusok smiley
Zaznamenané
Flavel
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1522

Príspevkov: 770
137.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Flavel

« Odpoveď #2 kedy: Máj 31, 2015, 18:56:08 »

Nepustlia, díky za tip! Pozriem sa na to pri ďalšej príležitosti smiley
Zaznamenané
LubLub
Vševed

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/274

Dlhodobejšia neprítomnosť: Real life

Príspevkov: 1,182
61.46 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - LubLub

“All life, must end...” - The Lich King

« Odpoveď #3 kedy: Jún 04, 2015, 04:12:13 »

Ja sa k manwhám dostanem len keď nájdem nejakú yuri >.<  Napr. Fluttering Feelings a Their story.. cheesy Nie je to zlé len mám problém zapamätať si mená a pod.. >.>

Webtoon-y som objavila vďaka Goboiano a hneď som sa pustila do Tower of God cheesy Celkom brutálne to je
« Posledná zmena: Jún 04, 2015, 04:57:47 od LubLub » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.19 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting