Fantasy-Svet.net
Január 20, 2022, 03:55:04*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Avatar: The Last Airbender  (Prečítané 13672 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Marec 30, 2013, 18:52:23 »

Avatar: The Last Airbender - Avatar: Posledný vládca vetra sa odohráva vo svete ľudí, fantastických zvierat a duchov. Ľudská civilizácia sa delí na štyri národy: Vodné kmene, Kráľovstvo Zeme,  Národ Ohňa a Vzdušní nomádi. Každý jeden národ tvorí odlišnú spoločnosť v ktorej sa nachádzajú takzvaní "vládcovia", ktorí majú schopnosti ovládať živly svojho národa používaním fyzických pohybov a bojových umení. Tvorca seriálu založil každý "vládcovský štýl" na existujúcom bojovom umení, čo vedie k jasnému rozlíšeniu medzi jednotlivými technikami používanými: Vládcami Vody (T'ai chi ch'uan), Vládcami Zeme (Hung Ga kung fu, z veľkej časti), Vládcami Ohňa (Severné Shaolin kung fu) a Vládcami vzduchu (Baguazhang).

V každom čase sa ale na svete nachádza jedna osoba, ktorá dokáže ovládať všetky štyri živly - je ňou Avatar. Avatar je božská duchovná entita tohto sveta, ktorá sa vždy po svojej smrti opäť zrodí, zreinkarnuje v ľudskej forme. Vždy sa ale zrodí do iného, v poradí nasledujúceho národa v Cykle Avatara podľa ročného obdobia prislúchajúceho každému národu (zima - Vodný kmeň, jar - Kráľovstvo Zeme, leto - Národ Ohňa a jeseň - Vzdušný nomádi) a musí  ovládnuť umenie ovládania živlov tiež v tomto poradí, počínajúc tým, v ktorom národe sa narodil.

Počas vekov Avatar chránil a udržoval relatívnu rovnováhu medzi štyrmi národmi.

Jedného dňa sa ale Avatar stratil. V čase, keď ho bolo najviac treba, keď Národ Ohňa chcel dokázať svoju prevahu nad ostatnými národmi a započal obrovskú vojnu. Vojna začala v roku, keď okolo zeme prelietala kométa, ktorá Národu ohňa dodala obrovskú moc. A tak sa im podarilo podrobiť si veľkú časť sveta.
Prešlo sto rokov. Vojna stále prebieha no zdá sa, že Národ Ohňa už nie je možné nijak zastaviť. Jediný, kto by to dokázal je Avatar no ten sa už celých sto rokov neobjavil... až jedného dňa...

Mladé dievča Katara a jej o niečo starší brat Sokka, pochádzajúci z jedného z Vodných kmeňov objavia v ľade zamrznutého malého chlapca. Dvanásťročný Aang je posledným vládcom vzduchu, ktorý prežil, lebo bol celých sto rokov zamrznutý v ľade, zatiaľ čo Národ Ohňa vyplienil chrámy jeho národa a vyvraždil všetkých vládcov vzduchu.
Aang nie len že je vládca vzduchu, zároveň je aj strateným a teraz opäť nájdeným Avatarom.

obrázok

Po jeho nájdení sa objaví znamenie, ktoré celému svetu ohlási Avatarov návrat a naháňačka sa môže začať. Národ Ohňa totiž chce Avatara, jediného kto ich môže zastaviť, za každú cenu nájsť. Ale najviac zo všetkých, ho chce zajať kráľovský syn Zuko, ktorý bol svojim otcom vyhostený z kráľovstva ohňa pod podmienkou nájdenia Avatara. Inak mu pri návrate domov hrozí smrť. A tak aby získal opäť svoje postavenie a úctu svojho otca je schopný urobiť čokoľvek aby Avatara polapil.

Aang má pred sebou ťažkú úlohu, musí všetky živly napriek všetkým prekážkam ovládnuť v rekordnom čase. K zemi sa totiž opäť blíži kométa, ktorá Národu Ohňa dodá obrovskú moc, ktorá im konečne prinesie vytúžené víťazstvo.

Legenda o Aangovi má tri série, resp. tri knihy (prvé dve majú po 20 častí, tretia 21) - každá kniha rozpráva o tom ako Aang hľadá učiteľa a snaží sa ovládnuť jeden zo živlov, prvá je Voda, druhá Zem a tretia je Oheň. Spoločnosť pri jeho dobrodružstvách mu robia súrodenci Katara (ktorá je vládkyňa vody a tiež sa učí tomuto umeniu) a Sokka, Appa (Aangov lietajúci bizón) a Momo (ušatý okrídlený lemur) a postupne aj iní.

obrázky

Po Legende o Aangovi nasleduje ešte Legenda o Korre, ktorá je ďalším prevtelením Avatara. V nej je zatiaľ len jedna séria.

Kvázi podľa prvej knihy, knihy vody, bol natočený aj film s rovnomenným názvom.

Ako ste na tom s týmto seriálom? Viem že niekoľko ľudí to tu už videlo, zaregistrovala som ako ste o tomto písali. Ja osobne som sa so seriálom stretla veľmi dávno, brat na tom fičal pred rokmi, pozeral to na nemeckých programoch. Ja som to ale nikdy nejak veľmi nesledovala, teraz som si ale posťahovala všetky série a dosť som sa na to namotala.
Hrozne sa mi páči tá fantázia, úžasné zvieratá, tie ich pohyby pri ovládaní živlov, všetko je to také skoro až dokonalé. Má to hĺbku, dá sa v tom nájsť veľa múdrosti. Na to že hlavní hrdinovia sú viac menej ešte deti, nikdy nevyznievajú detsky, vedú inteligentné rozhovory ale sú aj vtipní, najmä Sokka cheesy cheesy ten keď niečo zabije tak to je koniec cheesy
Zatiaľ som na konci prvej knihy ale naozaj ma to riadne chytilo a myslím, že za pár dní to pozriem celé lebo je to ozaj skvelé a tomu kto to nevidel, to môžem len odporučiť smiley

« Posledná zmena: Apríl 02, 2013, 17:05:49 od Mercy » Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: Marec 30, 2013, 19:01:10 »

Veľmi dobrá vec rozhodne lepšia ako film.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: Marec 30, 2013, 19:54:57 »

Tak akože mne sa film celkom páčil ale do jedného filmu nikdy nenapcháš to čo do celej série seriálu vieš... takže jasné že je to oveľa lepšie  smitten
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Marec 30, 2013, 20:33:20 »

Pravda ale keď som potom videl seriál tak tie postavy boli úplne o inom. Ale to sa mi možno len zdá. Každopádne chápem tu nechuť fanúšikov k filmovému spracovaniu
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #4 kedy: Marec 31, 2013, 14:06:36 »

cheesy včera som nestihla odpísať (diskusia na FB). Na webe som vyhrabala starý článok o tom, že pôvodne sa plánovali tri filmy, pretože tvorcovia predpokladali pomerne vysokú úspešnosť. Pre fanúšikov bol však pilotný diel jedným veľkým sklamaním, avšak snímka si na seba zarobila peniaze, t.j. to, čo sa do nej investovalo, sa filmárom i vrátilo ($319,713,881). Nebola to prevratná suma. Od pokračovania ich však odradila negatívna odozva, k čomu sa aj priamo priznali, avšak, stále tu bola nádej, že sa projekt rozhýbe. A od roku 2010, kedy filmové štúdio vypustilo do éteru snímky Rango a Tintinove dobrodružstvá, projekt umrel načisto...

A možno sa niekedy dočkáme oveľa lepšieho spracovania. Ani hraný seriál by nebol v tomto prípade zlý, či?  shy
« Posledná zmena: Marec 31, 2013, 14:07:12 od Yaonee » Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: Apríl 02, 2013, 17:02:06 »

Tak som za polovicou tretej knihy (série) a

Ad jedna sa mi páči to, že po konci jednotky, kde zachránili vlastne mesto Vodného kmeňa tak sa im to isté nepodarilo na konci dvojky s mestom Kráľovstva zeme a že sa im ani nepodarila v trojke tá invázia lebo keby sa im všetko darilo bolo by to také čo ja viem... takto je to také reálnejšie. Všetko je tam perfektne zamotané.
Síce som vedela, že Zuko sa k nim nakoniec pridá ale bolo skvelé sledovať ako sa jeho charakter vyvíja a mení sa a začína chápať súvislosti. Podľa mňa je Zuko jeden s najlepších a najkomplikovanejších charakterov smiley Skvelý je cheesy nie že by ostatný neboli smiley

No dnes to asi dopozerám už a začnem Korru smiley
Zaznamenané

Nessi
Učeň

Bodov v rase: 0/1159

Dlhodobejšia neprítomnosť: málo času (y)

Príspevkov: 551
Odporúčania: 3
2.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Nessi

« Odpoveď #6 kedy: Apríl 02, 2013, 17:50:45 »

film som chcela pozerať no nejak nevydalo cheesy no na toto si už dlhšie brúsim zúbky tak snáď sa raz podarí tongue
Zaznamenané

Keep listening to music, 'cause it gets you through everything, I promise. 
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: Apríl 02, 2013, 17:59:55 »

Radšej si pozri seriál, je lepší a dozvieš sa viac ako z filmu
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #8 kedy: Apríl 02, 2013, 18:21:47 »

určite že hej, tak 20 častí prvej knihy je napchatých do jedného filmu no cheesy ale seriál naozaj stojí za to, je akčný, romantický, vtipný, naozaj sa na to skvelo pozerá. Charaktery jednotlivých postáv sa nádherne vyvíjajú počas častí, prechádzajú rôznymi vnútornými krízami a zmenami. Je to super no cheesy
Zaznamenané

Nessi
Učeň

Bodov v rase: 0/1159

Dlhodobejšia neprítomnosť: málo času (y)

Príspevkov: 551
Odporúčania: 3
2.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Nessi

« Odpoveď #9 kedy: Apríl 02, 2013, 19:18:37 »

no veď seriál, teda anime chcem pozerať cheesy a knihy myslíš mangu? tongue
Zaznamenané

Keep listening to music, 'cause it gets you through everything, I promise. 
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #10 kedy: Apríl 02, 2013, 19:42:25 »

nie smiley série sa označujú ako knihy a časti ako kapitoly smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Apríl 02, 2013, 23:16:55 »

ten koniec bol úúúúúplne nenormálne epický!!! wau smiley bolo to skvelé  smitten  smitten
Zaznamenané

marika01
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/244

Príspevkov: 94
4488.98 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - marika01

« Odpoveď #12 kedy: Apríl 03, 2013, 19:09:56 »

Avatar, to je moja srdcovka  smitten Výborné charaktery, skvelé spracovanie a ten humor. Film bol oproti seriálu veľmi slabý, strašne veľa nezrovnalostí tam bolo. A ešte aj chudáka Aanga premenovali. Ale seriál rozhodne odporúčam pozrieť každému kto ešte nevidel.
Zaznamenané
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: Apríl 05, 2013, 17:29:29 »

Tak som začala pozerať Korru (prvé tri časti) a akosi si neviem zvyknúť na ten "nový" svet v ktorom sa všetko odohráva. ako ja chápem že sa čas posunul o nejakých koľko? 80 rokov dopredu? ale aj tak sa mi to zdá hrozný skok oproti tomu čo bolo za čias malého Aanga  undecided akosi sa neviem prispôsobiť. A Korra mi miestami dosť lezie na nervy  wallbang
Ale v konečnom dôsledku to nie je zlé no. Ale nie je to lepšie ako Legenda o Aangovi smiley
Uvidím ešte ďalej cheesy možno ma to chytí viac cheesy
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #14 kedy: Apríl 05, 2013, 17:41:38 »

Toto mi tiež vadilo, že je ten posun dopredu až moc veľký. Nechápem prečo neskočili len o nejakých 15-20 rokou. A naviužili postavy z Avatara.
Čo sa týka postav v Korre všetky mi prišli dosť slabé. teda okrem Lin tá bola perfektná. A z celého seriálu boli najlepšie tie záblesky kde sa zjavoval Ang, Toph a ostatný ale tie boli len dva alebo tri. cry
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.268 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting