Fantasy-Svet.net
Január 18, 2022, 04:30:21*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3 ... 5   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Cassandra Clareová- séria Nástroje smrteľníkov  (Prečítané 30697 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Rusalka
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/537

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: pokazený počítač :(

Príspevkov: 588
Odporúčania: 0
283.85 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Rusalka

« kedy: Marec 03, 2011, 16:07:29 »

Prvý diel trilógie: Město z kostí  
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Druhý diel: Město z popela  
Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Tretí diel: Město ze skla
Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

Čo hovoríte na túto sériu ? Čítal to už niekto z vás ? MNe osobne sa to podľa obsahu veľmi páči a už sa teším kedy si to budem môcť prečítať smiley Len mi nesedí obal prvej časti mohli ho skôr spraviť ako druhú a tretiu časť smiley
« Posledná zmena: Február 28, 2013, 21:23:31 od Mercy » Zaznamenané

It doesn't hurt me.
You wanna feel how it feels?
You wanna know, know that it doesn't hurt me?
You wanna hear about the deal I'm making?
You *be running up that hill*
You and me *be running up that hill*
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: Marec 03, 2011, 16:15:44 »

Tak to máš pravdu, tá prvá obálka sa im akosi nepodarila sad čo je škoda, lebo dvojka a trojka sa mi páči smiley

Takto podľa obsahu ťažko povedať či je to dobrá kniha, ale teraz som maník na všetko fantasy, čo vidím, takže si to nahodím do svojho dlhého zoznamu a možno si to raz zoženiem smiley
Zaznamenané
Luu
Učeň

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/640

Príspevkov: 600
18.54 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Luu

« Odpoveď #2 kedy: Máj 20, 2011, 18:19:06 »

Pokiaľ máte radi takú tú old-school potterovskú fantastiku, tak vám toto rozhodne odporúčam smiley Je to taký hybrid medzi ňou a modernou urban fantasy, zaujímavé univerzum, zaujímavá zápletka, sympatické postavy, veľa vtipu a skvelých hlášok...  cheesy Už by to chcelo len vydanie v slovenčine cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #3 kedy: Jún 18, 2011, 14:53:33 »

začala som s prvým dielom, tak uvidíme, či sa mi zapáči... smiley ale tá obálka k Mestu kostí sa im vážne nepodarila... shocked
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #4 kedy: Jún 18, 2011, 16:09:55 »

to je totiž nejaká divná európska verzia asi, na nete sa dá nájsť aj takáto
ta lepšie zapadne k ostatným
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Shaola
Recenzent

Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #5 kedy: Jún 18, 2011, 17:25:46 »

to je z originálu... vydavateľstvo si po prvom diely asi uvedomilo, že s obálkou prvej knihy trochu prestrelilo a tak na ďalšie diely použili originálne obálky.. smiley

mám za sebou asi 100 strán, a čakám, čo sa z toho vyvinie, Clary sa zatiaľ správa celkom hlúpo...  rolleyes

EDIT: To musí byť v každej takejto sérii aspoň jeden homosexuál??? 2funny 2funny
« Posledná zmena: Jún 19, 2011, 15:15:53 od Shaola » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Lenide
Moderátor

Bodov v rase: 50/7110

Príspevkov: 1,473
Odporúčania: 2
1.78 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lenide

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #6 kedy: Jún 26, 2011, 00:56:59 »

Město z kostí: Veľmi dobrá kniha smiley Najviac sa mi páčili všetky tie zvraty. Čitateľ si myslí že to je takto, a nakoniec je to úplne inak. Aj keď sem-tam som niektoré veci vytušila tongue No bolo mi ľúto Jace a Clary sad
Zaznamenané

Gloria et honor et pax omni operanti bonum. Aivo hobein, aidulems

Emily-Black
Roľník
*

Bodov v rase: 0/318

Príspevkov: 20
0.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Emily-Black

« Odpoveď #7 kedy: Júl 11, 2011, 18:02:19 »

Po viacerých odporúčaniach som si prečítala prvý diel....A neľutujem....Už sa teším ako si prečítam dalši diel....smiley
Zaznamenané

Lenide
Moderátor

1.78 ℱ

Inventar

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #8 kedy: Júl 11, 2011, 19:11:35 »

Tak, ako bolo Mesto z kostí prekvapivé, tak bolo Mesto z popola zábavné cheesy Som sa dosť nasmiala cheesy a páčila sa mi najviac z tých troch častí.

Mesto ze skla - táto sa mi páčila najmenej , ale som rada, ako to skončilo smiley
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

Bodov v rase: 0/1449

Príspevkov: 1,588
919.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Annabeth

Be afraid. It gives you strenght.

« Odpoveď #9 kedy: Júl 21, 2011, 17:33:00 »

Ale pozor, ono to ešte neskončilo, ešte je už vidaná kniha The city of fallen angels (Mesto padlých anjelov - zatiaľ len v originále) a chystajú sa ešte ďalšie dve. smiley

Tak ja som to čítala (čítam) ako ebook na mobile. Celkom sa to dá, som najprv čakala, že to nebude ten pravý zážitok (s knihou je to vždy naj)

Jednotka bola taká zvláštna. Také niečo nové. Ale tie znamenia ma dostali. Super nápad, hneď by som sa k nim chcela pridať.

A Jace mi strašne sadol, s tým jeho arogantným postojom cheesy

Teraz som v polke dvojky, tak uvidím ako to skončí.

Ale zopár vecí mi tam vadí. Napr. Clary sa stále len niekde krčí, nemiesto toho, aby sa o dačo pokúsila, a tá obálka (musím súhlasiť) k jednotke je hrôza, no a netušila som, že by Jaceom mohol niekto tak ľahko manipulovať, ako Valentyn.
« Posledná zmena: Júl 21, 2011, 17:37:19 od Annabeth » Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

“I solemnly swear that I am up to no good.”   J.K. Rowling
LubLub
Vševed

Bodov v rase: 0/274

Dlhodobejšia neprítomnosť: Real life

Príspevkov: 1,182
61.46 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - LubLub

“All life, must end...” - The Lich King

« Odpoveď #10 kedy: Júl 29, 2011, 17:23:23 »

Noo, tak zatiaľ to vyzerá takto
Mesto z kostí - Na úvod do trilógie to veľmi zaujalo a bolo to super. smiley Tiež súhlasím s tým, čo už spomenula Lenide.
Citácia
Čitateľ si myslí že to je takto, a nakoniec je to úplne inak. Aj keď sem-tam som niektoré veci vytušila
Nooo a Mesto z popola - Tiež si myslím že to bolo humornejšie než jednotka. A bola tiež celkom fajn. Ale
Keď sa Rafael zjavil v Institutu so Simonom, nejako som dúfala že je mŕtvi..
To som celkom zvládla. Ale keď
Valentín nechal Simona vykrvácať, a už všetci Simon je mŕtvi, Simon je mŕtvi!  Som sa potešila. No a príde si Jace a zachráni ho...
A
keď ku koncu šli na Lukovej dodávke a vychádzalo slnko, a všetci Simon umrie, Simon umrie! Mi bolo trochu smutno, no som sa potešila, že konečne. A on nič! Sakra...  tickedoff
Ako ja viem že som hnusná ale Simon sa mi páčil viac v prvej časti než v druhej.  rolleyes
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Júl 29, 2011, 17:31:09 »

Tak ja som otvárala ústa, keď som zistila,
že Simon je upír.

LubLub: a nie si trochu sadistická? cheesy ...ale nie, aj mne miestami zavadzal, ale zvykla som si, no a potom by mi tam zas chýbal, keby že ho teraz zabijú...
« Posledná zmena: Júl 29, 2011, 17:36:36 od Annabeth » Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

Lenide
Moderátor

1.78 ℱ

Inventar

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #12 kedy: Júl 29, 2011, 18:16:54 »

I mne trochu vadil ale ako upír už bol trochu iný, a vtedy sa mi celkom zapáčil.

Ja som už prečítala aj po anglicky City of Fallen Angel, i keď nie všetkému som rozumela, ale musím napísať že Cassandra ma poriadne prekábatila cheesy Ani jednú vec som nečakala cheesy Uf, a ten záver, brr  skull
Zaznamenané

Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: Júl 29, 2011, 18:21:08 »

ja sa to teraz práve snažím zohnať v nejakom kníhkupectve, ale stále len samé "ešte to nemáme" "keď to objednáme príde to až za dva tri mesiace" a v ebooku to nechcem, lebo chcem mať aspoň jednu knihu v sérii ako knihu.
Zaznamenané

Luu
Učeň

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/640

Príspevkov: 600
18.54 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Luu

« Odpoveď #14 kedy: Júl 29, 2011, 18:26:10 »

Tak možno skús počkať, séria vyjde aj v slovenčine smiley
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.127 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting