Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Remake Eragon :)  (Prečítané 33788 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hunter
Lovec
**

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Mužské
Dlhodobejšia neprítomnosť: bud niesom na počítači alebo som mŕtvy. Vačšinou však to druhé.

Príspevkov: 209
Odporúčania: 0
91.31 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Hunter

« Odpoveď #75 kedy: Október 26, 2010, 19:59:34 »

ak chcete robit film po anglicky, fajn. Tu pride otazka typu. A kde je slovencina? Aj Harry Potter a tajomstvo zvacsujucich slipov malo obrovsku popularitu a bolo to cesky. Ak vam ide o to, zviditelnit sa, tak rozhodne to prosim nedabujte. Nikto nema rad filmy kde uz je zaber na prirodu a mesto a v tej snimke doznieva:...tolko energie ako by si to musel vykonat vlastnymi rukami.
To su filmove sracky, hovna, prepadaky. Som za tocenie v anglictine alebo v slovencine a nasledne ztitulkovanie.
Kazdopadne. Ak by bol nejaky trailer, tak by znelo: He is a legend lepsie ako: On je legenda.
Takisto aj: Black birds are flying in the sky and they're waiting for a soldiers blood. Havrany letia na oblohe a cakaju na krv vojakov.
People are scared of dragon mountains cause Galbatorix lose half of his army there and never don't know what happend.
Anglicky to znie lepsie. Taky film Gladiator, videl som ho v Cestine a hovorim si, sakra dobry film. Pozrel som ho v A.j. a hovorim si {cenzúra9} to je bombovy film.
A na zaver:
Unleash hell znie predsa lepsie ako rozputajte peklo.
sry za moju zrejme skomolenu anglictinu ale viecka padaju a ja sotva vidim co pisem.
Uprednostnujem dobre napisany scenar po anglicky ale slovencina je dobra aj ked tam budu titulky po anligky.
Rozumeli ste mi? bo ja jak spatne pozeram na to co som pisal tak veru ze nie.
Zaznamenané
Iano
Hosť
« Odpoveď #76 kedy: Október 26, 2010, 20:16:19 »

aj mne takto znie angličtina, ale nechajme hlasovať
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1449

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,588
919.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Annabeth

Be afraid. It gives you strenght.

« Odpoveď #77 kedy: Október 27, 2010, 19:04:26 »

Asi bude najlepšie, keď dáme aj titulky, a problém bude vyriešený.
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

“I solemnly swear that I am up to no good.”   J.K. Rowling
Iano
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: Október 27, 2010, 19:13:17 »

hej ale stále neviem že titulky ku akému jazyku
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #79 kedy: Október 27, 2010, 19:14:06 »

Urobíme film po slovensky, a titulky po anglicky čo je na tom ???
Zaznamenané

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”   A. Einstein

“I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”   Jorge Luis Borges

Iano
Hosť
« Odpoveď #80 kedy: Október 27, 2010, 19:15:31 »

veď nič, ale práve to riešime, či chceme ANGL-SJ alebo SJ-ANGL
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #81 kedy: Október 27, 2010, 19:16:42 »

To druhé, teda aspoň podľa mňa.
Zaznamenané

fero511
Roľník
*

Rasa: Elf

Príspevkov: 2
84.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fero511

« Odpoveď #82 kedy: Október 27, 2010, 22:35:27 »

.......no........diskusia v plnom prúde......ak môžem povedať svoj názor, tak si myslím, že "Hunter" má pravdu.......Angličtina oproti slovenčine vo filmoch je asi taká dobrá ako kniha Eragon oproti filmu Eragon............. ale je to na vás......ak sa ide ale hlasovať ja sa dokážem veľmi rýchlo prispôsobiť väčšine coolsmiley
Zaznamenané
Hunter
Lovec
**

Dlhodobejšia neprítomnosť: bud niesom na počítači alebo som mŕtvy. Vačšinou však to druhé.

91.31 ℱ

Inventar

« Odpoveď #83 kedy: Október 28, 2010, 18:32:42 »

nic v zlom, ale ja som kritizoval dabovanie filmu zo SJ do Aj a nie to ze anglictina vo filmoch je zla cheesy prave naopak. Fantasy filmy su vzdy lepsie v povodnom jazyku, lebo (zial) ludia sa moc nepodujmu dabovat nejaku fiction, a ty co sa na to podujmu, zialbohu nemaju talent na vycitenie situacie a preto sceny ktore su samo o sebe dobre, dopadnu v dabignu tak ako dopadnu, len tak mimochodom taky HP. V cesku z toho spravili frasku jak vysitu. Ratali z tromi knihami a preto to spravili ako rozpravku. Lol, Brumbal, bradavice, famfrpal, luna laskoradova... Nemam rad cechov v tychto situaciach.
Kazdy narod ma Januar, februar, marec, april ..... a oni maju leden, unor, srpen a bohvie co este. Cisla, vsetci maju dvadstat pat, atd a oni maju petadvacet. Este nemci maju funfundzwanzig ale ti si to mozu dovolit.
Zaznamenané
Pipo
Roľník
*

Príspevkov: 2
110.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Pipo

« Odpoveď #84 kedy: Október 28, 2010, 18:48:06 »

Caute ludia smiley

vas zaujem sfilmovat remake Eragona je sice super ale kedze uz mam nejake skusenosti s filmovanim, rad by som vam dal par rad. Neberte to prosimvas ako nejaky pokus o povysovanie sa nad vas ani nic ine, len ako zopar postrehov.

Riesit ci bude film v anglictine alebo slovencine je totalna hlupost. Riesit by ste mali podstatne ine veci. Ked uz sme ale u toho, byt vami tocim to v slovencine. Nemyslim si ze niekto z vas je schopny napisat v anglictine scenar ktory by bol dostatocne fluent. Budete v nom mat vela chyb a v celkovom dosledku akurat vyzniete trapne. Dabing je tiez blbost. Zvuk a filmovy zvuk su samostatne kapitoly a verte ze dabovat nieco co bolo natocene vyznie srackovito.Na to potrebujete miestnost so vsetkou potrebnou technikou a to nemate.Ale to uz vlastne niekto nado mnou napisal.

Podstatnejsie su ale ine veci. Film samotny ma vela kapitol a je tazke splnit vsetky z nich, aj ked ide o uplne amatersky film. Predpokladam ze to nebude nic vacsie (ziadne davove sceny asi nechcete:D), ale skuste natocit napriklad film v jednej miestnosti s tromi ludmi ktory bude mat zopar minut a uvidite kolko bude len s tym problemov.

Prvy problem by bol vas pristup. Viem ze cakate zabavu, ale film je 80-90% hardwork a 10-20% sranda na posratie. Ak zacnete a uvidite ze len prva minuta filmu zabere cely den priprav,dalsi den natacania a dalsi den upravy asi vas sranda prejde a zabalite to. Takze bacha ak do toho pojdete.

Dalsie problemy su nespocitatelne. Chapem ze to ma byt amaterske ale aj tak. Potrebujete niekoho kto napise dobry scenar.Potrebujete hercov. Jasne ze to mozte odohrat aj sami, ale ked bude hrat Eragona typek ktory sa na to vobec nehodi,uz to vyznie blbo. Dalej technika. Kamery+svetla+mikrofony. Su drahe a aj poziciat si ich je tazke. Potom potrebujete ludi ktori s tym vedia narabat. Sami to nenatocite, neosvetlite a neozvucite ani trochu dobre. Takze +stab. Nemusia byt profesionali, stacia mladi typci ktori sa do toho aspon trosku vyznaju. Taky strihac musi byt proste strihac a nie niekto kto si stiahne z netu program a ide to skusat smiley Potom kulisy. Bude tazke vybrat nieco vhodne podla scenara, aj ked slovenska priroda je jedna z najkrajsich na svete.A to nehovorim o maskach a kostymoch. No a potom rezia. Najdete typka ktory dokaze zorganizovat povedzme 15-20 ludi na jeden-dva tyzdne natacania niekde na opustenom mieste? Navyse potrebujete niekoho kto to bude riadit, film nefunguje tak ze si pri kazdom zabere povie cely stab svoj nazor. To by sa po troch zaberoch zacalo stmievat:)
No a peniaze. Len stab by si musel platit stravu+ubytko v tej lokalite kde by sa natacalo tych niekolko dni. To bude financne dost narocne.

No kazdopadne nechcem kazit chut ktoru do toho mate. A chapem ze by ste sa radi stretli ako fanusikovia fantasy,natocili film a spriatelili sa. Davajte ale bacha, lebo pri filmovanie co i len minutoveho videa ktore ma vyzniet dobre(teda ziadne trapne parodie) je kopa problem. Moze sa stat ze budete par tyzdnov planovat co a ako, a ked pridete na miesto zacne trojdnova burka. Lahko sa moze stat ze sa natacacia idylka zmeni na hadku po ktorej uz nebudete chciet mat nic spolocneho smiley

Anyway,skvely napad. Takmer nezrealizovatelny, ale ak tomu obetujete cas,prachy a namahu, nieco z toho moze byt.A v tom pripade dam dolu klobuk ako prvy:)
« Posledná zmena: Október 28, 2010, 18:59:10 od Pipo » Zaznamenané
Iano
Hosť
« Odpoveď #85 kedy: Október 28, 2010, 19:02:55 »

Pipo poviem to takto... toto všetko som si uvedomoval, a díky že si to sem napísal z mňa, lebo ne sa nechcelo cheesy
a poviem ti ešte niečo, toto čo si tu vymenoval je len zlomok starostí s tým  smiley
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #86 kedy: Október 28, 2010, 20:10:22 »

Tak páni, vy z toho robíte takú vedu, šak tu ide hlavne o to zabaviť sa...
Zaznamenané

Iano
Hosť
« Odpoveď #87 kedy: Október 28, 2010, 21:16:58 »

ak sa chceme zabaviť tak z toho treba robiť vedu, aby sme sa vyhli nepríjemnostiam
Zaznamenané
Hunter
Lovec
**

91.31 ℱ

Inventar

« Odpoveď #88 kedy: Október 29, 2010, 08:14:10 »

to pipo a Iano.
To iste som hovoril aj ja cheesy
Co sa tyka prirody, dost z eragona bolo toceneho na slovensku. Staci najst tie lokality. + x eur na vycestovanie atd-

To Annabeth,
Mame pravdu, zabavit samozme aj tuna kusok za trnavou, alebo bratislavou alebo zilinou, ale ked uz vyberame vhodnu lokalitu (orava), tak potom uz je to tak ako hovoril (pisal) pipo
Zaznamenané
Annabeth
FF autor
*

919.95 ℱ

Inventar

« Odpoveď #89 kedy: Október 29, 2010, 15:21:39 »

Okey, ale bude to dosť ťažké nájsť lokality ktoré boli v Eragonovi. A nechápem, prečo hladáme tie čo boli vo filme, keď nebol moc podarení, myslím že musíme ísť podľa knihy.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.094 sekúnd, 24 SQL dotazov.