Fantasy-Svet.net
Január 18, 2022, 11:10:57*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Final Fantasy XII  (Prečítané 1484 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RenesmeeeC
Majster
*****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/490

Karma: 5
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Michalovce
Príspevkov: 950
Odporúčania: 0
1935.75 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - RenesmeeeC


« kedy: Február 08, 2010, 21:02:01 »

Ivalice, kedysi mierumilovná a krásou prekypujúca zem, sa ocitá v bezrozmernej agónii. Východné kráľovstvo Archadian, s úmyslom podmaniť si väčšiu časť tamojšieho územia, vojenskými prostriedkami bleskurýchle napreduje za dosiahnutím svojho cieľa a nebyť opozičnej frakcie, usilujúcej sa o to isté, dozaista by bolo o víťazoch a porazených už dávno rozhodnuté. Obe mocnosti ale rozdeľuje pásmo drobných a sebestačných kráľovstiev, menovite Nabradie a Dalmascy, ktorých ovládnutie bude mať zásadný dopad na výsledok tejto strašlivej vojny. Archadiani preto ani sekundu nezaháľajú a v priebehu niekoľkých dní sa hrdý národ Nabradie stáva ich služobníkom, nechávajúc tak posledné nedobyté územie Dalmascy na pospas osudu. Oddaní vojaci kráľovstvá Dalmascy tak vytvárajú posledné ohnisko odporu v pevnosti Nalbina, u ktorej brán sa rozhodne, akým smerom sa osud Ivalice vydá. A práve počas ukrutných bojov v útrobách Nalbiny hráč po prvý krát preberá kontrolu nad príbehom, aby prostredníctvom mladého a neskúseného bojovníka Reksa čo-to objasnil z pozadia tohto vojnového konfliktu. Objavovanie dejových úskalí ale netrvá dlho a pohľad na to, ako generál Basch Von Rosenburgh zabíja kráľa Dalmascy sa stáva pre Reksa aj tým posledným, znamenajúcim aj koniec tohto nadmieru smutného prológu.

Dva roky po páde Dalmascy sa na scéne objavuje nový hrdina, ktorý ma ale od klasického poňatia udatných bojovníkov poriadne ďaleko. Mladý a nespútaný Vaan rieši so svojou partou bežné problémy každodenného života siroty, keď sa jeho osud náhle pripletie do cesty dvojice vesmírnych pirátov, utekajúcich pred nezadržateľnou spravodlivosťou. Dať sa dokopy s takou bandou by bola za iných okolností samovražda, ale keďže Vaanova najlepšia priateľka Penelo záhadne zmizne, nenachádza hlavný hrdina iné riešenie, než sa s dotyčnou dvojicou spriateliť a pokúsiť sa rozlúsknuť to, čo možno bude mať pre jeho, ako aj ďalšie životy Dalmascy, ďalekosiahlejšie následky, než sa bude sprvu javiť. A ako to nakoniec dopadne? Bude to happy end alebo sad end? Na to už budete musieť prísť sami, ale môžete mi veriť, že tak silný a prepracovaný príbeh budete v súčasnosti hľadať len veľmi ťažko.

FFXII nezaprie zem svojho pôvodu, o čom sa presvedčíte už v úvodných hodinách hrania, kedy sa k vám pridajú spomínaní piráti. Elegantný a pravidelne hláškujúci Balthier s výzorom extravagantného modela vás bude sústavne obohacovať o nové a nové informácie, zatiaľ čo jeho krehkejšia polovička, humanoidná dáma so zajačími ušami (nie úmyslami) Fran vás aspoň podrží v bojoch, keďže škála jej schopností bude v úvodných okamihoch viac než vítaná. Samozrejme, že spomínaná dvojica charakterov nebude jedinou, na ktorú počas vašej výpravy narazíte. V skutočnosti sa s pribúdajúcimi odohranými hodinami dostanete do styku s neskutočne rozmanitou plejádou postáv, viac či menej objasňujúcich zamotaný príbeh, vďaka čomu ostáva tempo hry sústavne vyrovnané a na hluché miesta môžete pokojne zabudnúť.

Opovrhovaný a v kruhoch verejnosti považovaný za mŕtveho, degradovaný generál Basch, jeho kolega, verný zbrojnoš Vossler, princezná Ashe či mladý lord Larsa, tí všetci a ešte mnoho ďalších vás poctia svojimi službami a aj keď sa občas bude jednať len o hosťujúce charaktery (nebudete im môcť zadávať príkazy... ale o tom až o chvíľku) ich schopnosti vám neraz pomôžu vyviaznuť z bojov živý. Samozrejme nebude chýbať ani kopec rozvetvených a z animačného hľadiska výborne zvládnutých dialógov, kde obzvlášť vynikne diferenciácia jednotlivých charakterov, každého bojujúceho za dosiahnutie svojho osobného cieľa. Práve to robí z FFXII tak neopakovateľný zážitok; ani jedna z postáv nie je vykreslená ako nadčlovek (teda nadbytosť, aby som tamojším rasám nekrivdil), ale naopak ako bytosť, majúca svoje pro a proti, riadiac sa presne podľa svojho vlastného presvedčenia. Práve vďaka vyššie uvedeným skutočnostiam sa postavy stávajú ľahšie uveriteľnými, takže hráč nemá problém sa s nimi stotožniť a prežívať tak ich dobrodružstvá ako vlastné.Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.082 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting