Fantasy-Svet.net

Literatúra => Matthew Skelton (Endymion Spring a iné) => : Iva1007 March 11, 2008, 16:06:22: Niečo o Endymionovi
: Iva1007 March 11, 2008, 16:06:22
Debut mladého autora Mathewa Skeltona, ktorý získal doktorát z anglickej literatúry na Oxfordskej univerzite, vyšiel prvýkrát v roku 2006 vo Veľkej Británii a práva boli do dnešného dňa predané do 24 krajín sveta vrátane Slovenska, kde kniha vyšlapráve vo vydavateľstve Fragment. Spoločnosť Warner Brothers získala predkupné právo na nakrútenie filmu.

Endymion Spring sa prirovnáva k Da Vinciho kódu práve pre schopnosť vtiahnuť čitateľa do deja natoľko, že ju hltá plnými dúškami v snahe dozvedieť sa, čo nasleduje v ďalšej kapitole, a to až dovtedy, kým nedočíta poslednú stránku. Iné prirovnania hovoria o podobnosti s trilógiou Odkaz Dračích jazdcov a jej hlavným protagonistom Eragonom.
No neviem, či sú vhodné tie prirovnania, čo vy na to?

Zaujímavosti:
  • Podľa jedného interview pre Scholastic, Skelton prezradil, že jenda hádanka z knihy sa mu zjavila raz keď spal.
  • Kačka (jedna z hlavných postáv) ,podľa toho istého rozhovoru, je založená na jeho vlastnom detstve. Skleton je na jednej fotke z detstva oblečený podobne ako opis Kačkinho oblečenia v knihe - žltý pršiplášť.
  • Warner Brothers drží práva na zfilmovanie Endymiona Springa


: Re: Niečo o Endymionovi
: Bruja January 03, 2012, 16:49:26
Čo takto spojiť to priamo s témou Endymion Spring?  :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.