Fantasy-Svet.net

Fantasy-svet (web a fórum) => Návod, ako by mala vyzerať novinka, KB záznam či obyčajný článok? => Téma založená: Caterhine Január 05, 2009, 18:40:25Názov: Diskusia
Prispievateľ: Caterhine Január 05, 2009, 18:40:25
Keďže toto podfórum je tu už dlhšie, ale na topik sa asi pozabudlo, tak ho vatváram ja.

Sem kľudne píšte, keď budete mať niečo ohľadom novinik alebo KB záznamov, aby sme to mohli vylepšiť alebo aby ste sa dozvedeli, čo možno najviac informácií. :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Január 05, 2009, 18:44:21
A ja dodám, že akékoľvek pochybnosti z gramatickej a štylistickej stránky textov na Fantasy-svete môžete adresovať priamo mne, neoficiálnemu jazykovému policajtovi.  :police: :vamp3:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Whitewash Január 05, 2009, 21:49:40
A ja dodám, že akékoľvek pochybnosti z gramatickej a štylistickej stránky textov na Fantasy-svete môžete adresovať priamo mne, neoficiálnemu jazykovému policajtovi.  :police: :vamp3:

Myslím že z teba môžeme spraviť aj oficiálneho  ;) si zatiaľ jediný webmaster a máš na starosti okrem iného aj toto :) takže Ti týmto oficiálne priraďujem titul jazykový policajt, už ho môžeš používať aj normálne, nielen neoficiálne :vamp3:

Ok, tak budem funkciu oficiálne využívať. :vamp3:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Február 06, 2009, 14:33:16
Mám výhrady ku KB Súmrak, ktorý som si teraz všimla, a to konkrétne k obsahu.  :smoke:

OBSAH
Všetko sa to začína, keď chce Bella vyjsť v ústrety svojej matke, aby mohla odísť za láskou. Presťahuje sa za otcom do Forks, kam nastúpi na školu. Stretáva priateľov Mika, Jess... a podivnú rodinu Cullenových. Edward Cullen sa jej snaží vyhýbať, no keď ju skoro zrazilo auto, zachránil ju. Potom sa zúčastnila párty na pobreží, ktorú zorganizoval Mike a tam zisťuje, že Cullenovci sú údajne upíri.
Bella nepociťuje žiaden strach v Edwardovej spoločnosti a začnú spolu chodiť. Odhalí jej svoje tajomstvo bližšie, čo sa deje, keď naňho dopadnú slnečné lúče, ako lovia, že vie čítať myšlienky (okrem tých jej), že nespia, objasní rodinnú históriu a ukáže jej svoju izbu.
Všetko sa začne komplikovať, keď prijme pozvanie na baseball. Na ihrisko príde neznáma skupinka upírov a jeden z nich - James, zacíti jej intenzívnu vôňu. James je stopár a neprestane prenasledovať svoju obeť, kým ju nezabije. Považuje to za hru, chce zabiť aj Edwarda, lebo postrehol jeho prehnanú reakciu, keď padla reč na Bellu. Nastáva útek, Bella odchádza s Alicou a Jasperom do jej pôvodného domova - do slnečného Phoenixu, Esme s Rosali majú odlákať upírku, ktorá pomáha Jamesovi a následne ochraňovať Bellinho otca Charlieho a Carlisle s Edwardom a Emmettom majú zabiť Jamesa. No nevyšlo to, James unikne a dostane sa do Phoenixnu, zavolá Belle a oklame ju, že má jej matku, aby prišla za ním. Bella nerozmýšľa, utečie z letiska, nasadne na taxík a dostáva sa domov. Tam nájde odkaz, že je v jej bývalej tanečnej škole. Ale všetko to bol podvod, jej matka je v bezpečí s Phillom a ona sama pred Jamesom. Skôr, než ju stihol zabiť, tam prídu Cullenovci a postarajú sa, aby James zišiel zo sveta. Edward jej vysaje jed z rany, ktorú jej stihol spôsobiť stopár a Carlisle ju predbežne ošetrí a nadopuje morfiom. Všetko to zamaskujú tak, že spadla cez sklo v hoteli.
Keď sa zotavila, Edward ju vzal na tancovačku, kde to nebolo až také zlé. Po dňoch strávených v nemocnici je ale Bella stále viac presvedčená, že chce byť upírom, no Edward to za žiadnu cenu nechce pripustiť, musí stačiť láska.[/i]

Fajn, je to obsah, ale veď tam je napísané VŠETKO!!!! Najhorší druh spoileru, aký môže byť. Čudujem sa, že nám ešte nejaká dievčina nevynadala, že sme jej pokazili zážitok.  :vamp3: Navrhujem, aby sa zaviedlo upozornenie do pravidiel písania KB, že obsah nemá byť napísaný celý aj s koncom. Má byť len naznačený, zahmlený, záhadný, aby čitateľa nabudil, no neprezradil priveľa. :) Nechceme predsa písať čitateľské obsahy ako na referaty.sk, nie?  :vamp3: Zatiaľ teda oficiálne oznamujem, že to trošku pozmením, nech tam nie je celý dej. :) Ak má niekto výhrady, vrátim tam pôvodný obsah.

EDIT: a tým pádom musím upraviť aj časť O titule, pretože je tam zase písaný obsah.  :coffee: Ach, jo, tuším treba hodiť na stránku, že aký je rozdiel medzi Obsahom a O titule...  :librarynerd:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Whitewash Február 06, 2009, 15:21:48
Ok, uprav... Peter tiež hovoril nech tam nedávajú ľudia obsahy od A do Z...  :cool:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Stormy Júl 11, 2009, 12:31:28
Ehm... rada by som OPäŤ pridala KB záznam, ale stále mi vypisuje, že nemám žiadne povolenie a pod. A predtým som KB-čko bez problémov pridala!  :cry:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Whitewash Júl 11, 2009, 12:51:51
Už by to malo ísť  :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Stormy Júl 11, 2009, 13:20:52
Ďakujem :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 13, 2009, 17:53:23
Pridala som do témy http://forum.fantasy-svet.net/index.php/topic,479.0.html príspevok o tom, ako pridávať KB záznamy, teda konkrétne som zdôraznila, že pokiaľ nebude vyplnených maximum kolóniek, 20 bodov nebude.  :coffee: A nejaké vysvetlenia okolo toho.  :librarynerd:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Whitewash September 14, 2009, 07:40:10
Super, nech tam nie sú také že twilight, a obsah: O vlkolakoch a upíroch  :vamp3:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 00:46:14
Takú otázku mám:

Keby som chcel pridať KB záznam ohľadom Bytostí alebo Rás, hier a podobne, to ako spravím? Lebo tie seriály, filmy a knihy to viem ako pridám, ale to ostatné ešte nie, poradíte mi? ďakujem za odpovede!  :cool:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Marec 14, 2010, 13:44:06
Pridať KB - Hra je tam samostatne, Bytosti a Rasy patria pod "Ostatné". Tam sa potom vo formulári v časti "Zaradenie záznamu" vyberie, či ide o:
- mytológia,
- bytosť,
- rasa,
- zaujímavosť.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 13:45:42
Aha, tak skúsim to napísať, dúfam, že mi to pôjde, ale malo by to ísť! Ďakujem moc!  :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Marec 14, 2010, 13:50:47
Neviem, prečo by to nemalo ísť, pridávanie KB funguje. Odporúčam ale napísať to najprv do wordu, nie priamo do formulára. A z wordu to potom prekopírovať do formulára.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 14:03:22
Neviem a to prečo? čo tam potom nastane nejaká vada alebo chyba?  :angel:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Marec 14, 2010, 14:07:27
Keď budeš mať otvorený formulár príliš dlho, stane sa neaktívnym a keď ho pošleš, môže všetko zmiznúť. Neviem, koľko minút je formulár aktívny, či 15, 20, 30... V každom prípade ho treba vyplniť v tom čase, inak údaje zmiznú. Preto je dobré hrajkať sa najprv vo worde a potom už len vložiť do formulára konečnú verziu.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 14:14:10
Aha, tak dík, lebo ja to tam rýchlo nestihnem napísať a prečo to je tak spravené. To je blbé, lebo minule som písal dlhú novinku, naozaj fest dlhú a potom odošlem a, že prázdny článok a nič sa mi neuložilo a skoro ma hodilo o zem!  :tickedoff: :cry:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Marec 14, 2010, 14:16:32
Stránka sa automaticky obnovuje, nefunguje ako mail, že človek môže týždeň písať jednu vec. Treba si veci zálohovať, a to sa netýka len tejto stránky. Ak píšete niečo, čo nechcete stratiť, vždy sa uistite, že to máte aspoň na jednom mieste uložené.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 14:20:19
Ja si to vždy tak uložím, že dám Ctrl + c a potom to späť dám, pre istotu, či sa mi to vymazalo a či nie.  :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Marec 14, 2010, 14:23:44
Píš si to najprv vo worde, je to tak lepšie, ako sa uisťovať, či to tam máš. Pri worde si nemusíš sledovať čas.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 14:53:06
Dobre, tak to tak vyskúšam, lebo som o už chcel ísť písať normálne!  :D


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: MonkaAriel Marec 14, 2010, 19:27:12
Uf, tak toto som nevedela... že sa to obnovuje... Ale mne našťastie ešte nič nezmizlo, pokiaľ viem :D


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Vullame Endetropp Marec 14, 2010, 21:57:44
Tak to máš šťastie! pretože ak by si písala dlho a potom odoslala a to dlhé by sa ti vymazalo, by nebolo moc pekné!  :undecided:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: MonkaAriel Marec 14, 2010, 22:21:08
To hej :D Ale novinky si väčšinou prekladám a upravujem vo worde, takže to by mi nevadilo, kebyže sa to zopsuje, ale KB by na na*ralo, lebo to hľadám po nete, kontrolujem...


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 13, 2010, 14:56:31
Hmm, keď som sa pokúsil pridať KB o knihe, tak ma poslalo kade ľahšie s hláškou " Nemôžeš pridať novú kategóriu " ..


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 13, 2010, 15:14:51
Akú kategóriu si chcel pridať? Máš na mysli podkategóriu?

(http://img13.imageshack.us/img13/9629/podkategoria.jpg)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 13, 2010, 16:01:00
No, kedže pri pridávaní KB o knihe položku Kategória nevidím, asi robí problém tá podkategória. Ale vyskakovacie okienko zahlasívo kategóriu, tak neviem ..
A chcel som pridať isaac asimov a okruhliak na oblohe .. + som vybral zo zoznamu fantasy všeobecne ..

(http://i254.photobucket.com/albums/hh111/ed_photoalbum/kat.png)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 13, 2010, 16:08:26
Hej, hej, to bude tou podkategóriou.

Daj len Isaaca Asimova, nedávaj tam ako podkategóriu názov knihy. Nezvykávame dávať názvy jednotlivých kníh ako samostatné podkategórie, potom by toho bolo strašne veľa. Stačí na orientáciu označiť "Isaac Asimov." Okrem toho, nie som si istá, či môžu všetci užívatelia vytvárať nové podkategórie. Myslím, že nie, pretože nové kategórie pri schvaľovaní vždy pridávam ja, alebo Peťa s Cate.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 13, 2010, 16:12:22
Nuž ja som sa riadil podľa toho, čo bolo v zozname, kde som videl aj autorov aj diela :) Okej, tak tam skúsim dať iba Isaaca a dám vedieť, či to prešlo .. :)

//EDIT: tak neprešlo .. mohla by si mi tam prosím vytvoriť kategóriu isaac asimov ?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 17, 2010, 21:03:02
Tak musí byť chyba niekde inde, kategórie vytváram len priamo v danom článku alebo KBčku. Neviem vytvoriť kategóriu samostatne.

Vyhodilo ti nejakú error hlášku?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 17, 2010, 21:42:31
Tak potom už neviem. Vyplnil som iba jedno políčko, kde som napísal isaac asimov v druhom riadku som zo zoznamu vybral fantázia všeobecne a tak to odoslal .. a vyhodilo mi to hentp hlášku, že nemôžem pridať novú kategóriu ..


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 21, 2010, 08:04:56
Nepridávaj žiadne kategórie, my ich pridáme. Tak by to malo fungovať.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 21, 2010, 17:40:45
Jáj tak. Okej okej, idem teda na to .. :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lenide Október 16, 2010, 15:43:02
Chcela by som sa spýtať že komu mám poslať alebo kde očakávanú udalosť, ktorá sa týka vydania knihy? (hľadala som či to nie je niekde napísané ale nenašla som, tak sa to tu pýtam :angel:)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 16, 2010, 16:30:25
Ja by som sa chcela spýtať,  v KB, čo som pridávala http://www.fantasy-svet.net/kb/kniha/118/Strateny-svet-v-Podzemi.html je v políčku ďalší diel ten odkaz vypísaný vedľa názvu a nie je to tam rovno ako odkaz ako v iných KB. Ako to teda správne písať, aby som do budúcnosti vedela :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lectrice Október 16, 2010, 21:18:57
tak, že hodíš ten link do BB kódu, t.j. --- [url=sem link]tu ako to voláš [/url]

A ďakujeme za upozornenie, opravíme v tvojom KB  ;)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 17, 2010, 12:12:57
Ďakujem :)

Inak ešte koľko môže trvať vydanie jedného KB. Lebo som posielala už pred dvomi dňami a teraz nie som istá, či  vám to došlo alebo nie, alebo len ste to neschválili, ale keď už vyšli aj KB, čo boli posladné po mne, tak neviem. Mám poslať ešte raz?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lectrice Október 17, 2010, 12:33:55
Určite to tam je :) ja bohužiaľ nemám prístup k takýmto veciam, ale skús napísať pmku Bruje, alebo Peti, resp. verím, že ti sem čoskoro odpíšu  ;)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 17, 2010, 12:47:04
To dúfam aj aj :) Vieš, lebo som to posielala cez Operu a s tou ja moc neviem robiť, tak nie som istá, či to došlo v poriadku.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Petraela Október 17, 2010, 12:57:14
evka8d - ak schvaľujem KB, tak je to podľa dátumu pridania, samozrejme, niekedy sa možno pomýlim a nejdem podľa časového rozvrhu :D. Potom ďalšia vec, čo súvisí so schvaľovaním je tá, že majú prednosť KB, ktoré netreba nijako upravovať. Pretože ak nie som doma, ale v práci, tak nechcem moc zasahovať do administrácie, najradšej to riešim doma. Pre KB platí aj pravidlo, že uverejňuje maximálne 3 KB za deň, takže neboj v niektorej várke určite tvoje KB bude, po pravde je práve na rade. Niekedy, keď viem, že budem pridávať KB aj ja tak si tam nechám priestor a možno preto sa na niektoré hneď nedostane. Moje KB sa totiž uverejňujú hneď. No možno som to napísala trochu skomolene, akékoľvek nejasnosti vysvetlím :D.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 17, 2010, 19:36:19
Áno, chápem, ja som len nebola istá, či vám to došlo :) A ďakujem za vysvetlenie :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Petraela Október 17, 2010, 19:41:02
Nie je za čo, keď budeš chcieť niečo vedieť, len sa pýtaj :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 26, 2010, 21:41:42
Ja by som ešte napríklad ocenila možnosť "rezervovať" si nejakú sériu, aby sa nemohlo stať, že bude mať niekto rozpracovanú KB k ostatným dielom série a niekto ho predbehne. Ja som si všimla už dávnejšie, že tu je dosť sérií, z ktorej niekedy aj každú knižku robil niekto iný a potom sa aj tie informácie rozchádzajú  :embarrassed:  Ale toto by asi nebolo možné, že?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius Október 26, 2010, 22:56:18
chcem sa spítať ak má niaka kniha hra alebo fylm viac častí stačí spraviť KB o prvej časti a ostatné spomenúť v nom alebo mám robyť samostatný KB o každej časti


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lectrice Október 26, 2010, 23:31:59
Spravidla, ak ide o knihu, či film, tak ak si všimneš sú spravené KB na viaceré časti. :) napríklad Anita Blake, Twilight, Harry Potter.
Hry tam zatiaľ nie sú také, čo viac častí, ale myslím, že ak sú o niečom inom a vieš napísať KB aj o ostatných, tak prečo nie :)

Ja by som ešte napríklad ocenila možnosť "rezervovať" si nejakú sériu, aby sa nemohlo stať, že bude mať niekto rozpracovanú KB k ostatným dielom série a niekto ho predbehne. Ja som si všimla už dávnejšie, že tu je dosť sérií, z ktorej niekedy aj každú knižku robil niekto iný a potom sa aj tie informácie rozchádzajú  :embarrassed:  Ale toto by asi nebolo možné, že?

Platí akési nepísané pravidlo, že kto skôr napíše daný kb záznam, ten ho aj má. Teda nefungujú rezervácie ako také. Jeden z dôvodov, prečo si to ja osobne neviem predstaviť je fakt, že si to niekto môže rezervovať a nikdy to nedorobí a donekonečna asi čakať nebudeme :) Hlavne, ak by sa našiel niekto, kto by to vedel spraviť lepšie. Prichádza do úvahy, že by rezervácia platila na určitý čas, ale tam zase prichádza druhý dôvod, veľmi dôležitý - tak málo ľudí pridáva KB záznam, že myslím, že zatiaľ možnosť rezervácie vôbec nie je potrebná... my sme radi, ak vôbec niekto niečo pridá, nieto, aby sme ešte i selektovali, že kto, čo môže.

Evka, máš ty záujem konkrétne o niečo? :) Ak áno, tak to môžeš spracovať nejako pravidelne (1 za víkend), ak si nájdeš čas a som presvedčená, že ti to nikto v nejakej dohľadnej dobe nevyfúkne ;) Alebo sa môžete nejako dohodnúť medzi sebou, ak chcete. Napr. si vytvoríte nejaký informatívny topic, kde budete písať, kto plánuje, čo robiť :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Október 27, 2010, 11:49:44
Pravdaže, nejaké časové obmedzenie by bolo potrebné, lebo inak sa mohlo stať, že by si niekto zakázal kopu veci, a nikdy by ich nespravil. Ja som len chcela, lebo takto sa bojím, keď je napríklad rozpracovaná séria, alebo napríklad niekto pridá autora, či plánuje pridať aj knihy a tak, aby som mu to neprebrala spred nosa :shy2: A samozrejme, aby sa aj mne nestalo, že raz prídem a zistím, že tam niekto podával KB k sériu, ktorú som mala ja už dlhšie rozpracovanú :(
No, tak zas raz za víkend by to asi nešlo, bo nemám všetky knižky doma a tak sa mi zle robí, vieš, aby som si mohla prípadne podľa knižky overiť informácie a nepísala tam bludy :) Teraz je voľno, tak snáď sa mi podarí 2, 3 KB spracovať :)
Inak ďakujem za odpoveď :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lectrice Október 27, 2010, 11:52:41
Veď hovorím :) založ nejaký informatívny topic, kde oboznámiš ostatných, že toto chceš robiť :) ak by niekto chcel niečo, tak sa dohodnete cez pmky :) myslím, že tak to bude najlepšie, aby to nebolo nejako úplne záväzné :)Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja Október 28, 2010, 08:09:00
Ja len doplním:
ak má nejaká kniha/film/hra viac častí, robíme KB pre každú časť, keďže všetky sú originálne súčasti celku. Dá sa, samozrejme, spomenúť v KB-čku, že je toľko a toľko pokračovaní, ale napísať len o jednotke, spomenúť pokračovania a tým to hasne - neviem, to je taká nedokončená robota.  :vamp3: Ako som už povedala, každé samostatné dielo si zaslúži vlastné KB.

Hry by mali mať tiež samostatné KB, veď čo napríklad také Final Fantasy? :) To sa nedá dať do jediného KB.

Evka, čo konkrétne by si chcela spracovať? Že či na tom už niekto od nás nepracuje. :) Ako napísala Lectrice, s rezerváciami by to bolo všelijaké.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: adell_cullen September 12, 2011, 19:51:34
Mám otázku keď pridávam KB, tak sú tam v niektorích kolónkach tlačítka URL a URLi .Aký je medzi nimi rozdiel?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius September 12, 2011, 19:54:13
neni to že URLi bude ta adresa napísaná kurzívov šikmím písmom


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Mercy September 12, 2011, 19:59:17
ani nie :) keď dáš URL tak ti daný link otvorí v tom danom okne a keď dáš URLi tak ti ho otvorí v novom okne a v starom ostane to čo tam bolo :) aspoň myslím :)
preto radšej používam URLi


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 12, 2011, 20:06:11
Mercy ma predbehla. :D

Presne tak. Takto mi to kedysi vysvetlil Whitewash:

URL odkaz znamená, že keď na to klikneš, otvorí sa ti stránka v aktívnom okne, čiže ak dám URL odkaz do KBčka, tak to znamená, že F-S ti zmizne a namiesto toho sa otvorí stránka z odkazu.

URLI otvára odkazy v úplne novom okne/tabe - čiže keď klikneš na URLI, zostane ti otvorený aj F-S. :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: adell_cullen September 13, 2011, 17:23:02
Ok takže lepšie používať URLi . Ďakujem za objasnenie  :cool:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Bruja September 13, 2011, 18:02:47
Záleží na tom, čo komu vyhovuje. Osobne mám radšej, ak mi aj pôvodná stránka ostane otvorená, ale niekto má možno radšej URL...


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius September 13, 2011, 18:08:27
ono záleží aj od toho ako má človek nastavený prehliadač


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: edvordo September 13, 2011, 18:42:02
Ja, pokiaľ chcem, aby mi zostalo okno otvorené, tak sa vyprdnem na to, aký je to odkaz (či do nového okna alebo nie), ale pred kliknutí na link stlačím Ctrl :) V tom prípade sa všetko otvorí v novom okne, či je to taký alebo onaký odkaz :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lussy Noir Meteur September 13, 2011, 20:48:21
Ctrl  :shocked: dík Edo, dobre vedieť :D ja som stále išla štýlom *pravý klik* otvoriť na novej karte  :vamp3:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Petraela November 07, 2011, 14:27:10
náhodou som klikla na tento KB záznam a zjavne by ho bolo treba doplniť a opraviť tie chyby :)
http://www.fantasy-svet.net/kb/autor/77/Marja-Holecyova.html


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Nessi November 10, 2012, 17:10:56
Načo je pri pridávaní KB-čka ikonka obrázok a dátum? :) Teda ten obrázok ešte chápem ale dátum? o.O to čo ma po kliknutí hodí na kalendár? :D


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Shaola November 10, 2012, 17:13:17
asi celkom dobre nechápem, na čo sa pýtaš :angel:


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Nessi November 10, 2012, 17:28:53
najlepšie to asi takto vysvetlím: http://img600.imageshack.us/img600/580/kb1.png moja otázka je: načo sú dobré tie dve kolónky? :D


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius November 10, 2012, 17:32:17
tak obrázok je jesný, a dátum môžeš dať dátum premiéri napríklad ako odkaz na kino kde sa bude film premietať si myslím. tak že keď klikneš na dátum ťa to presmeruje na stránku kina


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Nessi November 10, 2012, 17:39:22
k tým obrázkom...čiže môžem dať do obsadenia obrázky hercov? :)

no a z tým dátumom aj tak nechápem :D tam sa nedá dať link o.O ale nechám to už tak :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Shaola November 10, 2012, 17:42:32
Tie možnosti sú tam čisto na formátovanie textu ;) Ak zadáš dátum, jediné, čo ti to spraví, je, že ti text zafarbí na zeleno.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius November 10, 2012, 17:42:41
ja som len tipoval, neviem ako to presne je. Nikdy som ich nepoužíval


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Shaola November 10, 2012, 17:44:21
Ani ich netreba nejako zvlášť používať ;)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Nessi November 10, 2012, 17:45:55
aháá no ok :) nikdy predtým som si ich tam nevšimla tak preto som sa pýtala :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Yaonee Február 11, 2013, 11:53:11
Chcem sa opýtať, či smiem zverejniť túto malú akciu na hlavnej stránke:

Poďme si čítať (http://www.facebook.com/pages/Po%C4%8Fme-si-%C4%8D%C3%ADta%C5%A5/583329671694314)

Je viac-menej zameraná na klasiku, ale kamarát, ktorý je iniciátorom, dáva priestor všetkým žánrom :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Mercy Február 11, 2013, 13:27:02
Osobne by som nemala nič proti, pokiaľ chce čítať domácu tvorbu - dá sa s ním aj nejak dohodnúť že by zaradil domácich fantasy autorov? Lebo zas pokiaľ by sa tomuto žánru vyhol tak to pre nás nemá moc cenu. Ak by mohol zaradiť sem tam nejakého Červenáka, Holecyovú, Droppovú, Fabiana a iných tak s tým súhlasím. :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Yaonee Február 11, 2013, 14:20:14
Isteže, ale ide po klasikoch. Takže uprednostní staršie a kvalitnejšie diela - Švantnera z prózy naturizmus, Janka Kráľa z obdobia romantizmu, či Tolkiena alebo iného aj fantastickú literatúru píšuceho autora, príp. autora, ktorý sa venoval kvalitnej sci-fi alebo hororu. Aby som si bola na 100% istá, ešte dnes sa ho na to opýtam :)

Novodobých autorov (Červenák a spol) veľmi neuznáva.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Mercy Február 11, 2013, 14:26:45
On tam ale hovorí o čítaní slovenskej literatúry tak tam potom neostáva už veľa možností pre fantasy a sci-fi, možno tak ešte horor ale ani to moc nie takže neviem, koho iného by tam mohol z tohto žánru čítať


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius Február 17, 2013, 18:12:55
Má zmysel robiť novinky o tom aký herci stvárnia postavy v pripravovaných filmoch (či už sci fi alebo fantasy) ak tie filmy budú aktuálne až budúci rok alebo až o dva?


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Lussy Noir Meteur Február 17, 2013, 20:25:14
a prečo nie? mňa tieto typy správ veľmi potešili, lebo som veľmi lenivá na to, aby som si to vyhľadala a takto to je ešte aj super napísané :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Sirius Február 18, 2013, 12:21:26
Ok, ak teda nie sú žiadne protesty tak budem takéto veci nahadzovať keď ich objavím


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: evka8d Jún 15, 2015, 04:08:19
Ja by som sa chcela spýtať, keďže som sa po straaašne dlhej dobe vrátila k písanie kb a chcela by som najmä spraviť autorov/série, ktoré som mala rozrobené spraviť, ako je to s knižkami, ktoré nevyšli v slovenčine. Viem, že som sa už na to raz pýtala, som hľadala všade aj v mojich PM-kách, ale nikde som nenašla. Marí sa mi čosi, že mi na to niekto odpovedal, že sa máme zamerať najmä na knižky, ktoré u nás vyšli, keďže tých je tiež dosť nespracovaných.

Ja som však spracuvávala jednu knižku, ktorá je súčasťou trilótgie, z ktorej zhodou okolností vyšla u nás a v ČR len táto jedna knižka (dokonca dvakrát!), ostatné knižky, aj keď bolo avizované nikdy nevyšli a ani sa nezdá, že by sa ich vydavateľstvo nakoniec rozhodlo vydať. Tak neviem, rada by som spravila celú tú sériu, keďže by som chcela aj autorku dokončiť a knižky mám prečítané všetky. Je mi jasné, že to kolonky slovenský názov by som si musela niečo vymyslieť, ale tak trápi má tá dilema či sa to vôbec oplatí robiť alebo len tú autorku  :undecided:

Ešte taká technická poznámka: Kde sa stratila v časti kb knihy kolonka Súvisiace knihy :D Bola to podľa mňa dosť praktická časť, najmä pri viacdielných ságach, ktorých je teraz ako maku na trhu :D Dá sa to vždy vložiť do časti O publikácii, ale aj tak...


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Yaonee Jún 15, 2015, 09:59:59
KB je samo o sebe zázračné a niektoré položky ani nepotrebujeme, iné sa strácajú... musím sa na to opýtať adminov. Pokojne spracuj aj knihy zahraničné, nakoniec, to, že u nás nevyšli, nie je podľa mňa nijakým závažným kritériom na to, aby sa ich spracovanie zakázalo. K zahraničným knihám sa dá dostať legálnou cestou. A všetci z nás vedia celkom solídne po anglicky :)

A KB bude písané po slovensky, čiže nič sa tým vonkoncom nekomplikuje. Aspoň podľa mňa.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Mercy Jún 15, 2015, 22:56:13
Určite, súhlasím. Dnes už čítanie kníh v angličtine (prípadne inom jazyku) nie je nič zvláštne, zohnateľné sú knihy spojkojne aj u nás v iných jazykoch tak nevidím dôvod prečo by sa KB na takéto knihy nemohlo urobiť :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: matus November 26, 2016, 10:43:09
Ako mám poslať KB záznam keď som nejaký vytvoril? (zatiaľ len vo worde)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Yaonee November 27, 2016, 12:57:35
Všetko treba prekopírovať do tabuľky, čo si, nakoniec, urobil. Len si treba dať pozor na formátovanie a bolo by dobré, ak by jednotlivé položky, čo vyplníš, mali toho v popise trošku viac :)


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: matus November 27, 2016, 19:17:27
Viac som nájsť nevedel.


Názov: Re: Diskusia
Prispievateľ: Yaonee December 01, 2016, 19:36:18
Ani na anglických weboch?


Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.