Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : Bruja August 14, 2012, 12:39:33: Dušan D. Fabian
: Bruja August 14, 2012, 12:39:33
Dušan Fabian sa narodil 10. novembra 1975 v Košiciach, kde žije dodnes. Pracuje ako vedecký výskumník v Ústave fyziológie hospodárskych zvierat Slovenskej akadémie vied.

Fabian do povedomia čitateľskej verejnosti prenikol poviedkou "Migréna", ktorá vyhrala literárnu súťaž Béla 2001, organizovanú internetovým magazínom Hlboký hrob; zároveň sa dostala do finále súťaže o Cenu Gustáva Reussa a bola zaradená do zborníka Krutohlav 2001. V tomto a ďalších raných dielach Fabian kombinuje verný opis reálií východného Slovenska s prvkami lovecraftovského hororu; postup, ktorý neskôr zdokonalil v poviedkach ako "Tri čierne utorky" a "V predvečer prvého mája" (ohodnotené cenami Béla 2002, resp. Istron 2006), kde sa už k hororu pridávajú aj prvky mestskej či temnej fantasy.

Paralelne s touto líniou tvorby vznikol komediálny hororový cyklus o nemŕtvom Marvinovi, pozostávajúci z poviedok "Ži a nenechaj žiť", "Trampoty jednej mŕtvoly" a "Agent jeho veličenstva zasahuje". Jeho románovým debutom je "Invocatio Elementalium," na ktoré nadväzuje voľné pokračovanie s názvom "Pestis Draconum."

(zdroj: Wikipedia.sk)

Zatiaľ som čítala len jeho knihu Pestis Draconum. Dušan ma príjemne prekvapil, kniha bola napínavá a skvelo sa čítala. Odporúčam. :)


: Re: Dušan D. Fabian
: Elinor August 14, 2012, 13:11:38
Jéj, ďalší slovenský fantasy autor? Takže tento žáner u nás predsa len žije :happydance:
Zaujalo ma najmä to, že pracuje ako vedecký výskumník. O to viac by som si chcela jeho tvorbu prečítať :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.