Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : Shaola July 04, 2012, 20:37:59: Richard Scott Bakker (Princ ničeho)
: Shaola July 04, 2012, 20:37:59
(http://desmond.imageshack.us/Himg191/scaled.php?server=191&filename=0c4dd4492a49703907o2.jpg&res=landing)(http://desmond.imageshack.us/Himg339/scaled.php?server=339&filename=bakkervalecnyprorokprin.jpg&res=landing)(http://desmond.imageshack.us/Himg20/scaled.php?server=20&filename=424843.jpg&res=landing)

Od První apokalypsy uplynuly dva tisíce let. Nebůh byl poražen a lidé se přirozeně vrátili k všednějším starostem… Synovec nansúrského císaře a vojenský génius intrikuje, aby pro svého vládce dobyl známý svět, sám přitom sní o trůnu. Charismatický a tajemný duchovní vůdce Tisíce chrámů usiluje o rozpoutání svaté války, která očistí zemi od nevěřících. Čaroděj a zvěd, mučený prastarými nočními můrami, nevzdává pátrání po dávném nepříteli, v jehož existenci věří již jen málokdo. Barbarský náčelník odvržený vlastním kmenem touží po pomstě na bývalém otrokovi, jenž mu zabil otce a zostudil ho v očích jeho lidu. Tyto postavy představují síly formující svět Trojmoří: moc světskou, moc duchovní, magii a barbarský živel. Mezi ně, již tak balancující v nejisté rovnováze, vstupuje cizinec předurčený a odhodlaný všechny – muže i ženy, císaře i otroky – využít pro své nejasné cíle. Ale osud lidí – dokonce i těch, kteří rozhodují o běhu světa – má malý význam, když svět jako takový může být brzy rozvrácen. Zatím se ztrácí v politických hrátkách, náboženském zápalu a řevnivosti magických škol, ale staré zlo se znovu probouzí. Nebůh se vrací. Druhá apokalypsa je blízko. A člověk těžko může postavit hradby proti něčemu, co bylo zapomenuto. Kanadský autor R. Scott Bakker otevírá touto knihou výjimečný fantasy cyklus – drsný, neobvykle temný a myšlenkově bohatý…


V poslednej Pevnosti je článok o tejto sérií a musím povedať, že ma neskutočne zaujala. Vraj ide popri Martinovi a Eriksonovi o jednu z najlepších súčasných fantasy ság. A prvá veta knihy je dosť navnadzujúca :D

Člověk nemůže postavit hradby na ochranu před něčím, co bylo zapomenuto.


: Re: Richard Scott Bakker (Princ ničeho)
: mirec017 October 06, 2012, 23:04:06
Ja som si kupil prvu cast asi pred dvoma tyzdnami a us ju mam skoro celu precitanu a tesim sa ked si kupim dalsi diel..vecsina knihy opisuje boje a zakulisne hry okolo svetej vojny..mne sa prva cast strasne paci a odporucam ju vsetkym ktory maju radi vojny intrigy a vsetko okolo toho. :-)Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.