Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : Talia June 03, 2012, 17:03:55: Konyvran- Sarah Prineasová
: Talia June 03, 2012, 17:03:55
1.Konyvran- Čarodejníkov zlodej
Tajomné mesto Wellmet zomiera. Rada magistrov, ktorú tvoria čarodejníci, pozná príčinu - v meste klesá hladina mágie. Nikto však nevie, ako tento pokles zastaviť. S problémom si nedokáže poradiť ani veľký a obávaný čarodejník Nikdy. Podarí sa to jeho učňovi Konyvranovi, kedysi pouličnému zlodejovi a vychýrenému vlamačovi? Možno. Lenže Konyvran nie a nie nájsť svoj locus magicalicus, zázračný kameň, bez ktorého nijaký čarodejník nemôže čarovať. Existencia Wellmetu je ohrozená. Čas beží a v Dome súmrakov číha na Konyvrana arcilord Krkavec...


2.Konyvran- Tiene
Mágia mesta Wellmet je po nedávnom útoku veľmi slabá a čarodejnícky učeň Konyvran prišiel o svoj locus magicalicus. Bez tohto zázračného kameňa nemôže nadviazať kontakt s mágiou. Obyvateľov mesta pritom začínajú ohrozovať útoky záhadných Tieňov, ktoré svoje obete premieňajú na kameň. Konyvran sa spolu s dcérou wellmetskej vojvodkyne Rusou pokúša odhaliť ich pôvod. Zdroj zla však zrejme leží v ďalekom púštnom meste Deš, ktorému vládne mladý čarodejník lord Jágus. Čo bude mať u čarodejníckeho kráľa väčší úspech – Rusina diplomacia, alebo Konyvranove zlodejské prsty? Na čo v skutočnosti slúžia Jágusove temné bane? A aké zlo sa skrýva v tajomnej púštnej pevnosti?
(http://www.beletry.sk/products/4/5/d/45d3859db3a9fc743259b1e18d2c2479_medium.jpg)

3.Konyvran- Draky
Čarodejník je skoro ako zlodej. Ak má rýchle ruky, vie nechať veci zmiznúť. Dokonca vie zmiznúť aj sám. Keď sa však proti nemu postaví veľké zlo, musí pozbierať všetky svoje sily, aby zachránil mesto, v ktorom žije. Nájde Konyvran svoj nový locus magicalicus a zachráni Wellmet pred desivou mágiou Arhionvarom? A akú úlohu v tom zohrajú draky?
(http://www.beletry.sk/products/1/3/3/133e9f7839ce97c726b4d680d61c8ced_big.jpg)


Táto séria sa mne osobne veľmi páči a patrí medzi moje obľúbené, hlavný hrdina Kony je zábavný a vynaliezavý, hned som si ho obľúbila  :D :2funny:
Čítal to niekto??  :)


: Re: Konyvran- Sarah Prineasová
: Nessi June 03, 2012, 17:06:31
dakedy dávno som čítala prvý diel, ale vôbec ma to nezaujalo :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.