Fantasy-Svet.net

Literatúra => Literatúra fantastická => : calla June 30, 2008, 19:09:52: Anthony Horowitz
: calla June 30, 2008, 19:09:52
Anthony Horowitz je jedným zo súčastných spisovateľov. Píše akčnú a fantastickú literatúru. Medzi akčnú patrií séria o 14 - ročnom agentovi Alexovi Riderovi. No a medzi tu fantastickú patrí séria s názvom Spoločenstvo piatich.(http://www.elegenda.sk/kthumb/admin/imgs/produkty/img1205930134.jpg)
(http://www.misrule.com.au/s9y/uploads/stormbreaker.jpg)


: Anthony Horowitz-Spoločenstvo Piatich
: Scathach January 17, 2009, 14:31:37
V prvej časti Havrania brána štrnásťročný Matt Freeman prišiel pri autonehode o oboch rodičov a do opatery si ho vzala teta. Dovtedy šťastný život sa zmenil na nočnú moru a zmenil sa aj sám Matt. Stal sa z neho zatrpknutý a arogantný záškolák. Pri krádeži v sklade spolu s kamarátom zrania strážcu a skončia v rukách polície. Matt dostáva možnosť zúčastniť sa prevýchovného programu SVIT a musí sa presťahovať k starej pani Deverillovej do dediny Malý Malling, kde líšky dávajú dobrú noc. Mattovi okrem čudáckej stareny, jej dementného pomocníka a práce s prascami znepríjemňujú život záhadné javy. Navyše, navôkol začínajú umierať ľudia. Matt príde na to, že sa nevedomky stal stredobodom boja síl dobra a zla, dostáva sa do pazúrov sfanatizovaných dedinčanov a bojuje o holý život. Čaká ho aj šokujúce prekvapenie – je súčasťou Spoločenstva piatich vyvolených, na ktorých ramenách je zodpovednosť za ďalší osud ľudstva.

Táto kniha ma veľmi zaujala tak som prečitala aj ďalšie 2 časti, ktoré sú vydané v slovenčine. Častí bude 5 a ja sa už neviem dočkať :D.


: Re: Anthony Horowitz-Spoločenstvo Piatich
: Nefrit January 17, 2009, 14:39:16
Sú to úúúúúúúúúžastné knihy.úplne ich zbožňujem.Som rada,že aj niekto okrem mňa to pozná.Je to fakt super.Odporúčam :jumpinlove: P.S Nevie niekto,kedy vyjdú ostatné knihy?prečítala som zatiaľ 3 a urcite sú 4.


: Re: Anthony Horowitz-Spoločenstvo Piatich
: Kalien January 24, 2009, 12:52:37
Prvá časť sa mi páčila, ale druhá a tretia ma nijako nenadchli.


: Re: Anthony Horowitz-Spoločenstvo Piatich
: Scathach January 24, 2009, 17:59:13
Aj mne sa najviac páčila 1. časť ale podľa mňa boli aj tie ostatne dobré.
2.časť:
Na začiatku druhého dielu zastihneme hlavného hrdinu počas jeho nie veľmi úspešného štúdia na súkromnej škole na Zelenom vrchu. Jeho teta Gwenda sa stane bábkou v rukách Prastarých a v snahe zavraždiť Matta premení školu pomocou benzínovej cisterny na ohnivé peklo. Tajomná organizácia Nexus získa zároveň informácie o tom, že na druhom konci zemegule v Peru sa onedlho chystá otvorenie druhej brány a návrat Prastarých. Jej poslaním je zabrániť im v tom za každú cenu. Požiadajú teda Matta o pomoc a ten sa ani nenazdá a sedí v lietadle do Limy. Po príchode sa ho aj s priateľom Richardom pokúsia uniesť a zachráni sa len útekom v poslednej chvíli. Ocitne sa na ulici a zoznamuje sa s mlčanlivým rovesníkom Pedrom, v ktorom spoznáva chlapca zo svojich snov. Vydávajú sa na cestu do Cuzca, starobylého mesta pod magickým Machu Picchu.: Re: Anthony Horowitz
: Natasha August 19, 2011, 22:05:26
Podľa mňa to bolo v pohode :) Keby bolo pokračovanie, čítam ďalej :)


: Re: Anthony Horowitz
: Nessi December 28, 2012, 11:09:37
V noci som dočítala Nekropolis, to je štvrtá časť zo Spoločenstva piatich :) tak napínavo to skončilo! :D joooj ja už chcem ďalší diel! :) asi idem obťažovať ďalšie vydavateľstvo kedy sa ho hodlajú :D ale vyšiel len v septembri vyšiel v anj takže skoro to tak nebude :(


: Re: Anthony Horowitz
: matus November 25, 2016, 19:13:58
Neviete niekto kedy vydajú ďalšiu časť? Veľmi napínavo to skončilo a doteraz nevyšiel ďaší diel.  :(


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.