Fantasy-Svet.net

Fantastická zmes => Iná hudba => : silmarill May 02, 2010, 13:59:51: hudobný žáner: "ETHEREAL" ... hudba zo sna...
: silmarill May 02, 2010, 13:59:51
(http://i41.tinypic.com/nnqy9u.jpg)

predstavte si, že ležíte v stave polospánku a z diaľky k vám plynú akési melodické tóny... no nie je to hudba z tohto sveta, znie to ako hudba z inej dimenzie, akéhosi mystického alternatívneho sveta podobnému dávnemu Orientu... asi tak znie žáner "ethereal".

zasnívané, neurčité melódie inšpirované východnými kultúrami, folkom alebo klasickou hudbou sú často sprevádzané hypnotickými bubnami. vokály tvoria väčšinou ženské "anjelské" hlasy spievajúce v cudzích jazykoch (často sa využíva tzv. glosolalia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Glosolalia) - spev v neexistujúcom jazyku za účelom vytvorenia melódie zo slabík). je subžánrom dark wave, tj. temnej vlny hudby, preto má melancholickú až potemnelú atmosféru. niekomu môže preto znieť depresívne, ale to už je vecou vkusu každého človeka.

nie je to určite hudba ktorá by mohla mať komerčný úspech v rádiách alebo na koncertoch, je to hudba ktorú si človek najviac vychutná sám, pri relaxe po ťažkom dni, pri zaspávaní alebo pri nejakej tvorivej činnosti - keď chcete počúvať hudbu, ale nie niečo príliš rušivé.

výborné kapely v rámci tohto štýlu: Arcana, Dead can dance, Love is colder than death, Rajna, Azam Ali, Irfan, Persephone, Artesia, sToa, Opus Nigrum, Ophelia's Dream a iné.

tu sa nachádza online playlist pár mojich obľúbených songov, ktoré sa dajú vypočuť bez sťahovania:
:
http://www.goear.com/playlist.php?v=216ea24

čo vravíte na takýto druh hudby? podľa mňa úplná nádhera... :jumpinlove:
určite sa zapáči každému, kto rád sníva s otvorenými očami.


: Re: hudobný žáner: "ETHEREAL" ... hudba zo sna...
: Lenide February 03, 2011, 23:04:34
Fíha, tak o tomto som ešte nepočula. Ale môže to byť dobré :teeth: Raz si niečo také pustím  :D


: Re: hudobný žáner: "ETHEREAL" ... hudba zo sna...
: Elizabeth February 04, 2011, 15:18:07
Krásne, fakt taká nerušivá, oddychová hudba :thumbup: :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.