Fantasy-Svet.net

Sfilmovaná literárna i komiksová predloha => Knihy => : Shaola September 20, 2009, 15:21:25: Magické střípky
: Shaola September 20, 2009, 15:21:25
I když se Andrzej Sapkowski proslavil svým geraltovským cyklem, rozhodně se neomezuje pouze na tohoto hrdinu. Tato kniha jej představuje jako autora studie o nejznámější a nejslavnější středověké legendě o králi Artušovi a rytířích Kulatého stolu, v níž se mu úspěšně daří bořit mnohé zažité stereotypy. Na tuto studii mnohé navazuje Sapkowského osobité zpracování části artušovského mýtu v povídce Maladie. Příznivci hororů se mohou začíst do jeho romantických textů Tandaradei!, Muzikanti či Příhoda v Mischief Creeku. Výsledkem autorovy fascinace Carrolovou Alenkou v krajině divů (a kočkami) je povídka Zlaté odpoledne. A na závěr to asi nejlepší, povídka V kráteru po bombě, reflexe možného vývoje naší části Evropy po roce 1989. V této povídce, jakož i prakticky ve všem, co Sapkowski kdy napsal, se zračí autorův bytostný odpor k fanatismu a nesnášenlivosti všeho druhu.

zdroj: martinus.sk

(http://s1d4.turboimagehost.com/t/2142455_m14699.jpg) (http://www.turboimagehost.com/p/2142455/m14699.jpg.html)


čítali ste to niekto? ja sa na to chystám už dlhšie, dosť ma to láka, milujem povesti o Artušovi.. :smitten:


: Re: Magické střípky
: Bruja December 29, 2011, 12:09:48
Hm, ani som nevedela, že má aj takúto zbierku poviedok... :) Zaujímavé príbehy sú tam, chcela by som si to raz prečítať.


: Re: Magické střípky
: fantasy December 29, 2011, 15:30:27
Štúdia o Artušovi bola vinikajúca, zaujímavá a veľmi poučná, aj keď v polovici som sa už načisto stratil medzi toľkým množstvom postáv z rozličných verzií artušovskej legendy, o ktorých sa tam písalo. Bolo tam tiež veľa písané o bohoch keltského panteónu, podľa ktorých boli odvodené niektoré postavy z artušovskej legendy, a o histórii (praobyvateľoch) anglicka. Okrem tejto štúdie sa v knižke nachádza ešte šesť poviedok, ktoré boli podľa mňa celkom ok, aj keď po prečítaní žiadnej z nich som si nepovedal: fíha, táto poviedka bola brilantná! Čiže taký priemer, nič výnimočné, ale ani nič podpriemerné. Túto knižku som si kúpil, pretože Sapkowski je môj obľúbený spisovateľ a chcel som mať jeho kompletné dielo, ktoré sa dá v sk/cz jazyku zohnať. V podstate som bol s touto knižkou celkom spokojný :)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.