Fantasy-Svet.net
Január 27, 2021, 20:19:23*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: The Dark Tower - Temná věž  (Prečítané 12889 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #15 kedy: Marec 18, 2010, 16:10:24 »

ja už som taká zvedavá ako to celé skončí, akurát sa chystám na Vlkov z Cally, ale mám chuť si zasa prečítať Troch vyvolených, ten diel nemal chybu.. jumpinlove
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #16 kedy: Apríl 03, 2010, 15:27:52 »

Ja sa asi pustím do celej série, keď budem mať čas.  smitten Vlci z Cally sú inak perfektní!  smitten
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #17 kedy: Apríl 17, 2010, 10:46:53 »

tak už dočítaný aj Spev Susannah, King sa tam krásne "opísal" rofl niekedy budúci týždeň budem už mať aj posledný diel, ale neviem či sa k nemu nedostanem až niekedy v auguste... wallbang
Zaznamenané

Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
Odporúčania: 0
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #18 kedy: Máj 03, 2010, 13:26:45 »

Kniha bude pravdepodobne sfilmovaná http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/661/Temna-veza-od-Kinga-bude-trilogia-aj-serial.html
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #19 kedy: Máj 07, 2010, 19:34:09 »

ja som už konečne dočítala celú sériu (no konečne..je mi strašne ľúto, že to už skončilo) a ten koniec..no nemám slov...keď som prečítala poslednú stranu, ostala som  asi pol hodinu ešte sedieť s otvorenou pusou rolleyes chudák Roland!! ale musím uznať, že ten koniec bol...no neviem nájsť to správne slovo, ale fenomenálny.. smiley
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #20 kedy: Máj 08, 2010, 19:21:42 »

Ten koniec bol brutálny! cheesy To len King má odvahu ukončiť sériu takto. cheesy No, ukončiť ako ukončiť. Si počula, že píše ôsmy diel???
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #21 kedy: Máj 08, 2010, 21:21:51 »

hej hej počula, len si neviem predstaviť, o čom ho vlastne chce písať.. ten koniec bol taký..no bez pokračovania... aj keď.. ka je kolo a to sa nikdy neprestane otáčať... rolleyes
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #22 kedy: Máj 09, 2010, 12:20:46 »

Veď to, krásne to uzavrel, spravil z toho nekonečnú slučku. Originálny záver. Neviem si predstaviť, o čom by mohol byť ôsmy diel. Jedna kniha je málo, aby rozbehol nové udalosti a ešte to aj nejako slušne zakončil. Poznáme predsa Kinga. Hoci, keď dá zase 700-800 strán, tak niečo sa tam už bude dať opísať. Ale aj tak, mal to nechať na pokoji. Len dúfam, že sa nenechal ukecať od fanúšikov a nenapíše osmičku len kvôli vyžiadanému happyendu. undecided Potom by ma sklamal na celej čiare.
Zaznamenané

fantasy
Roľník
*

Bodov v rase: 0/249

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 143
106.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fantasy

« Odpoveď #23 kedy: Máj 10, 2010, 13:37:37 »

Podľa momentálne dostupných informácií, ôsmy diel seriálu Temná věž by mal byť dejovo zasadený medzi štvrtý diel (Čaroděj a sklo) a piaty diel (Vlci z Cally). Potvrdené postavy sú zatiaľ Roland a Cuthbert. Podľa všetkého sa ôsmy diel teda nebude priamo týkať Rolanda a jeho ka-tet, ale bude to zrejme niečo na spôsob štvrtého dielu, kde si Roland spomína na svoju mladosť a udalosti v Mejisu. Ôsmy diel by sa tiež mohol odohrávať v Rolandovej mladosti, aj vzhľadom na Cuthbertovu prítomnosť.
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #24 kedy: Máj 11, 2010, 07:32:55 »

Super, to môže byť. tongue Musím si to zase prečítať, normálne som si nevedela spomenúť, kto je Cuthbert.  shy2
Zaznamenané

fantasy
Roľník
*

106.41 ℱ

Inventar

« Odpoveď #25 kedy: Máj 11, 2010, 08:45:54 »

Ja som to dočítal niekedy začiatkom tohto roka, takže to mám ešte v čerstvej pamäti, ale tiež už začínam pomaličky zabúdať smiley Kingove horory čítam už dlhé roky a veľmi sa mi páči štýl jeho písania, ale o tom, že napísal aj túto fantasy sériu, som sa dozvedel až niekedy minulý rok. Nechápem, ako mi to mohlo ujsť smiley Prečítal som si prvý diel a úplne ma to chytilo a potom som už hltal jeden diel za druhým smiley Prečítal som toho dosť veľa zo žánru fantasy a Temnú věž radím medzi to najlepšie z tejto oblasti. Navyše je to okorenené aj o ďalšie moje obľúbené žánre: western a horor. No jednoducho lahôdka smiley
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #26 kedy: Máj 11, 2010, 18:05:57 »

Presne tak, tiež si myslím, že je to jedna z najlepších sérií, aké som kedy čítala. King píše výborne, ale aj v rámci jeho tvorby radím Temnou věž k tomu najlepšiemu.  A okrem toho, 19, 9 a 99 sú moje obľúbené čísla.  cheesy Perfektne to vymyslel, fakt. Najprv som si knihy doniesla z knižnice, potom som si kúpila vlastné. A vlastné som ešte ani nečítala, len posledný diel. cheesy A zhltla som to tak rýchlo a s takým nadšením, že som si to ani poriadne neužila. Chce to reprízu. Ktorý diel sa ti najviac pozdával?
Zaznamenané

fantasy
Roľník
*

106.41 ℱ

Inventar

« Odpoveď #27 kedy: Máj 12, 2010, 11:19:42 »

No je ťažké vybrať jeden konkrétny diel, všetky sú úžasné happydance
Veľmi sa mi páčil napríklad druhý diel, keď Roland prechádzal dverami a vyberal si svoje ka-tet. To bolo úžasné smiley Scénka s Blainom Monom, ako mu museli dávať hádanky, bola tiež výborná. Veľmi sa mi páčilo Rolandovo rozprávanie vo štvrtom dieli o jeho priateľoch Alainovi a Cuthbertovi a o Susan. No a myšlienka, aby sa King objavil v Temnej veži ako jedna z postáv, je jednoducho geniálna. Potešili aj rôzne maličkosti, napríklad Zlá Tonka, model Harry Potter smiley A odkazy na pekné pesničky smiley Ale každá jedna stránka bola super, určite si to ešte veľakrát prečítam smiley A Tebe sa páčil ktorý diel najviac? Ja sa inak teraz chystám prečítať si aj také komiksy o Temnej veži, ktoré vyšli v USA. Nenapísal ich priamo Stephen King, ale dohliadal nad ich tvorbou. Mali by sa venovať už známym udalostiam (napr. Rolandovmu súboju s Cortom), ale mali by priniesť aj nové informácie najmä z Rolandovej mladosti. Uvidím, aké to bude, môže to byť sranda smiley
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #28 kedy: Máj 12, 2010, 20:10:31 »

Súhlasím, dvojka bola úžasná - Eddiem som bola nadšená od prvej stránky. Proste keď niečo trepol, tak to stálo za to. cheesy (Môj obľúbený výrok: "Kdyby, kdyby... Kdyby ryby uměli jedzit na kole, každá pos**ná řeka by pořádala Tour de France."  rofl2 rofl2 A kopec ďalších.) Skvelý bol aj príchod Jakea na scénu. Tretí diel - to som sa skoro zadúšala od napätia a nehovorím to obrazne. smiley Vyslovene som cítila fyzické napätie. Čaroděj a sklo - hm, to som sa normálne bála čítať, lebo
od začiatku Rolandovho rozprávania som cítila, že Susan sa stane niečo zlé.
A keďže ide o Kinga, chvíľami som vôbec netúžila zistiť, čo to bude. cheesy A cítila som tam silné hispánske pozadie - aj to sa mi páčilo - že tie jednotlivé svety boli takými detailami odlišné. Posledné diely si pamätám len matne, zhltla som to príliš rýchlo. smiley
A priznám sa, že pri žiadnej knihe som tak neplakala, ako keď Eddie zomrel. shy2 Nie som ten typ, čo roní slzy pri každej patetickej vete, skôr naopak, ale do Temnej veže som sa tak začítala a tak som si obľúbila hlavných hrdinov, že som revala ako malé decko.  shy2 shy2
A bolo to práve vďaka Temnej veži, že som sa dostala k pesničke Hey, Jude. cheesy Beatles u nás doma frčia odnepamäti, ale túto pesničku som veľmi nepoznala. Hneď som si ju však zamilovala. A model Harry Potter ma pobavil. cheesy Dosť veľa takých odkazov mal v sérii. Preto to bolo super. Bol to náš svet a zároveň nebol. Ruže, zloduchovia, rytieri, krkavec Zoltán (alias Fazuľa-je-muzikálna-plodina cheesy ) - urobilo to na mňa veľký dojem. Celá séria ako celok. Vďaka Podpaľačke a Temnej veži som objavila Knigovu tvorbu a je to Pán Spisovateľ. A ešte je super, že postavy sa vyskytujú aj v iných knihách. cheesy To človek len číta a zrazu si povie: Hej, veď to je ten a ten z Temnej veže! cheesy

Ach, nemať budúci týždeň štátnice, tak veruže sa idem hneď pustiť do Pistolníka, tak som sa vyhecovala do čítania.  tickedoff happydance

Hm, som sa rozpísala. A Sestřičky z Elurie si čítal? Tiež je to novela o Rolandovi. Údajne je zaraďovaná za Čaroděja a sklo.
« Posledná zmena: Máj 12, 2010, 22:39:09 od Bruja » Zaznamenané

fantasy
Roľník
*

106.41 ℱ

Inventar

« Odpoveď #29 kedy: Máj 14, 2010, 21:42:58 »

Eddie bol aj moja obľúbená postava smiley Vážne nemal chybu cheesy Málokedy sa človek stretne s tak vinikajúco hláškujúcou postavou rofl Veľmi sa mi páčil aj Stredosvet. V podstate to ani nie je žiadny fantasy svet, teda ak si odmyslíme rôzne fantasy bytosti, ktoré sa tam vyskytujú. Mne veľmi pripomínal náš skutočný svet, ako by mohol vyzerať o takých tisíc rokov po nejakej jadrovej vojne. Aspoň taký dojem som nadobudol z toho, čo som si prečítal. Páčila sa mi aj základná myšlienka, že celý náš vesmír môže byť len zrniečkom piesku (alebo lupienkom ruže) v inom vesmíre; a že takých svetov podobných nášmu je nekonečne veľa a všetky sú prepojené v Temnej veži a tá ich udržuje v stabilite. Myslím si, že celkovo je príbeh veľmi dobre premyslený smiley
Ja som síce neplakal, keď Eddie zomrel, ale poriadne ma to zronilo cry Chudák Eddie sad A potom Jake sad A Ochu sad Nemohol King ušetriť aspoň jeho? Mňa skôr rozplačú filmy ako knihy. Pri knihách som doteraz najťažšie prežíval smrť Siriusa v HP cry Inak ako sa blížil záver, tak som bol čoraz viac presvedčený, že napokon musí zomrieť aj Roland. Nevedel som si predstaviť, že by prežil. Čo by robil potom, keď už prišiel k Temnej veži? Veď celý život hľadal iba ju. Tak som bol presvedčený, že určite napokon zomrie, ale taký koniec, aký King vymyslel, som veru nečakal. Klobúk dolu, pre Rolanda to síce vôbec nedopadlo šťastne, ale vhodnejšie "zakončenie" si veru neviem predstaviť.
A je super, že King zahrňuje do svojich kníh aj odkazy na diela, ktoré ho ovplyvnili a ktoré sa mu páčia. Človek sa tak môže dozvedieť o pekných pesničkách, knihách, filmoch, atď. Ja som pesničku Hey Jude už poznal, ale nepoznal som napr. Someone saved my life tonight od Eltona Johna a mnohé ďalšie. Takýmto spôsobom som sa napr. dostal aj k Bobovi Dylanovi, keď King spomenul jeho pesničky vo svojich knihách.
Sestričky z Elúrie som nečítal sad A pozeral som to a nemáme to ani v našej okresnej knižnici sad Snáď sa mi to podarí niekde zohnať. Ale čítal som napr. Prekliatie Salemu, kde vystupoval otec Callahan. Aj keď to som čítal už pred niekoľkými rokmi, tak vtedy som vlastne ani nevedel, že je to postava z Temnej veže smiley Až pri jej čítaní som na to prišiel. Ale celkom nedávno som čítal Srdce v Atlantíde a tam vystupoval Ted Brautigan.
Takže keď išli Roland a spol. oslobodiť (resp. zastaviť) bořitelov, tak som úplne čakal, či sa tam Ted objaví. A nakoniec sa objavil a zohral aj celkom významú úlohu smiley
Držím Ti palce na štátniciach budúci týždeň smiley Aby si ich úspešne zvládla a potom sa mohla pustiť aj do Pistolníka smiley
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.261 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting