Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Strán: 1 2 [3]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Oslavujete Halloween (Samhain)?  (Prečítané 8436 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
takasmola1
Lovec
**

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/44

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 318
Odporúčania: 0
205.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - takasmola1

čo môžeš urobiť zajtra-nerob vôbec

« Odpoveď #30 kedy: Október 30, 2009, 00:13:33 »

to nebola reakcia na tvoj príspevok, to bol môj pohľad na halloween,teda priama odpoved na tému topicu.
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: Október 30, 2009, 00:18:02 »

Aha táááák.Tak sa potom ospravedlňujem smiley
Ale v tom smere súhlasím, že Americááános, to trošku preháňajú... i keď  huh asi aj ja dakedy doma cheesy sa vytešujem ako na Vianoce cheesy

Zaznamenané
takasmola1
Lovec
**

Bodov v rase: 0/44

Príspevkov: 318
205.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - takasmola1

čo môžeš urobiť zajtra-nerob vôbec

« Odpoveď #32 kedy: Október 30, 2009, 00:27:32 »

nič sa nestalo,a podľa mňa preháňajú všetko.To bude asi tým,že vlastne nemajú žiadne vlastné sviatky,resp. majú taký mix keďže sú to pozbieranci zo všetkých kútov a majú potrebu ako každý niečo oslavovať a toto je výsledok.
Zaznamenané

milka
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/10

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 475
314.10 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milka

Prečo si ľudia myslia že myslím? ngmn?

« Odpoveď #33 kedy: Október 30, 2009, 12:36:54 »

Hej, Američania sú šťastný ľudia- môžu oslavovať kedy chcú, ako chcú, a prečo chcú, stačí len kuknúť k susedom cheesy
Tak ja inak Halloween tiež nezvyknem oslavovať... Jedine ak by som v opchode dostaľa zľavu na nákup  2funny (najlepšie v kníhkupectve cheesy )
Ale dušičky sú zaujímavé... Náš svet, stretajúci sa s iním... pamiatka na tých, ktorí kedysi chodili po tej istej zemi ako mi...  a čiastočne mali aj podobné problémi (ľúbi ma, neľúbi ma? božínku, nezabudla som uhasiť piecku?)
Bohužial, ja som teraz chorá, a na cintorín cestujem až o týždeň sad
Každopádne už teraz som opklopená sviečkami, na pamiatku ľudí, ale aj zvierat... smiley

/mmm, snáď ale ku mne nepríde babka, so sťažnosťou, že kde som, bo jej zarastá hrob.../
/Lectric, nu, tak teda veľa strachu na zajtra    (nemusíš sa báť, určite sa budeš báť cheesy )/
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

---------------------------------------------------
Alkohol je nepriateľ ľudstva, ale nemáme milovať svojho nepriateľa tak ako blížneho svojho?

Nezabudni, že kedysi to bola práve tvoja spermia z miliónov ktorá ako jediná dorazila do cieľa...
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #34 kedy: Október 30, 2009, 17:57:30 »

Ale inak - oni majú aj jeden deň, všech svätých. 1. 11. a  31. 10. majú zábavu pokiaľ viem smiley
Zaznamenané

RenesmeeeC
Majster

Bodov v rase: 0/490

Príspevkov: 950
1935.75 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - RenesmeeeC

« Odpoveď #35 kedy: December 19, 2009, 14:52:22 »

toto všetko čo tu píšete je pravda? ...celkovo dobrééé  vamp3
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #36 kedy: Október 31, 2012, 12:17:01 »

Iba tak súkromne a imaginárne - vytešujem sa z celého tohto sviatku a reklám navôkol neho iba cez internet smiley A sem-tam si vyrežem aj tekvicu, ak ma k nej teda pustí moja mamina. Niekedy si zmením avatara na fórach či FB, ale inak sa tomuto sviatku extra nevenujem, aj napriek tomu, že má fascinujúce zázemie cheesy
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Elinor
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #37 kedy: Október 31, 2012, 12:29:02 »

Ja Halloween neoslavujem, podľa mňa je to strašne komerčný sviatok. V tieto dni sa držím sa tradícií - čiže spomienke na zosnulých... smiley
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Marsí
FF autor
*

Bodov v rase: 0/644

Príspevkov: 512
619.55 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Marsí

« Odpoveď #38 kedy: Október 31, 2012, 12:41:00 »

Nenávidím tento sviatok na Slovensku. Čo robia inde mi je jedno.  cheesy Ale tak nútitť nás v škole oslavovať Halloween, len preto, že sa učíme angličtinu, tak mi to príde dosť hlúpe. (Teda toto uvádza ako dôvod angličtinárka...) Už som zvedavý, kedy začneme oslavovať Deň nezávislosti alebo Deň vďakyvzdania.  cheesy
Zaznamenané

Doctor WHO?
Jin
FF autor
*

Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #39 kedy: Október 31, 2012, 13:03:34 »

Ja neoslavujem Halloween, ale veľmi sa mi páčia dekorácie naň. Tak som si tento rok povedala, že kto mi zakáže vyzdobiť si izbu? No nikto! Takže mi pekne na dverách svieti tekvica (ok, nesvieti. je len papierová a prilepená lepiacou páskou) a na druhých dverách je strašidelný dom aj s cintorínom.
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
evka8d
Moderátor

Bodov v rase: 0/505

Príspevkov: 1,025
Odporúčania: 2
12776.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - evka8d

Život je pes. Pes je najlepší priateľ človeka.

« Odpoveď #40 kedy: Október 31, 2012, 13:39:06 »

Ja oslavujem samozrejme, tuto na f-s-ku cheesy Za tie tri roky čo som tu, sa mi to už nejako tradične spája, že halloween, a halloweenske súťaže, je to zváštne, ale keď sa povie Halloween, tak si vždy prvé spomeniem na túto stránku.
Ale v reálnom svete, ho neoslavujem. Aj keď, nejaké vyrezávanie dýň, alebo detské karnevaly mi nejako žily netrhajú a dyne mám celkom rada. Ale je pravda, že toto obdobie by malo patriť skôr pamiatke zosnulých než nejakým bujarým oslavám (to hovorí tá pravá, keď idem v piatok na oslavu, aj keď nie halloweensku cheesy).
Zaznamenané

Elizabeth
Vševed

Bodov v rase: 0/513

Príspevkov: 1,238
Odporúčania: 1
3412.05 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elizabeth

« Odpoveď #41 kedy: Október 31, 2012, 16:38:44 »

evka, celkom si vystihla aj moje pocity cheesy Tiež sa mi s Halloweenom spája najmä f-s s krásnou výzdobou, halloweenskymi menami a súťažami vamp3
Keď som bola menšia, zvykli sme aj vyrezávať tekvice, najmä u babky, ale tento zvyk už dlhšie nepraktizujem..A nejako mi nechýba, ja aj tak nie som extra šikovná, takže by z toho asi nič prelomové nebolo shy2 Ale podobne ako Jin, tiež mám rada všetky tie strašidelné dekorácie od tekvíc po pavučiny, no skôr ich len obdivujem, neozdobujem si nimi byt, na to som príliš lenivá
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #42 kedy: Október 31, 2012, 18:16:44 »

Neoslavujem celé to ide mimo mňa. Max minulí rok to čo sa dialo tu na FSku. A aj to ma tento rok obíde.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Zephyra
FF autor
*

Bodov v rase: 0/923

Dlhodobejšia neprítomnosť: šla som do hôr pomstiť krivdu...

Bydlisko: Takmer celé Slovensko, väčšinu času sa však zdržujem v blízkosti nášho hlavného mesta
Príspevkov: 315
6466.49 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Zephyra

Čmuďajs!!!

« Odpoveď #43 kedy: November 01, 2012, 22:39:01 »

Tento sviatok mi nijako extrémne neprekáža a ani ho nejako zvlášť neoslavujem, aj keď kde - tu...    No nevadí mi hlavne, že to naozaj nie je americký sviatok (až na to chodenie detí od dverí k dverám, to moje deti nebudú robiť im to pekne vysvetlím), oni ho len prebrali a poupravili podľa svojho. Masky a oslavy mi nevadia hlavne preto (teraz budem múdra a poviem, čo som sa naučila v škole  vamp3 ), lebo aj v našej kultúre slúžili na odháňanie zlých duchov (teda oslavy robia hluk a hluk sa používal na odháňanie zlých duchov a masky tiež) a to platí dalo by sa povedať dodnes, aj keď asi nie presne v tieto dni.  shy2 (musím sem dať tento príklad, aj keď možno OT, ale prečo myslíte, že sa na pohreboch a podobne zvoní zvonmi? Tradícia, žeby? No áno, ale tá vychádza z povedomia, že hluk odháňa zlých duchov a zvony, keď zvonia robia predsa hluk... Tak musela som sa zrobiť trochu múdrou a pohladiť svoje ego, ospravedlňujem sa  shy2 )
Zaznamenané

We wrote a prelude to our own fairy tale...

Strán: 1 2 [3]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.219 sekúnd, 23 SQL dotazov.