Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Strán: 1 [2] 3   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Oslavujete Halloween (Samhain)?  (Prečítané 8438 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Levanderr
Roľník
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/202

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 148
Odporúčania: 0
15.22 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Levanderr

« Odpoveď #15 kedy: November 04, 2008, 19:28:48 »

Žiadny Halloween, hľadanie veľkonočných vajec v záhrade, ani Santa!
No co sa hladania vajicok tyka, tak to nie je az take strasne, moja babicka pochadza z moravy a tam to mali tiez tak, kazdopadne lepsie ako korbac a voda smiley
Zaznamenané
Kalien
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/140

Príspevkov: 1,186
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien

« Odpoveď #16 kedy: November 06, 2008, 20:08:40 »

Bývam hneď oproti cintorínu, takže to mám strašne rada, keď večer pozriem von oknom a všade blikocú sviečky. smiley

Ja som  tom podobne. Bývam v paneláku hneď vedľa cintorínu. Sme na troťom a zároveň aj najvyššom poschodí, takže je nádherne vidieť. Ja mám rada Dušičky už len kvôli tomu výhľadu.  smitten Bude mi to veľmi chýbať.  sad

Ohľadne Halloweenu, proti tomuto sviatku nemám nič. Keď ho v Amerike majú radi, nech si ho majú, ale pre mňa je tento sviatok akousi spomienkou na tých, ktorí zomreli. Ak ho chce niekto oslavovať navlečený do kostými, nech oslavuje, ale ako už povedala Bruja, na to tu máme fanšiangy, nie ?
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
TarAncalime
Učeň

Bodov v rase: 0/304

Príspevkov: 605
1.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - TarAncalime

« Odpoveď #17 kedy: November 08, 2008, 19:40:45 »

No co sa hladania vajicok tyka, tak to nie je az take strasne, moja babicka pochadza z moravy a tam to mali tiez tak, kazdopadne lepsie ako korbac a voda smiley
čo máš proti korbáču a vode?  ved sú to krásne slovanské zvyky..chlapci šibú dievčatá aby boli zdravé a pekné  smitten pripadá mi to omnoho krajšie ako hladanie vajíčok po dvore
Zaznamenané

Hominem te esse, memento. vamp3
Jin
FF autor
*

Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #18 kedy: November 08, 2008, 21:42:57 »

čo máš proti korbáču a vode?  ved sú to krásne slovanské zvyky..chlapci šibú dievčatá aby boli zdravé a pekné  smitten pripadá mi to omnoho krajšie ako hladanie vajíčok po dvore

Jasné, toto je super systém. Chlapi zbijú ženy a ešte za to dostanú zaplatené. Pekný zvyk cheesy
Podľa mňa by takéto veci mali zakázať. nie je to proti zákonom v Ústave SR?
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Whitewash
Administrátor

Bodov v rase: 0/617

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #19 kedy: November 08, 2008, 22:15:02 »

Neboj, ono ten zvyk je taký, že na druhý deň sa to obráti a naopak, dievčatá mlátia a oblievajú chlapcov  2funny 2funny

Luki: Sorry ak o tomto ešte doteraz nevedela   angel
Zaznamenané

<°))><
Jin
FF autor
*

Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #20 kedy: November 08, 2008, 23:25:55 »

Neboj, ono ten zvyk je taký, že na druhý deň sa to obráti a naopak, dievčatá mlátia a oblievajú chlapcov  2funny 2funny

Luki: Sorry ak o tomto ešte doteraz nevedela   angel

No ale ja som o tom fakt nevedela! Ale dík:)
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #21 kedy: November 09, 2008, 09:42:16 »

Tar, nechcem ti brať tvoje ilúzie, ale neviem či by si bola nadšená, keby si od trojročného bratranca schytala drôteným kobáčom po ksichte.  wallbang
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

Shyrinn
Roľník
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 2
1.95 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shyrinn

« Odpoveď #22 kedy: November 09, 2008, 11:56:19 »

neviem, ci to tu uz niekto pisal, ale nevsimla som si to, no, tak ja som citala, ze kelti sa prezriekali do vseliakych nazvyme to ze strasidelnych kostimov preto, lebo podla toho ich posvatneho kalendara 31.10 zacinala zima a vtedy akoze chodili duse mrtvych po zemi a oni sa prezliekali aby si ti tie duse mysleli, ze su jednymi z nich a verili, ze tak ich nenapadnu... ale neuznavam to.. ja som bola od malicka zvyknuta, ze 1.11 je den vsetkych svatych, 2.11 pamiatka zosnulych a ze vtedy chodime na hroby, zapalit sviecku a tak.. pre mna to ma svoje casro, ked su vtedy cintoriny take pekne, vysvietene smiley a nechapem preco by som sa zrazu mala zblaznit s halloweenom, ved kedysi som asni nevedela, ze taka sranda vobec existuje, nepaci sa mi tento osial.. ale tak pre mna za mna, kto chce, nech si slavi co chce, ak ma do toho nasilne nenuti, tak mi je to jedno smiley
Zaznamenané
TarAncalime
Učeň

Bodov v rase: 0/304

Príspevkov: 605
1.00 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - TarAncalime

« Odpoveď #23 kedy: November 10, 2008, 15:08:46 »

Tar, nechcem ti brať tvoje ilúzie, ale neviem či by si bola nadšená, keby si od trojročného bratranca schytala drôteným kobáčom po ksichte.  wallbang
neboj ilúzie mi neberieš. cheesy inak odkedy sa robia korbáče z drôtov? o tom počujem prvý raz. a čo sa všetkého týka - ja mám troch brašinov a v byte pod nami bývajú aj moji dvaja bratranci, takže mi o oblievaní niečo hovorte. cheesy ale aj tak si myslím že je to pekný sviatok

inak nemyslíte že sme off-topic? 2funny
Zaznamenané

Hominem te esse, memento. vamp3
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #24 kedy: November 10, 2008, 18:34:01 »

Tar :
Ja viem, že korbáče sa zväčša robia z  prútov, ale my máme u babky aj jeden z drôtov.  cheesy
Ale stále sa neviem rozhodnúť, ktorým tov iac bolí. Či drotovým alebo vŕbovým.
Tú radosť z toho sviatku ti závidím. U mňa je v TOP 3 najhorších sviatkov.
Aj keď má pár pozitív. Po prvé, je voľno ! Po druhé, zasa sa stretneme celá rodina. A po tretie, najeme sa ! 
Ok, to posledné je trochu blbé, ale zbožňujem oslavy už len kvôli tomu, že moje babky opäť niečo dobré navaria.  cheesy

Keď tak, s touto debatou sa môžeme presunúť do iného topicu. Alebo to rozoberať v našej rakve. Už dosť dlho sa tam nič nedeje.
Zaznamenané

Neferanch
FF autor
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 26
3.60 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Neferanch

« Odpoveď #25 kedy: August 26, 2009, 16:55:20 »

Tak za a1.) neviem, asi to všetkým uniklo ale všetky sviatky sú úzko prepojené s kozmickými úkazmi
za 2.) sviatok Sammlain je oslavou jesennej rovnodennosti (ktorú uznávali a uznávajú v tej či inej podobe všetky národy sveta)
za 3.) kelti sa v predvečer Sammlainu tiež prezliekali do kostýmov a chodili po dedinách (niečo ako naše fašiangy) aby odplašili duchov zlých zomrelých, resp. tých duchov ktorý chceli len škodiť
za 4.) tento sviatok bol zároveň začiatkom nového roka
za 5.) oslavujeme ho vlastne v dušičkách všetci, pretože kresťania ho prijali za svoj inak ak to neviete tak 80 % Slovákov mala keltských predkov, viem to lebo len v okolí Nitry sa našli pozostatky 5 kmeňov keltského pôvodu, časom sa premiešali so Slovanmi a výsledkom sme my
« Posledná zmena: Október 27, 2009, 15:46:34 od Stormy » Zaznamenané
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #26 kedy: Október 27, 2009, 15:50:46 »

Tak - ja mám dušičky rada, tiež už len kvôli tomu pohľadu na cintorín, tiež bývam pri cintoríne a keď sú dušičky, nikdy si neodpustím večer ho prejsť, pretože je to proste nádherné. Síce som svoje staré mamy ani starých otcov nikdy nevidela, ale keď tam tak stojím pri hrobe a premýšľam, aké by to bolo, keby som ich poznala, mám pocit, že tá stará mama tam je so mnou. I keď mi je zvláštne počúvať, ako sa s ňou mamka rozpráva, pretože by som to podľa mňa pocuť nemala...
Halloween ako taký... sa mne osobne až tak nepáči. Myslím ten americký... je to na smiech, chodiť po domoch a pýtať si cukríky a rôzne sladkosti. Sladkosť, alebo trik... či ako sa to hovorí. Starí Kelti mali dôvod, prečo to robili, ale pri Američanoch sa mi to veľmi nepáčiť, kvôli tým sladkostiam a tak...  rolleyes
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: Október 29, 2009, 23:44:25 »

O 24 hodín a 20 minút nastane deň, keď ožijú mŕtvi, pekelné bytosti preberú vládu nad zemou, ľudia si budú hovoriť hororové príbehy a všade na nete bude kopa halloweenských hier a kopa hororoooov v televízii.  happydance happydance

Teším sa. Keďže som nadšenec všetkého strašidelného 

Prajem všetkýýýýýýým kráááásny Halloweeeeeeen..... smiley

P.S. Neobliekam sa do kostýmov, také som na mysli nemala, ale tak, prečo si jeden deň v roku neurobiť dňom strachu?  vampire vampire  happydance happydance

« Posledná zmena: Október 30, 2009, 00:09:55 od Lectrice » Zaznamenané
takasmola1
Lovec
**

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/44

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 318
205.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - takasmola1

čo môžeš urobiť zajtra-nerob vôbec

« Odpoveď #28 kedy: Október 30, 2009, 00:03:09 »

nech sa baví kto che a ako chce.Ja osobne nemám rád ani naše sviatky,ale tradície by sa zachovávať mali.No myslím ,že máme dosť svojich a netreba sa nám opičiť po američanoch,ako sme sa pred tým museli po rusoch.
Zaznamenané

Lectrice
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: Október 30, 2009, 00:09:31 »

Opičenie je pozerať sa na horory v ten deň? smiley Nemyslím. smiley)) preto som aj podotkla tam vyššie, že nehovorím o takom sviatku, aby sme sa obliekali za monštrá a zbierali cukríky a zdobili domy 

Ale klasický deň strachu smiley AAAAAle, šaaaak to je jedno ... aj napriek tomu takasmola ti prajem šťastného Halloweeeeenaaaaaa  wizard
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.18 sekúnd, 23 SQL dotazov.