Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Strán: [1] 2   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bájna Atlantída a Egypt  (Prečítané 5108 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zanzana
FF autor
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/150

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 201
Odporúčania: 0
114.08 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Zanzana

« kedy: Október 19, 2008, 10:28:04 »

Egyptológovia-akademici sa vraj dosť rázne stavajú proti myšlienke, že staroegyptská civilizácia má niečo spoločné s Atlantídou.
Potom sú tu egyptofilovia a egyptomaniaci  jumpinlove(ako ja), ktorí si pokojne prečítajú aj odsudzované diela a porovnávajú názory. A ktorí sa nakoniec prikláňajú k myšlienke, že na starovekom Egypte je najzáhadnejšie to, že sa táto civilizácia vyvinula prakticky zo dňa na deň. To preháňam, ale predstavte si, že jedného dňa sa zobudíte a poviete si: "Tak čo budem robiť dnes ? Vynájdem písmo ?"  coffee
Je zvláštne, že hieroglyfy sú veľmi špecifické a nikto nenašiel dôkaz, ako sa toto písmo vyvíjalo. Jednoducho sa našli dôkazy, kde je už písmo na vyššej úrovni - teda má systém, rozdielne znaky a pravidlá čítania. Najstarší nález dokonca kombinuje čísla a znaky pre písmená. To je pre písmo "obdivuhodný štart". shocked
Ďalej tu máme pyramídy, ktoré možno prirovnať k architektonickému zázraku, pretože ani najmodernejšia technológia by ich nepostavila s takou presnosťou a s tak zanedbateľnou odchýlkou, s akou ich postavili že vraj "otroci, za použitia zdvižného zariadenia z dreva a lán". To je ako keby ste povedali na naše bratislavské UFO, že ho tam navrch priniesli bociany v zobáku. uglystupid2

Je toho veľa, čo sa nedá vysvetliť. Alebo dá, ak pripustíme, že starovekí Egypťania dostali skvelé rady od civilizácie ďaleko vyspelejšej, než boli sami. shy2 

Ak máte nejaké zaujímavé postrehy, prispejte  coolsmiley

Nakoniec si dovolím porozprávať vám o Atlantíde...

ATLANTÍDA

Pred tým, ako nastala potopa sveta, o ktorej existujú záznamy alebo zmienky takmer vo všetkých kultúrach sveta, existovala civilizácia, o ktorej sa dnes hovorí už iba v legendách. Volali ju Atlantída.
Jej obyvatelia čerpali zo skúseností, ktoré nazhromaždili za tisíce rokov výskumu - toho, ako funguje vesmír a samotný život. Študovali konštaláciu planét a zistili, že ľudstvo žije v jednote s nebom a zemou, že hviezdy a slnko ovplyvňujú obdobia, cykly a rytmy na Zemi. Múdri "kňazi" v Atlantíde objavili, že sa naša planéta nachádzala v poslednom štádiu jedného zo svojich cyklov. Márne varovali ostatných, že príde katastrofa, ktorá všetko zničí.
A tak títo "kňazi" postavili niekoľko lodí, ktoré utesnili pomocou elektromagnetických polí. Tak sa ich snažili chrániť pred silami, ktoré by dokázali roztrieštiť ich konštrukciu. Pod vedením najvyššieho "kňaza" sa nalodili so svojimi rodinami, nástrojmi a zvieratami a vyrazili smerom na východ od Atlantídy.
Zem sa otriasla, rozpustili sa ľadovce a voda z nich zaplavila kontinenty. Zmazala skoro všetky stopy po ich civilizácii.

Nejaké dôkazy možno nájsť na dvoch miestach neďaleko Egypta. Tam boli objavené obrie balvany, zvané megality. Ich rozmery, váha a zložité usporiadanie sú dôkazom toho, že ich vyrobili za použitia neznámej technológie, ktorú pravdepodobne využívala stratená civilizácia Atlantídy.   

Prvý "dôkaz" je v Baalbeku v Libanone (tu sa nachádzajú tri najťažšie kvádre na svete)
a druhý "dôkaz" je v Jeruzaleme. (megality, ktoré sú súčasťou židovského chrámu, sú aj v základoch Múru nárekov)
Tieto gigantické kvádre vážia vyše 800 ton.
« Posledná zmena: December 01, 2008, 11:10:01 od Zanzana » Zaznamenané

Ak nie teraz, kedy? If not now, when?
Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #1 kedy: November 29, 2008, 13:55:32 »

Hm, zaujímavé - to o tom písme som nevedela. A čo ak sa to písmo naozaj nejako vyvíjalo? Napríklad písali na pradedka pergamenu, ale keďže pradedko pergamenu mal takú chybu, že dlho neprežil na horúcom egyptskom slnku, tak sa nezachovali žiadne záznamy?  cheesy A potom sa jeden šikovný Egypťan naštval a povedal si, že sa písmo začne tesať do skaly, aby čo-to vydržalo? No a popritom išla veda dopredu a objavili pergamen v takej forme, ako ho poznáme dnes. vamp3

Alebo žeby tu predsa boli nejaké vyspelejšie bytosti? Alebo "len" čarodejníci? Ktorí sa odvtedy ukrývajú?
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Zanzana
FF autor
*

114.08 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: December 01, 2008, 11:22:51 »

No uznávam, že určite bolo niečo pred pergamenom, teda nejaký "pradedko" tu bol  2funny
Ide o to, že sa našli aj iné veci: zvyšok alkalickej batérie (nie priamo v dnešnom Egypte, ale blízko), ozubené kolieska, kresby, ktoré vyzerajú véééľmi podobne ako predchodca žiarovky a i.
Čo sa týka ešte toho písma, je zvláštne, že bol ešte starší nález než ten s písmom. Bolo na ňom jediné číslo. A to číslo bolo 9 miestne. Niektorí to nepokladajú za nič zvláštne, ale treba si položiť otázku: "Počítali zrniečka piesku ?"  coolsmiley Pretože si neviem predstaviť, čo iné by spočítavali a bolo by to až 9 miestne číslo. Podľa egyptológov sa v tom čase zaoberali tým, ako budú orať pole a ako využijú záplavy z Nílu. Takže načo sa zaoberať 9 miestnym číslom ?  idiot2
A potom je tu ešte "recept" na skaly. Respektíve návod, podľa ktorého za istých chemických procesov možno vyrobiť hmotu tvrdú ako skala. Niektoré zložky sú prírodné alebo vedci nevedia presne určiť, čo to je a z kadiaľ to Egypťania získavali. Tento návod by mohol vysvetliť, ako stavali pyramídy. Jednoducho tie kvádre "odlievali" priamo na mieste. Ibaže ako mohli tí jednoduchí ľudia vedieť niečo o povedzme vyššej chémii ?

Záhada...  azn
Zaznamenané

milka
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/10

Príspevkov: 475
314.10 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milka

Prečo si ľudia myslia že myslím? ngmn?

« Odpoveď #3 kedy: December 01, 2008, 20:19:02 »

Hm... Prečo UFO? Načo vyspelejšia civilizácia? A čarodejníci?
Nie! Proste len ľudia!
Kto môže s istotou povedať kedy sa vlastne vyvinuli ľudia, a prečo s opíc?
čo keď je to celkom ináč?
V skutočnosti tu možno boli už dávno, ale proste nehody sa stávajú, a tak atlandoegipčania zahynuli a nemohli ďalšie generácie informovať o ich objavoch.
Tí potomkovia potom žili zase akoby o 2000 možno aj viac rokov pozadu. Teraz sa pomaly vraciame zase na ich úroveň, aj keď v iných ohľadoch. Možno, až toho vynájdeme príliš veľa zase zahynieme nejakou tou potopou a budeme začínať od začiatku. Taký kolobeh životoumierania
kto vie...

Hm... To som zase raz napísala pekné bláboli...
« Posledná zmena: December 01, 2008, 20:26:37 od milka » Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

---------------------------------------------------
Alkohol je nepriateľ ľudstva, ale nemáme milovať svojho nepriateľa tak ako blížneho svojho?

Nezabudni, že kedysi to bola práve tvoja spermia z miliónov ktorá ako jediná dorazila do cieľa...
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #4 kedy: December 01, 2008, 20:39:09 »

No hej, ale ako je možné, že boli takí vyspelí a potom všetky ich poznatky na dlhé tisícročia zmizli?  huh huh
Zaznamenané

milka
Učeň

314.10 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: December 01, 2008, 20:49:40 »

V podstate aj mi sme vyspelí (ako teraz), ale stačila by tretia svetová vojna, a sme hájičku - kelíčku.
Možno v tedy býval nejaký iný vyspelí národ, ktorí vpadol na ich územie. Tí na to neboli pripravený. Všetko čo bolo dovtedy postavené už prestalo existovať...
Len údolie mŕtvych s pyramídami, ako posvätné územie sa viac menej zachovalo až dodnes...
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

Alkohol je nepriateľ ľudstva, ale nemáme milovať svojho nepriateľa tak ako blížneho svojho?

Nezabudni, že kedysi to bola práve tvoja spermia z miliónov ktorá ako jediná dorazila do cieľa...
Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #6 kedy: December 01, 2008, 20:51:07 »

Hm, to je tiež jedna možnosť. Už len aby sa našli nejaké dôkazy.  azn No ťažko povedať, čo sa vtedy stalo...
Zaznamenané

milka
Učeň

314.10 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: December 01, 2008, 21:09:49 »

Hm... zohnať dôkazy... Kto má chuť ísť si vyraziť do Egyptu? cheesy
Aj keď má to jeden háčik, kvôli peniazom bude ešte predtým treba vykradnúť nejakú tú banku...
Ách... bola by paráda nájsť nejaké, možno, nové zbrane po našich deduškoch z Egypta. Jáj, a bola bych v správach! /nó... po vylúpení banky vlastne tiež/
Zaznamenané

Zanzana
FF autor
*

114.08 ℱ

Inventar

« Odpoveď #8 kedy: December 03, 2008, 12:58:48 »

Hm... Prečo UFO? Načo vyspelejšia civilizácia? A čarodejníci?
Nie! Proste len ľudia!

No a kto vravi o UFOnoch ? Ja hovorim len tolko, ze Atlantania boli ludia. A prave o to ide. Boli jednoducho sikovni  2funny No prisla katastrofa a ich poznatky sa uchovali len na niektorych miestach.  coolsmiley
Zaznamenané

milka
Učeň

314.10 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: December 03, 2008, 19:44:57 »

Hm... a možno to ufónia boli! Možno sme aj mi ufónia len o tom nevieme cheesy

Ale kedysi dávno som od Danikena čítala niečo o tom, že Egypťania nevyzerali tak jak vyzeráme mi teraz, ale ako napoly zvieratá. A tí ich bohovia boli skutočný! Aj teraz sa rodia rôzne čudné tvori. Asi najznámejšie je šteňa ktoré vyzeralo ako človek. Bohužiaľ po svojom narodení zomrelo...
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

3241.97 ℱ

Inventar

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #10 kedy: December 04, 2008, 21:42:24 »

No neviem, dá sa tomu Danikenovi veriť?  idiot2
Zaznamenané

milka
Učeň

314.10 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: December 05, 2008, 19:52:17 »

či sa dá Danikenovi veriť? úprimne... Skôr nie ako áno... Každopádne je dosť originálny, a píše tak, že by si mu uverila aj to, že ste spolu minulú noc spali... /Ale o tom psíkovi to pravda je (ech myslím) videla som aj fotku (aj keď zase nemmóžem povedať či nieje náhodou upravená).../
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #12 kedy: Máj 03, 2009, 21:58:23 »

Keby sa dalo tak by som asi zapískala. Je ozaj zvláštne aký boli Egypťania vyspelí. Veď len tak tie pyramídy postaviť nemohli, museli si to nejako zjednodušiť. A prečo mali bohov akých mali? A to písmo a keď pomyslím na Atlantídu tak som z toho úplný debil. Je to ozaj zvláštne čo všetko ľudia majú a ani nevedia odkiaľ to je (no "akože" vedia, ale aj to je taká teória, že chcel niekto peniaze alebo sa nudil tak si niečo vymyslel, môj názor) takže podľa mňa ľudia sú síce zvedavý, ale nie natoľko aby sa ozaj snažili dozvedieť pravdu...
Zaznamenané

Zanzana
FF autor
*

114.08 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: August 17, 2009, 10:33:54 »

K vyspelosti mojich oblubenych starovekych Egyptanov by som chcela dodat malu perlicku. azn Nedavno som citala, ze prve noznice vymysleli staroveki Egyptania.
Napadlo niekoho niekedy ako si ludia v minulosti strihali nechty ???  rolleyes
Mna to napadlo a zacala som na nete patrat, no dopatrala som sa len dohadov. Bud si ich ludia zbrusili o kamen, odhryzli, nechali zlomit pri praci a pod. Avsak Cina a Egypt boli priekopnici. Cina preto, lebo tam si slachta zacala pestovat dlhokanske nechty (na znak ze su tak bohati, ze nemusia pracovat). Egyptania naopak jednoducho vsetko neuzitocne odstrihli, oholili a odcvikli  vamp3 (vid kastráti, ktori sluzili faraonom). A tak mali uz asi tisic rokov pred kristom dokladne vyrobene male zlate noziky, ktorymi bol nechtik fuc ani sa nenazdal  jumpinlove

Zaznamenané

Neferanch
FF autor
*

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 26
3.60 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Neferanch

« Odpoveď #14 kedy: August 17, 2009, 15:04:59 »

videl niekto z vás egyptské hieroglyfy? teda len základnú "sadu" ak sa pozriete na písmeno O tak vzerá presne ako vírus chrípky a písmeno U zase ako jeden z prvých mnohobunkových živočíchov na našej planéte, myslíte že je to náhoda? ja teda nie, mnohé staroegyptské znaky, ked ich vidí prvý raz moderný človek, vyzerajú ako vynález 20 -21 storočia, pretože sa až nápadne podobajú na veci, ktoré teraz používame. a len tak mimochodom ja verím, že existovalo iné usporiadanie kontinentov, ako ho poznáme teraz a tiež ma viackrát zarazilo, ked som čítala staroveké povesti rôznych národov, že sa vlastne v mnohom zhodujú náhoda?
Zaznamenané
Strán: [1] 2   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.21 sekúnd, 22 SQL dotazov.