Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 04:44:23*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 [3] 4   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Obľúbení literárni fantasy autori a knihy  (Prečítané 18027 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Nefrit
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/93

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: Maturita....

Príspevkov: 74
Odporúčania: 1
2641.15 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Nefrit

« Odpoveď #30 kedy: Január 12, 2009, 14:42:03 »

Ó a zabudla som ešte na Jonathana Strouda a jeho úžasného Bartimeusa a Kitty.
Zaznamenané

Danieliq
Lord

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/162

Príspevkov: 1,577
Odporúčania: 0
477.45 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Danieliq

Love is a train; we wait for it even when its gone

« Odpoveď #31 kedy: Január 19, 2009, 14:20:09 »

Hmm, u mňa zatiaľ - J. K. Rowlingová, Paolini a Hamiltonová.
Toť prvá trojka. coolsmiley
Zaznamenané

“Trust your heart, if the seas catch fire and live by love though the stars walk backward”
E.E. Cummings “Dive For Dreams”
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: September 20, 2010, 14:45:55 »

U mňa boduje, zatiaľ, čo sa týka fantasy/hororu jednoznačne Brian Lumley a Clive Barker a globálne autori série Vampire: The Masquerade. Možno to bude aj tým, že som až tak veľa spisovateľov z tohto žánru nečítala, resp. ak aj čítala, tak išlo o tie bestsellery, ktoré má asi každý. Typu Twilight, Upírske denníky a pod. A autori, autorky týchto kníh ma natoľko neoslovili, aby som povedala, že sú obľúbení. Naopak tí dvaja vyššie spomínaní mi niečo dali. Nekroskop je pre mňa jednou z najzaujímavejších sérii, aké som kedy čítala a hororové poviedky Barkera v Knihách krve sa mi neskutočne páčia smiley Kiežby ich napísal viac.
Zaznamenané
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #33 kedy: September 20, 2010, 15:00:58 »

pre mňa sú už klasicky naj Tolkien a Rowlingová a možno menej klasicky som sa v poslednej dobe namotala na Feista smitten píše neskutočne pútavo a podľa mňa vytvoril jedinečný svet (alebo skôr svety) s jedinečnými bytosťami jumpinlove
okrem toho určite LuGuinová, nielen s Kronikami zememorí, ale aj s Kronikami západného pobrežia.. rada by som si od nej prečítala aj Ľavú ruku tmy..
a nesmiem zabudnúť na Sapkowského, zaklínača Geralta som si neskutočne obľúbila a všetky jeho knihy mi prídu veľmi vtipné a proste skvelé.. smitten
« Posledná zmena: September 20, 2010, 16:05:11 od Shaola » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Arwen
Lovec
**

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/249

Príspevkov: 373
276.62 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Arwen

I´m trouble kid :D

« Odpoveď #34 kedy: September 20, 2010, 15:27:38 »

Moji obľúbenci sú Tolkien, Rowlingová, Paolini
Týchto troch mám najviac rada. cheesy
Zaznamenané

“Poseidon,” said Chiron. “Earthshaker, Stormbringer, Father of Horses. Hail, Perseus Jackson, Son of the Sea God.”

“Percy: Don't I get a kiss for luck? It's kind of a tradition, right?
Annabeth: Come back alive, Seaweed Brain. Then we'll see.”
Lenide
Moderátor

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 50/7110

Príspevkov: 1,473
Odporúčania: 2
1.78 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lenide

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #35 kedy: September 21, 2010, 18:41:17 »

U mna sú number 1 HP 1 až 10 a Rowlingová, potom Hp a Rowlingová a HP cheesy jumpinlove
A vedľajších je dosť takže ich radčej menovať nebudem :p
Zaznamenané

Gloria et honor et pax omni operanti bonum. Aivo hobein, aidulems

Iano
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: September 21, 2010, 19:56:09 »

najlepší sú Paolini, Rowlingová, Tolkien (aj ked som toho vela neprecital, asi len 1 a 2 PP)
Zaznamenané
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #37 kedy: September 25, 2010, 19:52:10 »

Nemôžem si pomôcť, ale z tohto mám pocit, ako keby tu nikto nič iné ako Rowlingovú, Tolkiena a Paoliniho nečítal. Feist je fanstastický, Sapkowski a jeho Zaklínač je moja srdcovka, aj keď nemyslím, že by bol až tak vtipný. Pratchett je famózny a má neuveriteľný zmysel pre humor. Geiman a jeho urban fantasy - málo kto vie písať ako tento človek. kniha ktorú napísal s Pratchettom - Dobrá znamení je... je.... ťažko vyjadriť jedným slovom. Salvatore - druhá srdcovka. aaaa veeeeľa iných. Zo sci-fi... Stopárov sprievodca bol ozaj funny aj keď každá ďalšia časť mi prišla menej a menej vtipná. Ale takí bratia Strugačský a ich Stalker, alebo Pondelok sa začína v sobotu, alebo Vlny tíšia vietor.... to bola tiež dosť pecka. mimochodom, som tu o nich nič nenašla...
Zaznamenané

Iano
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: September 25, 2010, 20:31:08 »

nehovoríme že iní sú zlí, iba ktorí nás najviac oslovili (asi, v mojom prípade to je tak že som nič iné nečítal cheesy)
Zaznamenané
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: September 26, 2010, 12:42:06 »

Nemôžem si pomôcť, ale z tohto mám pocit, ako keby tu nikto nič iné ako Rowlingovú, Tolkiena a Paoliniho nečítal.

To sa ti len zdá smiley ja by som nesúdila na základe troch príspevkov z piatich, že nikto nič nečítal smiley Ako hovorí Iano, len tí ich oslovili najviac. Ja som presvedčená, že čítali aj iné knihy. Nehovoriac o ostatných členoch, by si sa divila, koľko toho prečítali ... ja sa priznám, že niekedy ma až prekvapuje, že poznajú také diela mimo tých komerčných smiley a závidím im čas, že môžu toľko čítať smiley 
Zaznamenané
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #40 kedy: September 26, 2010, 14:03:10 »

Nemôžem si pomôcť, ale z tohto mám pocit, ako keby tu nikto nič iné ako Rowlingovú, Tolkiena a Paoliniho nečítal. Feist je fanstastický, Sapkowski a jeho Zaklínač je moja srdcovka, aj keď nemyslím, že by bol až tak vtipný. Pratchett je famózny a má neuveriteľný zmysel pre humor. Geiman a jeho urban fantasy - málo kto vie písať ako tento človek. kniha ktorú napísal s Pratchettom - Dobrá znamení je... je.... ťažko vyjadriť jedným slovom. Salvatore - druhá srdcovka. aaaa veeeeľa iných. Zo sci-fi... Stopárov sprievodca bol ozaj funny aj keď každá ďalšia časť mi prišla menej a menej vtipná. Ale takí bratia Strugačský a ich Stalker, alebo Pondelok sa začína v sobotu, alebo Vlny tíšia vietor.... to bola tiež dosť pecka. mimochodom, som tu o nich nič nenašla...

Všetko čo ti tu chýba máš možnosť doplniť. Aj keď fungujeme už dlhšiu dobu, v podstate len začíname, takže je tu hrozne veľa toho, čo chýba. Máš možnosť, ukázať užívateľom čo všetko je dobré, stačí  napísať smiley.
Zaznamenané

fantasy
Roľník
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/249

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 143
106.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fantasy

« Odpoveď #41 kedy: Október 02, 2010, 19:46:21 »

Určite najobľúbenejšia je u mňa Rowlingová, Harry Pottera mám prečítaného odpredu aj odzadu najmenej 10-krát smiley Ďalej sa mi páčili Kingova Temná věž, Sapkowského Zaklínač, Tolkienov Pán prsteňov. Naposledy som objavil Pratchettovu Zeměplochu. Dúfam, že takých skvelých fantasy sérií ako sú tieto sa mi podarí ešte veľa objaviť smitten
Zaznamenané
Christine
Roľník
*

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 119
311.58 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Christine

« Odpoveď #42 kedy: Október 28, 2010, 17:10:07 »

no mne sa pacia skoro vsetky knihy ktore precitam ale vela knih som precitala od Meg Cabot a to Denníky princeznej,Typické americke dievca aj druhy diel Šokujúce priznanie ale aj Môj sused je božský a voľné pokračovanie Keď preskočí iskra.Toto velmi nie su velmi fantasy,ale dievcenske romany. Z fantasy a asi aj sci.fi mam rada aj ked uz nie tak fanaticky od Stephanie Meyer Twilight sagu najmä Breaking dawn.Dalej sa mi velmi pacia Upirske denníky od Lisy Jane Smith aj ked je to dost podobne ako Twilight.Dost vela ludi si mysli, ze Upirske denníky su odkopirovany Twilight ale to nie je mozne, pretoze Upírske denníky boli uz napisane v roku 1991,takze skor Meyer si vzala inspiraciu cheesy .
Najnovsie som sa zalubila do Školy noci od Castovych,skutocne je to nieco ine ako Twilight je to viac akcne a nie je to len taky romanticky pribeh.
Avsak, zboznujem jednu knihu, ktoru napisala BECCA FITZPATRICK s anglicky nazvom HUSH HUSH a u nas v preklade ZAVRHNUTÝ a to asi moja naj......nie je to o upiroch ale o padlych anjeloch....v Amerike vysiel uz aj dalsi diel s nazvom Crescendo, ale neviem kedy to vyjde u nas, ale neviem sa dockat..

Prepacte ze je to take dlhe....  smiley
Zaznamenané

Najväčšie šťastie, ktoré ťa môže stretnúť, je to, že si nájdeš oddaného priateľa. Toto bohatstvo však môžeš uchrániť len tým, že si tento poklad ukryješ v srdci a budeš si ho vážiť viac ako vlastný život. ♥♥♥♥♥
Lectrice
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: Október 28, 2010, 20:18:35 »

Christine, myslím, že to vôbec nevadí, že je to dlhé smiley naopak smiley je to super smiley si to tu tak pekne zhrnula 
Zaznamenané
Christine
Roľník
*

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 119
311.58 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Christine

« Odpoveď #44 kedy: Október 28, 2010, 20:24:28 »

dakujem cheesy

Odstránená zbytočná citácia smiley Príspevok nad tvojím sa necituje smiley Stormy
« Posledná zmena: Október 28, 2010, 20:29:41 od Stormy » Zaznamenané

Najväčšie šťastie, ktoré ťa môže stretnúť, je to, že si nájdeš oddaného priateľa. Toto bohatstvo však môžeš uchrániť len tým, že si tento poklad ukryješ v srdci a budeš si ho vážiť viac ako vlastný život. ♥♥♥♥♥
Strán: 1 2 [3] 4   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.206 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting