Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 04:54:06*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Ako ste sa dostali k "Fantasy" ?  (Prečítané 19663 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
SkunK
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: Január 04, 2009, 22:35:07 »

Asi v 9. triede na zakladnej mi kamarat pozical Pana Prstenov a pc hru Icewind Dale. Neviem uz co z toho prislo skor, ale to bol moj prvy poriadny kontakt s fantasy. Knihy a filmy o mytologii a  nejake detske rozpravky neratam.
Zaznamenané
Aerin Melian
Lovec
**

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: skúsila velký svet( doma je aj tak lepšie)

Príspevkov: 277
Odporúčania: 0
112.98 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Aerin Melian

« Odpoveď #16 kedy: Január 04, 2009, 23:55:41 »

Ako som sa ja dostala k fantastike?? Tak to je lahká odpoved, súce to bola dlhá púť, nakoniec sa skončial šťastne pri fantastike cheesy

neviem čo bolo skôr , či som začala čítať požičaného Hobita alebo som videla prvý raz PP1 film...v každom prípade ma to chytilo -doslova, niektorý čas som normálne väzila na Tolkienovkách. Mám ich prečítané všetky počnúc Hobitom-končiac Nedokončenými a dovolím si povedať, že som úspešná prsteňofilka azn..to viete, ked vás to raz chytí, už nepustí. A ked som začala Tolkienom.. no stále tam bolo čo objavovať. Ale aj táto mánia opadla, tak som len tak z pasie začala čítať HP. Na začiatku som bola odporcom ,, aké detské a čo to mám čítať, ved to je po Tolkienovi nič.." no stalo sa.. skončila som pri čítaní.  A teraz čítam všetko čo mi pripadá  na žáner fantastika... stále som v tom a neviem čo by som robila, keby nie tohto žánru. Priznám sa, musím mať aspoň jednu knihu rozčítanú, inak nemám čo robiť...ale zostávam verným stúpencom Pána Tolkiena jumpinlove prsteňofília nadovšetko... no pokecám aj o inom nielen o stratenej Arde azn
Zaznamenané

BOH JE MOJA OBRANA, ON ZACHRAŇUJE TÝCH ČO MAJÚ  SRDCE ÚPRIMNÉ.  Ž 7,11

...Smrť je len dalšia cesta, ktorou musím ísť...
(Tolkien)

oregonian_arwen **PRSTENOFIL** wizard2

°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸
¨°º¤ø„ ¸THE BEATLES FOREVER!! º¤ø„¸
¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„
milka
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/10

Príspevkov: 475
314.10 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milka

Prečo si ľudia myslia že myslím? ngmn?

« Odpoveď #17 kedy: Január 05, 2009, 11:03:39 »

To bola raz u mňa sesternica, veľká faninka HP, a zavítala aj na jeho web. Bolo to niekedy po vidaní 5-ky. Mna to vtedy príliš nezaujímalo, lebo niekto z mojej rodiny /pravdaže až naňu/ nemá rád fantasy, a ja som zapadala do tuctu... No ale tá stránka sa mi páčila. Ubehla nejaká doba, a ja som sa rozhodla ju znovu navštíviť. Znovu sa mi tam veľmi páčilo a začala som čítať ff. /rodičia na mňa v tom čase čučali jak na blázna lebo som¨gúľaľa očami a každú chvílu som vybuchla od smiechu/ No a vtedy som sa rozhodla že si tie knihy prečítam. Ale neostalo len u nich! A od tej doby by som, už ani nespočítala fantasi knihy čo prešli cez moje ruky /alebo sa stiahli do mojho PC cheesy /...
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

---------------------------------------------------
Alkohol je nepriateľ ľudstva, ale nemáme milovať svojho nepriateľa tak ako blížneho svojho?

Nezabudni, že kedysi to bola práve tvoja spermia z miliónov ktorá ako jediná dorazila do cieľa...
Zanzana
FF autor
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/150

Príspevkov: 201
114.08 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Zanzana

« Odpoveď #18 kedy: Január 13, 2009, 22:35:14 »

Ja sa priznam, ze som dost novacik co sa tyka fantasy knih. Pocula som o nich vela, ale necitala som ich. A potom som si precitala jednu knihu - Zlodejčina hra. Napisala ju...  :idiot2:keby som si spomenula... uglystupid2 nejaka McKennova alebo tak nejak.
A odvtedy sa mi to strasne zapacilo. Precitala som tak na preskacku aj Pana Prstenov a potom som sa odhodlala nieco sama vymysliet a stvorit  shy2
Zaznamenané

Ak nie teraz, kedy? If not now, when?
Danieliq
Lord

Bodov v rase: 0/162

Príspevkov: 1,577
477.45 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Danieliq

Love is a train; we wait for it even when its gone

« Odpoveď #19 kedy: Január 19, 2009, 14:06:21 »

Tak ja som v rannom detstve nemala veľký kontakt s fantasy. Pravdaže, aj ja som mala rada tie rozprávky o vílach, čarodejniciach a tak, ale nejako extra som to nevyhľadávala... Čo mi mama prečítala, to som počúvala.  2funny  Ale asi v mojich 9-10 rokoch som videla prvého Pottera (film). A potom som si prečítala aj knihy a stala sa závislou  2funny (doteraz som). Inak som veľmi fantasy knihy nečítala, čítala som len nejaké záhady, dobrodružné a tak. A v 2006 som dosť počula o Eragonovi a dostala som obe časti na Vianoce, a zamilovala som sa do toho. To bola vlastne moja druhá fantasy. A potom sa to už spustilo. smiley

Btw, niekto tu spomínal Pokémonov. Na tých som aj ja fičala. cheesy Aj som mala niekoľko takých nálepkových albumov vyplnených a všetkých som vedela naspamäť. S bratrancom sme sa hádali, že ktorý je silnejší. rofl2
Zaznamenané

“Trust your heart, if the seas catch fire and live by love though the stars walk backward”
E.E. Cummings “Dive For Dreams”
sharky14
Roľník
*

Bodov v rase: 0/60

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 7
6.63 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - sharky14

« Odpoveď #20 kedy: Január 20, 2009, 16:18:53 »

MOj PrVy fantasy film bol Dračí Brloh ................a potom take ze Pan Prstenov a inak som zacal citat Eragona a to ma totalne DOSTALO  happydance Alebo aj Van Helsing bol super vampire werewolf wlcko vamp3 vamp2
Zaznamenané

super smajlíci :   happydance werewolf angry2 blabla wlcko libraryhorror vamp3 drool
Danieliq
Lord

Bodov v rase: 0/162

Príspevkov: 1,577
477.45 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Danieliq

Love is a train; we wait for it even when its gone

« Odpoveď #21 kedy: Január 20, 2009, 21:20:05 »

Ja som ešte zabudla na Narniu, Kroniky Narnie som čítala ešte skôr ako Eragona (tiež niekedy v 2006).
Zaznamenané

“Trust your heart, if the seas catch fire and live by love though the stars walk backward”
E.E. Cummings “Dive For Dreams”
Stormy
Recenzent

Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #22 kedy: Január 31, 2009, 13:29:56 »

ako malá som milovala knihy a je tmu tak aj dnes...ale neviem či pomocou kníh som sa ku fantasy dostala... viem len to, že ako malá som milovala víly, ale prečo tak to je dobrá otázka aj pre mňa samu...proste som odjakživa milovala rozprávky všetkého druhu...ale tie klasické ľudové som nenávidela...skôr ma zaujímali zvieratá čo rozprávali... asi cez také knihy som sa ku tomu dostala...
a keď som prvýkrát videla pána prsteňou tak som asi omdlievala najviac z legolasa a ostatných som si ani nevšímala...a on bol elf...akonáhle som jeho uvidela tak som elfov milovala... a Arwen??asi tak sa volala..aj tu som mala velmi rada...

P.S. mohol by napisat aj tvorku nie??nieco o zivote ako ziju momentalne a ze by sa nieco stalo...trosku odreagu ush potrebujem cheesy

//Fíha, zaujímavý nápad, Pán Prsteňov 4 smiley možno sa na to niekto podujme, a napíše nejakú vlastnú fiction (koniec-koncov môžeš kľudne aj ty ) ... a možno práve u nás, na F-S cheesy
Čo som ale chcel, Ťa poprosiť, aby si sa snažila nepísať podobné konštrukcie ako ush miesto už atď... Omnoho ľahšie sa číta text písaný normálnym kódovaním cheesy (a okrem iného to je aj v prvidlách). Dík. ww 
« Posledná zmena: Január 31, 2009, 20:54:06 od Whitewash » Zaznamenané

Petraela
Čestný člen

Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #23 kedy: Február 05, 2009, 22:39:16 »

Tak PP 4 je isto zaujímavý, ale nie prvý nápad, aj profesor Tolkien mal rozpracované niečo ako pokračovanie 

Ale o tom tu nemá byť reč. smiley

V podstate moja prvá fantasy kniha bola O psíčkovi a mačičke cheesy alebo Alica v krajine zázrakov ... he to bolo veľmi dávno a už nehovorím o Snehulienke a Popoluške cheesy
Zaznamenané

milka
Učeň

Bodov v rase: 0/10

Príspevkov: 475
314.10 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milka

Prečo si ľudia myslia že myslím? ngmn?

« Odpoveď #24 kedy: Február 12, 2009, 21:40:59 »

O psíčkovi a mačičke? cheesy to je tiež fantazi? heh heh, ak by to počula naša nemčinárka, ktorá má chúťky nútiť ľudí učiť sa naspameť po nemecky české knihy, tak by sa na stoličke prevracala--- ako sama spomínala, nemmá rada fantazi...
Ale ak sa to berie takto- v podstate som sa stretla s fantazi skôr- napr. výsledky mojich IQ tetou, heh, alebo nápis na rožku, že je vraj čokoládoví, alebodejepísnú čítanku, alebo to od ďuríčkovej... myslím že jasietka sa to volá... aj keď nemtuším či je to fantazi, a ani o čom to vlastne presne bolo cheesy
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

---------------------------------------------------
Alkohol je nepriateľ ľudstva, ale nemáme milovať svojho nepriateľa tak ako blížneho svojho?

Nezabudni, že kedysi to bola práve tvoja spermia z miliónov ktorá ako jediná dorazila do cieľa...
elenna
Lovec
**

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/14

Príspevkov: 280
116.91 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - elenna

« Odpoveď #25 kedy: Október 13, 2009, 14:02:16 »

za detských čias som vôbec nečítala a ani mi to nešlo, ale potom v piatej triede na základnej škole som dostala sci-fi knižku. ono to nemá ešte nič s fantasy, ale to boli vôbec moje začiatky s knihou. potom som raz bola v kine a dali ukážku filmu, ktorý mal mať premiéru o niekoľko mesiacov. no a tak to začalo, požičala som si v knižnici Pána Prsteňov, no a neskôr prišiel Harry a už sa to len hrnulo.
Zaznamenané
volty
Roľník
*

Bodov v rase: 0/75

Príspevkov: 36
10.42 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - volty

« Odpoveď #26 kedy: Október 13, 2009, 14:10:11 »

moja prva knizka, ktoru som precitala sama bola O PSICKOVI A MACICKE smiley.citala som coraz viac a nejako to prislo. cheesy fantasy citam najviac, no aj ine zanre. :azn:spominam si ako som v kniznici vzdy obchadzala HP a raz som si povedala, ze to skusim.(som mala osem a pol roka) jednotku som citala desat dni vamp3,no pacila sa mi a ostatne potterovky boli rychlovka.dokonca som si ich vsetky kupila a rada sa k nim vraciam jumpinlove
Zaznamenané
migi
Lovec
**

Bodov v rase: 0/5

Príspevkov: 267
8.15 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - migi

« Odpoveď #27 kedy: Október 22, 2009, 20:31:07 »

ja mam fantasy rada uz od narodenia .....vzdy som mala trochu väcsiu fantasiu ako ostatny ...a to mi dakedy aj poriadne zavarilo .... vamp3
Zaznamenané
Scary
Lovec
**

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/59

Príspevkov: 308
Odporúčania: 1
7.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Scary

« Odpoveď #28 kedy: Október 22, 2009, 22:57:03 »

do mojich fantasy začiatkov patri jednoznacne seria kníh HP, určite som čítala fantasticku literaturu aj predtým, alebo videla film iba som to ešte tak jasne neuvedomovala (napr. Nekonecný príbeh - mam ho napozeraný XY-krát) -  o fantasy som sa začala zaujimať práve až s príchodom manie co sa týkala jedného mladistvého carodejníka menom Harry Potter  cheesy
Zaznamenané
MonkaAriel
Čestný člen

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/991

Dlhodobejšia neprítomnosť: Veľa práce a rodinné problémy :((

Príspevkov: 1,030
253.50 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - MonkaAriel

Nie každý, kto sa túla, zablúdi. --J.R.R.Tolkien--

« Odpoveď #29 kedy: Február 14, 2010, 20:55:10 »

Ja som sa k fantasy a vlastne celkovo ku knihám dostala vďaka pani knihovníčke u nás v knižnici... Mala som jedenásť a ona sa ma opýtala, že či nechcem čítať Pána prsteňov... Vtedy som nemala tuša, že čo to je, ale tak zobrala som si to.  smiley A jak ma to chytilo...  :librarynerd:Do teraz na tom frčím a stále nemám dosť cheesy Po Pánovi prsteňov, som čítala HP, Eragona,... Ale Pán prsteňov ma chytil najviac... Takže asi toľko o mojej ceste k fantasy cheesy
Zaznamenané

Uploaded with ImageShack.us
Nočná obloha rozžiarená hviezdami
Padnutého stále mámi
Snaží sa dotknúť hviezd holými rukami
Márne však máva krídlami...
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 1.68 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting