Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 04:42:52*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3 ... 7   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Ako ste sa dostali k "Fantasy" ?  (Prečítané 19661 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 6,599
Odporúčania: 0
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« kedy: September 14, 2008, 18:14:42 »

Bola to nejaká kniha čo vás priviedla do sveta Fantasy alebo film?
Keby ste si povedali: "Fantasy je moja záľuba." ? alebo je to to čo mám rád/rada ?

Ja osobne som vždy mala rada rozprávky a keď som uvidela film Pán Prsteňov: Spoločenstvo prsteňa v kine, začala sa moja mánia, prišli PP knihy a už to išlo  jumpinlove jumpinlove jumpinlove

Zaznamenané

Devil Angel
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/421

Príspevkov: 1,403
Odporúčania: 1
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« Odpoveď #1 kedy: September 14, 2008, 18:19:31 »

ja som mala odjakživa rada rozprávky. Draky a čarodejníci- to bolo moje. Keď som bola väčšia, začala som čítať povesti (vodníci, víli, čary  wizard2 ) potom mám trochu zmätok v tom, čo bolo prv, ale myslím, že to bolo takto: rodičia mi kúpili harryho Pottera a mňa to hrozne bavilo (tá mágia  coolsmiley ) a mama mi povedala, že bratranec má plno takých kníh. A cez neho som sa dostala najrv ku Gemmelovi a neskôr k Červenákovi  wizard (a niekedy medzi tým bol Pullman, Colfer....)
Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
Mirka7990
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/130

Príspevkov: 408
50.71 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mirka7990

« Odpoveď #2 kedy: September 14, 2008, 18:23:08 »

Ja tak nejak podobne. Rodičia mi kúpili na Vianoce HP a potom to už šlo jedno s druhým smiley
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

Bodov v rase: 0/107

Príspevkov: 684
73.30 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - domcaq
wrrr !

« Odpoveď #3 kedy: September 14, 2008, 18:33:21 »

ja som mala vždy rozvinutú fantáziu... až priveľmi... mala som rada neexistujúce veci.. len v mojej hlave cheesy

.. keď som bola menšia, chovala som doma škriatkov. Mamka sa vždy čudovala tým divne poskladaným dekám, ale veď... Aj škriatkom je zima! Potom ma opustili.
.. keď som chodila do školy, na základnú, prechádzala som okolo steny. Stena bola popukaná, no ja som tam videla ležiaceho leva. Potom pukla stena znova a lev mal mláďatko.
.. keď som v noci niekde v prírode, nevidím stromy, ako ostatní, ale vidím stareny, ježibaby a strigôňov. A keď sa večer poberám spať, zdá sa mi, že v zrkadle vidím votrelcov z vesmíru.
.. a len tak náhodou som si v sobotu na ceste domov pokecala so Síriom Helluinom, čo je môj imaginárny pes.

shy2

ale prvý styk s Fantasy svetom bol vážne až Harry Potter... alebo.. berú sa aj Pokémoni? tých som si vymýšľala dokonca aj vlastných  2funny
Zaznamenané

vampire Vaša krv, náš obed! vampire

Devil Angel
Vševed

Bodov v rase: 0/421

Príspevkov: 1,403
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« Odpoveď #4 kedy: September 14, 2008, 18:36:38 »

ale prvý styk s Fantasy svetom bol vážne až Harry Potter... alebo.. berú sa aj Pokémoni? tých som si vymýšľala dokonca aj vlastných  2funny

ja tiež  2funny
Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
domcaq
Praktikant

Bodov v rase: 0/107

Príspevkov: 684
73.30 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - domcaq
wrrr !

« Odpoveď #5 kedy: September 14, 2008, 18:47:55 »

volali sa Domkomoni  text_yb_wtf

2funny
Zaznamenané

vampire Vaša krv, náš obed! vampire

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #6 kedy: September 14, 2008, 18:48:54 »

no ja som si ako malá strašne dlho šetrila na PP, bo naši mi ho nechceli kúpiť angry bo mama si myslela, že som naňho ešte malá a bolo by to pre mňa moc zložité.. (ale ja som si ho aj tak kúpila  2funny ) a potom keď sa ku mne dostal HP a Eragon, už to išlo samé..moja milovaná Le Guinová a Pullman...a teraz už čítam postupne všetko čo v knižnici vidím v takej maličkej sekcii že Fantasy... jumpinlove
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Bonifácia
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #7 kedy: September 14, 2008, 19:18:07 »

Viete ako ja?
Ja, ako som už viackrát spomínala som vyrastala na úplne iných knihách. Dobre boli rozprávky, povesti a báje. Ale viac ma bavili dobrodružné, detektívky a tak.
A potom som sama začala písať, len tak sama pre seba. Vždy tam vystupovala nejaká bytosť, ktorá mala nejakú nadprirodzenú schopnosť.
Či už to bola Červená orchidea a v nej duch z minulosti a lesný Pituicytovia. Alebo Aktengovia s Aktengskou silou.
Aj keď som to nikdy nedokončila (snáď raz),  tak som sa aspoň pobavila.

A potom som raz v kníhkupectve zistila, že niečo na ten štýl je napísané. Nemám toho veľa prečítaného. Ale tak sem tam si nad knihu sadnem.
Nedá sa povedať, že fantasy ma chytila. Ale mám ju rada. Ktorou knihou to bolo neviem. Ja totiž nejak štýly nedelím a nevnímam či čítam fantasy alebo realistickú knihu z lekárskeho prostredia. Proste, ak je kniha dobrá a páči sa mi je jedno v akom to je štýle.
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Jin
FF autor
*

Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #8 kedy: September 15, 2008, 10:21:11 »

No a ja som sa k Fantasy dostala tiež cez HP (pôvodne som ju nechcela čítať. Veď prečo by som JA mala čítať to, čo číta každý iný? Pche!), ale podobne ako Boni, ani ja nie som nejaký fantasy-maniak. Okrem PP, HP, Artemisa, Temných hmôt, Trilógie Bartimeus, Dievčatka z krajiny Drakov a Laury a Aventerry som myslím, neprečítala žiadnu inú fantasy cheesy
Aha, ale videla som ešte Narniu. No, takže... aha, podľa tohto vidím, že som skoro fantasy-maniak.

Ale mám radšej romány, ktoré sa čítajú ako povinné čítanie (Chrám matky božej bol perfektný - aj keď mnohí tvrdia, že nie), a ešte sci-fi (ale iba asi tri či štyri poviedky) a... a... a to je všetko. A najradšej mám anglických a írskych autorov smiley
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Whitewash
Administrátor

Bodov v rase: 0/617

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« Odpoveď #9 kedy: September 15, 2008, 21:27:37 »

Odkiaľ som sa ja dostal k fantasy.. no...
Harryho Pottera 1 som dostal pod stromček na Vianoce... to bola vtedy pre mňa ešte úplne neznáma kniha, aj keď už vtedy dosť "letela"... aspoň vidíte ako sledujem všetko, čo je v súčasnosti "in" cheesy
No a potom som postupne čakal na všetky...
Eragona a Eldesta som čítal asi pred rokom... a to bolo tiež úplne náhodne, to mi požičala moja teta, keď som bol v Prahe u bratranca na návšteve.. že či nechcem nejakú anglickú knihu na čítanie, že to práve aj v kinách beží... Tak som si obidve požičal a pamätám si, že veľkú časť som prečítal v nemocnici. No a LOTR sa priznám, že všetky tri som celé videl len ako film.. čítal som aj knihy, ale nemám prečítané všetky tri až do konca...
Zaznamenané

<°))><
Ginevra
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: September 25, 2008, 21:34:49 »

No na rozdiel od väčšiny tunajších ja som všetko fantasy celý život priam neznášala  embarrassed
všetky tie rozprávky s vílami, drakmi...neznášala som to, no na moje sklamanie som dostala v čitaetľskom krúžku za úlohu prečítať Pottera..nedočítala som to. Zaspávala som pri tom  2funny
Ale asi red tromi rokmi som raz nemala čo robiť a kedže jediná neprečítaná kniha bola práve potterovka, skúsila som to...a tým začala moja mánia  2funny aspoň som si uvedomila, ako sa človek mení  tongue
Zaznamenané
Levanderr
Roľník
*

Bodov v rase: 0/202

Príspevkov: 148
15.22 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Levanderr

« Odpoveď #11 kedy: September 26, 2008, 09:03:54 »

Ja som sa k fantasy dostala paradoxne cez Sienkiewicza. nebyt knihy Pustou a pralesom, mozno doteraz necitam, lebo citanie ma strasne dlho nebavilo, hlavne koli tomu, ze som citala len zvacsa nezazivne knihy, ktore nam kazala slovencinarka ako povinnu literaturu. No a ked som sa dostala k tejto, tak som zistila, ze citanie moze byt aj velmi zabavne, tak som sa doma spytala, ci nemame nejaku dobru knihu. tatino mi dal dve scifi knizky( Den trifidu a Kmen Andromenda) ktore som zhltla na jedenkrat. A od scifi jek fantasy uz len krocik. Prisla potter mania a prveho harryho som mala pozicaneho od kamosky. Potom LOTR, prva cast Kronik narnie,Artemis Fowl, nieco od Roalda Dahla a uz som v tom bola az po usi. Neustale potrebujem prisun novych knih, lebo bez rozcitanej knihy som akasi nesvoja a keby som si mala kupit kazdu knihu, co sa mi paci, tak zbankrotujem. A tak som odkazana na kniznice a kamaratky, s ktorymi mam chvalabohu co sa tyka knih rovnaky vkus:)

Milujem fantasy jumpinlove
Zaznamenané
Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #12 kedy: September 27, 2008, 16:15:00 »

Ja som sa k fantasy nemusela dostať. Mám ju v krvi od narodenia.  jumpinlove Proste rozprávky všetkého druhu - to bolo vždy prosenia, aby mamka ešte čítala ďalej!  cheesy A potom som si vždy vymýšľala magické bytosti, s ktorými som sa v duchu rozprávala a hrala. Aj knihy fantasy čítam od malička.  smiley Harry Potter len spustil ozajstnú mániu. vamp3 Tá ale skončila pred rokmi - teraz rada vezmem do ruky aj literatúru faktu, aby som sa niečo dozvedela. Striedam to. smiley A hlavne mám v hlave kopu postáv, s ktorými pracujem buď v poviedkach, alebo sa im snažím vymyslieť zaujímavé životy. Väčšinu dňa som potom vo svojom vlastnom svete.  smitten
« Posledná zmena: December 09, 2008, 06:47:20 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Kalien
Vševed

Bodov v rase: 0/140

Príspevkov: 1,186
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien

« Odpoveď #13 kedy: September 28, 2008, 15:42:40 »

V mojom živote boli odmalička víly, škriatkovia, kúzla a všeličo iné. Z otcovej strany som bola prvá a do svojich skoro siedmich rokov aj jediná vnučka, takže mne mal vždy kto čítať rozprávky. Navyše som sa vždy rada hrala na niečo čo neexistuje. Už v štyroch rokoch ma cvakli s metlou v ruke  angel
Moji rodičia ma v podstate nikdy veľmi neviedli ku knihám. Vlastne oni to robili skôr nevedomo, tým že mi čítali tie rozprávky, vždy na noc mi mama púšťala v rádiu rozprávky. Ale ona si asi myslela, že to je len na to aby som lepšie zaspala. Bohužiaľ sa trochu sekla.
V druhom ročníku na zák.š. prišla na Slovensko nová mánia, Harry Potter. Samozrejem, že mňa to obyšlo mílovými krokmi. Ved som práve vyliezla v prvého ročníku kde som sa naučila čítať. Našťastie, som nezostala dlho pozadu. Už si napamätám kto, ale niekto sa rozhodol, že ma zoberei do kina na HP1. Ked som odchádzala z kina bola som nadšená. Chcela som si prečítať všetky ostatné knihy, ale bol tu zádrhel, ja som nevlastnila ani jednu. Bratranec mal našťastie všetky tri knihy ( vtedy boli zatail len tri ). Požičala som si len jednotku, ale za týždeň som prišla škemrať aj o tie druhé dve  2funny
A od vtedy to ide so mnou dolu vodou.  coolsmiley
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
Mirek93
Lovec
**

Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 376
16.05 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mirek93

Rothfuss, Sanderson, Brett, Lukjanenko- naj autori

« Odpoveď #14 kedy: December 09, 2008, 06:22:28 »

Ja si na to spominam ako by to bolo vcera..ale nebolo to vcera??..nie bolo to pred  3 rokmi jedneho uprsaneho dna v lete ked mama prisla z prace a cestou z nej mi pozicala Hobitta no a ja som povedal mamii je to blbost nema to obrazky a ona precitaj si to!!!A tak som si to precital a odvtedy som Hobitta precital asi 11x  tongue tongue a teraz mi mama hohori Bože Miro nečitaj tak veľa radšej sa uč, však z toho oslepneš...
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 7   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.18 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting