Fantasy-Svet.net
Január 21, 2021, 12:36:33*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Adam-Troy Castro - Případy Andrey Cortové  (Prečítané 1928 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Apríl 20, 2015, 22:44:06 »

Adam-Troy Castro - Případy Andrey Cortové

Adam-Troy Castro je autor sci-fi, fantasy aj hororu. Má na svojom konte viac než sto príbehov a niekoľko nominácií na prestížne ceny ako  Hugo Award (nominovaný 2x), Nebula Award (nominovaný 9x), alebo Bram Stoker Award (nominovaný 3x). Je známy vďaka viacerým svojim postavám. Jednou z nich je aj Andrea Cortová, hlavná hrdinka románov Vyslanci mrtvých a Třetí dráp boží. Za román Vyslanci mrtvých získal v roku 2009 cenu Philip K. Dick Award.

Vyslanci mrtvých:
Lidé, jakož i celá plejáda dalších inteligentních tvorů, jsou většinou vazaly nejrůznějších korporací, církví či politických vůdců. Svobodu si musí každý nejprve odpracovat. Nade vším pak jako bohové dohlížejí všemocné umělé inteligence nejasného původu. Andrea Cortová je detektivkou Diplomatického sboru lidstva a na habitat Jedna Jedna Jedna ji poslali vyšetřit vraždu dvou tamějších lidských obyvatel. Potíž vězí v tom, že hlavními podezřelými jsou umělé inteligence, které habitat vybudovaly a zabydlily experimentální rasou inteligentních lenochodů. Jak může osamocený člověk vyhlásit válku bohům? Román na pomezí noir detektivky a space opery získal Pamětní cenu Philipa K. Dicka.

Třetí dráp boží:
Když bylo Andree osm let, posedli ji neznámí démoni a udělali z ní válečného zločince. A teď, o několik desetiletí později, ji znovu volají. Andrea je oficiální zaměstnankyní Diplomatického sboru, tajným agentem všemocných umělých inteligencí známých jako Zdroj a z hloubi duše nenávidí kruté Bettelhiňany, obchodníky se smrtí, kteří profitují na zániku celých civilizací.
V románu Třetí dráp boží dostává záhadnou pozvánku na jejich domovskou planetu Xana, kde platí jediný zákon - ten bettelhinský -, a z vrozené zvědavosti ji přijímá. Hned v orbitálním přístavu ji však přivítá pokus o vraždu a mnohem napínavější drama se poté rozpoutá na palubě kosmického výtahu cestou k povrchu planety.
Andrea zůstane vězet kilometry nad Xanou s podezřívavými Bettelhiňany, jejich absolutně oddanými otroky a mrtvolou, kterou 15 000 let stará zbraň proměnila na louži organické kapaliny. Pokud včas neodhalí vraha, hrozí jí stejně hrůzná smrt. Avšak skutečný důvod jejího příjezdu na Xanu, spolu s ohavnými tajemstvími její temné minulosti, ji může zlikvidovat mnohem důkladněji než Dráp boží.

Čítali ste niekto tieto knihy? Ja som sa k nim dostala úplnou (podotýkam že veľmi šťastnou) náhodou a práve som dočítala prvú časť Vyslanci mrtvých a bola som ozaj nadšená. Skvelá hlavná hrdinka, z ktorej má človek trochu zmiešané pocity ale nemôže ju nemať rád vďaka jej pozadiu a nakoniec si ju skutočne obľúbi, svet ktorý je tak iný ako všetko čo poznáme a to akým spôsobom nám ho autor prezentuje je neskutočné a úžasné. Zápletka možno nie je až tak dokonalá ale to všetko okolo nahrádza akúkoľvek malú chybičku či nedostatok. Okrem toho mám pocit, že sa táto prvá časť mala prvorado zamerať na hlavnú postavu, jej charakter a jej minulosť a hlavne zmeny v jej chovaní a vnímaní sveta. Čo autorovi dokonale vyšlo. Možno by Castrovi mohol niekto vytknúť, že príbeh zbytočne naťahoval a že bol rozvláčnejší ale pri všetkom tom novom čo čitateľa obklopuje som mala pocit, že tempo, ktorým sa dej hýbe je úplne primerané.
Tak isto aj malá romantická zápletka bola úplne dokonalá, hrozne som sa bála že Oscin a Sky nakoniec zomrú a dosť by ma to pohoršilo ale záver bol skvelý.
Rozuzlenie bolo super a aj keď človek možno trošičku tušil kde je pes zakopaný určite nemohol odhaliť úplne všetko.
Naozaj môžem len vrelo odporúčať smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #1 kedy: Apríl 21, 2015, 20:41:31 »

No teda, ty si to riadne rýchlo prečítala!  Ja som Vyslancov mrtvých čítala už pár rokov dozadu a viem, že sa mi tiež veľmi páčili - najviac hlavná hrdinka smiley a druhý diel mi odvtedy stojí na poličke a možno po tejto malej pripomienke naň konečne nastáva čas smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #2 kedy: Apríl 21, 2015, 22:27:21 »

no čo ti ja viem cheesy za tri dni? necelé cheesy ale tak dobré to bolo, dobre sa to čítalo, bavilo ma to, celý ten svet a hlavne Andrea a jej správanie a jej excesy cheesy aj som dnes veru vzala do ruky druhú časť ale akosi som nestihla viac ako prvé dve strany cheesy ale neviem či si ju nenechám na neskôr. Každopádne daj vedieť ak by si sa rozhodla tú dvojku prečítať nech si vymeníme nejaké tie dojmy cheesy

A inak Shao, asi som ti to aj hovorila, ale vlastne som ich kúpila aj vďaka tvojmu hodnoteniu prvej časti na GR smiley takže ti patrí veľké ďakujem cheesy
« Posledná zmena: Apríl 21, 2015, 22:28:51 od Mercy » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.272 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting