Fantasy-Svet.net
Júl 15, 2020, 07:18:11*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Pamäti Štikúta Strašného Šťukovca III. od Cressidy Cowellovej  (Prečítané 4179 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« kedy: Jún 12, 2012, 13:05:01 »

„Užnik suck fujdy tú ne okedoke da somo skapo!“

O prekladateľke i autorovi

Cressida Cowell žije v Londýne spolu s manželom Simonom, dcérami Maisie a Clementine a dvoma mačkami, Lily a Balú. Okrem toho, že preložila Štikútové pamäti, napísala a ilustrovala niekoľko kníh, napríklad:

Štikút, Viking, ktorý mal morskú chorobu

Claydon bol maznavé dieťa

a

Nerob to, Kitty Kilroyová!

Ako si vycvičiť draka je prvý diel Štikútových pamätí. Tento spisovateľ je známejší ako autor veľkého prírodovedného diela Vikingské draky a ich vajíčka, v ktorom možno nájsť všetky draky, aké ľudské oči kedy videli.

Vydal aj ďalšie dve vedecké diela, Učíme sa dračtinu, a Morské panny a iné obludy. Je pravidelným prispievateľom Veľkého dračieho mesačníka.

Profesor Pako Dr. PhDR. Hon. Prof. Camb. Ox. atď. a jeho osvedčený recept na to, ako si vycvičiť akéhokoľvek draka

Knihy veľkej sekery (vydanie pri príležitosti 10. výročia)

Víťaz súťaže „Najlepšia kniha pre barbarov“

Copyright © Profesor Pako (Stredovek)

Vydavateľstvo Knihy veľkej sekery, s. r. o., vyhlasuje, že nepreberá zodpovednosť za nijaké zranenia, ktoré môžu vzniknúť ako následok toho, že niekto konal podľa rád uvedených v tejto knihe.

Ďakujeme za pozornosť.

O autorovi:

Profesor Pako (Pako Dr. PhDR. Hon. Prof. Camb. Ox. atď.) sa dlhé roky venoval v divočine pozorovaniu drakov v ich prirodzenom prostredí. Táto kniha je zavŕšením jeho výskumu a je autoritatívnou učebnicou o týchto úchvatných tvoroch.

Profesor Pako žije sám v jaskyni na Ostrove osudu. Je autorom kníh Staráme sa o kosatky, žraloky a iné veľké domáce zvieratá. V súčasnosti píše knihu o motýľoch.

Obsah knihy Ako si vycvičiť draka

Prvá (a posledná kapitola)

Zlaté pravidlo výcviku drakov je...

REVTE NA NICH!

(čím hlasnejšie, tým lepšie)

Koniec.

P.S.: Beowulf je baba!!!

Dubohlavovská Verejná Knižnica

Upozornenie knihovníka Strašného strapoša: Túto knihu, prosím, vráťte najneskôr v deň uvedený na pečiatke, lebo sa strašne NAŠTVEM!

A vy viete, čo to znamená.

Súostrovie

Upozornenie... Štikúta Strašného Šťukovca III.

„Akákoľvek podobnosť s akýmikoľvek historickými udalosťami je čisto náhodná.“

Autorova poznámka

„Keď som bol chlapcom, existovali draky. Existovali veľké, desivé, lietajúce draky, ktoré hniezdili vysoko na útesoch ako obrovské strašidelné vtáky. Existovali malé, hnedé, pobiehavé draky, ktoré v dobre zohraných svorkách lovili myši a potkany. A existovali nemožne obrovské morské draky, dvadsať ráz väčšie ako veľká Modrá veľryba, a tie zabíjali zo zábavy...“

Štikútov najlepší priateľ i priateľka či nepriateľ

Rybonoh

Jeho drak Hrôzokrav má normálnu veľkosť, no je vegetarián, a ak náhodou nie ste mrkva, nič vám od neho nehrozí.
Rybonoh v životunebezpečných situáciách často hovorí toto:

„Pre Thora, nemôžem uveriť, že sme tu ZNOVA obkolesení smritacimi mäsožravcami, ktoré chrlia oheň. Dobre, poviete si, že som nervózny, ale naozaj som si predstavoval, že sa dožijem aspoň dvanástych narodenín...“

Kamikadze

Je dcéra náčelníčky Močiarnych lupičov Prsnatej Berty. JE naozaj veľmi dobrá šermiarka, no Štikút jej to nepovedal, lebo je už beztak poriadne samoľúba.

Je aj šikovná lupička. Keď šermuje s veľkým obávaným ľudožrútom, často hovorí:

„Ojojój, si GRAMBĽAVÝ, jednoducho GRAMBĽAVÝ... Dúfam, že v jedení ľudí si lepší ako v šerme, lebo ak nie, potom určite HLADUJEŠ... POZRI!“ (hrotom meča mu vysekne na košeľu veľké K a L)

„To K je ako Kamikadze a to L ako ľudožrút a lajno a ledačina a lekvár. Mohla som ťa zabiť už päťkrát. Si ŽALOSTNÝ.“

Spolinos

Spoznáte ho aj na míľu ďaleko podľa velikánskych nosných dierok. Sú naozaj GIGANTICKÉ. Mohol by tam zaparkovať aj gronkl.

Slovník dračtiny
Mne ne štekli = Nežartujem
Os ne fujdych extraextra = Veľmi nesmrdí
Mne lož so mi kamoš Štikút = Bývam s priateľom Štikútom

Alvin Zradný

Alvin sa následkom svojej chamtivosti a zákernosti z roka na rok zmenšoval.

Neveríte?!

Nuž, ruku mu odsekol Temnohrad Desivý. Od žalúdočných štiav škrtiča obludného mu vypadli vlasy. O dlaň a o oko prišiel pri nešťastnom stretnutí so žrakoplazmi... a ak to bude takto pokračovať, onedlho z neho neostane nič!

Slovník dračtiny
Chrumextra = Nenásytný
Tiskanica = Objať
Teplomiláčik (iskroplam) = Oheň

Štikút Strašný Šťukovec III. a jeho rodina

Kľúčové názvy (podľa toho, ako knihy čítať):

„Ako si vycvičiť draka“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Ako sa stať pirátom,“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Učíme sa dračtinu,“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Ako oklamať dračiu kliatbu““ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Ako zmeniť dračí osud“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Ako prežiť dračí útok“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Hrdinov sprievodca smrtiacimi drakmi“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

„Ako zlomiť dračie srdce“ - Štikút Strašný Šťukovec III. (Cressidy Cowellová);

Recenzia na celovečerný film

http://www.animedream.estranky.sk/clanky/filmove-recenzie/ako-si-vycvicit-draka__.html

Hlavná stránka autorky: http://www.cressidacowell.co.uk/

Otázka do pléna:

Čítali ste? Videli ste? Aký je váš názor na knižnú sériu a jej označenie "pre deti a mládež"?

ps: obrázky som si dovolila zneužiť z vlastnej prednášky - odznela na ASku 2012, sekcia Fantasy cheesy

Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Nessi
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1159

Dlhodobejšia neprítomnosť: málo času (y)

Príspevkov: 551
Odporúčania: 3
2.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Nessi

« Odpoveď #1 kedy: Jún 12, 2012, 17:49:42 »

zaujímavo spracovaná téma smiley knihy som čítala ale iba niektoré a bolo to už hrozne dávno cheesy film som tiež videla a je to jeden z najúžasnejších animákov aké som kedy videla smitten Bezzubka bola taká zlatá smiley
Zaznamenané

Keep listening to music, 'cause it gets you through everything, I promise. 
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: Jún 12, 2012, 20:15:26 »

Ďakujem shy2 Inšpirovala som sa Cowellovou, ktorá samú seba, či už pri knihách, alebo na hlavnej stránke, stavia do pozície "prekladateľky", človeka, ktorý hrá druhé husle, kým literárna postava žne slávu všade, kam príde, a to aj napriek tomu, že ju sama vymyslela. Je to milé a podľa mňa predovšetkým pre deti i atraktívne.

Trošku ma hnevá to, že celú sériu nájdeš iba v oddelení pre najmenšie deti, a poniektoré časti sú rozpredané a neplánuje sa tak rýchlo dotlač, i keď, podľa mňa, preklad osloví aj staršieho čitateľa (ak je niekto závislý na rozprávkach, potom vek nehrá v tomto prípade žiadnu veľkú úlohu cheesy). Mimochodom, na detskú knihu, v porovnaní s prekladom napr. HP alebo Narnie, sa v tomto smere odviedla výborná práca!

I mňa chytil film za srdce, aj keď mi v ňom niečo vždy chýbalo. A to "niečo" ma inšpirovalo k tomu, aby som zneužila google a pozrela sa na snímku podrobnejšie. Nuž a potom prišlo malé sklamanie z toho, že okrem mien postáv, nemá tento animák so svojou predlohou takmer nič spoločné sad Viac-menej je to naškodu, pretože Štikútov svet je pozoruhodne farebný a unikátny, preto si zaslúži vyššiu mieru pozornosti!  tickedoff

Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: August 19, 2013, 23:49:25 »

Oficiálny Teaser Trailer k pripravovanému filmovému pokračovaniu je už na svete a mňa osobne zarmútil... azda preto, že sa úplne odklonil od pôvodnej knižnej predlohy.

How To Train Your Dragon 2

Mimochodom, Literama má celkom výhodnú akciu na najnovšiu časť "Ako ukradnúť dračí meč"  jumpinlove jumpinlove
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: September 29, 2013, 13:22:52 »

27.09.2013 sa na pulty svetových kníhkupectiev dostala desiata kniha z knižnej série "Pamäti Štikúta Strašného Šťukovca III." od Cressidy Cowellovej pod názvom How to Betray a Dragon’s Hero!!!

Rozmýšľam nad tým, kedy bude kniha v ponuke aj u nás cheesy Dúfam, že si nedajú na čas  sad
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
Odporúčania: 0
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #5 kedy: Jún 20, 2014, 07:30:06 »

Otázka pre tých, ktorí knižky čítali. Silno zvažujem ich kúpu (ale po anglicky) a chcem sa spýtať:
Film Ako si vycvičiť draka je na motívy jednej z tých knižiek, alebo je to viac kníh (prípadne celá séria) dokopy?
A ešte: Aké sú tie knihy? Milé, vtipné, nudné...?
Ďakujem.
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #6 kedy: Jún 20, 2014, 12:29:22 »

Knihy sú výborné aj v slovenčine. Vydavateľstvo sa vyhralo s prekladom a už dávno som nemala v rukách vydarenejšiu knižnú sériu pre deti (v každom ohľade a v ktorej si to svoje nájde predovšetkým veľký čitateľ smiley). A nie, ani jeden z animovaných filmov sa knižnej série nedrží. Sem-tam sa v deji objaví nejaký malý fragment z pôvodnej predlohy, ale skôr ide o kúsok z nejakej myšlienky, ktorú autorka v knihách rozvádza, ako o snahu pridŕžať sa niečoho z predlohy aspoň okrajovo.

Ani výzor vedľajších postáv a väčšiny postáv hlavných, vrátane ich drakov, sa s tými v knihách od Cowellovej vôbec nezhoduje. Vlastne, je diametrálne odlišný, vrátane toho, o čo niektoré postavy pri súbojoch prídu (okrem úhlavného nepriateľa, Alvína Zradného, budú mať všetky časti zo svojho tela na svojom mieste). Knihy sú pútavé, dynamické, plné rôznych hravých emócií, na nič sa nehrajú, podávajú bežné problémy, s ktorými sa môžeme stretnúť aj v reálnom svete, nápadito a hravo... ak chceš, pošlem ti recenziu cheesy Jednu som kedysi písala pre časopis Jupiter (inak sa tu budem rozplývať do rána).

A veľmi, ale veľmi sa mi páči vzťah a jeho takmer harmonická línia, po ktorej sa divoko pláva, medzi Štikútom a Bezzubkom + i to, že sa draci so Štikútom rozprávajú smiley A že to nie je o tom - máme hrdinu a ten zachráni svet, pretože tak to bolo predurčené. Mimochodom, milujem Bezzubkovu iróniu a zahľadenosť do seba samého, ktorá sa od knihy ku knihe mení na starostlivosť o svojho pána smiley
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
Odporúčania: 0
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #7 kedy: Jún 20, 2014, 13:00:08 »

Aha, noooo, ok. Tak ja si to asi zaobstarám v angličtine aj tak. Predsa len - vtipy sú vtipnejšie v originálnom znení, než v preklade, akokoľvek dobrý by bol.
Ďakujem pekne. smiley Pomohla si mi pri rozhodovaní.
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.184 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting