Fantasy-Svet.net
Október 16, 2019, 14:06:50*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Larry Correia - Lovci monster  (Prečítané 775 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Jún 05, 2014, 13:56:39 »

Larry Correia - Lovci monster

Séria kníh Lovci monster od Američana Larryho Correiu má v originále zatiaľ rovnako, ako v českom preklade, štyri časti. Piata je plánovaná na toto leto a podľa wiki budú potom v tejto sérii nasledovať ešte najmenej tri ďalšie. Celkový súčet by tak za pár rokov mal byť osem.
Ako som vyššie napísala v českom preklade v nakladateľstve Fantom Print vyšli zatiaľ štyri časti a to:

Lovci monster s.r.o.
Lovci monster: Vendeta
Lovci monster: Alfa
Lovci monster: Legie

Jedná sa o pomerne drsnú súčasnú (neviem či sa dá povedať urban) fantasy o organizácii pod názvom LM - čiže Lovci monster s.r.o., ktorá ako vyplýva z jej názvu, sa zaoberá lovením, zabíjaním, proste likvidáciou príšer ako sú vlkolaci, upíri, prízraky, zombíci, gholemovia a vlastne všetky monštrá, aké vám len prídu na rozum.
Autor si väčšinou neberie pred ústa servítku a je macher do akcie takže sa vie s každou bojovou scénou poriadne vyhrať. Vidno to aj hneď v úvode prvej knihy, keď náš budúci hlavný hrdina (vtedy ešte účtovník) bojuje so svojim šéfom, ktorý sa zmenil na vlkolaka a chcel ho zožrať. Akčné scény na 40tich stranách sú úplne normálka cheesy a pritom vás to stranu za stranou naozaj baví. Ak ste zástancom toho, že vlkolaci, upíri a iné príšerky sú fajn a sexi, tu si na svoje neprídete, tu sú to naozaj monštrá, ktoré sa vás pokúšajú nie len zabiť, ale zabiť vás čo najviac nechutným spôsobom ak to neurobíte ako prví vy. smiley

Anotácie

Lovci monster s.r.o. :

Tuto knihu jsme původně hodlali uvádět sloganem „Kdyby se Jiří Kulhánek narodil v USA, jmenoval by se Larry Correia.“ Nakonec jsme si ale řekli, že se vykašleme na nějaké slogany, nebudeme parazitovat na Mistrově jménu a necháme „mluvit“ knihu samotnou. Takže se bavte…

„Tak co, ošoustals mrtvou matku svý kámošky?“
„Když to řekneš takhle, zní to nechutně.“ Nemělo smysl zapírat. „Byl jsem na druhý metě a pak mi došlo, že nedejchá,“ mumlal jsem a dost jsem se u toho styděl.
„Dobřes to zahrál, chlapče.“ Sam mě bouchnul do ramene. „Kdybys byl o trochu blbější, mohls posunout napichování upírů na kůl do úplně nový dimenze.“

Sam vyplivl na zem chuchvalec sežvýkaného tabáku. „Susan, zaživa jsi byla zatraceně skvělá ženská, ale radši si nechám vyšukat prdel bandou nadrženejch syfilitickejch dikobrazů, než abych se přidal k tvý zasraný hipísácký nemrtvý rodině, ty jedna vychrtlá vymaštěná upíří šlapko.“

Tým nováčků byl narvaný v přecpaném suburbanu na zadních sedadlech. Holly nám začala říkat duhová koalice, protože jsme v týmu měli bělošku, černocha, asiata a míšence. Ke splnění vlhkých snů všech liberálů nám už chyběla jenom lesbička a chlápek na vozíčku.

Lovci monster: Vendeta:

Život byl vážně skvělý.
Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů.
Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít.
A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino.

Lovci monster: Alfa:

Earl Harbinger, výkonný ředitel Lovců monster s.r.o., má tajemství – tajemství, se kterým se musí o každém úplňku zamykat do cely, jinak by sežralo každého na potkání. Ale zatímco ostatní vlkodlaci jsou lovnou zvěří, Earlovi vláda udělila výjimku, a protože to byla federální vláda, nebylo to zadarmo. Ve druhé světové válce, Vietnamu i na místech, o kterých spořádaní američtí občané nikdy neslyšeli, pak musel on a jemu podobní dokazovat, že si důvěru strýčka Sama opravdu zaslouží. Práce pro vládu, armádu nebo CIA Earl vždy považoval za nutné zlo, ale když se mu ozve bývalý řídící důstojník s tím, že do Ameriky přicestoval jeho starý nepřítel, vlkodlak z KGB proslulý svou brutalitou, neváhá ani na okamžik. V odlehlých lesích Michiganu se toho však děje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Se soumrakem začíná poslední lov a v cestě mu stojí jen hrstka místních, spousta zbraní a Earl Harbinger, který tvrdohlavě odmítá převalit se na záda a hrát mrtvého. Alfa vlkodlak může být jeden.

Lovci monster: Legie:

Las Vegas – město hříchů a také pořadatel První výroční mezinárodní konference profesionálních lovců monster. Sjeli se sem borci z celého světa a bohužel i pár ze Států, bez kterých bych se obešel. PT Konzultanti – Pěstitelé Tykví, Perverzní Tanečníci nebo tak něco – lovcům dělají jen ostudu. Měl to bejt příjemnej tejden strávenej v luxusním hotelu, dokud nám všem jistá vládní agentura, proti který je ÚPKM jen parta skautíků, neudělala nabídku, která se neodmítá. Jedno monstrum, hromada peněz, kdo by odolal. Ale pak se z monstra vyklubal pozůstatek z Rozhodujícího týdne, nejnebezpečnějšího armádního programu z druhý světový, v Las Vegas se otevřelo peklo a osud mi znovu důrazně připomněl, že být Vyvoleným je vážně na prd. Jmenuju se Owen Zastava Pitt, Lovec monster, bojovej účetní a Vyvolenej ve válce o osud vesmíru a tentokrát na to nejsem sám. Dneska tu mám stovky lovců monster z celýho světa. Dneska mám svou vlastní legii.

Zatiaľ som dosť za polkou prvej časti a je to naozaj dobré. Nie že by som sa z toho posadila na zadok ale zas ma to ani nesklamalo. Autor je zdá sa totálny fanatik do zbraní (Američan smiley ) a tak sa s opisom rôznych zbraní a ich príslušenstva stretnete pomerne často, je to jedna z najvýraznejších čŕt knihy (asi aj série). Tak isto vie Correia perfektne udržovať napätie, opísať akčné scény naozaj na množstve strán bez toho aby čitateľa nudil, knihe nechýba slušná dávka humoru a dokonca aj úúúúúplne malilinkatá romantická zápletka, ktorá v deji spôsobuje skôr komické strety niektorých postáv. Jedna vec tu trochu zaostáva za inými - autor nevenuje veľa pozornosti histórii monštier ako takých, prečo sú tu, ako je to možné, ako fungujú, je to mágia alebo nejaký vírus alebo... Correia vám proste povie sú tu a bodka. To ako fungujú odbije tým, že väčšina všeobecne známych faktov, použitých aj vo filmoch a literatúre je pravdivá, niektoré odchýlky potom v deji v krátkosti uvedie. Nie je to veľká chyba a vlastne vám to tak nejak v tej knihe ani nebude chýbať. A myslím že časom sa predsa len niečo z toho objaví v deji či už prvej alebo ostatných kníh. V konečnom dôsledku je to naozaj veľmi pútavé, napínavé a viac než čitateľné smiley
« Posledná zmena: Jún 05, 2014, 19:44:38 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #1 kedy: Jún 20, 2014, 21:02:46 »

Tak jednotka bola skvelá, už mám dočítanú aj dvojku a tá bola snáď ešte o chlp lepšia aj keď mi prišlo že ten záver sa z jednotky tak trošku opakoval... neviem ani čím to bolo proste mi to prišlo také trošku rovnaké .. cheesy

Napriek tomu - Skvelé skvelé skvelé! Nenudila som sa ani na jednej strane, zase skvelá akcia skoro počas celej knihy, veľmi dobrá zápletka. Páči sa mi Correiov prístup k upírom, rodina nerodina zotnem ti hlavu lebo ste všetci rovnakí hajzlíci cheesy Ale čo ma dostalo asi najviac bol Franks cheesy
Kopa perfektných hlášok, v jednej kapitole som mala pocit, že sa s nimi roztrhlo vrece ale vôbec to nevyznelo otrepate, do situácie to presne sadlo cheesy

A jednoznačne najlepšia hláška tejto časti:    

"Jaká zbraň se hodí na zombie slona? Páni, jak moc podělanou práci člověk musí mít, aby si pokládal tuhle otázku?" cheesy
« Posledná zmena: Jún 20, 2014, 21:10:19 od Mercy » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.244 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting