Fantasy-Svet.net
Máj 29, 2020, 21:59:23*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Only Lovers Left Alive  (Prečítané 2119 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« kedy: Máj 18, 2014, 00:43:16 »

Only Lovers Left Alive / Prežijú len milenci


Dráma / Horor / Romantický

Nemecko / USA / Veľká Británia / Francúzko / Cyprus, 2013, 123 min

Réžia: Jim Jarmusch
Scenár: Jim Jarmusch
Kamera: Yorick Le Saux
Hudba: Jozef van Wissem
Hrajú: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt, Anton Yelchin, Jeffrey Wright

Adam - talentovaný hudobník v štýle 60. rokov, žije v ponurom Detroite. Zúfalý z toho, kam ten svet speje, čím ďalej častejšie premýšľa o samovražde. V teplom Tangere žije jeho tajomná, štýlová priateľka Eva, čo miluje poéziu a rada večeria s Christopherom Marlowom. Adamovi i Eve je viac ako tisíc rokov. Pred niekoľkými storočiami, sa dohodli, že kvôli čerstvej krvi nebudú zabíjať ľudí a dostávať sa k nej budú v nemocnici. Nie je to tak dávno, čo sa rozhodli žiť oddelene. Veľmi dlho im to ale nevydržalo a Eva už vystupuje z lietadla v Detroite. Obaja cítia, že sa má stať niečo nebezpečné.  Čoskoro prichádza do mesta aj mladšia sestra Evy - nekontrolovateľný šialený upír, ktorý nevie ovládať svoje emócie. V meste začínajú podivné úmrtia a tak musia Adam i Eva utiecť do Alžírska. Problémy ale iba začali a vypadá to, že koniec sveta predsa len nastane a smrť nie je ďaleko...

Text je síce prevzatý z čsfd.cz ale nie je úplne presný  buck2 Nazvať Evu "tajomnou a štýlovou priateľkou" mi príde pritiahnuté za vlasy a mierne urážlivé. Tento film je geniálny vo veľa veciach. Napríklad v tom ako dokázalo minimum postáv obsiahnuť tak široké spektrum charakterov a emócií. Je geniálny z pohľadu depresívneho Adama, ktorý akosi nevidí zmysel v pokračovaní svojho života - je to inak na zamyslenie - tento upír žije viac ako tisíc rokov a prečo práve teraz stratil chuť žiť? Prečo práve dnešný svet a ľudia v ňom ho ubíjajú natoľko, že to chce po tak dlhej dobe ukončiť? A Eva - žijúca v anonymite, tak trochu ukrytá pred svetom a milujúca knihy a poéziu viac než čokoľvek iné (okrem Adama). Ona je vlastne jedinou vecou pre ktorú je Adam ochotný žiť. Melancholicko depresívne a pritom neskutočne romantické. Tomovi a Tilde to spolu neskutočne svedčí.
Mia ako Evina mladšia sestra je tiež úplne dokonalá - tak trochu šialená, akoby rozmaznaná, totálne si neuvedomujúca akékoľvek následky svojich činov.
Trocha som sa bála ako to celé dopadne, koniec ma mierne desil ale nakoniec sa vlastne všetko dobre skončilo s ponaučením (ako Yao povedala) "aby si prežil, musíš upustiť zo svojich nárokov".
Mne sa film jednoznačne páčil, ale upozorňujem dopredu, že ak čakáte Twilight tak sa nedočkáte smiley Film je pre trochu náročnejšieho diváka a treba pri ňom naštartovať mozgové závity ak si ho chcete naozaj užiť.

Ja mu osobne dávam 100% smiley

Pár obrázkov


« Posledná zmena: Máj 18, 2014, 00:45:13 od Mercy » Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Karma: 113
Offline Offline

Pohlavie: Mužské
Bydlisko: Hej, mám
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: Máj 18, 2014, 11:27:39 »

Na tento film som strašne zvedavý, pretože Tilda Swinton  cheesy
« Posledná zmena: Máj 18, 2014, 11:27:51 od Sirius » Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Yaonee
Administrátor
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Karma: 168
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Bydlisko: Medzi BS a BB
Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.


WWW
« Odpoveď #2 kedy: Máj 18, 2014, 11:57:23 »

Niekedy sa anotácie na ČSFD.cz napíšu ešte skôr, ako stihnú ich autori film vidieť. A ak čerpajú informácie z menej dôveryhodných zdrojov, potom sa nečudujem, že text vyzerá tak, ako vlastne vyzerá cheesy

A musím s tebou súhlasiť - film nesklame ani vtedy, ak od neho niekto očakáva ešte viac. Má úžasnú atmosféru, veľmi dobrý scenár a unikátne až ikonické postavy, ktoré jednotlivé zložky deja ťahajú od prvého záberu až po poslednú hudobnú stopu. Neviem, do akej miery sa budú naši Milenci páčiť nenáročnému publiku, vzhľadom na to, že sú hĺbaví a zamýšľajú sa síce nad na prvý pohľad jednoduchými vecami, ktoré neskôr v takom tom surovom stave až desivo odrážajú vlastne to, čo sužuje našu spoločnosť už veky.

Sem-tam mi Adam svojím postojom pripomínal takú zvláštnu apatickú podobu Dona Quijota de la Manchu, ktorý nie a nie vyhrať boj nad svojimi veternými mlynmi. Eva, vzhľadom na svoj pôvod, zase múzu, akési svetlo nádeje, ktoré tlie v každom z nás. A ten nádherný vizuálny kontrast medzi nimi, ktorý iskril a vybuchoval vždy, keď sa k sebe priblížili...  takúto úžasnú farebnú chémiu som zatiaľ videla iba medzi Benedictom Cumberbatchom a Adelaide Clemensovou v seriáli Koniec prehliadky, a aj to ich Tom Hiddleston a Tilda Swintonová tak trošku zatienili  smitten

Človek si, dokonca, zamiluje aj tie humorné vsuvky prirodzene vyplývajúce zo situácie, v akej sa postavy nachádzajú. Najviac ma na nich zaujala ich jednoduchosť - či už spleť káblov, ktorá Adama dokázala rozčúliť, Adamove vyzdvihnutie si svojich zásob, spôsob komunikácie medzi ním a Evou cez telefón, alebo obyčajný spánok, kedy sa Adam rád ukrýval pod vankúšom, pretože si myslel, že ho tak nikto neuvidí... ale aj tie nepatrné zvraty v deji, ako napr. "odchod" Iana, Evin spôsob čítania a prístup ku knihám, príchod Avy či strata priateľa, ktorá vlastne zrútila dobre známy a naveľa ideálny svet oboch milencov a prinútila ich stať sa súčasťou toho, čo vlastne obaja zatracovali.

Uf! A hádam najkrajšie zábery boli tie, kde si Eva "zaparkovala" Adama cheesy cheesy cheesy A on na ňu jednoducho poslušne čakal... krásne!  
« Posledná zmena: Máj 18, 2014, 11:58:56 od Yaonee » ZaznamenanéSherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.085 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting