Fantasy-Svet.net
December 05, 2021, 05:48:15*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3 4   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Hrdinovia Olympu 5: Krv Olympu (kniha)  (Prečítané 18173 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,837
Odporúčania: 0
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #15 kedy: Október 01, 2014, 10:30:52 »

Uaaaa! Na Eurobooks sa už dá objednať Blood of Olympus!
V každom prípade, len čo ju budete mať  (ehm... stiahnutú), prosím, pošlete mi ju? Platí to aj keby som ju našla ako prvá - hneď vám ju pošlem (kto bude chcieť)
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #16 kedy: Október 02, 2014, 12:57:02 »

jasné, ja som si tak včera uvedomila, že ty brďo, veď už je október, za týždeň to tu máme cheesy  happydance
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Ivy
Lovec
**

Bodov v rase: 0/11

Príspevkov: 265
357.73 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ivy

Bob says hello.

« Odpoveď #17 kedy: Október 03, 2014, 22:39:39 »

Neviem, ako vy, ale ja som teda dosť v napätí buck2 Akurát som pozerala na eurobooks happydance
Zaznamenané

"Hope does not leave without being given permission."
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #18 kedy: Október 06, 2014, 16:14:59 »

no ja som napätá ako struna, že čo sa tam všetko udeje! normálne sa bojím, teším a je mi to ľúto naraz, lebo je to posledná kniha o Percym nateraz, jaaaj, už zajtra!!!
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #19 kedy: Október 07, 2014, 07:40:20 »

Už dnes!
Ako skoro po vydaní je kniha k dispozícii na nete? cheesy Nepamätám si to z minula, ale veľmi sa mi marí, že už v ten deň, alebo na druhý deň.
Ja ju už CHCEM!!!
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #20 kedy: Október 07, 2014, 09:57:59 »

Minule si ju ty zohnala už poobede cheesy

Edit: v pirátskej zátoke už je!!!!
« Posledná zmena: Október 07, 2014, 09:59:14 od Ella » Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #21 kedy: Október 07, 2014, 10:07:28 »

Ja si to v robote nemôžem zabezpečiť sad No nevadí. Keby si ju nááááhodou mala v pdf, epub alebo v niečom podobnom vhodnom do čítačky, prosím, prosím, poslala by si mi to?
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #22 kedy: Október 07, 2014, 10:11:44 »

Je to v epub, ale ja som si to skonvertovala do pdf smiley

Omg, omg, omg, ono to je asi fakt ono! Akurát nechápem, prečo to má len 346 strán, ale to ask preto, že je to na A4

A rozprávačmi sú
Jason, Reyna, Leo, Nico a Piper! Takže nič z Percyho ani Annabethinho pohľadu, čo je pre mňa riadny šok!
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #23 kedy: Október 07, 2014, 15:19:10 »

Som strašne zvedavá!

EDIT po kapitole č. 4 (upravený)

Ide Reyna. Som veľmi zvedavá, aká je rozprávačka. Teda, chápete. Doteraz sme o nej až tak veľa nevedeli, tak sa celkom teším.

Trošku som ostala obarená z toho, že Jasona niekto len tak prebodol. Našťastie sa môže vyliečiť. Ale som už začala pochybovať. Bála som sa oňho, lebo som si nečítala obsah - čiže neviem, koľkokrát ešte bude rozprávať práve Jason a naozaj som uvažovala, či teda rovno v prvej časti neumrie. Stále si myslím, že niekto z nich proste zomrie a veľmi sa bojím o Lea a tak trochu dúfam, že vojnová obeť bude Octavian cheesy
Mám však otázku: Jasonova mama teda nezomrela? Iba sa z nej stala mania? alebo zomrela a hento bol jej duch? Lebo to som nepochopila celkom ani prvýkrát, keď som to čítala.  

EDIT po kapitole č. 12 (upravený)

Okej, nie som ešte na 12. ale nie som si istá, či to bolo v 11. alebo 10. kapitole, preto radšej vyššie číslo.
No.. spomenuli tam Hunger Games. Odkiaľ vedia o Hunger Games? Majú čas čítať alebo ísť do kina?
Veľmi sa mi to tam nepáčilo. sad Takisto sa mi nepáčilo ani spomenutie Doctora Who v predchádzajúcich kapitolách. Neviem prečo. Je to také... čudné.
Ale inak dej je zatiaľ super. Som zvedavá na toho Restless Hunter-a, ktorý má prenasledovať Reynu a Nica...
To s popcornom sa mi páčilo tiež! Takisto aj to, ako sa Leo vysporiadal s tým, že sa Calypso zaľúbila do Percyho ako prvého. smiley Ale, čo ma pobavilo najviac - ako Leo strčil Niké do úst ponožku cheesy A ona potom povedala čosi ako "Mhhmmm" cheesy Už si nepamätám, čo to malo znamenať, no bolo to vtipné. Také.... Leovské.  Tu som skončila čítanie na druhý pokus. smiley Pokračovať budem niekedy... no, pravdepodobne dnes.

Edit: Po kapitole č. 16

Je skvelé, že sa objavil Hádes. Nie je až taký "tvrďas", ako vyzerá. A neskutočne sa mi páčilo, ako povedal, že ho žiaden syn neotravoval tak ako Nico. Percy toto a Percy tamto.... cheesy Na tom som sa naozaj zabavila. smiley Tiež ma zaujala jedna vec - Hádes povedal, že zrejme teda aj Nico konal z viacerých dôvodov. Myslím si správne, ak si myslím, že Hádes vie, že Nicovi sa Percy páči, však?

Och, a skoro som zabudla - tie sny polobohov sú super! Hlavne Nicova schopnosť cestovať v snoch. Takto vlastne môže komunikovať aspoň s Clovisom. Inak, v HoH som si myslela najprv, že Clovis je dievča. Úplne som prehliadala, že tam píšu "he" a bola som presvedčená, že Clovis je dievčenské meno. cheesy

Pobavilo ma aj, ako Nico povedal: "Oh, Styx", keď našli Athenu Parthenos kdesi hore na stĺporadí, ako si oddy{cenzúra12}e cheesy Znelo to skôr ako "Oh, sh..t"
Pri čítaní týchto kapitol, si stále viac uvedomujem, že Nico je na svoj vek veľmi vyspelý. Má... koľko? Štrnásť rokov? Ale stále mi to pripadá, ako keby mal minimálne šestnásť. A predstavujem si ho ako Lokiho cheesy Teda no... Toma Hiddlestona, keď hral Lokiho. smiley

Po 24. kapitole:

To bolo super, ako Reyna skoro podrezala Thaliu cheesy Teda nie super, ale bolo milé, keď Reyna chcela hovoriť s Thaliou a tá sa ozvala: "Ehm, to som ja, čo ma držíš pod krkom..." Som rada, že sme stretli aj Hyllu, hoci teraz mi pripadala oveľa menej milá ako keď ju stretli Percy, Hazel a Frank.

Po kapitole č. 40:

Akurát Reyna zabila Oriona. smiley Ach, až ma to vystrašilo, keď sa rozhodla obetovať sa. Tiež som strašne zvedavá, čo Leo... je mi jasné, že aj on sa chce obetovať, ale... jaj, keď umrie, budem veeeeľmi plakať! Neviem prečo, ale zdá sa mi, že všetky tie ich "bitky" sa im akosi zázračne darí vyhrať. Možno to bude tým, že majú na palube Arga bohyňu Niké, ale presne ako pri HP 7, aj tu si hovorím, že sa im akosi podozrivo všetko darí.
Ale, samozrejme, kniha je skvelá, úžasná, teším sa na každého hrdinu, ktorý rozpráva. Veľmi sa mi páčia Nicove časti, hoci trošku to už s tým Percym preháňal... ale čo to trepem? Super bolo aj to cheesy Proste... výborné. smiley

Po prečítaní knihy:

Asi od trištvrte knihy som plakala. Len čo som si prečítala, ako Leo hodil tú flaštičku s liekom do motora. Bolo mi jasné, že to neprežije. Alebo minimálne umrie. Ale dúfala som, že sa z neho stane nejaký menšejší boh, alebo čosi také. Stále však nechápem, ako teda ten liek užil. On si ho len odložil do Festusa? ALebo mu ho dal sám Festus? Alebo... ako???
Po druhom prečítaní - ahaaa, on to nejako spravil (Leo), že mu ju ten liek naozaj dal Festus. Teda tú tú injekciu pri-inštaloval na niekam na Festusa. 

Záverečná bitka na Akropole bola super! Veľmi sa mi páčilo, ako bohovia zostúpili z nebies a bojovali s posádkou Arga. smiley

Ale najviac ma potešil asi Nico. Nemám rada slash, nikdy som ho nevyhľadávala, ani nečítala žiadne slash-fictions, ale Riordan to tak milo napísal, že som sa po celý čas, keď sa Nico rozprával s Willom, usmievala. Som rada, že nebude sám.
A ten záver, keď povedal Percymu, že mal "crush on him". To bolo zlatučké! A Percy, ako typický Percy, nechápal cheesy Už teraz sa teším, ako to budem čítať znova. smiley
Samozrejme, záver bol úžasný. Väčší happy-end som ešte asi nevidela. Som rada, že Leo a Calypso sú spolu. smiley Dúfam, že sa po ceste Calypso nezaľúbi do niekoho iného cheesy Keď vezmeme do úvahy jej minulosť a schopnosť zaľúbiť sa do každého, kto šiel "okolo" Ogygie cheesy
Veľmi som však zvedavá na Reynu. Keby sa tak zaľúbila do nejakého smrtelníka, obyčajného... to by bolo super smiley Ale Venus jej nepovedala, že sa nikdy nezaľúbi, ale že jej srdce nezahojí poloboh. Čiže niekto iný áno. Aspoň ja som sa rozhodla, že to tak budem chápať.

ALE! Neviem prečo, no nezdá sa mi, že by to bol koniec. Nemala som pocit, že "a žili šťastne až do smrti". Silno dúfam, že Rachel  s Ellou vyprodukujú ďalšie proroctvo a vznikne ďalšia séria.

Zároveň sa veľmi teším na Magnusa Chasa. smiley Ktovie, prečo sa volá rovnako ako Annabeth. O severskej mytológii toho veľa neviem, no som si istá, že ma bude baviť oveľa viac ako egyptská.

Aaaa, práve som sa dočítala čosi na Riordanovom blogu. Ohľadom Magnusa Chasa... píše:

And yes, I know what you're wondering. Chase . . . hmm, where have I heard that name before? Isn't that Annabeth's last name? Yes, it is. And no, that's not simply a coincidence.
Takže: NO COINCIDENCE! Predsa to neskončilo!  happydance

Och, keď tak nad tým uvažujem,  ale samozrejme sú to len moje dohady, možno ten Magnus je práve z tej rodiny, čo má Annabeth v Bostone. Spomínala otcovho brata, s ktorým si jej otec veľmi nerozumie. Možno práve preto, lebo "patrí" iným bohom. smiley  

A teraz som si spomenula aj na čosi smiešne - keď Leo opisoval, ako prebiehalo to jeho umretie a tak... tak tam hovoril čosi, že oproti nemu letela strela, ktorá jačala ako malé dievča. Normálne som sa nahlas zasmiala, keď som si uvedomila, že je hovoril o Octavianovi cheesy

Ešte mám vlastne zopár otázok. Týkajú sa obsahu, takže nečítajte skôr, než dočítate celú knihu:

To, čo Leo obetoval pre Nemesis, bol jeho život? Neviem prečo, ale nezdalo sa mi to dosť... obetavé. Keď sa vlastne obetoval (aj) preto, aby bol s Calypso...

Čo je to, čo Percy nebude mať silu urobiť? To bolo to, že nechal Lea umrieť? Lebo sa mi to nezdalo také nejaké strašne zložité pre Percyho, takmer ani slovo proti tomu nemal, takže aj preto si myslím, že Percy ešte neskončil. smiley

Leo na konci povedal, že musí dať Piper a Jasonovi vedieť, že žije. Dúfam, že "budeme pri tom" smiley Čo vy na to?
S
tále sa mi zdá, že táto séria neskončila tak veľkolepo, ako prvá séria a tiež sú mi podozrivé verše, ktoré recitovala Ella - The fall of the sun, the final verse. Môže to byť podľa vás časť z nového proroctva? Sun by mohlo byť slnko, alebo Apolón, alebo dokonca Hélios... ale keď vezmeme do úvahy, že Apolón má teraz problémy s Diom, tak to bude asi on. Preto mám stále taký zvláštny pocit, že ešte si určite o Olympanoch niečo prečítame. Možno je to len moja nádej, ale tá zomiera posledná a trošku mi to zlepšuje náladu.
« Posledná zmena: Október 22, 2014, 08:25:50 od Jin » Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #24 kedy: Október 13, 2014, 14:55:25 »

no tak priznám sa, šoklo ma, že si to tentoraz prečítala tak prudko rýchlo cheesy

ale nevadí, inak po prvých Jasonových kapitolách
ma tiež skoro porazilo, keď ho tam prebodli. Keby nebol jedným z rozprávačov, tak asi na mieste skolabujem cheesy a stále sa mi nepáči, ako mu tá rana dymí, chudáčik

a práve čítam tú kapitolu s Niké, tak sa dobre šúľam na tom, ako proti sebe "bojujú": "Oh, no!" Hazel wailed. "Popcorn! Our fatal weakness!"  rofl2

no ale že tam Riordan spomenul už aj Doctora Who aj Hunger Games! Nemôžem tohto autora zbožňovať viac v tejto chvíli 
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #25 kedy: Október 13, 2014, 16:57:24 »

Práve to sa mi tam nepáčilo. Ale to som už písala v príspevku predtým.
Pustila som sa do knihy znova. Človek by až neveril, koľko toho môže preskočiť, keď sa na niečo teší cheesy Som teraz na druhej kapitole a keď to čítam, tak si všetko tak akosi viac predstavujem.

Ale stále mám taký čudný pocit, že je už koniec. Možno budúci rok spravím to, že si prečítam všeeeeeeeeetko od jednotky po "desinu" cheesy

Edit: Nakoľko to čítam odznova, trošku som upravila predchádzajúci môj príspevok. Mám zopár otázok. Postupne ho budem upravovať a rozdelovať na menšie časové(kapitolové) úseky.
« Posledná zmena: Október 14, 2014, 16:01:20 od Jin » Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #26 kedy: Október 14, 2014, 22:14:35 »

K tej prvej otázke:
zomrela pri autonehode, keď šoférovala pod vplyvom alkoholu

Po 12. kapitole:
mne sa tam to Hunger Games aj Doctor páčilo, lebo tým chcel Riordan ukázať podľa mňa, že sú to stále mladí ľudia a zase nebojujú 24/7, takže určite si nájdu čas aj na takéto veci alebo majú aspoň prehľad smiley
A inak, tú ponožku jej tam strčil Frank cheesy mne sa páčil potom ten Percyho komentár, niečo na štýl: Dude, that's disgusting! cheesy
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #27 kedy: Október 14, 2014, 22:23:00 »

Ok, na to som aj celkom zabudla. Ach, mala som si prečítať najprv predchádzajúce knihy, lebo veľmi veľa vecí som si už nepamätala. smiley

A k tomu druhému - aspoň vidno, ako pozorne som to čítala. Teraz si ešte len tlačím a upravujem "knihu", takže všetko len tak zbežne prejdem, ale už aj pri tej zbežnej kontrole som si všimla nejaké veci, ktoré som predtým prehliadla. smiley

Ella, rýchlo rýchlo čítaj, lebo ma strašne zaujíma tvoj názor na jednu vec, ale tá je až na konci sad
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #28 kedy: Október 14, 2014, 23:34:10 »

No ja som práve na Nicových prvých kapitolách

akurát som dočítala ten rozhovor s Hádesom a nemám slov, to bolo úplne skvelé! Len sa začínam báť toho, ako tam bolo povedané, že jeden zo sedmičky zomrie, teda vlastne jeden zo štvorice Hazel, Frank, Percy, Leo undecided nechcem to vedieť, nechcem, dúfam, že to nie je doslovné a že nás Riordan zase len nejak naťahuje, ale nehovor mi nič! cheesy
« Posledná zmena: Október 14, 2014, 23:34:47 od Ella » Zaznamenané

Jin
FF autor
*

1499.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #29 kedy: Október 14, 2014, 23:49:54 »

Nebooooj, nič ti nepoviem dopredu. smiley
Mne sa v tejto knihe asi najviac páčili kapitoly, ktoré rozprávali

Nico a Reyna. Dozvedeli sme sa  (ty sa ešte len dozvieš) o nich veľmi veľa. smiley
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Strán: 1 [2] 3 4   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.22 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting