Fantasy-Svet.net
August 22, 2019, 05:27:22*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Čítame s Fantasy-Svetom  (Prečítané 11965 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #60 kedy: Júl 01, 2014, 18:43:24 »

Tak teda dobre, máte ešte týždeň na to, aby ste Sherlocka poriadne poprežúvali. Na jedného z vás stále čaká pekná knižná odmena
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #61 kedy: Júl 14, 2014, 21:18:23 »

Tak ako? Nikto z vás nechce peknú cenu?  shy2
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #62 kedy: Júl 17, 2014, 20:54:22 »

Ja som doma našla starý výtlačok z edície Retro, v ktorom je Štúdia v červenom a Pes baskervillský a pustila sa do čítania smiley mám za sebou ešte len pár strán, ale hneď na začiatku mi napadlo, ako krásne zapracovali tvorcovia BBC Sherloka knižnú predlohu do deja - a to konkrétne pri scéne, keď Watson v Londýne stretol starého spolužiaka Stamforda a rozprávali sa prvý krát o Sherlockovi smitten ale na druhej stránke je Doylov knižný Sherlock akýsi zhovorčivý cheesy Myslím, že pán Doyle spočiatku ani nezamýšľal, že Sherlock bude taký vtipný, ale ja sa momentálne veľmi bavím hľadaním paralel medzi knižným a seriálovým Sherlockom 
« Posledná zmena: Júl 17, 2014, 21:13:31 od Shaola » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #63 kedy: Júl 17, 2014, 21:59:38 »

cheesy On je veľmi zhovorčivý, ak teda ide o nejaký prípad - ale nájdeš pasáže, kedy chudák Watson čaká na jeho odpoveď alebo nejakú reakciu aj hodiny a kedy je Sherlock veľmi, ale veľmi mrzutý. A!!! Mám tu jednu zaujímavú pasáž, hoc to nie je zo Štúdie v červenom, ale aspoň vyvracia mýty o tom, že Sherlock nevedel oceniť krásu ženy, pokiaľ nešlo o slečnu Adlerovú:

"... ženy ma zriedka priťahovali, lebo moje srdce vždy ovládal mozog, ale nemohol som sa dívať na jej dokonalú, jasne rezanú tvár, ktorej farba odrážala všetku mäkkú sviežosť nížin a neuvedomiť si, že niet mladého človeka, ktorý by mohol prejsť popri nej bez nebezpečenstva."

cheesy Romantik jeden!!!
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #64 kedy: Júl 17, 2014, 22:07:23 »

Sú tam veľmi vtipné výroky, ako napríklad: "Už som si všimol, že na chválu úspechov svojho umenia je taký citlivý, ako je citlivé každé dievča na svoju krásu. " cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #65 kedy: Júl 17, 2014, 22:08:57 »

Watson, čo ti poviem... počkaj si na stať, kedy ho bude hodnotiť ako v škole cheesy Sherlock by asi veľmi ťažko zmaturoval!
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #66 kedy: Júl 17, 2014, 22:10:04 »

Myslíš ten zoznam, ktorý si spravil hneď na začiatku, keď sa nasťahovali na Baker Street? smiley Ten bol veľmi vtipný cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #67 kedy: Júl 17, 2014, 22:30:16 »

Presne ten  smitten Sherlock nebol nadšený, ale bol zlatý, keď sa svoje vedomosti snažil obhájiť cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #68 kedy: August 02, 2014, 21:14:16 »

Nový mesiac = nová kniha. V auguste budeme čítať...

Na základe vášho hlasovania pôjdeme navštíviť Londýn v roku 1818. Práve tam a vtedy vyšiel unikátny gotický román od 18-ročnej anglickej spisovateľky Mary Shelleyovej, ktorý položil základný kameň populárnej vedeckej fantastiky. Moderný Prométeus, alebo iba Frankenstein, bol do dnešného dňa X razy sfilmovaný, Y-krát ste si ho mohli vychutnať na divadelných doskách, Z razy na televíznych obrazovkách, a i v súčasnej populárnej kultúre predstavuje aktuálnu až nadčasovú záležitosť, ktorá aj po neuveriteľných 196 rokoch vystríha pred morálnym úpadkom moderného človeka.

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Světově proslulý horrorový román. Dramatický příběh vynálezce a jeho vynálezu. Mladý vědec Viktor Frankenstein stvoří umělého člověka, monstrum ohyzdné podoby s nadlidskou silou. Umělý člověk svou obrovskou sílu po prvních trpkých zkušenostech zasvětí mstě a zkáze. Zloba je směřována hlavně proti rodině jeho tvůrce vynálezce Frankensteina.

Tak teda, hor sa do knižníc, milé monštrá! Poďte s nami čítať a vyhrajte nový prírastok do svojej knižnej zbierky.

Celá správa - priamo TU!!!

A vzhľadom na to, že v kole so Sherlockom Holmesom si s nami v predĺženom termíne milo poklebetila Shaola, dostane od nás milú maličkosť smiley
« Posledná zmena: August 02, 2014, 21:15:43 od Yaonee » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #69 kedy: August 04, 2014, 20:55:06 »

Ó, Frankensteina som čítala prvý krát pred pár rokmi ešte na VŠ a veľmi sa mi páčil smiley Myslím, že si dám re-reading, tohto v podstate milého netvora (no dobre, kto to čítal asi vie, ako to myslím) nikdy nie je dosť smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #70 kedy: August 05, 2014, 13:49:42 »

Ja som ho zase čítala na SŠ, takže si tiež budem musieť oprášiť na neho spomienky smiley
Zaznamenané

adell_cullen
Vedúci rasy

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/4351

Príspevkov: 1,085
1.61 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - adell_cullen

« Odpoveď #71 kedy: August 16, 2014, 18:00:04 »

Polovica mesiaca a ja som v polovici tejto knižky, takže aby sa to tu rozhýbalo napíšem svoje dojmy smiley

Ak sa mám priznať od tejto knihy som očakávala niečo úplne iné. Myslela som si, že to bude podrobný opis toho ako Frankenstein svojho netvora stvoril. So všetkými detailami. Odľahlo mi keď to tak nebolo - keďže horory nemám vôbec v láske. Aj keď som sa na začiatku musela prehrýzť pre mňa nezáživnými listami, stroskotanec, ktorého zachránili, bol pre mňa vykúpením .... A od neho sa to všetko začalo odvíjať veľmi sľubným smerom.

Podľa toho čo som zatiaľ stihla prečítať som zistila tá kniha vôbec nie je taká pochmúrna či desivá, dokonca ma prekvapilo, že sa tam zmestila aj malá love story, tiež  mám radosť z toho "starodávneho" jazyka, ktorý je značne odlišný od štýlu akým sa píšu knihy dnes.  To je zatiaľ všetko čo som postrehla a idem čítať ďalej.

Tým čo ešte čítať nezačali chcem povedať, že  sa do toho môžu smelo pustiť. Je to útla knižka takže nezaberie veľa miesta a rýchlo sa číta smiley 
Zaznamenané
Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #72 kedy: August 27, 2014, 13:09:21 »

Ja som si teraz trochu oživila spomienky na dávne čítanie tejto knihy a vtipné je, že i ja som dlho patrila medzi tých, ktorí si mysleli, že Frankenstein je to monštrum angel

Ja som od knihy nič iné neočakávala, ba práve že som si myslela, že to bude nudnejšie. Bola som však veľmi príjemne prekvapená, Shellyovej štýl je stále aktuálny a aj celé pozadie vzniku románu je skvelé, kto by do tej bledej panej v starodávnych šatách povedal, že bude taká súťaživá a stvorí jeden zo základných románov hororového žánru.

Okrem toho, že dej mal spád a žiadne extra hluché miesta tam neboli, bol aj romantický, takým zvláštnym nesladkým spôsobom. A tiež dosť nechutný, keďže ja mám dosť silnú predstavivosť.

A musím povedať, že som hrozne nemala rada Viktora Frankensteina a celý čas som fandila jeho monštru (ktoré spočiatku ani monštrom nebolo) sad a celý čas mi ho bolo hrozne ľúto chudáčika, hlavne keď si už myslel, že si našiel kamarátku... shy2
Zaznamenané

adell_cullen
Vedúci rasy

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/4351

Príspevkov: 1,085
1.61 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - adell_cullen

« Odpoveď #73 kedy: August 30, 2014, 18:39:16 »

Dočítané !

Neviem ako je to u vás ale mne po prečítaní celej knihy po rozume behá len jedna otázka - prečo Frankenstein nevytvoril  aj "monštricu" ? Pre hlavného hrdinu by to bolo jednoduchšie, nestratil by svojich blízkych, stačilo len veriť svojmu monštru a myslím, že mu to aj dlhoval. Ale to už by bol iný príbeh, aj keď som zvedavá či by monštrum svoj sľub o tom, že by svoju družku odviedol niekam ďaleko splnil.

Nakoniec som rada, že som si túto knihu prečítala, pretože je to jedna z tých kníh ktoré vás donútia rozmýšľať.   
Zaznamenané
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #74 kedy: August 31, 2014, 12:12:16 »

Viktor sa svojho výtvoru bál. A strach mu bránil v tom, aby sa snažil monštru nielen porozumieť, ale aj pomôcť mu uľahčiť život v spoločnosti, ktorá odsudzuje inakosť. Aj v tomto sa ukrýva autorkina unikátnosť - odkryla vlastne dušu človeka, a to tak, že "surovým" spôsobom naservírovala skazenosť, ktorá prebýva v každom z nás.

Mne je vždy z tej knihy akosi smutno...
« Posledná zmena: August 31, 2014, 12:12:50 od Yaonee » Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.227 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting