Fantasy-Svet.net
Január 18, 2022, 12:12:40*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Súťaž - Uhádni úryvok  (Prečítané 67378 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
adell_cullen
Vedúci rasy

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/4351

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,085
Odporúčania: 1
1.61 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - adell_cullen

« Odpoveď #285 kedy: Marec 15, 2014, 12:30:29 »

8x

Prvý súťažný úryvok :

Zamierila k útesu, hoci očakávala, že sa utopí, skôr ako k nemu dôjde. Ľad bol hrubý len asi päť centimetrov, ani v najtuhšej zime by sa nik neodvážil kráčať po tejto zradnej trase na druhý breh.
   Spočiatku sa potkýnala o balvany, zamrznuté na piesčitom brehu, no potom sa dopotkýnala po klzkom zráze nadol a prekročila zamrznutý jarok. Ľad bol krehký. Po každom druhom kroku sa zaborila do suchého piesku. potom prešla cez pás štrku a podkasala si sukňu, aby preliezla zvalený kameň, ošľahaný vetrom a dažďom.
   Keď došla ku korytu, kde stále tiekla dolu údolím voda, ľad už nebol krehký a biely, ale čierny a mäkký, akoby v noci voda iba stuhla. Prešla naň, opatrne, a div sa nad tou absurditou nerozosmiala - dávala si pozor, aby sa nepokĺzla, hoci úpenlivo dúfala, že sa preborí.
   Bola niekoľko metrov od suchej pôdy, keď zastala a pozrela si medzi topánky. Akoby kráčala po skle. Pod tmavotyrkysovou zvírenou vodou videla žulové kamene. Popod ľad plával žltý list. Predstavila si ako ju voda strhne a ponesie s listom, a ona sa nakrátko pozrie cez číry ľad nahor. Uvidí oblohu, kým sa jej voda dostane do pľúc?

Čas: od 12.30 do 13:30
Zaznamenané
adell_cullen
Vedúci rasy

1.61 ℱ

Inventar

« Odpoveď #286 kedy: Marec 20, 2014, 17:31:43 »

8x

Druhý súťažný úryvok:

Sneh bol naozaj akurát. Lepil s na gule, ktoré kotúľali, v hrubých širokých vrstvách. Mabel dogúľala poslednú, najmenšiu, to mala byť hlava, a Jack ich poukladal na seba. Postavička mu sotva siahala nad pás.
   "Je trochu malý," poznamenal.
   Cúvla a zadívala sa na spoločné dielo.
   "Je akurát," zdôraznila.
   Povtláčali sneh do škár medzi guľami, vyhladili okraje. Jack odišiel zo svetla medzi stormy. Vrátil sa s dvoma brezovými konármi a zastrčil ich snehuliakovi do bokov, a tak mu vytvoril ruky.
   "Dievčatko," navrhla. "Spravme dievčatko."
   "Dobre."
Kľakla si a spodok gule vytvarovala ako širokú sukňu. Rovnými dlaňami kresala sneh, zúžila postavu - výsledok pripomínal malé dieťa. Keď vstala, videla, že Jack vytiahol vreckový nožík.
   "A je to," a cúvol. Z bieleho snehu vykrojil krásne oči, noštek a malé ústočká. Mabel sa dokonca zdalo, že vidí líčka a bradičku.
   "Ach."
   "Nepáči sa ti?" sklamane sa spýtal.
   "Kdeže. Je prekrásna. Len neviem..."   

Čas: -
Zaznamenané
Flavel
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1522

Príspevkov: 770
Odporúčania: 2
137.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Flavel

« Odpoveď #287 kedy: Marec 20, 2014, 19:03:35 »

Eowyn Ivey - The Snow Child?
Zaznamenané
adell_cullen
Vedúci rasy

1.61 ℱ

Inventar

« Odpoveď #288 kedy: Marec 20, 2014, 19:50:09 »

áno smiley
Zaznamenané
Flavel
Redaktor

137.80 ℱ

Inventar

« Odpoveď #289 kedy: Marec 23, 2014, 21:18:01 »

17 x

Prvý súťažný úryvok:

"Táto Tieňová vláda je veľmi mocná a odhodlaná - ale my sme jej najhoršia nočná mora, pretože nikdy v dejinách nežilo na tejto planéte toľko ľudí pod dvadsať ako teraz. Znamená to, že keď budeme spolupracovať, môžeme urobiť veľké zmeny. Oni však urobia všetko, čo bude v ich silách, proti tomu, aby sme sa spojili. Chcú nás vypnúť, vzájomne izolovať, chcú, aby sme si nič dôležité nevšímali, Môžeme to zmeniť. Musíme to zmeniť.
Keď s ato tak vezme, sme všetci len zväzok vibrácií, len energia, ktorá vysiela vlny. Keď sme izolovaní alebo máme negatívne myšlienky, naše vlny sa navzájom rušia, ako keď hodíte do vody dva kamene a kruhy, ktoré urobia na hladine, sa navzájom zrušia. Keď sa však zámerne spojíme, staneme sa jednou vlnou. A práve v tom je naša sila. Tieňová vláda nepočíta s tým, ako sme spojení. Dospelí sa na nás pozerajú, ako používame mobily a počítače, a myslia si, že sa izolujeme od spoločnosti, ale v skutočnosti sme celkom a úplne spojení. Spojení káblami. Pozrite sa na web - sme v nepretržitom stave kreativity a prepojenosti. Keď budeme chcieť urobiť nejakú zmenu, bude to rýchle a účinné, pretože môžeme komunikovať takmer okamžite a konať ako jeden človek."

Čas: od 21.18 do 22.18
Zaznamenané
Flavel
Redaktor

137.80 ℱ

Inventar

« Odpoveď #290 kedy: Marec 31, 2014, 20:14:59 »

17 x

Druhý súťažný úryvok:

Keď som tu bola prvý raz, neskúmala som ich nejako podrobne. Z diaľky vyzerajú len ako ozdoba, ale ak sa na stenu zahľadím pozornejšie, vidím, že celkom zreteľne tvoria nejaký opakujúci sa vzor. Ide o rad znakov, ktoré sa podobajú runám, nie sú však vyrezané v radoch alebo stĺpcoch, ale tvoria hranaté špirály. Akoby ste písali jednu dlhočiznú vetu, no začali by ste písať pri hornom okraji papiera a potom by ste ho otáčali a písali na všetky štyri strany po obvode listu stále ďalej a ďalej, až by vznikla dlhá hranatá špirála.
"Čo to je?" spýtam sa nahlas a prechádzam prstami po drevorezbe.
Pán Papierik upaľuje z komory. Z môjho písacieho stola zoberie papier na origami a potom sa vráti. Jeden list papiera preloží napoly ako zošit, druhý stočí do rúrky pripomínajúcej ceruzku a predstiera, že píše na papier. Bradou pritom ukazuje k stene.
"Je to písmo?" opýtam sa a píšem si pritom na dlaň. Prikývne.

Čas: -
Zaznamenané
kachiri
Roľník
*

Bodov v rase: 0/1712

Príspevkov: 107
181.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - kachiri

« Odpoveď #291 kedy: Apríl 23, 2014, 22:30:46 »

Christy Raedeke - The Daykeeper´s Grimoire
Zaznamenané

"Váhanie je zlodej času."
"My power is in my heart."
"I believe in DESTINY."

Haskell Moore: No matter what you do it will never amount to anything more than a single drop in a limitless ocean.
Adam Ewing: What is an ocean but a multitude of drops?
CLOUD ATLAS  2012

So this is how liberty dies, with thunderous applause.
PADMÉ, STAR WARS III. - REVENGE OF THE SITH 2005
Flavel
Redaktor

137.80 ℱ

Inventar

« Odpoveď #292 kedy: Apríl 24, 2014, 08:54:21 »

Áno! smiley
Zaznamenané
kachiri
Roľník
*

181.72 ℱ

Inventar

« Odpoveď #293 kedy: Apríl 30, 2014, 18:42:51 »

2 x

Prvý súťažný úryvok:

Na rozdiel od iných nádvorí, toto nebolo plné bielizne, ani prepchaté ľuďmi. Namiesto toho bolo dláždené a čisté, po ľavom boku stála stajňa a po pravom drobná záhrada obohnaná múrom. Po celej dĺžke domu sa ťahala nízka plošina, ktorá tvorila vysoký schod k múru plnému panelových posuvných dverí. Jedny boli otvorené, umožňovali nahliadnuť dovnútra - tradičné slamené rohože, nízky stolík, ostré uhly obradne naaranžovaných orchideí.
Do výrezu vošla ženská postava, chvíľu tam stála ako silueta, štíhla a vzpriamená, hneď nato vyšla na plošinu.
Bola staršia, ako by som očakávala podľa jej elegantného držania tela, možno mala okolo šesťdesiat rokov, hlboké vrásky jej vyryli do tváre krutosť, no stále mala ladné a krásne kosti. Nadvihla si zelený hodvábny lem na šatách a podišla k okraju plošiny. Stol sa ponáhľal k nej, no so zdvihnutou rukou ho zastavila.
"Vy nie ste Pán volaviek, ktorého som čakala," prehovorila, kým Juso zosadal z koňa. Dela zastala s povozom za ním. Ťažný kôň potriasol hlavou, postroj hlasno zarinčal v náhlom ostražitom tichu.

Čas: od 18:42:51 do 19:42:51

Pozor na formu príspevku, Yao

« Posledná zmena: Máj 01, 2014, 10:42:25 od Yaonee » Zaznamenané

"I believe in DESTINY."

Haskell Moore: No matter what you do it will never amount to anything more than a single drop in a limitless ocean.
CLOUD ATLAS  2012

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #294 kedy: Máj 01, 2014, 10:43:20 »

od kachiri smiley

2 x 

Druhý súťažný úryvok:

Schmatla som ho za tuniku. "Dilon, nemôžeš zabiť Ida. Ak zomrie, zomrieme aj my." Zatriasla som ním. "Chápeš? Musíme ho zachrániť!"
"Zachrániť ho?!" vyprskol Dilon. "Zabijem ho. Skôr ako zabije on mňa." Zažltnuté oči vypliešťal od nenávisti. Nikdy by nezachránil Ida. Nikdy by mi nepomohol. Cítila som, ako hučiaca voda okolo nás opadá, jemný opar sa zrážal na kvapôčky, ktoré mi zo zlovestnou tiažou dopadali na tvár. Dilon strácal kontrolu.
Mala som šancu získať knihu predtým, ako nás všetkých zabije. Bol však silnejší ako ja. Čo mi zostávalo? Nadýchla som sa a čelom mu vrazila do tváre. Pri náraze mi temenom otriasla explózia nepríjemnej bolesti a záplava svetla. Počula som ako Dilon zavyl, cúvol a ťahal ma so sebou. S pohľadom rozmazaným od sĺz som sa vrhla na bledú šnúru, čo pripútavala zväzok k jeho predlaktiu. Nechtami som poškriabala vyrezávanú obálku a dotkla sa radu perál. Prsty som vopchala medzi šperky a kožu, vypáčila škáru dostatočne veľkú na to, aby som pevne chytila nehybnú šnúru. Po prvom šklbnutí jej odpor povolil. Ešte raz a kniha bude moja. Potiahla som, no namiesto toho, aby perly povolili, prudko sa stiahli späť a ruku mi prikvačili ku koženej väzbe.

Čas: --
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
adell_cullen
Vedúci rasy

1.61 ℱ

Inventar

« Odpoveď #295 kedy: Máj 01, 2014, 10:58:19 »

Alison Goodman - Eona ?
Zaznamenané
kachiri
Roľník
*

181.72 ℱ

Inventar

« Odpoveď #296 kedy: Máj 02, 2014, 20:40:42 »

jop 
Zaznamenané

"I believe in DESTINY."

CLOUD ATLAS  2012

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #297 kedy: Január 10, 2015, 20:35:08 »

Čo keby sme to tu trošku oživili?

Prvý súťažný úryvok:

Ako prvé sme si podelili zvyšné sendviče s džemom a energetické nápoje. S Georgeom sme si sadli na kus odvalenej steny a jedli svoj prídel. Tisli sme sa jeden k druhému, aby sme sa trochu zahriali. (niekto) stál obďaleč a s kamenným výrazom hľadel na dym.

"Na studňu sme mali zaútočiť hneď na začiatku," poznamenal George. "Asi by nám to napadlo, keby sa nebol doplietol ten pekelný rámus. Musel to byť zdroj, lebo tam ležia kosti mníchov, ktorí v studni zomreli."

Bez slova som prikývla. Áno, zomreli v studni. Lenže najskôr ich zviazali a surovo vliekli dolu schodmi. Muži vedeli, akí osud ich čaká. Hrôza, ktorú prežívali na svojej poslednej ceste, sa nezmazateľne vryla do kameňov...

Čas: od 20:35 do 22:35

Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #298 kedy: Január 10, 2015, 20:46:48 »

Janathana Stroud, Vreštiace schodisko
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #299 kedy: Január 10, 2015, 21:09:34 »

5 súťažných bodov je tvojich a ideš smiley
Zaznamenané

Strán: 1 ... 18 19 [20] 21   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.224 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting