Fantasy-Svet.net
Október 07, 2022, 23:42:32*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Súťaž - Uhádni úryvok  (Prečítané 71085 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #255 kedy: Marec 01, 2014, 15:27:35 »

... dnes ma má niekto rád, keďže tipy sa točia okolo Zlatého kompasu či Star Treku novely... tak, nech je teda sranda,  Zlatý kompas od Johna Varleyho?
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #256 kedy: Marec 01, 2014, 16:14:18 »

nie, nie je to Zlatý kompas smiley

6x

Druhý súťažný úryvok

Adrian mal pravdu. Niežeby som to bola ochotná aj priznať. Náhle, práve keď sme sa priblížili k budove, zmenil v rámci svojej neschopnosti sústrediť sa na niečo dlhšie ako pár sekúnd tému.
"Spomínal som ti už tvoju auru?" spýtal sa z ničoho nič. Znel divne. Váhavo. Zvedavo. Bolo to pre neho veľmi netypické. Zvyčajne všetko, čo vypustil z úst, boli posmešky.
"Neviem. Asi raz. Vravel si, že je temná či čo. Prečo?" Aura je žiara, ktorá obklopuje každého človeka. Jej farba a jas údajne súvisia s osobnosťou a energiou človeka. Vidieť ju mohli len tí, čo ovládali ducha. Adrian ju vídal, odkedy mu pamäť slúži, ale Lissa sa to ešte len učila.

ČAS: -
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #257 kedy: Marec 01, 2014, 16:23:26 »

Upírska akadémia 3: Tieňom pobozkaná od Richelle Meadovej???  vamp3
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Ella
Webmaster

Rasa: Upír
Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #258 kedy: Marec 01, 2014, 16:46:54 »

áno, presne tak cheesy
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #259 kedy: Marec 01, 2014, 18:26:55 »

9 x

Prvý súťažný úryvok

Mal som všetky indície, len som ich nevedel správne interpretovať. Cez zimu hral ako posadnutý pretekársku videohru, čo preňho nebolo charakteristické. Pretekárske hry ho nikdy nezaujímali. Ale v tú zimu sa venoval hrám každý večer, potom ako Eve išla spať. A pretekal iba na amerických okruhoch. St. Petersburg a Laguna Seca. Na cestných okruhoch v Atlante a Strednom Ohiu. Len z pohľadu na tie trate mi malo byť jasné, že preteká. Že nehrá videohry, ale študuje okruhy. Učí sa prechádzať zákrutami a správne brzdiť. Počul som ho hovoriť, aké je na tých videohrách autentické pozadie, jazdi sa neraz presvedčili, ako im pomáhajú zoznámiť sa s novými okruhmi. Ani na um by mi však nezišlo, že...

Čas: od 18:27 do 19:27

Spojené príspevky: Marec 02, 2014, 13:04:19 . Nabudúce radšej použi EDIT.
9 x

Druhý súťažný úryvok

Nevyšiel som. Zakrátko odleteli. Keď sa v ten deň Denny vrátil z práce, pozrel sa dozadu. Eve varila večeru a Zoë bola ešte malá, sedela vo vysokej detskej stoličke. Denny vyzrel von a spýtal sa: "Prečo je na verande toľko vtáčieho trusu?" Ja som to vedel. Keby som mal počítač Stephena Hawkinga, mohol som o tom napísať humorný príbeh.

Vyšiel na dvor, vrátil sa s hadicou a vystriekal verandu. A prekvapený, no bez komentára, pozbieral roztrhané vrecká s mojimi výkalmi. Stromy, telefónne a elektrické drôty boli obťažkané červenými vtákmi, čo ho sledovali. Ja som za ním nešiel. A keď si so mnou chcel hádzať loptu, predstieral som, že je mi zle, vliezol som do svojho pelecha a zaspal.

Schuti som sa zasmial, keď som sledoval tie sprosté operence, čo si mysleli, že sú múdre. Ale ako všetko ostatné, ani to neostalo bez dôsledkov: odvtedy ma vo všetkých nočných morách prenasledujú nazlostené vrany.

A tvária sa vražedne... 

Čas: -
« Posledná zmena: Marec 02, 2014, 13:04:19 od Yaonee » Zaznamenané

Bonifácia
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #260 kedy: Marec 01, 2014, 20:22:34 »

Nie je to náhodou: Umenie pretekať v daždi od Garth Stein ? shy2
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #261 kedy: Marec 01, 2014, 22:52:06 »

Je  A máš ťah.
Zaznamenané

Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #262 kedy: Marec 02, 2014, 09:30:36 »

2 x

Prvý súťažný úryvok

Sedela som na streche strážnej veže a slzy mi oslabili odhodlanie bojovať zaňho. Čoskoro bola voda všade. Sedela som v mláke, hladina neprestajne stúpala.
Napriek zamračenej oblohe nepršalo.
Tá voda vychádzala zo mňa.
Padali mi normálne slzy, no počas pádu sa zväčšili na kvapky veľkosti snehovej gule a so šplechotom sa rozpraskli na kamennej streche veše. Vlasy sa mi kľukatili na plecia, po nich mi stekala voda a liala sa mi cez záhyby tela. Otvorila som ústa, aby som sa nadýchla, pretože voda stekajúca po tvári mi upchávala nos, no vystrekol mi z nich prúd vody s chuťou mora.

Čas: od 9:31 do 10:31

Spojené príspevky: [time]02 Marec 2014, 12:43:17[/time] . Nabudúce radšej použi EDIT.

2 x

Druhý súťažný úryvok

"To je zbožné prianie, Diana. Knox dychtí pochopiť tajomstvá Ashmola 782 rovnako veľmi ako vy či ja." Matthewov, za normálnych okolností bezchybný, výraz trpel. Prstami si prehrabol vlay, takže mu miestami stáli ako strašiakovi.
"Ako si môžete byť obaja takí istí, že v skrytom texte sú tajomstvá?" čudovala som sa. Prešla som ku kozubu. "Je to alchymistická kniha. Možno nič viac."
"Alchýmia je príbeh stvorenia, prerozprávaný chemicky. Bytosti sú chémia, premenená na biológiu."

Čas:

« Posledná zmena: Marec 02, 2014, 12:48:39 od Bonifácia » Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #263 kedy: Marec 02, 2014, 13:04:07 »

Deborah Harknessová a Príbeh čarodejnice?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.
Zaznamenané

Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #264 kedy: Marec 02, 2014, 13:23:29 »

Presne tak. 
Vedela som, že po tomto úryvku to uhádnete ľavou zadnou banana
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #265 kedy: Marec 02, 2014, 14:50:23 »

11 x

Prvý súťažný úryvok

No čím ďalej, tým väčšmi ju dráždilo, že sestra ostáva hluchá a pohŕdavo odvracia tvár, kedykoľvek začne o svojich plánoch. Zadúšala sa už týmito plánmi, nadúvali ju a skresľovali podráždeným vzduchom jej pohyby i slová. A raz, keď ju mať hrešila pre novú parádnu letnicu, muselo to z nej vybuchnúť. Áno, nech to cedia, odíde od nich, odíde do mesta. Má už dosť ich večného šomrania, dosť drhnutia od svitu do mraku, dosť sa napočúvala ich nadávok do parádnic, fiflien a frajeriek. Odíde; ešte tejto jesene odíde do mesta.

Od tých čias, neskrývala sa už pred sestrou. Za dusných večerov, keď mesiac vystupoval spoza ťažkých chmár a opití parobci motali sa po ceste ako mátohy vlastných neukojiteľných vášní, sedávali spolu na lavičke pred domom. Dívali sa obe ponad hrebeň susednej strechy na ťažké vemená chmár a načúvali blížiacim sa krokom...

Čas: od 14:51 do 15:51

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Indícia prvá (kniha mesiaca): Autor/ka knihy sa okrem písania noviel venuje aj písaniu krátkych príbehov a v dvoch rokoch za sebou (2011 a 2012) sa mu/jej podarilo vyhrať jednu z prestížnych kategórií Goodreads Favorite Book.
« Posledná zmena: Marec 02, 2014, 14:51:00 od Yaonee » Zaznamenané

Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #266 kedy: Marec 02, 2014, 15:50:23 »

tak toto bude buď nejaká staršia literatúra, alebo sa niekto snaží písať zastaralo... idiot2
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #267 kedy: Marec 02, 2014, 16:13:13 »

To prvé Ale nepohrdla by som takto napísaným textom ani v dnešnej dobe.

11 x

Druhý súťažný úryvok

- Si celá bledá, Mária, ľahni si do trávy.

Líha si do trávy a Marta si sadá vedľa nej. Ešte stále sa to vzdúva, ešte stále znie v ušiach. Ešte stále sa vracia, tichšie a z väčšej vzdialenosti, obchádza ju na prstoch a šeptom ju vyvoláva. Už-už si myslela, že naveky má s tým pokoj, a teraz sa to vracia a napína svaly na krku. Zalieva ju ako morský príliv breh, kolíše, hojdá a uspáva...

Vynoruje sa opäť ako mŕtvola z bahna nad vodou. Vyplaví sa s nadutým bruchom na povrch, prevracia sa a pomaly sa otáča ako bizarný kompas okolo vlastnej osi. Azda sa to vari nikdy neskončí? Kde je a čo sa s ňou robí? Namáhavo sa rozpamätúva na ono miesto; poznáva zátočinu, kam sa ako deti chodievali púšťať halúzky a íverky, ktoré sa potom krútili stále v kolese okolo vírivého tancujúceho stredu, a kde raz našli ženy, keď neďaleko močili ľan, utopeného Fábrych paholka.  

« Posledná zmena: Marec 02, 2014, 16:13:26 od Yaonee » Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #268 kedy: Marec 02, 2014, 22:01:12 »

11 x

Tretí súťažný úryvok

Toto je príbeh o dvoch sestrách, Marte a Márii. Úlohu zvodkyne v ňom hrá Marta. (Odkyže je na svete tak? spytujem sa zadivene. Odkyže si starostlivá Marta vymenila úlohu s učenlivou Máriou? Akéže skryté prevraty sa odohrali v ľude Kristovom, že nastala táto trápna transfigurácia?)

A potom sa Marta rozhovorila. Potichu, zasnene, aby neodplašila svoju vidinu. Kým sestra mlčí, vsiakne prúd jej reči neprerušovane do teplej tmy. Kdesi v diaľke vystiera miesto tisícramennú náruč, volá a vábi. Áno, akéže šťastie ju čaká tu, na dedine? Kto ocení jej pôvab? V meste... v meste...

- Čo tam chceš robiť? - pretrhne ju Mária podráždene. - Z čoho budeš žiť?   

Indícia - v ukážke sa ukrýva názov krátkej novely, ktorú hľadáte a ktorá je súčasťou zbierky noviel od autora s iniciálami D. Ch. smiley

Zaznamenané

Flavel
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/1522

Príspevkov: 770
137.80 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Flavel

« Odpoveď #269 kedy: Marec 02, 2014, 23:05:25 »

Dobroslav Chrobák, zbierka Kamarát Jašek, novela Učenlivá Marta a starostlivá Mária?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 21   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.204 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting