Fantasy-Svet.net
Október 15, 2019, 03:34:27*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Mŕtvy na pekelnom vrchu  (Prečítané 2322 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Október 25, 2013, 21:21:37 »

Historická detektívka. Prvý prípad kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II. Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou. Turci sa pokúšajú preniknúť k bohatým banským mestám v hornom Uhorsku. Vojnového veterána Steina vyšlú do Štiavnice odhaliť zradcu, ktorý sa chystá nepriateľom ukázať tajnú cestu do dobre opevneného mesta.Pátranie ešte skomplikuje vražda miestneho šľachtica. Stein musí spojiť sily s mestským notárom Matejom Barbaričom, aby rozplietol klbko sprisahaní a zločinov, z ktorých mnohé siahajú hlboko do minulosti. Zdá sa, že všetko súvisí so zlorečeným Pekelným vrchom – mnohí veria, že sa na ňom zjavuje duch zhýralej meštianky, a po nociach sa tam rozlieha vytie psov, čo strážia bránu do záhrobia.

Juraj Červenák sa už dlhšie odkláňal od čírej fantasy a blížil sa čoraz viac k čistej detektívke, až sa mu to nakoniec podarilo v Mŕtvom na pekelnom vrchu. Knižku som prečítala vcelku rýchlo, ide o kvalitnú historicko-detektívnu oddychovku. Tí, ktorí ste počuli rozhlasovú hru s rovnomenným názvom, budete niektoré postavy poznať, no v knihe sú vykreslené v úplne inom svetle, inak konajú a inak dopadnú. Vraj je niekto úplne iný, takže sa nemusíte báť, že už poznáte rozuzlenie.
Kniha ma bavila, hoci sa mi zdá, že bola až príliš vykonštruovaná. Priveľa postáv, priveľa možných páchateľov.. až tak, že som bola schopná odložiť knižku na poličku 30 strán pred koncom a ísť spať. To sa mi teda často nestáva. Ale inak veľmi odporúčam, na Báthoryho to nemá, ale na Rogana dočahuje a Bivoja zďaleka obehlo smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #1 kedy: Apríl 13, 2014, 14:17:58 »

No očakávania naplnené smiley veľmi dobrá vec. Na to že je to Ďurova "detektívna prvotina" je to skvelé. Celé to prostredie v ktorom je dej posadený, to je ako užiť sa dejepis našich banských miest o dosť zábavnejšie než na hodinách dejepisu. Zamotané to bolo celé až až, niekedy sa mi až hlava pomotala z toľkých teórií ale zas mal čitateľ možnosť aj sám uvažovať ktorá teória sa mu zdá najpravdepodobnejšia.
Veľmi dobré, teším sa na pokračovanie smiley Bodaj by bolo čoskoro!
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #2 kedy: Apríl 13, 2014, 15:53:23 »

Pokiaľ viem, Krv prvorodených sa chytá v lete - niekedy na prelome júna a júla a už má aj obálku

Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Apríl 13, 2014, 16:21:43 »

hej čítala som to na Jurovej stránke akurát včera smiley fajn by bolo ak by mu vyšla aj tá tretia časť do konca roka smiley
Inak tie obálky sa mi veľmi páčia smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: Jún 15, 2014, 11:38:13 »

Takže Krv prvorodených je za mnou smiley

Skvelá práca s historickými faktami, popri všetkých tých reáliách človek na chvíľku uvažuje či sa to celé skutočne nestalo cheesy Perfektné dobové opisy prostredia. V porovnaní s prvou časťou je to prostredie úplne odlišné a ukazuje sa tu, že Ďuro tým knihám naozaj venuje veľa času hlavne po stránke štúdia a konzultácií s odborníkmi na danú dobu a prostredie do ktorého dej zasadzuje. (Pre prvej časti to asi bolo jednoduchšie keďže išlo o Štiavnicu, ale Praha je o niečom inom už)
Opäť raz skvelá zápletka, ktorá sa s postupom príbehu akoby ešte viac zamotávala ale kto má aspoň trochu dušu Sherlocka Holmesa tak si všetky veci pospája. Mne osobne to, ako by to celé v skutočnosti mohlo byť skrslo len tak náhodou keď som myslela na niečo úplne iné (fascinujúce ako funguje náš mozog) a zostala som na chvíľku stáť uprostred chodby a v hlave som tú myšlienku začala obracať z každej strany a dosadzovať do nej všetky skutočnosti ktoré som dovtedy vedela. Moja teória sa nakoniec ukázala správna, ale ani na moment mi to nepokazilo zážitok z rozuzlenia smiley ktoré bolo naozaj majstrovské.  smiley
Jediné čo mi trochu vadilo bol samotný Stein a jeho názory - na jednu stranu si uvedomujem, že celá doba bola taká a náboženský extrémizmus a odpor k iným náboženstvám a ich príslušníkom bol najsilnejším hnacím motorom celej doby ale akosi niektoré Steinove výroky aj tak neviem prehryznúť cheesy Hlavne preto mi je oveľa sympatickejší Barbarič so svojou navoňanou vreckovkou a záľubou vo víne a ženách alebo Jaroš, ktorý nás trochu prekvapí svojím "malým" tajomstvom (ktoré mne osobne v súvislosti s jeho náplňou práce príde skôr komické ako tragické cheesy ) - vlastne mi je po odhalení toho tajomstva tak nejak oveľa sympatickejší ako doteraz  crazy2

Tejto druhej časti sme sa dočkali o dosť skôr ako sme predpokladali, osobne dúfam, že sa tak rýchlo dočkáme aj tretej časti lebo táto série je naozaj veľmi kvalitná. smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #5 kedy: Jún 15, 2014, 12:22:39 »

Ja som zvedavá na to, koľko častí celá séria bude nakoniec mať smiley A vraj sa pozrieme aj do Košíc!
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #6 kedy: Jún 15, 2014, 12:30:03 »

Vyzerá to, že každá časť sa bude odohrávať inde, tretia by mala byť v Prešporku cheesy to je na tom super, že je to viac menej taký historický sprievodca po slovenských a českých mestách na prelome 16teho a 17teho storočia smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: Jún 15, 2014, 12:33:08 »

A odtiaľ vraj bude cesta pokračovať do Košíc... Juraj naznačil, že to zrejme len pri troch častiach neskončí. Zapáčilo sa mu vraj písať detektívne romány. Tak teda uvidíme, kam všade sa vlastne jeho postavy vyberú.
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #8 kedy: Jún 15, 2014, 12:34:21 »

čím viac tým lepšie smiley mňa to totiž hrozne baví cheesy tí traja sú úplne skvelí smiley Len dúfam, že nezabudne, že nám sľúbil aj ďalšieho Báthoryho  buck2
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: Jún 15, 2014, 12:36:29 »

Nie, práve na ňom robí smiley Včera uistil svojich fanúšikov, že sa opäť pustil do fantastiky. A vraj má pripravené ešte niečo... okrem teda jedného edukačného projektu pre základné školy z celého Slovenska, ktorý má spopularizovať vyučovanie cez rôzne pseudomýty v jeho podaní.
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #10 kedy: Jún 15, 2014, 12:55:27 »

Hej o tom viem (Banská Štiavnica – Živá učebnica príbehového vzdelávania) to by ma inak tiež celkom zaujímalo cheesy ale tak to sa teším že sa k Báthorymu vrátime, možno aj skôr ako plánoval cheesy a neprezradil ani náznakom čo my malo byť to ďalšie na čom robí?
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Jún 15, 2014, 13:02:09 »

Nie, ale trošku sme sa motali okolo seriálového spracovania jeho historických detektívok. Možno by sa to mohlo uberať aj týmto smerom, aj keď sa vyjadril pomerne skepticky cheesy
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.258 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting