Fantasy-Svet.net
December 05, 2021, 05:11:10*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Hrdinovia z Olympu 4: Podsvetie (Kniha)  (Prečítané 36108 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ivy
Lovec
**

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/11

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 265
Odporúčania: 0
357.73 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ivy

Bob says hello.

« Odpoveď #135 kedy: Október 24, 2013, 16:36:05 »

Tak teda ju mám cheesy Dnes som bola na pošte a konečne mám pocit, že sa naozaj mám na čo tešiť smiley Cítim sa ako človek... Zatiaľ neviem, kedy presne sa do toho pustím, ale potom sa tu na mňa tešte
A musím sa pochváliť: Ani jeden spoiler som neotvorila
Zaznamenané

"Hope does not leave without being given permission."
Ella
Webmaster

Bodov v rase: 145/5684

Príspevkov: 7,282
Odporúčania: 5
7628.40 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Ella

Our Leader The Mockingjay

« Odpoveď #136 kedy: Október 24, 2013, 21:49:55 »

ooo, šikula, mne sa počas čítania podarilo na nete naraziť na úplný záver knihy cheesy
Zaznamenané

Driver picks the music, shotgun shuts his cakehole.
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #137 kedy: November 02, 2013, 21:39:11 »

No, predtým, ako si prečítam vaše odpovede, chcem napísať svoje dojmy smiley To pôjde všetko do spoileru
Nico-Utkvelo mi to v pamäti. A zaujímalo by ma, či to Riordan plánoval alebo tento nápad vznikol neplánovane. Skôr tipujem to druhé, čo myslíte?? Chcem povedať, čakala som to. Nie, nejdem sa tváriť, že celý čas, ale kapitolu dopredu. Kvôli narážkam Favonia či koho. A Ella mi spomínala nejaké veľké prekvapko v strede knihy. Pozerám, takmer strana 290, kde to je, kde to je????? Srdce mi bilo ako splašené, lebo som si bola na 99% istá, že sa to blíži k niečomu takémuto. Aj som rozmýšľala, že tu skočím a podelím sa o to, ale chcela som proste čítať a etše by mi bolo trápne, keby som sa netrafila... Dosť ma zaskočilo celé toto zistenie, ale nemám nejaké výhrady smiley
Potom Leo a Calypso-On sa po ňu fakt vráti? Mám z toho zmiešané pocity...
Jason-Obľúbila som si ho! smiley Aj kvôli tomu, ako sa zastával Nica. A v HoH mi vôbec nevadil. Niežeby som ho vtedy rada nemala, len som ho celkom nemusela. A teraz ho môžem
Tartaros-Nečakala som, že sa aj tam nájdu dobré duše. Boba a Damasena mi bolo hrozne ľúto, plakala som ako malé decko.
Piper-Zaskočilo ma, že na začiatku knihy sa takmer ani nespomínala. Akokeby s nimi nebola.
Percy a Annabeth-Boli úžasní. Do poslednej chvíle som dúfala, že Annabeth je od neho mladšia cheesy Ale tak čo už, no... Zbožňujem tú dôveru medzi nimi smitten Teraz sa vám priznám, myslela som si, že Percy vypustí zo seba nejaké to "I love you.". A on nič cheesy
Frank-To akože čo malo byť?! Ja si ho neviem predstaviť ako nejakého rugby hráča sad
Hazel bola totálne šikovná smiley Úplne som nepochopila, ako manipulovala tým Labyrintom, ale podstata mi neunikla tongue
Potom: Vy rozumiete, čo je to tá Archimedova guľa? Lebo ja som mimo idiot2
Záver knihy ma prekvapil, lebo som čakala ešte nejaký boj, niečo akčné. Že: Ako môžu v pohode jesť a viesť debatný krúžok, keď im na krk dýcha...ja ani neviem, čo?
A čakala so mnejaké zapečatenie tých Dverí Smrti z oboch strán naraz a ono to bolo úplne inak.
Môžem s čistým svedomím povedať, že som si užila každé jedno slovo vamp3
Teraz idem vyrobiť nový škrtací kalendár smiley 7. októbra 2014 to tu je
P. S. Stavím sa, že ma napadne ešte miliarda vecí, tak to tu potom budem hádzať smiley Až teraz idem čítať vaše príspevky.

Spojené príspevky: November 02, 2013, 23:15:01 . Nabudúce radšej použi EDIT.
Zabudla som na Mellino a Hedgeovo bábätko smiley To bolo krásne smitten
Citácia
Q. How did you decide on Nico’s character development in House of Hades?

A. Here’s my statement concerning Nico in The House of Hades:

I’ve taken the same approach with my writing. It’s essential to me that young readers find a variety of relatable, positive role models in my books. Every child can be a hero. No child should be shamed or shunned for being different.

Nico’s sexual orientation became clear to me the longer I wrote about his character. It was not something I planned. I had no agenda. But when I realized this was a major part of his life experience and the reason for so many of his difficulties with the other characters, it would have been a disservice to his character, the plot of the books, and all my readers simply to sweep the issue under the rug and pretend it didn’t exist. Turning a blind eye to children’s needs is never an acceptable answer.

I’ve been lucky enough to teach all sorts of students – fifth grade to twelfth grade, rich and poor, from numerous ethnic backgrounds, with diverse religious traditions and a variety of learning differences. I’ve also taught gay, lesbian, bisexual and transgender students. Some self-identified as early as elementary school. Some came to terms with their sexual orientation later in high school. Most had a hard time during the middle grades, which are tough years for any child. All my middle school students enriched my classroom. They made me a better teacher and a better writer for children, and they all deserve my support.

I am committed to writing appropriate books for the middle grades. This means no bad language, no gratuitous or explicit violence, and no sexual content beyond what you might find in a PG-rated movie – expressions of who likes whom, holding hands, and perhaps the occasional kiss. The idea that we should treat sexual orientation itself as an adults-only topic, however, is absurd. Non-heterosexual children exist. To pretend they do not, to fail to recognize that they have needs for support and validation like any child, would be bad teaching, bad writing, and bad citizenship.

Having said that, a good book, like a good classroom, should raise questions, not insist on a particular set of answers. It certainly should not ignore difficult questions. Whatever a family’s moral and religious beliefs on the topic of sexual orientation, I hope The House of Hades will provide an opportunity for parents to talk to their kids about what they believe, and why they believe it. Most importantly, I hope the story continues to entertain and keeps kids reading!

One of the most important reasons I became a teacher was to advocate for marginalized children – those who are bullied or misunderstood, those who feel lost and alone. As a middle school student myself, I certainly felt that anguish. As a middle school teacher, it was critical to me that all my students saw my classroom as a safe, supportive environment where they could be honored for who they were and express themselves without fear.
Je neuveriteľný smiley Naozaj. Plačem.
Ešte som našla veľa vecí, ktoré by som spomenúť chcela, ale som unavená... Dúfam, že to potom príjmete a prediskutujete so mnou, lebo mi je ľúto, že som premeškala vaše aktívne diskusie... Škoda, že tak málo ľudí PJ pozná sad Fakt sa o tom nemám s kým rozprávať.
« Posledná zmena: November 03, 2013, 01:11:52 od Ivy the Sorceress » Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #138 kedy: November 03, 2013, 18:32:30 »

dokelu, úplne som zabudla, že tam má byť odhalené,
kedy má Annabeth narodeniny a úplne som to tam prehliadla, vôbec si to nepamätám cheesy

čo sa týka Leo-Calypso, tak ja vážne dúfam, že sa po ňu vráti, ale ako tam bolo naznačené, že by sa na to mal vzťahovať ten verš proroctva: "An oath to keep with a final breath", tak sa začínam báť

Jasona som mala rada už predtým, ale tu som si ho obľúbila ešte viac, aj preto, ako sa pekne zachoval k Nicovi a ako ochranársky sa voči nemu správal cheesy

a nemá vyjsť ďalší diel 14. 10.? ja som to niekde videla tak
Zaznamenané

mysiak9
Lovec
**

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/246

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 371
Odporúčania: 1
139.88 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - mysiak9

« Odpoveď #139 kedy: November 03, 2013, 19:10:11 »

Na rickriordan.com aj na camphalfblood.wikia.com  píšu že 7.oktôbra vyjde 5.diel
Zaznamenané

Keď sa zima a leto na jeseň oddelí.
slnko vo vnútri tajomstvo odhalí.
No keby zima od leta navždy odpadla
celá kniha by sa rýchlo rozpadla.
Ak však ročné doby znova spoja ruky
poriadok vecí sa uchová na veky.
Endymion Spring to povedal tak
dovnútra vidí len vnútorný zrak.

Šťastný lov aj rybolov a ňech sa stoly prehýbajú.
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #140 kedy: November 03, 2013, 19:53:06 »

Mysiak má pravdu smiley Ja som to tak aj na Wikipedii ( smitten ) našla
Ak si to ja dobre pamätám, Annabeth má narodky 12. júla.
K Leo-Calypso: Ako sa po ňu chce vrátiť, ak Ogygiu dvakrát nájsť nemôže?? Žeby nejak vyprosil u bohov, aby ju stamaď pustili? Zamýšľam sa nad tým, že keď prisahal pri rieke Styx (či na rieku Styx, či ako to je cheesy ), neprisahal kedy to dodrží. Čiže sa to berie tak, že do konca svojho života? A potom keby tak nespravil, zrátajú mu to po smrti? Asi tak, že? smiley A ďalšia vec, ona predsa nestarne. Čiže keby ju dostal z Ogygie, navždy by zostala pätnásťročná? (Niežeby to nebolo super, žiadne vrásky a tak... cheesy ) Alebo by nejak magicky začala starnúť? undecided
Nemôžem povedať, že Jasona by so mpredtým rada nemala, ale žeby som prechovávala nejaké extra sympatie.. sad Teraz ale hlavne kvôli tomu, aký bol milý k Nicovi, som si ho obľúbila smiley
Prečítali ste si, ako sa Riordan vyjadril k Nicovi? Krásne jumpinlove

po 33. kapitole
neviem, možno prečo sa tak divil, možno mu to len smiešne znelo: Rei-Rei a možno to niečo znamená, ale ak áno, netuším čo cheesy

no, Octavián si podľa mňa pôjde tvrdohlavo za svojím, napriek tomu, že Reyna povedala všetkým, že počuli jej rozkazy a majú sa nimi riadiť  undecided
Tomu "Tvoje iniciálky sú RA-RA?" som tiež neporozumela angry
O čo ide Octavianovi, sakra?? wallbang On je tak pomstychtivý. Myslíte, že za tým niečo je, či to robí len zo zásady?

Od-té-raz je to moja najoblúbenejšia séria. Žiaľ, HP je už na druhom mieste. Škoda, že na slovensku nie je taká fanúšikovská základňa ako pri HP. Alebo že neexistuje niečo ako Priori-Incantatem.sk, len s Percym cheesy

cheesy Myslím, že toto bolo len otázkou času, Jin A s tou fanúšikovskou základňou súhlasím cry

Už som si prečítala aj názov piatej knihy. hľadala som jeden obrázok tu v téme a omylom som klikla na iný spojler ako som mala cheesy Ale veľmi mi to teda nepomohlo.

Ale Blood of Olympus? Veď Olympania nemajú krv, ale ichor

Myslím, že tým Blood of Olympus sa myslí krv detí Olympanov. Napríklad chcú obetovať Percyho a Annabeth, aby Gaia povstala. Aspoň mne to pripadalo tak, keď to v knihe neviemkto spomenul.

Edit: Dočítané

Koniec bol super. Aj keď trošku oničomskejší než Leove a Nicove (trvám na tom, že prvé Jasonove kapitoly boli v skutočnosti Nicove) kapitoly.
Je mi veľmi ľúto Boba a Damesena, či ako sa to volal cheesy Ale mám taký pocit, že sa s nimi ešte stretneme.
Páčilo sa mi, ako Annabeth povedala Bobovi: "We´ll tell our children. We´ll keep the story alive. Some day, you will regenerate."

Čííííže, asi miliónty spoiler sem hádžem. Fakt, už končím angel
dočítané!
inak, to som zabudla predtým, strašne sa mi páčila tá scéna, kde Percy porazil "Misery", ako sa nevedel nabažiť toho pocitu moci a ako sa ho Annabeth až bála, keď videla čoho je schopný smiley
To bolo úplne super hypno Že: He wanted to see just how much misery Misery could take. Pripadalo mi to, že sa nechal ovládnuť tým pocitom moci a chcel si na niekom vybiť zlosť za... všetko knuppel2
« Posledná zmena: November 03, 2013, 20:27:00 od Ivy the Sorceress » Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #141 kedy: November 04, 2013, 09:29:48 »

aha, máte pravdu, aj na Riordanovej oficiálnej stránke to tak je uvedené spolu s popisom knihy, ktorý zase nič neprezrádza, ale v podstate len sumarizuje to, čo už vieme smiley a je tam vysvetlené aj to "Blood of Olympus", myslí sa tým krv polobohov, vďaka ktorej môže Gaia povstať

Kód:
http://www.rickriordan.com/my-books/percy-jackson/heroes-of-olympus/The-Blood-of-Olympus.aspx

no pokiaľ prisaháš na rieku Styx, tak to musíš splniť, inak zomrieš, tak to bolo tuším písané v prvej sérii, inak ale tiež som nad tým uvažovala, že ako chce Leo chodiť s bohyňou  2funny jediné riešenie, čo mi napadá je, že by dostal nakoniec rovnakú ponuku akú dostal Percy na konci Vojny bohov a Leo by ju prijal, netuším ako inak by to chceli riešiť, som zvedavá, čo Riordan vymyslí cheesy

čo sa Nica týka, najprv som sa s tým nevedela zmieriť, ale potom som si tiež povedala, že predsa nemôže pred tým zatvárať oči a nakoniec, keď som si prečítala, ako sa k tomu on sám vyjadril, tak som si povedala, že je to asi aj dobre, že to tak napísal smiley

no ale tá scéna s Misery sa mi fakt páčila, ako sa nevedel nabažiť toho pocitu moci, fakt mi bolo ľúto, že ho Annabeth zastavila, no ale ktovie čo by to s ním porobilo, keby tak neurobila smiley
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #142 kedy: November 04, 2013, 13:57:34 »

Ella, k tomu Leovi

Sama Nemesis mu povedala, že nenájde "pokoj", alebo čo medzi svojimi rovesníkmi a kamarátmi. Takže možno nakoniec naozaj z neho bude boh. smiley Možno nejaký taký maličký Héfaistov pomocník a Calistin priateľ. Veľmi by ma potešilo, keby boli spolu. Ale to sa dozvieme asi až o rok. sad

Inak, tie mýty vyrozprávané od Percyho vyjdu kedy asi? Či to je to, čo vyjde v auguste budúceho roka?
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #143 kedy: November 04, 2013, 17:30:45 »

Inak, tie mýty vyrozprávané od Percyho vyjdu kedy asi? Či to je to, čo vyjde v auguste budúceho roka?
To je to, hej smiley
aha, máte pravdu, aj na Riordanovej oficiálnej stránke to tak je uvedené spolu s popisom knihy, ktorý zase nič neprezrádza, ale v podstate len sumarizuje to, čo už vieme smiley a je tam vysvetlené aj to "Blood of Olympus", myslí sa tým krv polobohov, vďaka ktorej môže Gaia povstať
Tak mala som pravdu  happydance
no pokiaľ prisaháš na rieku Styx, tak to musíš splniť, inak zomrieš, tak to bolo tuším písané v prvej sérii, inak ale tiež som nad tým uvažovala, že ako chce Leo chodiť s bohyňou  2funny jediné riešenie, čo mi napadá je, že by dostal nakoniec rovnakú ponuku akú dostal Percy na konci Vojny bohov a Leo by ju prijal, netuším ako inak by to chceli riešiť, som zvedavá, čo Riordan vymyslí cheesy

čo sa Nica týka, najprv som sa s tým nevedela zmieriť, ale potom som si tiež povedala, že predsa nemôže pred tým zatvárať oči a nakoniec, keď som si prečítala, ako sa k tomu on sám vyjadril, tak som si povedala, že je to asi aj dobre, že to tak napísal smiley

no ale tá scéna s Misery sa mi fakt páčila, ako sa nevedel nabažiť toho pocitu moci, fakt mi bolo ľúto, že ho Annabeth zastavila, no ale ktovie čo by to s ním porobilo, keby tak neurobila smiley

No dobre, zomrieš... Lenže ak nepovieš, kedy sa ten sľub chystáš dodržať? Môžeš potom tvrdiť, že ty to ešte stihneš, čiže preto usudzujem, že sa to zráta až v posmrtnom živote smiley
A inak, to, že Calypso Annabeth želala, aby pocítila, aké to je, keď ťa opustí milovaná osoba, som od nej nečakala shy Zdala sa mi tak mierumilovná, ale asi ju tam naozaj dostalo zúfalstvo sad
Nico sa mi veľmi pozdáva. Je úžasné, ako enormne sa... rozvinul, alebo ako to povedať, od toho malého chlapca, ktorého sme spoznali v Kliatbe Titanov shocked
Podľa mňa, keby ho Annabeth nezastavila, nezmenilo by ho to veľmi, pretože má srdce zo zlata amen Len sa mi páčilo, ako prestal, lebo na nej videl, že sa ho bojí. Tak pekne ho vtedy stiahla späť na zem smiley
« Posledná zmena: November 04, 2013, 18:04:42 od Ivy » Zaznamenané

Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #144 kedy: December 04, 2013, 17:39:14 »

Neviem, čo je na to pravdy, ale brázdim tu Wikipédiu a našla som, že v BoO by sa mal objaviť
Odyseus smiley
Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #145 kedy: December 04, 2013, 20:00:52 »

tak ak je to pravda, tak to je skvelé, strašne mi chýbal v tých knihách, lebo v iných som si ho dosť obľúbila smiley a keď tak nad tým uvažujem, znie to aj logicky vzhľadom na to, že
Leo má ten jeho astroláb smiley možno mu ukáže, ako ho používať smiley

a hoci pochybujem, že je to oficiálna info, lebo Riordan je strašne skúpi na toto a spoilery nevypúšťa, ale myslím, že je to celkom logické smiley
Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #146 kedy: Marec 20, 2014, 15:52:12 »

a táto kniha zase vyšla v češtine, akurát mi sestra nadšene volala, že ju už má doma a ide sa do nej rovno pustiť, tak som riadne zvedavá, čo na to povie cheesy
Zaznamenané

Ivy
Lovec
**

357.73 ℱ

Inventar

Bob says hello.

« Odpoveď #147 kedy: Marec 20, 2014, 18:25:22 »

Sú riadne rýchli shocked To my by sme sa tiež rozhýbať mohli smiley
Zaznamenané

Ella
Webmaster

7628.40 ℱ

Inventar

« Odpoveď #148 kedy: Marec 21, 2014, 14:07:04 »

no u nás sa to strašne zabrzdilo, keby prekladali v takom tempe ako Češi, tak by to bolo oveľa lepšie, takto mám teraz doma prvú sériu v slovenčine a druhú v češtine cheesy
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Príspevkov: 1,837
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin

« Odpoveď #149 kedy: November 11, 2014, 14:51:14 »

Ahojte, po dlhej dlhej dobe. Chcem sa len spýtať, či niekto z vás nevie, kedy vyjde táto kniha v slovenskom preklade. Ak hej, prosím, napíšte mi, silno by som si ju chcela prečítať po slovensky. cheesy
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.135 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting