Fantasy-Svet.net
Január 17, 2021, 16:59:16*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Enderova hra  (Prečítané 3734 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« kedy: Máj 17, 2013, 14:51:53 »

Enderova hra

Autor: Orson Scott Card
Žáner:military scifi

O čom to je: V budúcnosti zúri boj medzi ľudskou a mimozemskou rasou. Po viacerých inváziách na zem sa ľudia pripravujú na ďalšiu. Pre tento účel cvičia nadané deti, ktoré budú môcť v budúcnosti veliť Medzinárodnej flotile. Jedným takýmto nadaným dieťaťom je aj šesťročný Andrew „Ender“ Wiggin. Od detstva sledovaný Ender sa dostane do vojenského výcvikového strediska, tzv. Bojovej školy. Tu sa pripravuje spolu s ostatnými a cvičia v bezváhovom stave pomocou taktickej hry. Ender je od začiatku jediná nádej na úspešný útok proti nepriateľom.

Čo na to Sirius: Knihu som začal čítať hlavne kvôli pripravovanému filmu. Aby som ich potom mohol porovnať. Vzhľadom na ceny ktoré kniha získala a fanúšikovský ošiaľ som čakal viac
Čo sa týka knihy bola to dosť nuda vždy len Ender prišiel pozoroval čo robia ostatný a zlepšil to. Potom sa posunul ďalej a tam zas to isté. Až posledné dve kapitoly stáli za to, od momentu keď sa tam zjavil Mazer Rackham to začalo byť zaujímavé.Taktiež to konečné odhalenie
že nebojoval so simulátorom ale skutočným nepriateľom knihe dodalo potrebnú hĺbku dovtedy sa mi zdala dosť plochá.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
tibis
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 25
143.69 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - tibis

“We learn from failure, not from success!”

« Odpoveď #1 kedy: Jún 02, 2013, 20:28:18 »

Jednoznačne to najlepšie čo v žánri sci-fi bolo napísané. Niekoho nezaujímajú filozofické, psychologické alebo morálne témy, ktorých je v tejto knihe hodne. Práve myslenie a uvažovanie hlavného hrdinu je to, čo robí túto knihu výnimočným. Tá akcia na konci a prekvapujúce odhalenie, je iba čerešnička na vrchole torty. Najviac ma prekvapuje práve myslenie Eldera vo svojom veku. Možno 1% dospelých uvažuje nad podobnými otázkami. Pokračovanie Elderovej ságy je ešte prekvapujúcejšie ako záver prvej knihy.

« Posledná zmena: Jún 02, 2013, 20:29:19 od tibis » Zaznamenané

Ako upír som sa premietnil do Anglicka ale v Londýne je konkurencia veľká, tak pôsobím v oblasti Manchesteru a Livepoolu. Prichádza zima a dni sa predlžujú a aj môj čas na love je dlhší a úspešnejší.
jozoj
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/29

Príspevkov: 98
349.23 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - jozoj

« Odpoveď #2 kedy: Jún 02, 2013, 23:51:27 »

Čítal som Enderovu hru, aj dve nadväzujúce "Mluvčí za mrtvé" a "Xenocida" ale pravdupovediac nebol som z nich tak nadšený ako tí čo mi prvú z nich vrelo odporúčali na prečítanie.  Tie ďalšie dve som prečítal jednak preto že sa patrí (pre milovníka scifi) vedieť čo má cenu Nebula alebo Hugo a tiež zo zvedavosti ako to pokračuje. Hoci mám Enderovu hru doma, viac som po nej nesiahol, až teraz k diskusii. Možno som Orsonom Scottom Cardom nebol nadšený lebo mi nesedí military, možno sa mi nezdajú jeho filozofické východiská. Ale na film som zvedavý, očakávam, aby to bolo divácky atraktívne, urobia z toho dajakú Hviezdnu pechotu. 
Zaznamenané
tibis
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 25
143.69 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - tibis

“We learn from failure, not from success!”

« Odpoveď #3 kedy: Jún 05, 2013, 20:10:23 »

Plne súhlasím. Nasledujúce knihy nedosahujú úroveň prvej. Okrem nového pokračovania tejto série. Komu sa páčila Enderová hra, určite by si nemal nechať újsť Enerov tieň. Vrelo doporučujem.
Román Enderův stín se opět odehrává na obrovské orbitální stanici, na níž Mezinárodní flotila vychovává z nejnadanějších dětí své budoucí velitele. Vy, kdo jste si oblíbili Enderovu hru, budete jistě nadšeni i Enderovým stínem, protože sice budete číst příběh, který znáte, ale z pohledu Fazolka, a zjistíte, že je vlastně... Kdo? To už si přečtěte/poslechněte sami. A rozhodně se nudit nebudete.
Zaznamenané

Ako upír som sa premietnil do Anglicka ale v Londýne je konkurencia veľká, tak pôsobím v oblasti Manchesteru a Livepoolu. Prichádza zima a dni sa predlžujú a aj môj čas na love je dlhší a úspešnejší.
Elsa Gabriel
Roľník
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/22

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 14
615.27 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elsa Gabriel

« Odpoveď #4 kedy: August 12, 2013, 18:58:38 »

Aj ja som sa o tejto sérii kníh dozvedela až z recenzie na budúci film a keďže som práve vtedy zúfalo hľadala nejakú novú knihu (najlepšie s viac pokračovaniami) hneď som po to chňapla. Prvá kniha, Enderova hra, ma doslovne vtiahla do deja a ani neviem ako už som bola na konci. Uznávam, nie je to každého šálka kávy, ale mňa hŕba geniálnych detičiek naprosto uchvátila smitten . A ani nehovorím a samotnom závere, nedokázala som to ani čítať v kľude, musela som vypadať ako kebzyma počítač posadol  happydance . Hneď som sa teda pustila aj do ďalších dielov, prečítala som Mluvčí za mrtvé, Ender ve vyhnanství, Xenocida, Děti ducha aj kratšie poviedky v knihe První setkání a Válka o dárky. Je pravda, že (možno okrem Války o dárky) na Enderovu hru už pokračovania nemali, ale komu sa páči tento štýl, stále je to unikátne dielo sci-fi. A v poslednej knihe, Děti ducha, už som bola zasa vtiahnutá do deja a na konci som ľutovala, že už je tomu koniec. Pravdepodobne si v blízkej dobe prečítam minimálne prvú knihu znova, alebo začnem so Stínovou ságou, pretože Bean = Fazolek ma zaujal už v prvej knihe. Celkovo, sečteno a podtrženo, Zamilovala som sa  jumpinlove
Zaznamenané
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #5 kedy: Január 20, 2014, 11:24:00 »

Ja som si tento rok povedala, že začnem doháňať rezervy, čo mám v čítaní sci-fi (mám na pláne dočítať celú sériu Nadace a Dunu a nejakých tých Strugackých), no začala som práve Enderovou hrou, priznávam, že i kvôli nedávnemu filmu (ktorý som ešte nevidela) smiley

Enderova hra je úžasne napísaná kniha, Cardov štýl písania milujem, a hoci možno nie je úžasné napínavá, lebo počas celej knihy máte pocit, že Ender sa ešte len na nejakú akciu pripravuje, no mňa jeho myšlienkové pochody a konanie na základe nich ohromne bavili. Celý jeho výcvik bol fascinujúci, hoci mi robilo trochu problémy si uvedomiť, že naozaj čítam o 6 ročnom dieťati,  ktoré postupne vyrástlo na 12.

Pri konci som už čakala, že to dopadne tak, ako to dopadlo, ale iný koniec by si táto kniha ani nezaslúžila a iný si ani neviem predstaviť!

Určite sa chystám aj na ďalšie diely a hlavne na ten Fazolkuv príbeh smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.306 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting