Fantasy-Svet.net
Október 17, 2019, 00:39:12*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Avatar: The Last Airbender – The Promise  (Prečítané 1564 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« kedy: Apríl 07, 2013, 12:17:16 »

Avatar: The Last Airbender – The Promise

O čom to je: Komiksové pokračovanie populárneho seriálu. V podstate sa jedná o seaquel Avatara a preaquel Legend of Korra. Príbeh sa odohráva krátko po poslednej časti seriálu a ukazuje nám ako sa hrdinovia snažia vysporiadať s následkami vojny.

Čo na to Sirius
Grafické spracovanie je perfektné kedže seriál bol kreslený tak postavi vyzerajú tak isto čo je nesmierne plus. čo už je horšie je príbeh, a jednanie postáv krtoré je absolútne nelogické až detské, ale snáď sa to zlepší.

Tu si môžte prečítať prvé dva party: http://manga.animea.net/avatar-the-last-airbender-the-promise-chapter-1-page-1.html
« Posledná zmena: Apríl 08, 2013, 23:27:24 od Mercy » Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #1 kedy: Apríl 08, 2013, 23:10:55 »

takto...

v tomto prípade musím hrubo nesúhlasiť so Siriusom cheesy prečo?

Príbeh bol veľmi dobrý a bol práveže dosť logický. Na jednu stranu tu boli ľudia (včetne Aanga), ktorí zastávali staré tradície a teda rozdelenie sveta na štyri nezávislé národy a chceli po vojne nastoliť harmóniu tým, že zrušia všetky kolónie národa ohňa v kráľovstve zeme. Zdalo by sa možno logické, že keď sa vojna ukončila mierom tak národ ohňa by mal kráľovstvu zeme vrátiť čo jeho jest a čo si vo vojne neprávom nárokovali a obsadili. ALE! je tu jedno veľké ale. A to, ľudia žijúci v kolóniách, národ ohňa, tu v niektorých prípadoch žili aj sto rokov. Tieto miesta sa stali ich domovom. Teraz nejde o nejakých uzurpátorov ale o obyčajných ľudí, ktorí sa zžili s domácimi a vytvorili spoločné zväzky či už rodinné alebo priateľské. Stal sa z nich jeden národ zmiešaný z národa ohňa aj kráľovstva zeme.
A teraz príde niekto a chce to zničiť. Všetko čo za tie roky spolu vybudovali. A to v mene akéhosi nastolenia harmónie.
Celý tento spor vyvrcholí v nezmyselnú novú vojnu medzi ohňom a zemou. A to len preto, lebo každý (či Zuko alebo Aang alebo kráľ Kuei) si myslí, že práve to jeho konanie je správne.
Škoda, že si v tomto prípade nikto nevypočuje, čo si o tom celom myslia ľudia žijúci v kolónii o ktorej osude rozhodujú králi bez toho aby poznali názor svojich poddaných.
Paradoxom je, že v tomto mal vlastne pravdu Zuko úplne od začiatku. On jediný bol ochotný počúvať ľudí a porozumieť. Nikto už ale nechcel počúvať alebo rozumieť jemu a každý v ňom videl len jeho otca, zlo a ambície, niekoho kto chce ovládnuť zem (v tomto prípade kolóniu národa ohňa na území kráľovstva zeme). Pritom on chcel len chrániť svojich ľudí. (a on bol hrdinom napriek tomu že sám v seba neveril a bál sa svojho rozhodnutia lebo žije v tieni svojho otca a myslí si, že má preto pokrivenú predstavu o dobre a zle, pričom jeho videnie dobra a zla je niekedy čistejšie ako kohokoľvek iného včetne Aanga.)
Ďalší paradox je, že práve Aang bol ten kto sa celý čas mýlil, keď si myslel, že aj v novom svete sa striktne musia dodržať staré tradície aj keď to už nie je možné, lebo svet sa zmenil. A najhoršie je, že to v konečnom dôsledku robil zo sebeckých dôvodov, lebo chcel zachovať posolstvo vlastného národa čisté a inými národmi nedotknuté.
Ale tak ako on - vzdušný nomád, miluje Kataru - z vodného kmeňa, tak aj inde na zemi sa národy proste miešajú a žijú spolu v harmónii a práve ich rozdelenie do separátnych národov by túto harmóniu narušilo.
A toto bola pointa príbehu, ktorá mne osobne prišla ako logická tak poetická a pravdivá a vôbec nie decká.
Vyriešiť problém, keď si každá zo strán myslí že má pravdu a koná správne a nie je schopná vidieť veci z pohľadu svojho protivníka a nie je schopná nájsť kompromis... to je  niekedy ťažšie ako ukončiť storočnú vojnu.

Mne osobne sa príbeh The Promise veľmi páčil, ani trochu ma nenudil, a hltala som ho až do konca smiley
« Posledná zmena: Apríl 08, 2013, 23:55:23 od Mercy » Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #2 kedy: Apríl 09, 2013, 09:51:11 »

Tak Mercy po A) prestaň mi čítať myšlienky. Som tam totiž chcel doplniť tie obálky aj zvyšných častí len som sa k tomu nedostal.
po B)Aj mne sa to páčilo po tom prvotnom "udivení" nad takým divným riešením celej situácie. To prvé hodnotenie som čítal po prečítaní len prvej časti pozor na to. Keď sa v ďalších vysvetlilo čo a ako už to nebolo až také zlé ale aj tak. Väčšinu si napísala v tom tvojom dlhom príspevku smiley a s tým dokonale súhlasím.

po C) Ty si mi menila farbu nadpisu v prvom príspevku? Ak áno čo bolo zle na tej predošlej smiley
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #3 kedy: Apríl 09, 2013, 14:09:16 »

tak sa nemáš vyjadrovať len po prvej časti  angry to nie je fér voči komiksu a ani si to tam nenapísal že to je len dojem z prvej časti  huh  coolsmiley

zvyšok v PM aby som nebola OT smiley
« Posledná zmena: Apríl 09, 2013, 17:19:25 od Mercy » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.21 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting