Fantasy-Svet.net
Október 16, 2019, 14:53:57*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Američtí bohové  (Prečítané 2802 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Marec 02, 2013, 10:35:05 »

Stín trávil tři roky ve vězení, kde se držel zpátky a snažil se přežít. Všechno co chtěl, bylo vrátit se do náručí své milující ženy a po zbytek života se vyhýbat malérům. Několik dní před svým propuštěním se však dozvídá, že jeho manželka zahynula při automobilové nehodě. Svět se pro něj změnil v chladné místo.

V letadle, cestou na pohřeb, se Stín setkává s postarším mužem, který si říká pan Středa, ten mu nabídne práci. Stín, muž, který už nemá co ztratit, ji nakonec přijme.

Pracovat pro tajemného Středu však není bez rizika a Stín brzy zjistí, že jeho místo ve Středových plánech je mnohem nebezpečnější, než si kdy představoval. Podniká rušnou cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná, a jeho společníky jsou mimo jiné i vražedný Černobog, charismatický pan Nancy nebo půvabná Ester – ti všichni vědí o něm víc, než on sám.

Postupně se Stín dozvídá, že minulost neumírá, že každý – jeho ženu nevyjímaje – má svoje tajemství a že sázky jsou vyšší, než si kdo dokáže představit.

Schyluje se k bouři epických rozměrů. Stín a Středa se stávají centrem konfliktu starého jako lidstvo samo. Pod povrchem každodenního života se schyluje k válce – a bojovat se bude o samotnou duši Ameriky…

A okrem toho získali straaašne veľa ocenení, a vyšli v mnohých vydaniach a rozšírených i skrátených verziách a pripravuje sa seriál!

Ja práve knihu čítam a zatiaľ je to typický Gaiman, ktorého ja vážne môžem smitten Celý príbeh sa riadne zamotáva, charaktery sú skvelo napísané a teším sa, že na každej strane zistím niečo nové happydance
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

jozoj
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/29

Príspevkov: 98
Odporúčania: 0
349.23 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - jozoj

« Odpoveď #1 kedy: Marec 02, 2013, 11:19:23 »

Americký národ, teda obyvatelia USA, možno aj Kanady, je zložený z obyvateľov všetkých kútov zemegule. Zaujímavá myšlienka, že všetci tí prišelci si cez oceány so sebou priniesli svojich bohov, ktorí musia koexistovať a nejak sa znášať. Problém, keď v každej skupine je niekto najvyšší, najmocnejší, najvšemohúcejší! Slovania si priniesli Černoboga, ktorého som si pred čítaním Amerických bohov akosi nevšimol, vedel som o Perunovi, Vesne, Velesovi a ... nakoniec je tu téma o slovanských bohoch! Ale Černoboga som nepoznal, nepochybne však je, lebo má nezastupiteľnú funkciu v mytológii. Téma ako si musia poradiť tí etnickí bohovia v modernej spoločnosti je nádherná. A tie vzťahy ľudí a zmaterializovaných bohov sú tiež veľmi zaujímavé. Aj keď to nie je čítanie na jeden dych, príbeh sa kľukatí zaujímavo! 
Je dobre že Shaola tohto autora zaradila, určite si to Gaiman zaslúži. Vďaka

Zaznamenané
Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #2 kedy: Marec 09, 2013, 17:50:29 »

Dočítané a popravde, mám obrovskú chuť začať odznovu cheesy Možno preto, lebo zo začiatku som sa v príbehu dosť strácala, Gaiman správne poznamenal, že Američtí bohové sú plný zátačiek a podrobností a tiež je tam neskutočné množstvo postáv.
Ale kniha je výborná, vážne, vážne výborná, plná bohov a mytológie. Kde inde by ste v jednej knihe našli Černoboga, Odina, Lokiho, Thora, Easter, Hora atď. v jednej knihe? Spolu s bohmi moderného sveta (Televízia, Médiá, Technológie, ... )

Myšlienka toho, ako si ľudia priniesli svojich bohov do ameriky je zaujímavá, a postaviť na nej celý príbeh je brilantný nápad! Vôbec sa nečudujem, že kniha získala toľko ocenení a už sa hrozne teším na seriál jumpinlove
Zaznamenané

juvrik
Roľník
*

Bodov v rase: 150/621

Príspevkov: 65
219.28 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - juvrik

« Odpoveď #3 kedy: Marec 09, 2013, 20:03:30 »

Túto knihu si chcem zajtra vziať do vlaku  librarynerd  vamp3
Zaznamenané
Bonifácia
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/674

Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #4 kedy: Október 13, 2013, 13:29:12 »

Túto knihu som dočítala nedávno. Popravde moje očakávania boli veľké, a možno aj preto som po dočítaní nebola až tak nadšená.
Ale keď tak spätne hodnotím, nebola to až taká strata času.
Asi niekde v prvej tretine som jej začala prichádzať na chuť a na konci som bola rada, že som vydržala. Objavila som v nej myšlienky hodné zamyslenia sa, príbeh, ktorý obsahoval zvrat (čo ja milujem) a postavy, ktoré hoci neboli hlavné boli fascinujúce.
Aj keď som mala prvoplánovo chuť napísať, že táto knižka sa mi od autora nepáčila tak, ako tie ostatné čo mám od neho prečítané, v konečnom dôsledku musím povedať, že má svojské čaro a stojí za prečítanie.

Nemám veľké znalosti o všetkých bohoch, ktorí sa v knihe spomnínali, ale rada som sa niečo nové naučila.
Mimochodom veľakrát mi Tieň, ako hlavná postava, v knihe vadil. Už ani neviem prečo ... Vám sa ako pozdával?
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #5 kedy: Október 13, 2013, 14:07:59 »

Mne hej, a dosť smiley Ani neviem, či mi tam nejaká postavy naozaj vyslovene vadila, asi skôr nie ako áno cheesy

Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #6 kedy: Apríl 12, 2014, 21:27:13 »

Konečne som sa dostal k tejto vraj najlepšiej knihe. Som zvedavý aké to bude
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #7 kedy: Júl 13, 2014, 14:45:34 »

Po troch mesiacoch od začiatku čítania to asi vzdám. Vzhľadom na to že som popri tom prečítal desať iných kníh je zjavne že ma Bohovia nedokázali zaujať a udržať moju pozornosť.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.182 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting