Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: [1]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Daniel O'Malley - Hra věží  (Prečítané 6002 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Január 19, 2013, 12:01:51 »

Hra věží

Milá ty,
tělo, ktoré nosíš, patřívalo mně."

Myfanwy Thomasová se probouzí uprostřed jakéhosi londýnského parku, obklopena mrtvými těly, které mají na rukou gumové rukavice, a nemá ani tušení, kdo je a co tady dělá. Jediným vodítkem je jí dopis, který drží v ruce. Pokud má odhalit svou identitu a zjistit, kdo jí usiluje o život, nezbývá jí než se řídit pokyny, které jí zanechalo její dřívější Já. Ty ji zavedou do Šachovnicové skupiny, supertajné britské agentury pro boj s nadpřirozenými hrozbami, v níž zastává vysoké postavení věže. Začíná hra o život, hra, během níž se Myfanwy setká s bytostí ve čtyřech různých tělech, se ženou, která prochází lidskými sny, i s děsivými Roubovači. To vše a mnohem víc můžete ve svižně a vtipně napsaném literárním debutu Daniela O'Malleye najít i vy.

Milujem, keď neviem, do čoho to vlastne idem a vykľuje sa z toho poklad! Zatiaľ som z tejto 630 stranovej knihy prečítala prvých 70 strán, ale dávno ma tak nejaká kniha nevtiahla smiley Čítala som do 2-hej v noci a ráno som si v poznámkach našla len: WOW, WOW, WOW! cheesy
Autor naozaj vie písať, je to vcelku vtipné, nenáročné a zábavné, a dúfam, že to v tomto duchu bude pokračovať! smiley
Tiež sa mi dosť páči, ako O'Malley vysvetľuje svet pomocou inštrukcí, ktorej našej hlavnej hrdinke poskytlo jej staré ja.

Zatiaľ si nie som istá, či ide naozaj o horor, tvrdí to legie, a ja jej budem veriť cheesy

Čítali ste niekto? Alebo sa aspoň chystáte?
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #1 kedy: Január 19, 2013, 12:05:26 »

no ja som čakala na tvoje vyjadrenie či sa oplatí prečítať a keďže vyzerá zatiaľ že oplatí tak nad ňou začnem asi silno uvažovať cheesy cheesy cheesy škoda že som si ju neprečítala keď som ju mala doma cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #2 kedy: Január 22, 2013, 17:43:46 »

Hra věží mi sadla ako riť na šerbeľ  vamp3 Vôbec som netušila do čoho idem, bol to veľmi náhodný výber. O autorovi som v živote nepočula (akoby aj, keď je to jeho prvotina  <čomu sa teda čudujem, lebo jeho štýl je skvelý>), no kniha mala super obálku a začínala slovami:

"Milá ty,
tělo, ktoré nosíš, patřívalo mně."

Nejde o žiadne náročné čítanie a i ten horor je to v podstate len okrajovo. Z veľkej časti ide o detektívku smiley O'Malley sa s tým nebabral a nesnažil sa vytvoriť nejaké špecifické univerzum, kde by žili len nejaké fantasy bytosti, nie do tejto série spadá akékoľvek nadprirodzeno, čo mu dáva dosť veľa možností na rôzne problémy a zápletky a komplikácie cheesy

Navyše Myfanwy je veľmi sympatická hrdinka, aj keď mi trochu vadilo

aká bola dokonalá a ako bezchybne úplne nahradila starú Myfanwy a ešte ju aj vylepšila o sto bodov, lebo už zrazu nebola plachá, ľakavá, nudná kancelárska myška a hlavne sa nebála používať svoje schopnosti

Celkovo túto knihu hodnotím veľmi veľmi vysoko, a neskutočne sa teším na ďalšie diely smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: Január 22, 2013, 18:10:15 »

No tak teraz si ma už úplne zmotala na to cheesy už je vo wishliste cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: November 07, 2014, 22:22:40 »

Táto kniha má jednoznačne 9 bodov z 10. Bola naozaj skvelá. Pútavá od prvej strany po poslednú, miestami smutná, miestami desivá, s kopou sarkazmu a humoru a ešte väčšou kopou napätia.
Myšlienka - celý ten nápad, počnúc vznikom hlavnej postavy, pokračujúc organizáciou pre ktorú pracuje, konceptom celého príbehu a končiac perfektnou zápletkou a rozuzlením - konečne niečo originálne čo sa neopakuje v každej druhej knihe. Konečne niečo, čo ma nútilo hltať stranu za stranou až do samého konca.
Určite mala aj pár múch ale bolo ich tak málo, že nestoja za reč.

Túto knihu jednoznačne odporúčam a Shao ďakujem za skvelý darček  kiss
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.183 sekúnd, 21 SQL dotazov.