Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Strán: [1]   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Volání Cthulhu II. (Spisy 3)  (Prečítané 1099 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Január 07, 2013, 10:42:33 »

Druhá část třetího svazku lovecraftovský spisů Volání Cthulhu přináší vedle všemi již jistě napjatě očekávaného dokončení novely Případ Charlese Dextera Warda další povídky a příběhy z let 1927 – 1930. V dubnu 1926 se Lovecraft vrací z nemilovaného New Yorku zpět do rodné Providence a s novou tvůrčí energií píše jedny ze svých nejpůsobivější a čtenářsky nejpřitažlivější příběhů: Barva z kosmu je výjimečným propojením horou a science fiction, jejíž objevnost oceňoval i Stanisław Lem, Tamtéž představuje velmi vtipnou mystifikační hříčku, zatímco Hrůza v Dunwichi či Šepot v temnotách obohacují žánr strašidelných povídek o „mytický" rozměr, který později jeho vydavatelé proslaví pod jménem mýtus Cthulhu. Svazek doplňuje i překlad studie Produktivní hnus od J. M. Fischera.

Jediný zo zatiaľ vydaných zväzkov Lovecraftových spisov, ktorý ešte nie je v mojom vlastníctve, no to sa spraví smiley Čítal to tu niekto? Alebo je aspoň niekto taký, čo sa chystá prekúsať sa všetkými Lovecraftovými poviedkami? rolleyes
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

fantasy
Roľník
*

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/249

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 143
Odporúčania: 0
106.41 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - fantasy

« Odpoveď #1 kedy: Január 07, 2013, 20:58:45 »

Čítal som od neho všetky štyri spisy, čo zatiaľ vyšli. Bol som trochu skeptický, nečakal som od tohto spisovateľa veľa, najmä preto, že jeho diela boli napísané už skoro pred sto rokmi a v kútiku duše som neveril, že by v žánri hororu mohol niekto v tej dobe napísať niečo, čo by ma bavilo. Ale meno Lovecraft je pojem a veľmi ovplyvnil aj Stephena Kinga, tak som si povedal, že do toho pôjdem. A rozhodne neľutujem, veľmi príjemne ma prekvapil smiley Najviac sa mi od neho páčila novela Snové putování k neznámému Kadathu, tá mi asi tak najviac utkvela v pamäti. Ale za prečítanie určite stojí celé jeho dielo, nespomínam si na jedinú jeho poviedku, ktorá by bola slabá a nudila ma. Napríklad u takého Kinga sa mi zopárkrát stalo, že som od neho čítal poviedku, do ktorej som sa vyslovene musel nútiť, naposledy to bola asi poviedka Willa. Je pravda, že Lovecraft má dosť taký lyrický opisný štýl, ale mne tento štýl sadol a páči sa mi. V dnešnej dobe opisy príliš nie sú v móde, ľudia by najradšej hneď prešli ku koreňu veci, ale mňa to baví čítať Veľa jeho poviedok alebo románov (noviel) bolo vinikajúcich, naozaj brilantných, bohužiaľ momentálne si nespomeniem na ich názov, to by som musel nazrieť do kníh a pozrieť to smiley Ale napríklad jeho poviedka Měsíční močál sa mi páčila, pamätám si to, lebo má rovnaký názov ako druhý zväzok smiley Prípad Charlesa Dextera Warda sa mi tiež páčil. Možno jediné, čo by som mu vytkol, je občasná predvídateľná pointa jeho poviedok, častokrát je už v polovici jasné, ako príbeh skončí a on to potom nakoniec predloží ako nejakú šokujúcu informáciu v poslednej vete... Ale inak ok  smiley
Zaznamenané
Strán: [1]   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
Sitemap
Schvalovanie prispevkov

Stránka vytvorená za 0.102 sekúnd, 21 SQL dotazov.