Fantasy-Svet.net
Október 16, 2019, 14:21:34*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Katarína Soyka  (Prečítané 2024 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« kedy: Október 21, 2012, 21:41:01 »

Katarína Soyka je slovenská autorka a zakladateľka vydavateľstva Hydra. Na konte má dve knihy smiley

Lokaj
Upírsky thriller o tom, ako je lepšie upírom sa vyhýbať než ich milovať...

Mladé dievča spoznáva v klube s názvom „Lokaj“ majiteľa - tajomného muža. Sprvu ho znechutene odmieta ako provokatéra a exhibicionistu, ktorý zarába na popularite vampirizmu medzi mládežou a kvôli zisku podnik maskuje ako upírsky fanklub. Keď jej tajomný neznámy neschádza z mysle, dôjde k záveru, že ju uriekol. Zájde za vedmou, aby sa dozvedela, či je niečo také vôbec možné a ako sa toho zbaviť. Hoci neverí na čarodejnice, postupne sa zaplieta do sietí temného sveta stríg, lovcov upírov a samotných nemŕtvych. Zamiluje sa do dobrého upíra, zvedie ju zlý upír a nakoniec sa pridá k lovcom, aby sa pomstila.

Sklený vrch
Vedma Mirka je liečiteľka. Jej osud sa má naplniť na Sklenom vrchu, kde sa kedysi udržiavala Rovnováha medzi Dobrom a Zlom. Ester nekradne, ona si len požičiava. Pre niektoré poklesky zavinené jej neskrotným temperamentom zišla z cesty bielej mágie. Dnes je už bosorka. Nikol je striga. Jej telo sa nedá zničiť, zato ona dokáže čarami zabíjať. Tieto tri ženy spojil osud, aby spoločne porazili pána, ktorý ovládol Sklený vrch a mŕtvi ho poslúchajú. Je ťažké proti nemu bojovať. Každý padlý bojovník sa po smrti postaví na jeho stranu. Strážcovia Rovnováhy na Púšti, v Močiaroch a Voňavom lese pomaly strácajú sily. Tri čarodejnice putujú, aby naplnili svoj osud a stretli lásku v tých najnečakanejších podobách.

Viete o nich? Čítali ste? Chystáte sa? Priznávam sa, že mňa obe knihy zaujali, a pretože vždy si rada prečítam niečo od slovenských autorov, prečítam si ich smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Lenide
Moderátor

Bodov v rase: 50/7110

Príspevkov: 1,473
Odporúčania: 2
1.78 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lenide

Attingere caelum diagito

« Odpoveď #1 kedy: Október 21, 2012, 21:49:42 »

Nepoznám, teraz o tom čítam prvý krát..Ale ten Sklenný vrh ma zaujal. Možno si to raz zoženiem a prečítam smiley A aj tá prvá vyzerá fajn, ale tá ma neláka smiley
Zaznamenané

Gloria et honor et pax omni operanti bonum. Aivo hobein, aidulems

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #2 kedy: Október 21, 2012, 21:59:39 »

Na Lokaja sa chystám čoskoro smiley teda dúfam smiley takže uvidím čo to bude zač smiley ale tiež som zvedavá hlavne kvôli tomu, že je to slovenská autorka. BTW na stránke Hydry som si už prečítala pár úplne kratučkých poviedok (neviem presne kto je autorom, ale predpokladám že táto slečna) a jej štýl sa mi páčil aj ma poviedky pobavili takže o to viac som zvedavá  smiley

EDIT: tak nie smiley je to tá druhá slečna, Leona, ale aj tak sa teším smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #3 kedy: Október 27, 2012, 11:51:11 »

Sklený vrch budem recenzovať smiley Som niekde za polovicou a dej sa nijakým výrazným spôsobom nezlepšil. A rada by som napísala, že si zachoval svoj počiatočný štandard, ale ani to sa, bohužiaľ, nestalo. Zatiaľ som na celý koncept, vrátane postáv, našla iba jedno slovíčko - plytké.

Postavy majú potenciál, vzhľadom na ich vysokú kontrastnosť a rôznorodosť, krásne by sekundovali smerovaniu pointy, ale nestalo sa tak. Dokonca aj jednotlivé scény mučenia, čarodejníckych procesov, fungovania kláštorov či samotné boje a takmer nulové stratégie vykazujú prvky skôr neskúseného autora, ako autora, ktorý má čo-to už za sebou sad O tých akože ľúbostných scénach nehovorím... ešte ma čaká necelých 150 strán, takže uvidím, aký bude na túto knihu môj konečný názor.
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: September 29, 2013, 13:27:19 »

Katarína vydala ďalší román (alebo novelu) Vlčí brat:

Fantasy, v ktorej sa bojuje, čaruje a nie každé zviera má len jednu podobu. Čarodejnica Zuna uniká z rodnej dediny. Pred prenasledovateľmi sa ukrýva v lesoch, kde stretáva túlavého psa. S jeho pomocou nachádza útočisko u starej ženy a jej vnuka Rovena. Ani čary jej proti mocnému čarodejníkovi Korchovi nepomôžu a dostáva sa do zajatia. Odhaľuje Korchovo desivé tajomstvo, využíva záujem zo strany miestneho kráľa a balansuje na hrane medzi láskou a bojom o život. (popis)

Ja som mala možnosť prečítať si tento text v Cene Karla Čapka 2012, kde sa umiestnil v kategórii novela na 4. mieste. Tak... dostali ste sa k tejto knihe aj vy?

« Posledná zmena: September 29, 2013, 13:28:21 od Yaonee » Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Shaola
Recenzent

Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #5 kedy: September 29, 2013, 13:46:17 »

Nie, a po Lokajovi ani neviem, či ešte niečo od tejto autorky čítať budem... možno tak o 10 rokov, keď sa vypíše  rolleyes
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #6 kedy: September 29, 2013, 13:50:02 »

shy2

Týmto emotikonom som chcela iba súhlasiť s tvojím postupom, ktorý si zvolila. Ja sa neviem rozhodnúť, či po románe siahnem, aby som videla, ako sa upravil (ak sa teda po nejakých zmenách a úpravách siahlo), alebo to rovnako tak nechám na neskôr...
« Posledná zmena: September 29, 2013, 13:50:24 od Yaonee » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.237 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting