Fantasy-Svet.net
Júl 14, 2020, 08:04:53*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Adrian Tchaikovsky - Stíny vědoucích  (Prečítané 3504 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« kedy: Október 14, 2012, 16:27:38 »

Adrian Tchaikovsky - Stíny vědoucích


   Adrian Tchaikovsky je britský autor píšuci fantasy. Svetovo známi je svojou sériou Stíny vědoucích (Shadows of the Apt) v ktorej v originále toho roku vychádza deviata časť. V Čechách pomaly ale isto vychádzajú preklady jeho kníh. V 2010 vyšla prvá časť Impérium černé a zlaté a koncom tohto mesiaca vychádza druhá - Pád vážky.

Impérium černé a zlaté: Městské státy Nížin žily po staletí v míru, byly to kolébky civilizace, prosperity a moudrosti, ochraňované smlouvami, obchodem a vírou v rozumný úsudek svých sousedů. Ale mezitím ve vzdálených oblastech světa začalo Impérium Vos pohlcovat město za městem pomocí svých dokonale vycvičených armád, strojů a smrtícího Daru... A teď se jeho hlad po válce a dobývání stal neukojitelným. Pouze stárnoucí Stenwold Maker, šéf špionáže, řemeslník a politik, vidí, že dlouhá doba míru je u konce. Na jeho ramenou tedy spočívá úkol otevřít oči svému lidu dříve, než černozlatá vlna zaplaví Nížiny a zničí vše, co jí bude stát v cestě. Ale nejdříve musí zařídit, aby se on sám nestal další obětí Impéria.

Impérium černé a zlaté je spisovatelským debutem Adriana Tchaikovského, nadějného britského autora, a první část cyklu Stíny vědoucích. Tchaikovsky přišel s neotřelým nápadem – propůjčil svým knižním lidským hrdinům hmyzí schopnosti. Tím dokázal, že i dnes lze napsat kvalitní a originální fantasy, jejímž hlavním hybatelem není všemocná magie. Přidá-li se k neobvyklým postavám napětí, humor a dobrodružství jako v tomto případě, vznikne čtivá kniha vhodná pro bezmála každého čtenáře. Na své si přijde skalní příznivec fantasy románů i neznalec tohoto žánru. Začtěte se také do dlouho očekávané novinky na českém trhu a stejně jako tisíce dalších světových čtenářů budete i vy s napětím očekávat její pokračování. Stíny vědoucích vás totiž chytnou, a už nepustí.
(oficiálna anotácia)

Pád vážky: Strhující příběh o světě lidí s hmyzími schopnostmi a vlastnostmi.

První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera… nastala válka.

V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina – stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím…

Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní – díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.
(oficiálna anotácia)

Užitočné info a ukážka z druhej časti aj tu: http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/1621/Dlho-ocakavany-Pad-vazky-je-tu.html


Čítali ste niekto Impérium černé a zlaté? Ja osobne sa naň teraz chystám, veľmi ma zaujala myšlienka s ktorou tento pán prišiel a vynikajúce recenzie ma len utvrdzujú v tom, že sa oplatí prečítať smiley

Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #1 kedy: November 21, 2012, 13:33:56 »

Tak som niekde v tretine knihy Impérium černé a zlaté a som unesená ....

To ako Tchaikovsky vykresľuje tento svet, v ktorom sú "ľudia" rozdelení do rás podľa hmyzu - chrabáci, vážky, mravci, muchy, modlivky, pavúci a samozrejme hlavný záporáci osy (a množstvo iných), to ako jednotlivé tieto rasy opisuje, či už sa jedná o ich vzhľad, charakter, vlastnosti, ktoré jednotlivé rasy od seba odlišujú, ich schopnosti... je to neuveriteľné. Je to skoro dokonalé.
Tento svet čo sa vyspelosti a techniky týka by sa dal prirovnať k 19temu možno aj trochu začiatku 20teho storočia. Vzducholode, lietacie stroje rôznych druhov a veľkostí, ale vzhľadom na fakt, kto sú títo ľudia čo tu žijú, veľa strojov je prispôsobená ich zmýšľaniu - na ulici neuvidíte normálne drošky ťahané koňmi ale naopak skôr stroje podobné chrobákom, alebo ťahané veľkým hmyzom... niečo neskutočné.

Meče, kordy, kuše, ale aj luky a šípi, úplný počiatok strelných zbraní...

Čo sa deju týka na začiatku nám autor ponúkne kúsok minulosti, ktorá spustí radu udalostí okolo jednej z hlavných postáv. O niekoľko rokov neskôr sa ocitáme v hlavnom meste Nížin - Kolegiu s touto hlavnou postavou. Ďalšie pokračovanie zo začiatku plynie dosť pomaly. Autor nás na prvých možno 80 stranách zoznamuje s ďalšími dôležitými postavami, ich vzťahmi medzi sebou a so svetom v ktorom žijú.
Dej naberie na akčnosti pomerne rázne akoby zo strany na stranu a potom už ste v jednom kole a neviete sa zastaviť.
Špióni, zradcovia, hlupáci a mudrci, intrigy, tajné spojenectvá, obrovský boj o moc zatiaľ len pod pokličkou ale vo vnútri viete, že toto všetko má čoskoro vybuchnúť a na povrch vypláva životu nebezpečná pravda o tom kto v skutočnosti Osy sú a aké sú zámery ich Impéria... a nebude to nič pekné.

Po dlhom čase je svet Adriana Tchaikovskeho niečo, čo by som neskutočne chcela vidieť na vlastné oči alebo aspoň na plátne.
A som naozaj veľmi zvedavá ako toto celé dopadne...
Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #2 kedy: December 01, 2012, 21:53:49 »

Zas tak trochu monológ ale nevadí...

Naozaj by som vám túto knihu odporučila,  je obrovská škoda že sa tu nenájde nikto, kto ju čítal.

Dnes som otočila poslednú stranu. Kniha v určitej fáze začala naberať na obrátkach a ja som sa obávala záveru a toho, že koniec nevyváži skvelý priebeh knihy. Bála som sa úplne ale úplne zbytočne. Záver, ktorý pre nás autor prichystal mi miestami bral dych. Naozaj napínavý až do posledných strán. Pointa odhalená na záver nebola vôbec hlúpa a naozaj perfektne sedela k celému priebehu deja ale ani ku koncu som na ňu sama neprišla až kým ma doslova neudrela päsťou do tváre cheesy

Jedna vec čo ma nesmierne potešila, boli nádherne vykreslené charaktery postáv v tejto knihe. Hlavný okruh postáv sa do konca knihy stal pre mňa neoddeliteľnou súčasťou dňa a ja teraz akosi neviem čo si bez nich počnem.
Úplne najkrajší pocit vo mne vyvolalo to, že hlavná záporná postava v príbehu si napriek svojej chladnokrvnosti a názorom (alebo možno práve vďaka nim) získala moju náklonnosť až tak veľmi, že som na konci prosila o to, aby to prežil a ja som sa s ním mohla stretnúť aj v ďalších dieloch tejto série.

V knihe je (aj podľa toho čo som už vyššie písala) aj dosť so stempunku čo mi takisto nesmierne imponovalo. Nádherná obálka Romana Kýbusa nie je všetko, kniha totiž obsahuje aj niekoľko jeho skutočne skvostných ilustrácií, ktoré úžasne dopĺňajú tento skvelý text.

Dlho som nejakou knihou nebola takto uchvátená. Je pravda že kniha ako taká má množstvo fanúšikov aj odporcov. Vyzerá to tak že buď ju človek doslova miluje alebo sa mu vôbec nepáči. Dokonca som našla dosť názorov, že sa Tchaikovsky len snaží kopírovať Tolkienovho Pána Prsteňov, len namiesto elfov, hobitov a trpaslíkov má Chrobákov, Modlivky, Mravce, Muchy, Osi.... a keď sa nad tým zamyslím, viem čo tým chcú títo ľudia povedať, ale napriek tomu ich názor nezdieľam.

Impérium černé a zlaté je svetlom v tme dnešnej fantastickej literatúry a ja som neskonale vďačná náhode, že ma k nemu priviedla.

Je len otázkou času kedy sa v mojej knižnici ocitne aj Pád vážky a ja sa s veľkou radosťou ponorím do neuveriteľného sveta majstrovského rozprávača.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #3 kedy: Máj 16, 2013, 19:13:31 »

Utekajte všetci čítať, toto je jedna výborná kniha!

Zaujme už len obálkou, Roman Kýbus je jeden talentovaný ilustrátor, a skvelá je nielen obálka, ale aj niekoľko kresieb vo vnútri knihy smitten smitten

Čo sa knižky týka, ten svet je neskutočne prepracovaný a zaujímavý, už dávno som nečítala niečo tak originálne. Tie steampunkové prvky sú výborné, ale popravde, už ani nie tak originálne, ale ešte lepšie je, že Tchaikovský dal postavám vlastnosti všelijakých hmyzích potvoriek, ako mravce, chrobáky, vážky, osy, pavúky ale spomínajú sa i slimáky, motýle a podobne. Ich vlastnosti sú ľuďom priradené veľmi zaujímavo, uveriteľne, úplne to v hlave vidím  smitten

Je pravda, že sa tento úžasný kolos postáv, udalostí a akcie trochu dlhšie rozbiehal, ale keď sa tak stalo, nemohla som sa od knihy odtrhnúť.
Postavy sú krásne vykreslené, žijú a dýchajú, najradšej mám malú priebojnú Che, ktorá sníva o lietaní a Achaa, Tisamona a záporáka Thalrika shy2

A keďže ma Impérium černé a zlaté úplne uchvátilo, bez nejakých dlhších prieťahov som sa pustila do Pádu vážky jumpinlove

Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #4 kedy: Máj 16, 2013, 20:11:39 »

HA! Vedela som že sa ti to bude páčiť keď som z toho bola aj ja tak vo vytržení cheesy cheesy cheesy

A Thalrik!!! Že je to úplne neskutočná postava?!

Všeobecne Tchaikovsky sa s charaktermi jednotlivých postáv či už kladných alebo záporných pohral a vdýchol im život tak, že čitateľ ich vidí zreteľne pred očami a má chuť natiahnuť sa a dotknúť sa ich. Ja som po dočítaní bola tak zmotaná že som netúžila po ničom inom len sa dostať do toho sveta a stretnúť sa s Che a Tynisou a Tisamonom a vlastne všetkými cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #5 kedy: Máj 16, 2013, 21:00:28 »

Tynisa mi až tak nesadla, ani neviem prečo  shy2 ale je pravda, že všetky postavy sú dobre napísané smitten

Thalrik, no ten je super, a ešte má aj taký potenciál, som zvedavá, čo sa z neho v Páde vážky vyvinie smiley už začína mať rebelantské myšlienky cheesy
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #6 kedy: Január 26, 2014, 16:07:33 »

Nemáte náhodou niekto nejaké aktuálnejšie info o tejto sérii? Po dvojke síce Zoner tvrdil že preklad trojky je vlastne hotový ale nakoniec sa to akosi zvrtlo lebo vraj nemali predaje a vyzerá to tak že naozaj vydávanie tejto série stopli. Tento rok som síce po nových info ešte nepátrala ale... neviete niekto niečo? Inak ma to dosť štve ak to naozaj úplne zastavili...
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #7 kedy: Január 26, 2014, 16:45:02 »

Ja som aj pátrala, ale nikde som nič neobjavila, takže to asi vyzerá, že sa zatiaľ nedočkáme.. pri takejto kvalitnej a originálnej sérii je to vážne škoda, všelijaké braky sa rozpredajú mihom oka a kvalita sa nedočká ani niekoľkých dielov sad
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #8 kedy: Január 26, 2014, 16:53:03 »

tak je to hop alebo trop, s Canavan im to napr vyšlo, museli urobiť druhé vydanie, ale zas je to ich chyba, pokojne to mohli vydať za nižšie náklady ako paperbacky nemuseli to takto honosne baliť, ako tá väzba je úžasná ale preto aj drahá a odrazí sa to samozrejme aj v cene knihy. Ako paperbacky by boli lacnejšie a možno by sa vďaka tomu aj lepšie predávali. Si to asi celkom dobre nezrátali. Je dosť smutné pre tých čo sa do tejto série zažrali že si ju teraz musia prečítať buď po anglicky alebo na ňu zabudnúť.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #9 kedy: Január 26, 2014, 22:24:39 »

Asi tak. Ale veď aj s Canavan išli najskôr v paperbacku. Možno, ak by šlo len o trilógiu, už by sériu dovydávali, myslím, že ani s Pechovom sa im tak nedarilo, a ten našťastie vyšiel celý buck2
Ale Tchaikovský stvoril úplne jedinečný a originálny svet, steampunk teraz letí a séria mala všetky predpoklady zaujať, holt, nevyšlo to. Ja mám pocit, že robia trochu chybu i v marketingu, teraz je toľko možností a máločo využili sad
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #10 kedy: Január 30, 2014, 19:08:58 »

no... je pravda že toto má viac častí ale o to viac prachov by sa na tom dalo vytrieskať. Vezmi si Canavan ako príklad, prvá trilógia bola skvelá, druhá už nie tak dobrá ale ľudia si ju kupujú už len preto lebo je to Canavan. Tchaikovsky má na to aby sa predával, mne to nejde do hlavy, buď to s tými nákladmi na vydanie fakt sakra prepískli alebo neviem... ale je pravda že marketing zhola žiadny, ja som na tú knihu narazila čistou náhodou, zaujal ma obal, v živote som o ňom ani o tejto sérii inak nepočula. Zoner mám pri tom na FB dokonca dvakrát a ani tam tomu sami nerobili žiadnu reklamu pričom toto ich nič nestojí. Tak potom ako chcú aby si to ľudia kupovali keď o tom nikto nevie?
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #11 kedy: Máj 09, 2014, 19:42:16 »

Zoner Fantazie sa rozhodol odpovedať na časté dotazy fanúšikov skvelou iniciatívou a niečím nevídaným v našich fantasy vodách - tretí diel vydať aspoň v malom objeme, s jednoduchou paperbackou obálkou a vydaním ak sa nazbiera aspoň 350 ľudí, ktorí si knihu zakúpia vopred smiley viac o tom v dnešnej novinke od Mercy smitten

ja sa teším, a už som si objednala smiley tak snáď sa nás nájde dosť a tí, čo ste túto fenomenálnu sériu ešte nečítali, do toho! Verím, že sa dočkáme i ďalších dielov smiley
« Posledná zmena: Máj 09, 2014, 20:26:26 od Mercy » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #12 kedy: Máj 09, 2014, 20:29:50 »

Och ja sa z toho hrozne teším len sa trochu bojím, či sa tých 350 nazbiera. Aj keď dúfam, že vychádzali z nejakých predošlých predajov prvých dvoch častí a nie je to číslo úplne nereálne.

Každopádne aj ja mám objednané tak dúfam, že sa nájde viac tak duchaprítomných čitateľov. Aj keď už som dávno rozhodnutá kúpiť si celú sériu v ang ak Zoner nebude vo vydávaní napokon pokračovať. Ale mrzieť ma to bude zaručene  buck2
Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #13 kedy: Júl 03, 2014, 14:40:26 »

Takže Krev kudlaky sa vydania v malonáklade dočká a to už oi pár dní, je to úplne najsamlepšia správa v ktorú sme dúfali smiley

"Krev Kudlanky jde začátkem příštího týdne do tisku! Nepřišlo sice tolik objednávek, jaké bylo potřeba, ale i přesto jsme se rozhodli knihu v malonákladu vydat. Pokud jste někdo váhali, jestli jít do projektu s nejistým výsledkem, máte ještě do konce tohoto týdne poslední šanci knihu získat. Počítají se pouze objednávky uhrazené do 6.7.  http://www.zonerpress.cz/krev-kudlanky-stiny-vedoucich-kniha-3 "

Shao takže by nám v priebehu tohto mesiaca mohla aj prísť smiley Tešíš sa? cheesy

Každopádne ďakujem aj FSku za zdieľanie tejto info na FB smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Karma: 171
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA


« Odpoveď #14 kedy: Júl 03, 2014, 19:07:51 »

Áno, hrozne moc sa teším, aj keď to tentokrát asi bude posledný diel preložený do češtiny... ale s tým si nebudem kaziť radosť! smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)


Strán: [1] 2   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.22 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting