Fantasy-Svet.net
Október 15, 2019, 04:13:43*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Cherie Priestová - Mechanické století  (Prečítané 943 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: September 16, 2012, 22:05:55 »

Cherie Priestová - Mechanické století (Zemětřas, Clementine a Bitevník)

Zemětřas

V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným - zničil několik bloků v centru města a otevřel puklinu, ze které začal stoupat jedovatý plyn. Ti, kdo se ho nadechli, se změnili v živé mrtvoly...

Uplynulo šestnáct let. Zničené a zamořené město dělí od okolí vysoká zeď. Jen kousek za ní žije Blueova vdova se svým patnáctiletým synem Ezekielem. Ten se jednoho dne ve snaze očistit jméno svého otce vydává na výpravu zpět do zničeného města. Do města plného hladových nemrtvých, vzdušných pirátů a ozbrojených zločinců...

Ohlasy:
Román získal v roce 2009 cenu Locus, byl nominován také na cenu Nebula a Hugo. S úspěchem tak vstoupil na území steampunkového subžánru.
Martin Šust o knize: "Román sám v podstatě mixuje dvě v současnosti stále populárnější prvky - steampunk a příběhy o zombies. Jde o dobrodružné čtení, kterému sice lze vyčíst tu a tam nějaké to klišé, ovšem v jádru jde o zajímavé spojení kvality a čtivosti. Román má snad vše, co zaujme žánrového čtenáře - atraktivní téma, v současnosti velice populární prvky příběhu, dobře vytvořené postavy a skvělé prostředí."

Clementine

Maria Isabella Boydová, úspěšná konfederační špionka, se během let stala natolik známou, že je pro výzvědnou službu prakticky nepoužitelná. Jako vdova propuštěná ze státních služeb a na hranici bídy neochotně přijímá nabídku Pinkertonovy národní detektivní agentury v Chicagu.

Bitevník

Mercy Lynchová pracuje ve vojenské nemocnici. Po smrti manžela v zajateckém táboře ji už ve Virginii nic nedrží, a proto se vydává najít svého zraněného otce, který se s ní touží setkat. Cesta napříč kontinentem se mění v dobrodružné putování. Mercy postupně vystřídá vzducholoď, vlak i říční parník. Když dorazí do St. Louis, zjišťuje, že jediný vlak, který pokračuje dál, potáhne děsivá unionistická parní lokomotiva jménem Bitevník. Původně rychlá a klidná cesta se mění v boj o život poté, co je vlak přepaden hordou lupičů a později jižanskými vojáky. Mercy by ráda viděla svého otce dřív, než zemře. Pokud však chce z vlaku vystoupit živá, musí překonat intriky Unie a útoky Konfederace.

Čítali ste niektorú? Tretia v češtine vyjde ešte len teraz na konci septembra. Jedná sa o steampunk a ja som si Zemětřasa zaobstarala lebo som na túto knihu bola veľmi zvedavá. Ešte som sa do nej ale nepustila, ale ak ste niekto čítali, podeľte sa o svoje dojmy smiley

« Posledná zmena: Apríl 12, 2013, 18:22:40 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #1 kedy: Apríl 12, 2013, 18:20:26 »

Už chvíľu je vonku aj preklad štvorky:

Ganymédes

Anotácia: Na dně jezera Pontchartrain spočívá děs budící ponorka Ganymédes. Válečný stroj, který by dokázal ukončit válku, kdyby se našel někdo, kdo by jej dokázal ovládat. A kdyby v jeho útrobách nenašel smrt každý, kdo do něj kdy vstoupil… New Orleans není zrovna místem, které by Andan Cly toužil znovu navštívit, ale poté, co dostane telegram s pracovní nabídkou, naskytne se mu možnost spojit dva výnosné obchody. Tomu nelze odolat! Vydává se tedy na cestu, aniž by měl tušení, do čeho se pouští.

Zemětřasa som konečne začala čítať, som pred polkou a zatiaľ je to veľmi dobré, aj keď niekomu by sa mohlo zdať že sa tam toho moc nedeje... uvidíme. Údajne je to najlepšia časť z týchto štyroch tak som zvedavá ako to dopadne celé...
« Posledná zmena: Apríl 12, 2013, 18:24:04 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: Apríl 13, 2013, 23:37:21 »

Takže takto cheesy ak máte radi zombíkov, tak kniha Zemětřas sa vám bude páčiť, lebo je ich plná. Ak ich radi nemáte, tak sa vám bude páčiť už trochu menej, asi ako mne...

Neviem prečo mám pocit, že som čítala asi inú knihu ako väčšina tých čo ju čítali. Nebolo to zlé ale... Jedna z hlavných postáv, chlapec Zeke, ktorý sa snaží dokázať nevinu svojho otca a preto sa vyberie za steny zamoreného mesta, mi miestami šiel tak neskutočne na nervy, že by som ho bola prefackala niečím poriadne tvrdým. Na to ako o ňom Briar (jeho matka) hovorila aký je šikovný a sebestačný a priebojný a neviem aký tak mi prišiel ako totálny neschopák ešte aj s debilnými nápadmi a talentom namočiť sa do sračiek poriadne hlboko. Za celý čas neurobil asi jedinú rozumnú vec.
Jeho matka ho chce nájsť a zachrániť tak do mesta vlezie za ním a začne sa naháňačka. Nie že by na tom bola Briar, ktorej všetci pomáhali z čistej dobroty srdca (lebo jej mŕtvy otec je pre nich padlý hrdina), lepšie, ale aspoň vedela strieľať a odstrelila pár zombíkom makovice. Tiež si ale neviedla bohvieako.
Miestami sa dej neskutočne ťahal akoby nešlo o nič iné, len o naháňačku so zombíkmi cez zamorené mesto a pointa sa niekde v tom celom strácala. Zachránil to akurát koniec, kde sa autorka konečne vrátila k pointe celého príbehu, chvíľku nás naťahovala s identitou šialeného vedca a nakoniec všetko ukončila pomerne s gráciou, za čo som jej vďačná. Aspoň viem, že som tých 360 strán nečítala zbytočne. Nebyť tých vzducholodí asi by som bola mierne sklamaná po všetkých tých chválospevoch na túto knihu..

3* z 5, viac ani keby. Tie recenzie čo som na knihu čítala hovorili o skvelých postavách (Zeke a jeho matka Briar) a rozvíjaní ich charakteru počas toho ako sa navzájom hľadajú - takže som určite čítala inú knihu lebo toto som ozaj nepostrehla. Keby z knihy vystrihli niekoľko úplne zbytočných pasáží kde hlavní hrdinovia len zbrklo pobehujú po meste a ženie sa za nimi masa zombíkov a ponechal by sa začiatok a koniec, obsah by sa z podľa mňa zbytočných 360 strán okresal na 230 tak by to bola možno aj úplne skvelá kniha smiley Ale to je zas len môj názor no cheesy

Stejne si asi prečítam aj ďalšie časti keďže na seba viac menej nenadväzujú smiley a dvojka bude o vzducholodi ako takej keďže Celementine je vzducholoď cheesy
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.174 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting