Fantasy-Svet.net
September 19, 2021, 00:35:51*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Čínsky Horoskop  (Prečítané 6396 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Karma: 168
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Bydlisko: Medzi BS a BB
Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.


WWW
« kedy: September 16, 2012, 13:23:09 »

Čínsky lunárny kalendár je najdlhší chronologický záznam v dejinách, začína sa rokom 2637 pred n.l, keď „žltý cisár“ Chuang Ti v  61. roku svojej vlády uviedol prvý cyklus tohto zvieratníka. Na každý z dvanástich rokov je určené jedno zviera podľa dávnej legendy.

„Budha vraj pred odchodom zo zeme zvolal k sebe všetky zvieratá, no iba dvanásť sa s ním prišlo rozlúčiť. Za odmenu pomenoval po každom z nich jeden rok, a to v poradí, v akom prišli. Prvý sa dostavil potkan, potom byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, ovca, opica, kohút, pes a kanec.“


Preto dnes máme dvanásť zvieracích znamení. A zviera vládnuce v roku, v ktorom ste sa narodili, má veľký vplyv na váš život. Alebo, ako vravia Číňania: „Toto zviera sa ti skrýva v srdci.“

V priebehu úplného šesťdesiatročného cyklu každé zo zvieracích znamení (niekedy nazývaných tiež dvanástimi časťami Zeme) sa spája s piatimi základnými živlami, a to sú: drevo, ktorému vládne planéta Jupiter, oheň ovládaný Marsom, zem pod vládou Saturna, kov či zlato, ktorého paňou je Venuša, a voda ovládaná Merkúrom. Týchto päť základných živlov sa ďalej delí na magnetické polia pozitívne a negatívne, ktoré Číňania nazývajú jin a jang.

Podobne ako ich západné ekvivalenty, aj dvanásť častí Zeme či zvieracích znamení sa delí na aktívne a pasívne. Potkan a Tiger, Drak, Kôň, Opica a Pes patria k pozitívnym, zatiaľ čo Byvol, Zajac, Had, Ovca, Kohút a Kanec sú negatívne znamenia.

Popri živle svojho roku (ktorý sa z roka na rok mení) každé z dvanástich znamení má určený i nemenný živel a ročné obdobie.

O znameniach Všeobecne

Keďže k dvanástim zvieracím znameniam alebo častiam Zeme prislúcha jeden mesiac i v lunárnom kalendári, môžeme si porovnať západný zvieratník s východným.

Teda, keďže mesiac december ovláda Potkan, spájame ho so sangvinickou osobnosťou Strelca. V januári má byvol svoje druhé ja v solídnom Kozorožcovi, zatiaľ čo šťastný tiger vo februári má veľa spoločných čŕt s Vodnárom. Zajac a Ryby sa spoločne delia o mesiac marec práve tak ako Drak s Baranom o apríl. Býk v máji sa zhoduje s Hadom a v júni sú Blíženci symbolom Koňa. Potom zistíme, že Rak a Ovca majú oveľa viac spoločného než len mesiac júl. Levovi a Opici patrí august a v septembri by Panna nemohla nájsť lepšieho spoločníka ako je Kohút. Váhy získavajú nepochybnú rovnováhu v spoločnosti Psa, a napokon hlboko oddané znamenia Škorpióna a Kanca sa spájajú v mesiaci november.

Lunárne znamenia, podobne ako ich západné ekvivalenty, sa vyznačujú istými identifikačnými črtami.

Nájdete medzi nimi sviežosť, praktickosť a sebavedomie dievčat narodených v znamení Kohúta-Panny aj Koňa-Blížencov, ako i vibrujúci, príťažlivý a uznávaný šarm dám zo znamenia Opice-Leva a Tigra-Vodnára.

Podobne môžete identifikovať vzrušujúcu, svetskú a príťažlivú krásu žien zo znamení Pes-Váhy a Potkan-Strelec, alebo vás zláka kultivované a zvodné správanie žien znamení Had-Býk.

Potom už bude celkom ľahké rozoznať veľmi ženské a rozmarné slečinky zo znamení Ovca-Rak a Zajac-Ryby, ktoré majú vždy naporúdzi navoňané vreckovky, aby si usušili slzy, ktoré obmäkčia aj tie najtvrdšie srdcia.

Alebo sa môžete ocitnúť zoči-voči i nebojácnej dáme Drak-Baran, ktorá vôbec nepotrebuje pomoc, perfektne ovláda a plne si uvedomuje svoje ohromné schopnosti.

Azda napokon, i keď nie v poslednom rade, na vás zapôsobia pokojné, schopné a zdvorilé dievčatá zo znamení Byvol-Kozorožec či Kanec-Škorpión.

A pokiaľ ide o mužov, ako by ste si mohli nepovšimnúť výrazného Kohúta v plnej paráde - usilovne ďobúceho do protivníka - alebo úspešného a dynamického Draka s črtami vytrvalosti a nadšenia. Môžete pokojne odpočívať, keď viete, že Byvol nikdy nezanedbáva svoje povinnosti a dokonale ovláda svoj rajón, kým čestný a priamy Kanec, dokonalý skaut, pomôže susedom alebo sa postará o sociálne potreby. Verný a úzkostlivý Pes sa oháňa odborárskou legitimáciou a bráni domov i vlasť, kým cieľavedomý, vitálny Had je plne zaneprázdnený dobýjaním poslednej krásky v poradí alebo fúziou podnikov.

Citliví a peknoduchí páni Zajac a Ovca medzitým nenápadne presadzujú posledné módne novinky alebo smer umenia. Nemožno si nevšímať a nebrať na vedomie vznetlivého Tigra, ktorý sa myká na vôdzke, ani elegantného bezstarostného Koňa, vždy na výške situácie.

Milý, no prefíkaný Potkan si usilovne kontroluje a zveľaďuje bankový účet, dôvtipná Opica sa zase zabáva tým, že rieši najzáhadnejšie problémy a vymýšľa si nové finty.


Vzhľadom na to, že charakteristika jednotlivých znamení je zdĺhavá a počtom znakov by sa to tejto témy nezmestila, stačí, ak si o svojom čínskom znamení prečítate priamo tu, na tomto odkaze:

http://animedream.sk/index.php/insky-horoskop

Všetky informácie sú prevzaté z veľmi starej, za to pomerne pútavej knihy od Theodory Lauovej Kniha Čínskych horoskopov a spracovala som ich v roku pána, takže mi odpusťte, ak nájdete v texte preklepy - v tom čase som nemala nikoho, kto by tento siahodlhý výcuc po mne opravil  shy

A aby ste nemali pri určovaní svojich čínskych znamení chaos, zamerala som sa iba na znamenia - mesiace, nie rok a ani hodinu, ktoré prislúchajú Západnému zvieratníku smiley Čínsky horoskop je totiž unikátny práve v tom, že vám urobí rozbor aj znamenia v roku, v ktorom ste sa narodili, rovnako tak znamenia v danom mesiaci, ktorý vás bude po celý život sprevádzať, ako aj znamenia samotnej hodiny, kedy ste sa vypýtali na svet (napr. ja osobne som narodená v roku Byvola, v mesiaci Tigra a v hodine Opice smiley).  

Želám vám príjemné čítanie  
« Posledná zmena: September 16, 2012, 13:36:24 od Yaonee » ZaznamenanéSherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Sirius
Vedúci rasy
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Karma: 113
Offline Offline

Pohlavie: Mužské
Bydlisko: Hej, mám
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: September 16, 2012, 13:29:39 »

Tak vraj som ovca, síce nerád robím to čo väčšina ale tá charakteristika na mňa čiastočne aj sedí.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Susan R.
Roľník
*

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/0

Karma: 0
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: ČR
Príspevkov: 59
Odporúčania: 0
139.18 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Susan R.

Destroy what destroys me.


« Odpoveď #2 kedy: September 16, 2012, 13:39:03 »

Jsem kohout..Dobré no, ale já mám blbé, že se ta charakteristika ke mě hodí..
Zaznamenané
Yaonee
Administrátor
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Karma: 168
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Bydlisko: Medzi BS a BB
Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.


WWW
« Odpoveď #3 kedy: September 16, 2012, 15:07:24 »

Tak to ma veľmi teší smiley
ZaznamenanéSherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Lenide
Moderátor
****

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 50/7110

Karma: 82
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Drienovec
Príspevkov: 1,473
Odporúčania: 2
1.78 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Lenide

Attingere caelum diagito


WWW
« Odpoveď #4 kedy: September 17, 2012, 23:07:05 »

Ja som tigrík a vôbec to na mňa nesedí  rofl Ale to som aj odlišná od vodnárov, takže sa nečudujem.
ZaznamenanéGloria et honor et pax omni operanti bonum. Aivo hobein, aidulems

kachiri
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/1712

Karma: 22
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Levice
Príspevkov: 107
Odporúčania: 1
181.72 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - kachiri

« Odpoveď #5 kedy: September 17, 2012, 23:26:19 »

Podľa tohto tu by som mala byť drak. No asi pred rokom som čítala jednu knižku a tam som bola pes, tak ja teda neviem undecided
Zaznamenané

"Váhanie je zlodej času."
"My power is in my heart."
"I believe in DESTINY."

Haskell Moore: No matter what you do it will never amount to anything more than a single drop in a limitless ocean.
Adam Ewing: What is an ocean but a multitude of drops?
CLOUD ATLAS  2012

So this is how liberty dies, with thunderous applause.
PADMÉ, STAR WARS III. - REVENGE OF THE SITH 2005
Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #6 kedy: September 17, 2012, 23:32:32 »

to bolo ale predpokladám určenie znamenia čínskeho horoskopu podľa roku narodenia a nie celého dátumu. toto je trochu iné ako tak čítam...
Zaznamenané

Jin
FF autor
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 500/3037

Karma: 72
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,837
Odporúčania: 0
1499.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Jin


WWW
« Odpoveď #7 kedy: September 18, 2012, 07:59:45 »

Aha! Tak to o tých mesiacoch som nevedela.
Čiže som sa narodila v roku (ohnivého) Tigra v mesiaci Ovce. No fíha. Ten ohnivý je fakt "výstižný" cheesy Radšej mám vodu. A keďže som Rak, tak sa tomu ani nedivím. smiley
Zaznamenané

Viac nôh ďalej zájde!
Yaonee
Administrátor
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Karma: 168
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Bydlisko: Medzi BS a BB
Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.


WWW
« Odpoveď #8 kedy: September 18, 2012, 11:09:31 »

kachiri: Čínsky horoskop podáva charakteristiku osoby cez tri rôzne "elementy", a to cez rok tvojho narodenia, mesiac tvojho narodenia, ako aj cez hodinu tvojho narodenia, takže, ako napísali Mercy s Jin, pokojne môžeš byť (príklad) Potkan narodený v roku Draka a v hodine Tigra smiley

Keďže kniha, z ktorej som informácie čerpala, mala roky s príslušným znamením vypočítané iba do roku 2005, zamerala som sa skôr na mesiace, ktoré určíš tým, že si priradíš k východnému zvieratníku svoje znamenie zo západného zvieratníka smiley
ZaznamenanéSherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.111 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting