Fantasy-Svet.net
Január 21, 2021, 11:15:08*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: David Mitchell - Atlas mraků (Cloud Atlas)  (Prečítané 2601 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tibis
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/0

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 25
Odporúčania: 0
143.69 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - tibis

“We learn from failure, not from success!”

« kedy: September 15, 2012, 09:54:54 »

David Mitchell - Atlas mraků

David Mitchell ve svém rozsáhlém románu Atlas mraků maže hranice mezi styly, žánry i časovými rovinami a poutavým způsobem se zamýšlí nad nebezpečím lidské touhy po moci i jejími možnými důsledky.

Nedobrovolný cestovatel plavící se v roce 1850 přes Tichý oceán, vyděděný skladatel obstarávající si nejisté živobytí v Belgii mezi 1. a 2. světovou válkou, ambiciózní novinářka píšící v Kalifornii v dobách, kdy tam byl guvernérem Ronald Reagan, ješitný nakladatel ukrývající se před věřiteli ze zločineckého podsvětí, geneticky modifikovaná jídlonoška čekající na smrt a Zachry, mladý ostrovan zažívající soumrak vědy a civilizace – to jsou vypravěči Atlasu mraků, kteří odkudsi z potemnělých chodeb dějin slyší dozvuky ostatních příběhů. Každý záchvěv ozvěny více či méně pozměňuje jejich vlastní osudy.

Atlas mraků získal nominace na Booker Prize, James Tait Black Memorial Prize, Arthur C. Clarke Award a Nebula.

Práve som v polovici knihy a trailer k filmu podľa knihy je Fantastický. Keď ju dočítam podelím sa o dojmy z nej.
Román sa skladá zo šiestich poviedok ku ktorým sa nesôr vrátime. Začina to na lodi v Tivćhomorí asi za čias Darwina a pokračuje až do post apokaliptickej budúcnosti ( v knihe som tan ešte nedošiel ) ale už sa teším na film. happydance Dúfam ž to do premiery dočítam. Celá kniha mi pripadá ako skládačka. Na začiatku ste zmetený, ale pomaly to začína do seba zapadať a až posledný kúsuk dá celému obrazu zmysel.  
http://www.csfd.cz/film/290326-atlas-mraku/videa/
« Posledná zmena: September 15, 2012, 21:25:53 od Mercy » Zaznamenané

Ako upír som sa premietnil do Anglicka ale v Londýne je konkurencia veľká, tak pôsobím v oblasti Manchesteru a Livepoolu. Prichádza zima a dni sa predlžujú a aj môj čas na love je dlhší a úspešnejší.
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #1 kedy: September 15, 2012, 17:09:51 »

Ten trailer je neskutočne dobrí, hlavne tá časť v budúcnosti. Len sa trochu obávam aby všetky tie príbehy poriadne spracovali a napchali do dĺžky filmu.  Inak pripomína mi to filmy Mr.Nobody a The Fountain. Takže sa obávam že to nebude zrovna typ filmu pre mňa
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
tibis
Roľník
*

143.69 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: September 15, 2012, 20:12:49 »

Knihu som si hodil do kindlu na základe tirileru k filmu a kritiky na knihu so do teraz nečítal nechcem vedieť o tom nič. Sám si urobím názor na to. Ale doteraz neviem čo tieto príbehy spojuje. Nechám sa prekvapiť. Aj ked už pomaly tuším o čo ide.
Zaznamenané

Ako upír som sa premietnil do Anglicka ale v Londýne je konkurencia veľká, tak pôsobím v oblasti Manchesteru a Livepoolu. Prichádza zima a dni sa predlžujú a aj môj čas na love je dlhší a úspešnejší.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #3 kedy: September 15, 2012, 20:31:50 »

tibis... nič v zlom (prosím neuraz sa) ale pokiaľ vytváraš nejakú tému o knihe (alebo aj filme alebo čomkoľvek inom) tak do tej témy vlož nabudúce aj nejaké užitočné info ako napr meno autora, anotáciu z knihy a možno aj obal, a za tým samozrejme vlastný názor, lebo takto vytvorené témy nie sú veľmi obsahovo plnohodnotné smiley vďaka smiley
Zaznamenané

tibis
Roľník
*

143.69 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: September 15, 2012, 21:07:02 »

text som mal pripravený len som vyberal obrázok. ale ďakujem že si to urobila za mňa. nabudúce to hodím všetko naraz. sľubujem!

EDIT:  M.
« Posledná zmena: September 15, 2012, 21:20:54 od Mercy » Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.225 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting