Fantasy-Svet.net
Jún 05, 2020, 14:39:10*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Samurai 7  (Prečítané 759 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor
****

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Karma: 168
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Bydlisko: Medzi BS a BB
Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.


WWW
« kedy: September 12, 2012, 21:16:49 »

Steampunk - subžáner fantastiky a takzvanej „špekulatívnej“ fikcie, vyvierajúcej z niekoľkých literárnych odvetví, dokázal inšpirovať netradičným viktoriánskym prostredím a vyspelou technikou velikánov takých zvučných mien, akými sú napríklad Jules Verne, H.G. Wells či Toshifumi Takizawa, japonského režiséra, stojaceho za projektom Samurai 7: 26-dielnou animovanou adaptáciou najvyššie hodnoteného filmu z roku 1954 "Sedem Samurajov" (Akira Kurosawa).

Každý rok počas zberu prichádza do malej, bohom zabudnutej dedinky Kanna skupina krvilačných banditov, oberajúca ťažko pracujúce obyvateľstvo o to najcennejšie, čo majú – ryžu. Strach, ktorý so sebou prinášajú, núti staršinu pasívne sa prizerať skaze páchanej na rozľahlých ryžových poliach tvoriacich ich obživu na celý rok. Starosti z neuposlúchnutia (prinášajúceho so sebou rýchlu smrť) visia nad dedinou rok čo rok až do doby, kedy si skupina tyranov vezme okrem bielej zrnitej plodiny i ženy a deti. Staršina zhrozený týmto činom zvoláva tajnú poradu, ktorá v atmosfére plnej skepsy a nedôvery vo vytvorený plán prináša rozhodnutie, že dedinu najlepšie ochráni trieda pomaly vymierajúcich samurajov. Finančný obnos však nedokáže primerane vyplatiť ani jedného z odvážnych bojovníkov, a tak sa siaha po železnej zimnej rezerve – mladá kňažná so svojimi spoločníkmi úprimne verí, že dar, ktorý svojim záchrancom prinášajú, obmäkčí ich srdcia a postačí na to, aby ochránili dedinu pred ďalším nájazdom banditov.

Neúprosné industrializáciou poznačené mesto plné smogu a vyvrheľov ľudskej society však neprivíta Kiraru a jej priateľov vrúcne, ba čo viac, snaží sa ich pripraviť o vrecia s ryžou, dočasné platidlo i obživu na ceste. A ani náhla pomoc nie je dostatočne hodná ochrany dediny, pretože Katsushiro Okamoto je jednoducho primladý pre tak náročnú úlohu. Čím dlhšie Kirara a jej priatelia v meste prebývajú, tým väčšia beznádej na nich dopadá a plán sa začína pomaly rúcať.


Animovaný TV seriál Samurai 7 vyšiel pod záštitou štúdia GONZO v roku 2004, pričom stránky wikipédie uvádzajú, že každá jedna časť 26-dielneho anime stála tvorcov necelých 32, 5 milióna jenov. Takto vysoká investícia sa viac-menej vyplatila, pretože po japonskej premiére (stanica ANIMAX) poputoval celý projekt do južnej a juhovýchodnej Ázie, Latinskej Ameriky, Kanady a Hongkongu, kde opätovne zožal úspech.

Viac informácií: http://animedream.sk/index.php/anime-recenzie/159-samurai-7

Samurai 7 Opening Song: http://www.youtube.com/watch?v=5CkQjPIJ4Pw

Samurai 7 Trailer http://www.youtube.com/watch?v=mX5QJ8-b8E8

Anime watch online: http://www.animecrunch.com/episodes/samurai-7

ZaznamenanéSherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.057 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting