Fantasy-Svet.net
August 19, 2019, 14:10:27*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3 ... 18   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Rasy, predmety v Shope  (Prečítané 33425 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Whitewash
Administrátor

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/617

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,465
Odporúčania: 3
18885.93 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Whitewash

« kedy: August 20, 2008, 21:10:38 »

Už dlhšie sme rozmýšľali nad viacerými vecami, a takisto nás zaujíma, čo na to poviete vy. Takže ide konkrétne o tieto 2 body:
  • "rasy":
    Niečo podobné ako "fakulty" na p-i.sk. Ide o to, že každý užívateľ bude zaradený do jednej z niekoľkých "rás" (elfovia, trpaslíci, ....) - t.j. skupín... Každá "rasa" by mala vytvorené aj vlastné podfórum, kam by mali prístup len jej členovia (a samozrejme užívatelia so špeciálnymi právami) a mohli by tam rozoberať prakticky čokoľvek  smiley Medzi jednotlivými "rasami" by sa mohli tiež robiť rôzne súťaže, ich členovia by získavali body atď... takže otázka je: aké všetky rasy by ste tu chceli mať? Prípadne to vôbec nemusia byť rasy, ak máte návrh na úplne iné rozdelenie do iných skupín, môžete tiež napísať smiley Ďalej: zaradenie - myslíte si, že užívateľ by si mal sám vybrať, kam chce patriť, alebo by bol automaticky náhodne niekam pridelený?
  • Shop
    Ako ste si všimli, na F-S má každý užívateľ zároveň aj svoj "účet" v Shope, kam mu nabiehajú "body" - aj keď to nie sú tie isté body, ktoré som spomínal v prvom bode. Tieto "body" môžete posielať ostatným užívateľom, nakupovať si za ne niečo, atď... proste je to také platidlo vrámci F-S. No a vy môžete navrhnúť, aké predmety by ste radi videli v shope (môžu to byť len také predmety, ktoré proste máte a hotovo, ale aj také, za ktoré môžete mať určité výhody - napríklad právo zmeniť si príslušnosť v skupine (rase), atď... - tiež navrhnite, čo by sa vám páčilo ). Ďalej by bolo tiež super nazvať túto menu nejak vznešenejšie, ako len "body" (a tým pádom by sa to neplietlo s tými, ktoré boli spomenuté v súvislosti s rasami), takže ak máte nejaký vhodný názov, tiež si ho radi vypočujeme smiley

« Posledná zmena: September 11, 2008, 19:25:44 od Whitewash » Zaznamenané

<°))><
Bonifácia
FF autor
*

Bodov v rase: 0/674

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,690
Odporúčania: 2
307.11 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bonifácia

« Odpoveď #1 kedy: August 20, 2008, 21:52:00 »

rasy:
ja by som aj navrhla rasu, ale tú nik z vás nepozná. Vznikla v mojej hlave, takže asi by som v nej chcela byť len ja. Takže niečo z tých obyčajných, všeobecne dobre známych:
trpaslíci, elfovia, škriatkovia, víly, hobiti, čarodejníci, muklovia, ohyzdi ( či inojazyčná mutácia), smrťožrúti, kentauri
Alebo možno aj : draci, vodní ľudia.
Je toho veľa, podľa mňa by malo byť tak do desať skupín, aj to neviem či je veľa.
Tiež si sa pýtal, či si chceme vyberať alebo automaticky zatriedovať. Podľa mňa by bolo spravodlivejšie automaticky zatriedovať. Ale krajšie by bolo vybrať si kam chceme ísť (tu však môže nastať problém, že v jednej skupine bude sto ľudí a v druhej traja.

Body - mena:
Momentálne ma napadajú len také otrepané názvy ako toliare, galeóny.
Ale navrhovala by som skôr nejaký ten náš názov napríklad Fantasy koruna, prípadne Fantasy euro, je to možno dlhý názov ale dal by sa skrátiť do skratky: FK, alebo FE. Viem je to nové a možno nevšedné, ale je to originálne.
Alebo ma teraz napadlo: Fanbody.
Ja viem, že mňa napadne ešte kopec iných možností. Takže ešte sa sem pár krát vyjadrím (ak mi dovolíte)
K ostatným veciam ma momentálne nič nenapadá.
Howg
Zaznamenané

"Nech vás sila hviezd sprevádza!"

Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: August 20, 2008, 21:59:00 »

Jasné, vyjadri sa koľkokrát len budeš chcieť.. aj ostatní 

FantasyEuro znie celkom pekne... Fanbody asi nie, lebo nechcem aby to vôbec malo v názve body... dôvod som spomenul vyššie - aby sa to neplietlo s tými druhými bodmi...
Ale úplne super by bolo, keby aj ten názov pochádzal z nejakého fantasy diela... napríklad ako sa volala "mena" ktorú používali v Eragonovi? Alebo v LOTR?
Zaznamenané

<°))><
Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #3 kedy: August 20, 2008, 22:00:18 »

Tiež ma to napadlo, ale tie názvy si vôbec nepamätám. Ponechám to na viac sčítaných ľudí.
Zaznamenané

Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: August 20, 2008, 22:06:57 »

Ok. Tak sa zatiaľ môžme venovať tým ostatným veciam, čo som spomenul smiley predmety v shope, a na čo budú slúžiť  smiley
Zaznamenané

<°))><
Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: August 22, 2008, 10:44:50 »

Hm, prečo sa tu vyjadrujem len ja?
To som ti mohla rovno písať správami  cheesy.
Rozmýšľala som, a prišla som skoro na nič, ale na niečo predsa len.
Tie rasy, je nás tu zatiaľ okolo 150 -170 neviem presne. Preto by som navrhovala aby počet rás bol tak 5-7. To by bol taký dobrý počet nie? A aj keď príde viac ľudí v budúcnosti, čo dúfam, že príde, nebude to málo ani veľa.
Rasy dľa mňa, nepoznám síce všetky knihy, ale navrhujem aspoň toto: elf, kentaur, smrťožrút, škriatok, víla, upír (vlkolak), čarodejník. Dá sa spraviť rôzna obmena, no navrhujem aby boli zastúpený aj "dobré" aj "zlé" postavy.

Ja viem, že som neprišla s ničím svetoborným, ale mala som potrebu sa vyjadriť. rolleyes
Zaznamenané

Ginevra
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: August 22, 2008, 14:25:07 »

No hej, ja som síce mala pôvodne iný plán, a to aby tie skupiny boli odlišné vlastnosťami, ale to už bolo dávno a prospekty k tomu už nemám a potom 5 až 7 tých skupín by som asi nevyhrabala, mala som menší problém so štyroma  2funny no malo by sa vyjadriť čo najviac užívateľov, aké skupiny/rasy chce mať a potom to dáme dohromady a najviac používané zvíťazia, takže sem s tým! 
Zaznamenané
Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: August 22, 2008, 15:22:52 »

Bonifácia: Dobrý nápad, akurát smrťožrút a čarodejník je to isté, nie ? Teda smrťožrúti sú podmnožina čarodejníkov...
Zaznamenané

<°))><
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
Odporúčania: 0
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #8 kedy: August 22, 2008, 15:30:16 »

Ja som za:
človek,
čarodejník (podľa Rowlingovej alebo podľa Tolkiena?),
elf (podľa tolkiena),
trpaslík (podľa Tolkiena, nie Disneyho),
upír (ako Dracula a z mytológie alebo ako Meyerovej? alebo Riceovej?),
vlkolak,
ork/ohyzd,
víla (ako malá lietajúca alebo ako lesná žena?)
škriatok (niečo ako Leprechaun alebo ako Dobby alebo ako?)
Zaznamenané

Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: August 22, 2008, 15:58:29 »

hm.. to Človek a Čarodejník mi tam stále nejak nesedí... lebo to môže byť jedno a to isté...
Zaznamenané

<°))><
Mirka7990
Učeň

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/130

Príspevkov: 408
Odporúčania: 0
50.71 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mirka7990

« Odpoveď #10 kedy: August 22, 2008, 16:01:34 »

tak dajme človeka ako mukla cheesy
Mne sa páči Peťkin návrh, a pridala by som tam vodných ľudí a kentaurov ako vravela bonifácia
Zaznamenané

Polnočná premena, vytiu vlkov ozvena. Pri splne mesiaca, deň s nocou strieda sa, oči krvou zažnú sa a vlkolak zrodí sa.

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: August 22, 2008, 16:52:47 »

Hmm... a keby sme čarodejníkov a ľudí (skupiny) nejako spojili dokopy a pridali kentaurov a vodných ľudí? No a rozmýšľam aj, aké súťaže by sa dali spraviť medzi jednotlivými "rasami"... napríklad súťaženie vo fanfiction, fan-art, alebo tak... smiley A povedzme každý mesiac (alebo iné časové obdobie) by sa zobral bodový súčet, a kto by mal najviac, tak tá skupina by dostala nejakú "odmenu"... a zase by sa body vynulovali a išlo by sa odznova...
A aby sme v tom konečne spravili poriadok - rozlišovanie bodoy vs peniaze pre shop (lebo to nie je to isté, peniaze získavate automaticky za prispievanie, môžete si ich aj posielať (akože navzájom si nimi "platiť" ), kupovať predmety v Shope... body sú len čisto pre tú medzirasovú súťaž... , tak tie peniaze už nazvem nejak normálne... ten návrh, čo niekto mal (tuším Petraela), že fantasioly, nie je zlý ale treba ho trochu doladiť. Totiž fórum nevie skloňovať, takže by to chcelo ten názov upraviť na niečo nesklonné.. aby potom s vami fórum nekomunikovalo ako maďar 

EDIT: A počet "peňazí" bude asi u každého vynulovaný, a pôjde sa úplne od nuly.. aby to bolo spravodlivé, lebo kedysi tie peniaze nabiehali rýchlejšie, pretože bola nastavená vyššia hodnota za písmeno a za slovo...
Zaznamenané

<°))><
Bonifácia
FF autor
*

307.11 ℱ

Inventar

« Odpoveď #12 kedy: August 22, 2008, 17:59:10 »

K tým peniazom: mne sa ten názov fantasioly páči. Prečo by potom pri počte "fantasiolov" nemohla byť len nejaká srkatka toho. Presne tak ako sa píše Slovenská koruna Sk, či euro e (nechce sa mi hľadať ten znak). Presne tak by sa fantasioly mohli poskratrovať na povedzme fs, či nejaký pekný f-kový znak. (F-ko bol bar  na intráku na výške. To je teda asociácia  cheesy)
Zaznamenané

Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #13 kedy: August 22, 2008, 18:44:27 »

To je super nápad. Takže idem pohľadať, či sa v Unicode sade vyskytuje také nejaké Fko zdeformované... to by mohlo slúžiť ako symbol.
Zaznamenané

<°))><
Whitewash
Administrátor

18885.93 ℱ

Inventar

« Odpoveď #14 kedy: August 22, 2008, 19:47:58 »

Čo poviete na toto?
ϡ

cheesy
Ináč vyberám to z tohto zoznamu symbolov, takže ak sa vám páči nejaký iný, kľudne navrhnite
http://en.wikibooks.org/wiki/Windows_Programming/Unicode/Character_reference/0000-0FFF
http://en.wikibooks.org/wiki/Windows_Programming/Unicode/Character_reference/1000-1FFF
http://en.wikibooks.org/wiki/Unicode/Character_reference/2000-2FFF
http://en.wikibooks.org/wiki/Unicode/Character_reference/3000-3FFF

Zaznamenané

<°))><
Strán: [1] 2 3 ... 18   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.28 sekúnd, 21 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting