Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 02:24:18*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 3 [4] 5   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Kevin Hearne - Kroniky železného druida  (Prečítané 12964 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #45 kedy: Február 28, 2013, 17:05:51 »

možno do týždňa bude aj v obchodoch
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #46 kedy: Február 28, 2013, 20:19:32 »

Dúfam, že Literama dá zľavu... zatiaľ pri Hearnovi nesklamala! To je inak iná motivácia toto!!!
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #47 kedy: Február 28, 2013, 20:38:31 »

no ja na literame čakám už aj na tretieho Lháře od Jakuba Ćwieka takže si pekne počkám aj na Praštěného a objednám spolu cheesy joj ale sa tešíííííím  happydance
Zaznamenané

adell_cullen
Vedúci rasy

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/4351

Príspevkov: 1,085
1.61 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - adell_cullen

« Odpoveď #48 kedy: Marec 06, 2013, 19:44:16 »

práve sa ho snažím stiahnuť v španielčine - a ako tak pozerám tak aj v Španielsku má veľký úspech
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #49 kedy: Marec 11, 2013, 20:04:24 »

Inak Udretého už majú v martinuse smiley
« Posledná zmena: Marec 11, 2013, 20:04:42 od Sirius » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #50 kedy: Marec 11, 2013, 20:09:02 »

hej tam ho majú ale skoro od vtedy ako vyšiel cheesy len na literame ani knihysova ho nemajú furt cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #51 kedy: Marec 11, 2013, 20:52:21 »

Ja čakám na Literamu, kvôli zľave! Ja viem, ale aj ja som študent, ktorý výplatu dáva rodičom... kým teda žije pod ich strechou, musím šetriť cheesy
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #52 kedy: Marec 11, 2013, 20:54:21 »

Ja čakám keď okolo mňa pôjde najbližšie kníhkupectvo, a aj ja využívam zľavy keď mám môžnosť smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #53 kedy: Apríl 22, 2013, 19:55:20 »

no takže Praštěný dočítaný:

Wtf wtf wtf?!!?!?!?!!! to sa ako skončila táto kniha??? By som ju od jedu zedla aj s chlpatým Oberonom kurnik. No... inak celkovo super, vtipná, hlavne na začiatku, tie rozhovory Kirka a Spoka ma dostávali do kolien cheesy áno hláška o Neilovi Kur. Gaimanovi ma rozsekala nadobro cheesy
 potom toho humoru bolo už pomenej keďže sa riešili dosť vážne veci. Keďže som milovník dobrých príbehov tak som skutočne ocenila kapitoly, v ktorých Atticovi spoločníci rozprávali svoje životné osudy a to, prečo nenávidia Thóra a chcú sa mu pomstiť a musím Hearnemu uznať jedno a to, že tieto príbehy podal tak, že som Thóra začala nenávidieť aj ja. Parchant jeden zparchantelý, bodaj by sa škvaril niekde v pekle!!! Tak mi bolo do revu keď som to čítala, každý príbeh bol skvelý počnúc Gunarovým a končiac Leifovým. Bolo skvelé dozvedieť sa viac o ich živote aj keď už to ma malo upozorniť, že to nebude zadarmo...
Ale naozaj sa mi nejak moc nepáčil koniec lebo nie že bol otvorený on bol mega turbo obr otvorený a ešte k tomu dosť pochmúrny a depresívny, ja som do poslednej strany čakala, že aspoň nejaké svetielko ožiari už tak dosť čierny koniec, že teda sa dozvieme či to ten Leif prežije keď sme už prišli o Gunara, ktorého som si po vyrozprávaní jeho príbehu naozaj obľúbila a pri jeho smrti som aj slzu vyronila.... ale namiesto toho to Hearne celkom zaujímavo zaklincoval, zaujímavo teda úplne že som nechápala a stále nechápem ako sa z katastrofálneho konca dá urobiť na jednej strane ešte katastrofálnejší.... no nič, neostáva len počkať ako toto celé dopadne. Vyzerá to s Atticom bledo. Horšie je, že už teraz viem ako veľmi mi budú niektoré postavy chýbať... A som zvedavá ako dlho si počkáme na pokračovanie. Neviem či sa zas neuchýlim k ang originálu.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #54 kedy: Apríl 22, 2013, 22:01:20 »

Hovoríš mi z duše, ja som práve dočítala a

tiež absolútne nechápem, ten koniec bol strašný! Nielenže to Atikk na plnej čiare pohnojil, nielenže sa niektorým postavám stalo to, čo sa im stalo, ešte aj ten epilóg? brrr, až mám zimomriavky, keď si to predstavím sleep

Príbeh sám o sebe bol vcelku jednoduchý, aj keď Hearne ho zas doplnil skvelými hláškami, pri ktorých som prskala od smiechu, pop-kultúrnymi odkazmi a skvelými vsuvkami, a aj keď sem-tam používal vcelku dosť vaty, nenudil.

Príbehy boli krásne, v tom, ako boli napísané, dosť hnusné, čo sa Thóra týka, takže ten sviňúch si rozhodne zaslúžil to, čo mu Atticus, Leif a spol. chystali. ďalším plusom je Perún, tento chlpatý boh sa mi dostal pod kožu cheesy

No, som teda strašne zvedavá, čo bude, strašne dúfam, že Laser sa pohne s ďalším dielom... angry2
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #55 kedy: Apríl 23, 2013, 15:48:17 »

Ja som inak mala Thóra do teraz celkom rada ale po tých ich príbehoch by som mu riadne dala na hubu cheesy to si asi ani nezaslúžil takú smrť akú nakoniec mal ale by som mu dopriala trochu mučenia...

No ale tá vdova, ozaj to ma riadne striaslo že to čo toto... som si inak čítala anotáciu na ďalšiu časť a mám pocit že miesto nejakého aspoň mierneho rozmotania sa to celé ešte viac zamotá...tak neviem neviem ide to nejak z kopca s tým Attikom
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #56 kedy: Máj 05, 2013, 11:30:03 »

Prečítané! Božskejšie to ani byť nemohlo!!!  jumpinlove

Perún ma dostával do kolien, a to nielen svojím zjavom, ktorý bol plný bujného porastu, ale aj jeho zmyslom pre fair play a lásku k vodke (sem-tam Hearne prestrelil, ale vzhľadom na popkultúrny nádych a príjemnú spoluprácu vodky a Ruštiny... všetko nakoniec pôsobilo uveriteľným dojmom, takže aj tie drobné rušivé prvky sa prijali prirodzene a bez intenzívneho frflania či ponosovania sa nad neznalosťou dejín slovanského národu cheesy).

Scéna s Attikovou vdovou mrazila! Aj vám pripomenula fragment z Godrigovej úžľabiny? (v dobrom slova zmysle - ja som sa takémuto prepojeniu potešila, aj keď si myslím, že Heranovým zámerom nebolo v tomto prípade odkázať na tvorbu Rowlingovej cheesy, ale i tak!) Nehovoriac o tom, že ma začína prenasledovať zvedavosť. Zatiaľ som neprišla na to, aký tvor mohol telo vdovy znesvätiť a čo konkrétne od Attika chcel (a chcieť bude). Akosi neverím, že by po ňom išiel iba preto, že sa rozhodol vybaviť si pár restov s nejakým menej a viac dôležitým bohom 

Gunnarova smrť prekvapila i mňa - predpokladala som, že v boji skôr zahynie niekto, koho priviedol Leif, pretože si k tomu či onému bojovníkovi nestihli títo naši traja buriči "vypestovať" natoľko priateľský a intenzívny vzťah, až by ich smrť niektorého z nich veľmi a bolestivo zasiahla. Na druhej strane... ak by všetci naši obľúbení hrdinovia, hoc len druhoradí, prežívali jednu pohromu za druhou, podobne tak ako Atticus, asi by sme časom Hearnove rozprávanie prestali vnímať hĺbavejšie... a godmoding pomaly ale iste vyšiel z módy!   

Mimochodom, smrť Gunnara ma dojala. Umrel ako jeden z tých úžasne romantických hrdinov, ktorí dokážu položiť život za vyšší a cnostnejší cieľ, takže predovšetkým čitateľky pri ich činoch a skutkoch ronia krokodílie slzy (vari sa scéna, kedy prišiel vo vlčej podobe, aby ohrial Atticusa dá odžiť bez toho, aby ste aspoň raz nepotiahli nosom?! Ťažko! Veď to bolo vysoko fluffyovské XD!

Apropo Leif... dúfam, že to prežije. Rovnako tak dúfam, že sa mu vráti naspäť nielen jeho tvár (veď je to kus chlapa!), ale aj jeho JA, a to preto, že Attikova krv robí zázraky a sám druid by si to neodpustil. Hearne ho týral už dosť, oživenie Leifa by mu dopriať naozaj mohol... či?!

Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #57 kedy: Máj 05, 2013, 18:21:18 »

Jaj budem si to musieť čo najskôr prečítať, tie spojleri ma zabijú smiley
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #58 kedy: December 09, 2013, 14:53:57 »

Kam na tie úžasné veci pán Hearne chodí???

Oberon's Holiday Message

Vždy som rozmýšľala nad tým, akú farbu hlasu má Oberon, keď sa s Atticom rozpráva, a vždy som dospela k názoru, že presne takú, akú mu vo vianočnom želaní prisúdil sám Hearne. Ešte aj spieva tak ako ja cheesy

Ozaj, čítali ste jeho poviedku v Pevnosti??? (Odpoutaný Kaibab)
« Posledná zmena: December 09, 2013, 14:54:25 od Yaonee » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #59 kedy: December 10, 2013, 20:15:29 »

hej hej čítala som ale myslím že boli v Pevnosti už dve poviedky od neho, vlastne som si istá že dve smiley a abe veľmi dobré

kks tak toto ma rozosmialo, ja som si ten hlas predstavovala trochu hrubší síce ale nič to nemení na veci že som sa rehotala ako kôň cheesy
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.195 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting