Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 08:34:16*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 2 [3] 4 5   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Kevin Hearne - Kroniky železného druida  (Prečítané 12970 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Yaonee
Administrátor

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 2945/14505

Pohlavie: Ženské
Dlhodobejšia neprítomnosť: práca, choroba či domáce povinnosti

Príspevkov: 3,015
Odporúčania: 4
9407.32 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Yaonee

Sherlock: I don’t have friends; I’ve just got one.

« Odpoveď #30 kedy: December 05, 2012, 11:29:34 »

Knihu som začala čítať iba predvčerom a väčšinou pred spaním, skôr než po polnoci nikdy nezaľahnem, a toľko uštipačnej irónie, sarkazmu a dôvtipu som v jednej knihe a na prvých stranách ešte nezažila  vamp3 Pre Asterixa a Obelixa! Tento príbeh sa začal sakramentsky dobre! A som zvedavá, ako skončí  jumpinlove jumpinlove
Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #31 kedy: December 05, 2012, 14:33:39 »

Včera som to dočítal a som nadmieru spokojný. Síce mi občas dali tie írske názvy zabrať ale inak to bolo veľmi dobré. Hrdina ktorý má
za právnikov svorku islandských vlkolakov a upíra, nemôže byť zlý. Aj keď mi ku koncu troška vadilo že bol vykreslený trocha slabo čo sa sily týka. Nebyť pomoci Morrigan, vlkolakov a Lakši tak by si asi ani neškrtol. Ale inak všetko okolo neho super. Hlavne tie popkultúrne hlášky sa mi tam páčili. Naviše 2100 rokou to je proste super takého hrdinu nemôžem nemať rád milujem nesmrteľné a dlhoveké postavy. Už sa neviem dočkať dvojky.
« Posledná zmena: December 05, 2012, 14:35:34 od Sirius » Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #32 kedy: December 27, 2012, 18:37:34 »

25 júna by mala vyjsť v originály šiesta časť s názvom Hunted a práve teraz k nej Hearne zverejnil obálku smiley

Pekná nie?

Už sa chýlim ku koncu s Proklatým tak keď dočítam tak napíšem ako sa mi páčil cheesy
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #33 kedy: December 27, 2012, 19:15:15 »

Bože ako ti závidím, po tom prologu v prvej časti sa tak teším na tú dvojku wallbang cry
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #34 kedy: December 28, 2012, 17:23:12 »

Tak som včera večer Proklatého dočítala smiley celý čas som sa perfektne bavila na Oberonových ale aj Atticových hláškach cheesy Tieto knihy nie su moc zaťažené na dej takže nejakú hĺbku v nich netreba hľadať (ostatne čo sa dá stihnúť na tých pár stranách cheesy ) ale Atticus je za to veľmi sympatický hrdina smiley hlavne je na ňom sympatické to, že nie je až prílišne heroický a pri riešení problémov, ktoré sú nad jeho sily väčšinou niekto zahučí a on z toho vyjde minimálne celý dorasovaný a bez jedného ucha cheesy

To na konci s tým uchom ma úplne dostalo cheesy som pozerala že wtf? cheesy či si Hearne srandu robí alebo čo cheesy

Mimochodom v decembrovej Pevnosti je s Hearnem rozhovor a aj jedna poviedka ktorá patrí do cyklu Kroniky železného druida -  Klan Rathskellerovců (dá sa voľne stiahnuť na Hearneho stránke, samozrejme v angličtine smiley ), dnes na praxi som sa do nej začítala ale ešte som ju nestihla dočítať.
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #35 kedy: December 28, 2012, 17:26:42 »

Pri najbližšej ceste okolo kníhkupectva (čo bude asi v nedeľu) si tu knihu kupujem, nevadí že mám 8 neprečítaných a nemám ani čas, toto proste musím mať. Nach si môžem s kľudom pozrieť tie spoilery
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #36 kedy: December 28, 2012, 18:33:56 »

aaaale Sirius to je len taký jednovetový spoiler cheesy ale aby som ťa trochu podráždila tak ešte jeden pridám lebo som si práve na niečo spomenula cheesy

Strašne sa mi u Hearneho páčia všetky tie odkazy na iné knihy alebo filmy, dosť často spomína Tolkiena alebo teda niektoré z jeho diel a v tejto časti ma najviac dostal odkaz na Adamsovho Stopárovho sprievodcu konkrétne na uterák a jeho užitočnosť cheesy tá hláška ma rozsekala cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #37 kedy: December 29, 2012, 20:57:50 »

Prečítané, dobojované a...
páči sa mi, ako/že:

a) príjemne a nevtieravo vie tento autor vtiahnuť kohokoľvek do príbehu, a to aj napriek tomu, že sa na prvý pohľad všetky tie Attikove dobrodružstvá zdajú byť iba niečím jednoduchým, možno prvoplánovým, niekedy aj prehnane živelným, teda vecou, čo si vlastne viac (ako jeden úsmev a jednu pochvalu za dobre odvedenú prácu) nezaslúži.  

Nuž, to by poniektorí čitatelia museli mať zakázané čítať medzi riadkami a hľadať isté "vôdzky", ktoré by ich konšpiračné teórie buď potvrdili, alebo vyvrátili!

Ibaže, čo akcia, to reakcia, nie dvakrát príjemná a za všetko sa jednoducho musí zaplatiť bez rozdielu, či ste druid, vlkolak, čarodejnica alebo niekto z bohov, takže systém dohôd, nečakaných zvratov a odmien, ktoré sa žiadajú, je sám o sebe zmyselne vypočítavý a jednoducho logický cheesy No, nezamilujte si potom tento zvláštny knižný svet!  vamp3

b) postavy do deja nevstupujú a vystupujú iba tak, pre pobavenie čitateľa, ale každá z nich má svoje poslanie, význam a aj úlohu, ktorá sa môže skončiť všelijako - čakala som, aspoň po prvej časti, že je Attik svojím spôsobom taký vekom aj časom ošľahaným superhrdinom (vzhľadom na to, ako dlho žije, čím všetkým si prešiel a aký postoj k životu zaujal, bol tento môj predpoklad celkom na mieste), ktorý si naozaj tie svoje milované osoby vie ochrániť, kým mu teda na to stačia jeho sily, pretože o ne akosi nechce prísť priskoro.

Takže smrť Perryho, jeho veľmi šarmantného zamestnanca, ktorý je od hlavy po päty presne takým tým typickým stelesnením rádového vyznávača všetkého ghotic a dark či emo, ma šokovala asi rovnako ako druida samotného. Jednoducho som nechcela uveriť, že mi mohla uniknúť nejaká úplne logická, prirodzená, do očí bijúca spojitosť!

Mimochodom, odkedy sa na scénu prihrnuli die Töcher des dritten Hauses, upadla nová výpomoc v Attikovom kníhkupectve u mňa v nemilosť. Asi za to môžu predsudky, alebo moja túžba po novom šarmantnom predavačovi?

Neviem!

A i fakt, že nikto z prítomných hrdinov nie je dokonalý, má svoje chyby a aj návod k tomu, ako ho skántriť, posunul celú Hearnovu tvorbu o jednu latku v rebríčku obľúbenosti, takže toto moje kvázi slovné bľabotanie by sa dalo vyjadriť aj precentrálnym nadšením vo výške 95% XD

c) neohrabane vie Hearne ovaliť čitateľa po hlave tým, aký má rozhľad a že väčšinou "netliacha" iba tak do vzduchu, prvýkrát sa mi stalo, že som si obľúbila zmes dobrej urban fantasy a postmoderny! Pričom i jeho vkus, minimálne ten hudobný, komiksový a čiastočne aj knižný, mi akosi učaroval XD

O tom, že som vyprodukovala nadmerný objem tekutín pri istých pikantných scénach radšej pomlčím, ešte by ste ma tu mali za chlipníka! Vlastne, asi by som z Attikovej návštevy bola rovnako nadšená než sama vdova, ak nie ešte viac XD

Mercy: to ucho dostalo i mňa cheesy Normálne som si s Attikom v duchu pokričala, pretože predstava, že opäť by mal byť zodratý z kože za živa, mi bola rovnako nepríjemná. Ktovie, možno sa nad ním Mórígan teraz nezľutuje a on predsa len bude musieť vyhľadať plastického chirurga.

A pevne dúfam, že tú vevericu nechá žiť, inak na neho privolám horšiu kliatbu, než po akej by siahla Malina!
« Posledná zmena: December 29, 2012, 21:01:36 od Yaonee » Zaznamenané

Sherlock Holmes: More importantly, however, today, we saw two people make vows. I’ve never made a vow in my life and after tonight, I never will again, so, here in front of you all – my first, and last, vow. Mary and John – whatever it takes, whatever happens, from now on, I swear I will always be there. Always.
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #38 kedy: Január 29, 2013, 18:31:52 »

Dočítaná druhá časť a bola perfektná, keď si odmyslím ten rýchli koniec tak to nemalo chybu. Všetky hlášky v tej knihe sú geniálne hlavne rozhovori Attica a jeho právnikov. Ani sa nedá vybrať nejká lebo to bi som tu musel prepísať celú knihu.

Ale aspoň jednu:

Po tom čo Hal pristihne Attica  u Vdovy v reakcií na jeho neoblečenie.
Hal: ak mi povieš že si si užíval drsný ******, tak ťa zložím.. 
« Posledná zmena: Január 29, 2013, 18:36:39 od Sirius » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #39 kedy: Január 29, 2013, 20:48:23 »

a vidíš tak na toto by som bola úplne zabudla cheesy cheesy cheesy celá tá scéna bola neskutočná, bavila som sa na nej hodnú chvíľu cheesy dík za pripomenutie cheesy Hal a Leif sú proste obaja klasici cheesy cheesy cheesy
Zaznamenané

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #40 kedy: Február 18, 2013, 16:02:08 »

To sa už dá zakúpiť aj tretia časť, či som tento článok akosi zle pochopila???

Připadá vám Atticus O’Sullivan opravdu Praštěný?

Ja viem, že ide o preview, ale zmiatla ma taká presná cena, za ktorú sa kniha bude predávať cheesy A na tie e-booky sa rovnako tak teším  smitten
Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #41 kedy: Február 18, 2013, 16:12:14 »

Na martinuse ešte nič, a to že je tam presná cena to nič nemusí znamenať
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #42 kedy: Február 18, 2013, 16:13:50 »

laser-books ju zatiaľ nemá ani v čerstvo vydaných knihách, ani v edičnom pláne, takže ja by som ju čakala až o nejaký ten mesiac huh ale ja som sa zatiaľ nedostala ani k dvojke (čo sa chystám napraviť v čo najkratšej dobe)
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Yaonee
Administrátor

9407.32 ℱ

Inventar

« Odpoveď #43 kedy: Február 18, 2013, 16:18:29 »

Možno má ten pán len presnejšie informácie ako my... nakoniec, veľa toho v obsahu svojej správy akosi neprezradil cheesy Len som bola nabudená tým, že tretí diel vyšiel a ja som to nepostrehla, tak so týrala asi desať minút Literamu, kým som presvedčila samú seba, že to nemá význam cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #44 kedy: Február 28, 2013, 17:04:02 »

dneska dneska!!  happydance
http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/1806/Atticus-bude-mozno-aj-kladivom-Prasteny.html
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.192 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting