Fantasy-Svet.net
December 01, 2020, 15:10:11*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3 ... 20   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Laurell K. Hamilton - Anita Blake  (Prečítané 66275 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kalien
Vševed

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/140

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 1,186
Odporúčania: 0
136.17 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kalien

« kedy: August 16, 2008, 14:55:48 »

Laurell Kaye Hamilton sa do podvedomia fanúšikov fantasy zapísala predovšetkým ako autorka série Anita Blake, Lovec upírů. Zatiaľ do nej patria tituly Guilty Pleasures (1994, Provinilé slasti), The Laughing Coprse (1994), Circus of the Damned (1995), The Lunatic Cafe (1995), Bloody Bones (1996), The Killing Dance (1997), Burnt Offerings (1998), Blue Moon (1998), Obsidian Butterfly (2000), Narcissus in Chains (2001), Cerulean Sins (2003), Incubus Dreams (2004), Dance Macabre (2006), Micah (2006), The Harlequin ( 2007), Blood Noir ( 2008).

« Posledná zmena: Október 04, 2008, 15:56:51 od Kalien » Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

vampire Vaša krv, náš obed!  vampire
      Kto nepije s nami, pije proti nám
Devil Angel
Vševed

Bodov v rase: 0/421

Príspevkov: 1,403
Odporúčania: 1
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« Odpoveď #1 kedy: September 05, 2008, 17:07:47 »

Jej knihy ma celkom bavia, aj keď som zatiaľ celé prečítala Provinilé slasti a teraz som v polovici Rozesmáté mrtvoly....
Anita je perfektná  cheesy ja malá, neznáša ružovú a má rada tučniakov  winlin A navyše sa mi páči jej sarkastický  zmysel pre humor  cheesy škoda, že zatiaľ som sa dostala len k trom knihám preložených do češtiny  cry
Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: September 05, 2008, 22:05:38 »

Anitin zmysel pre humor priam zbožňujem. Ja som prečítala len Provinilé slasti. Rozesmátu mrtvolu nikde nemôžem nájsť ako e-book.  tickedoff
Kníh vyšlo v angličtine zatial šestnásť ( pokial si dobre pamätám ). neviem, či bol dobrý nápad urobiť z toho až tam veľkú sériu, ale bohužial neviem porovnať. Dalšie knihy by som si určite rada prečítala, bohužiaľ, moja angličtina je na to nedostačujúca.  wallbang
Zaznamenané

Král : Je to politická svadba, takže použij ten svůj hloupý obličej, dostaň ji do postele a přivez  sem !
Ludwig : Otče... pokud mohu říct jediné slovo na obhajobu své cti... nejen má tvář je užitečná na svádení dívek. Když se svléknu je to mnohem jistejší.

Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Príspevkov: 6,599
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #3 kedy: September 06, 2008, 07:38:14 »

Podľa názvov diel je autorka optimistka  2funny 2funny 2funny a vôbec nemá záľubu v morbídnosti hihi, ale môže to byť fajn 
Zaznamenané

Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: September 06, 2008, 08:13:53 »

ja som tiež na tie názvy najprv pozerala pochybovačne.  2funny
Zaznamenané

Devil Angel
Vševed

Bodov v rase: 0/421

Príspevkov: 1,403
Odporúčania: 1
217.84 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Devil Angel

« Odpoveď #5 kedy: September 06, 2008, 21:24:40 »

Je fakt škoda, že v češtine sú zatial len čtyri knihy, (ako ebooky len tri, ale začiatkom budúceho roka by sa mala objaviť aj štvrtá, to sa ešte načakám  cry), a v angličtine je naozaj až 16 kníh, čo je na môj vkus trošku dlhá séria... (najradšej mám trilógie, tri knihy- to je akurát, aj keď v poslednom čase spisovatelia často tvrdia, že píšu trilógiu a posledná kniha má z ničoho nič divné zakončenie s tým, že onedlho vyjde ďalší diel  tickedoff).

A pokial ide  názvy... Tie sa mi páčia  coolsmiley  (možno kvôli mojej záľube v morbídnosti azn)
« Posledná zmena: September 06, 2008, 21:28:47 od Devil Angel » Zaznamenané

All magic comes with a price.

DON'T PANIC!
milayla
Roľník
*

Bodov v rase: 0/407

Príspevkov: 62
15.24 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milayla

Twilight Forever :)

« Odpoveď #6 kedy: September 09, 2008, 12:31:10 »

No, vďaka Vám som sa o tejto autorke dozvedela aj ja a koncom týždňa mi majú prísť prvé dva diely... smiley Takže sa teším, až dorazia a ja si ich budem môcť prečítať a vyjadriť svoj názor... Z počutia a zrecenzií to ale vyzerá na dobré čítanie, tak uvidíme...  smiley
Zaznamenané

"You are the most important thing to me now. The most important thing to me ever."
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: September 09, 2008, 16:41:49 »

milayla, tie knihy ti odporúčam. myslím, že sa zaradili k mojim oblúbeným,  smitten ale tiež mám pár výhrad.

1. je to až priveľmi dlhá séria. 22 !! ok, ja som rada, že budem mať čo čítať a že to tak rýchlo neskončí, ale nie je to predsa len trochu moc ? navyše sa bojím, že knihy začnú strácať na kvalite  undecided
 2. neviem, či je to len môj pocit, ale nedržia sa tie knihy ako keby nejakej osnovy ?
   a) úvod - na začiatku sa vždy oboznámime s prípadom, ktorý bude Anita riešiť
   b) jadro - riešenie prípadu, nejaké zvraty, Anita dostane párkrát cez hubu, Anita dá niekomu druhému cez hubu, pripletie sa Jean-Claude plus niekto ďalší ...
   c) záver - Anita všetko vyrieši a zotaví sa zo zranení
ja viem, že aj vo všlijakých slohoh a čo ja viem čo sa zväčša drží osnovy, ale už by to chcelo nejakú zmenu. zatial čo som čítala vyšiel na jednu knihu jeden záporák, na konci bol samorejme zabitý. nechcelo by to nejakého trvalého zločinca ? aspoň cez tri knihy ( samozrejme, že popri tom môže riešiť iné prípady ) ? ved v živote to nie je tak, že do týždňa sa chytí sériový vrah. niekedy sa tie prípady ťahajú aj roky.
 3. nemohlo by sa Anite niečo stať ? nejaké dosť závažné zranenie alebo pod. ?  nechápte to zle, ja ju mám rada, len nechcem aby skončila ako nejaká neporazitelná Mary-Sue. Samozrejme, že Anita dostane niekedy od niekoho cez držku ( a to poriadne ) a má aj dosť zlé zranenia, ale ... nechcem, aby to nakoniec skončilo tak, že je absolútne nepremožitelná.
Zaznamenané

milayla
Roľník
*

Bodov v rase: 0/407

Príspevkov: 62
15.24 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - milayla

Twilight Forever :)

« Odpoveď #8 kedy: September 09, 2008, 17:21:27 »

Ono, keď si to tak vezmeš a porovnáš túto knihu, či skôr sériu kníh s nejakým seriálom, máš to to isté... Toto je teda knižný seriál. Je teda logické, že sa to drží nejakej osnovy, lebo jediný rozdiel medzi týmto a televíznym seriálom je to, že toto máš na papieri a čítaš to.. smiley Ak porovnáš Twilight ságu alebo Harry Potter Ságu, či Eragona, či mnohé iné, je tu jeden podstatný rozdiel. Tieto ságy na seba nadväzujú (veľmi presne), zatiaľ čo knihy o Anite, rozprávajú každá iný príbeh? Samozrejme, z časti na seba nadväzujú, sú stále o tej istej hrdinke, ale vždy sa v tej knihe rieši niečo nové... noví zloduchovia a pod....
Zober si seriál Buffy, Supernatural, nejakú kriminálku Miami... Tiež sa držia ako takej osnovy... Hrdinovia tí istí, ale vždy iný prípad, iné monštrá a pod. smiley Takže ja by som povedala, že to možno ani nie je také zlé... Je to proste iné ako typické ságy... kedy vlastne čakáš ako to všetko skončí. Tuto vieš, že daný problém sa vyrieši na konci knihy a potom sa môžeš tešiť zasa na nový príbeh.. smiley
« Posledná zmena: September 09, 2008, 17:27:40 od milayla » Zaznamenané

"You are the most important thing to me now. The most important thing to me ever."
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: September 09, 2008, 17:33:59 »

myslíš, že máš pravdu    nenapadlo ma to porovnávať so seriálom ale ked to porovnáš, tak je to skro to isté, len ako si povedala, v knižnej forme.

Zaznamenané

catť099
Roľník
*

Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 1
0.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - catť099

« Odpoveď #10 kedy: Október 03, 2008, 18:15:15 »

Ahojte! Neviete mi povedať kde by som našla knihy od Laurel K.Hamilton? Neviem to nikde najsť? coolsmiley
Zaznamenané
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Október 03, 2008, 19:09:14 »

Vyskúšaj sa pozrieť na ebookforum.cz
Zaznamenané

Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #12 kedy: Október 13, 2008, 14:09:53 »

Mne sa tie názvy kníh dosť páčia. Morbídny humor - to je moje. vamp3 Na nete som našla asi pol gigovú zložku, tak som si ju stiahla a potom som zistila, že vyše 460 MB z toho tvorí komiks o Anite Blake. Vyzerá byť celkom v pohode, aj keď nechápem, prečo každej postave s dlhými vlasmi, či už chlapovi alebo žene, musí do čela visieť jeden dlhý prameň vlasov.  Autor komiksu by si mal naštudovať viacej druhov účesu.  2funny 2funny Komiks samotný som ešte nečítala, ani knihy. Ak by ste niekto chceli, môžem poslať.  smiley

Zabudla som pridať - je to ale v angličtine, bohužiaľ. Hoci komiks by som mohla preložiť...
Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
cat099
Roľník
*

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 5
1.59 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - cat099

« Odpoveď #13 kedy: Október 13, 2008, 16:30:18 »

Budem veľmi rada keď ich preložíš.Ja angličtinu neovládam.
Zaznamenané
Kalien
Vševed

136.17 ℱ

Inventar

« Odpoveď #14 kedy: Október 13, 2008, 17:37:13 »

Bruja : Prekladu by som bola veľmi rada. Neposlala by si prosím ten súbor ? Alebo aspoň odkaz, kde si to stiahla. Potrebujem si opráčiť anglinu. Navyše ma napadol stupídny nápad, že by som sa pustila do prekladu mangy.  idiot2 Takže sa v nej musím aj zlepšiť.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 20   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.182 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting