Fantasy-Svet.net
December 02, 2021, 17:28:24*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1]   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Laurell K. Hamilton - Merry Gentry  (Prečítané 2257 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« kedy: Február 02, 2013, 17:15:41 »

Laurell K. Hamilton - séria Merry Gentry

 
 Polibek stínů je prvou časťou série Merry Gentry od Laurell K. Hamilton. Séria má v originále momentálne osem častí. V preklade do češtiny zatiaľ vyšla len táto prvá.

Anotácia: "Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč."

Merry Gentryová pracuje pro soukromou detektivní kancelář v Los Angeles, která se specializuje na případy s nadpřirozenými motivy. A ve světě, kde vedle lidí žijí všemožné druhy kouzelných bytostí, o takové případy vůbec není nouze.
Jenže Merry není jen člověk s malou příměsí kouzelné krve, která jí propůjčuje zvláštní schopnosti. Ve skutečnosti je princeznou Temného království, členkou královské rodiny, a od trůnu ji dělí jen několik krůčků. Právě intriky a úklady těch, kteří by ji rádi odstranili z nástupnictví, ji přiměly utéct do lidského světa a za každou cenu svou pravou identitu skrývat.
Poklidná léta, kdy ji ohrožovali jen zločinci a nástrahy velkoměsta, však skončila. Její tajemství bylo prozrazeno a nezbývá než se vrátit ke dvoru a čelit mocenským pletichám, v nichž sex a láska jsou jen nástroji k dosažení vyšších cílů. Zachovat si důstojnost a zůstat věrná svým citům a zásadám není snadné, když Merry na každém kroku jde o holý život…

Detektivní kancelář zaměřená na nadpřirozeno, pro niž soukromá vyšetřovatelka Merry Gentryová pracuje, se ujímá neobvyklého případu - je totiž proti zásadám firmy řešit rozvody. Málokdy se však stane, že o prošetření nevěry žádá společně s manželkou i jedna z milenek, a obě jsou vyděšené k smrti. Merry si myslí, že svou roli volavky bez problémů zvládne. Kromě spolehlivých kolegů v záloze a nějaké té skryté zbraně má přece magické schopnosti. Netuší, že tenhle případ zničí vše, o co v posledních letech usilovala. Teď je vše prozrazeno a pavučina intrik ji znovu stahuje do fantaskního, krutého světa, kam už se nikdy nechtěla vrátit.No akurát som dočítala a mám trochu zmiešané pocity. smiley Asi som od tejto knihy čakala niečo iní. Nedá sa povedať že by som čakala viac a nedostala to lebo kniha nebola zlá lebo mola iné ako som čakala smiley
Dosť veľa opisov a myšlienkových pochodov. Hlavne preto aby čitateľ pochopil zložitosť sveta do ktorého vás Laurell pozýva, aby pochopil všetky tie súvislosti, aby pochopil hlavnú postavu ako takú a jej konanie.
Sem tam sa stalo že niektoré veci nedávali celkom zmysel alebo raz možno dva krát sa tu objavilo niečo čo si protirečilo.
Nie je tu podľa mňa žiadna ústredná zápletka, aj keď na začiatku to vyzerá že je a bude. Celý dej knihy je vlastne postavený na tom prečo Merry musela utiecť z kráľovského dvora a o tom ako sa tam vrátila. Takže nečakajte veľmi hlbokú pointu na záver tú tu vôbec nenájdete. Žiadne tajomné odhalenia, tých pár tajomstiev čo vzniká na začiatka a počas deja postupne odhalíte aj samy kým vám ich odhalí autorka. Nie je to ani príliš veľa nejakej akcie, natož takej na akú je človek zvyknutý z Anity. Od tejto série je toto na hony vzdialené. Ale zas ťažko je súdiť sériu podľa jednej knihy...
Napriek tomu je hlavná hrdinka v celku sympatická a svet ktorým vás sprevádza je nápaditý a pozoruhodný. Kniha sa čítala ľahko a celkom ma udržala keďže som bola schopná čítať aj do pol tretej ráno čo sa mi už tak často zas nestáva smiley

Na záver jeden citát, ktorý mne osobne veľmi pripomenul Anitu (napriek mojim predošlým slovám že sa tieto série nepodobajú):

Když se musíte rozhodnout mezi make-upem navíc nebo zbraní navíc, vždycky zvolte zbraň. Už jen z toho, že se rozhodujete mezi těmito dvěma věcmi, se dá usoudit, že zbraň budete potřebovat víc.
« Posledná zmena: Apríl 27, 2014, 16:08:51 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #1 kedy: Apríl 27, 2014, 16:13:11 »

V utorok, tj 29. apríla, vychádza tretia časť série Merry Genry s názvom Svádění luny


Anotácia:

Meredith Gentryová je soukromé očko a zároveň princezna Merry, následnice trůnu Říše kouzel. Ale teď jí ti, kteří jsou jí nejblíže, našeptávají, že se v ní skrývá mnohem víc. Bojí se jí, dokonce i ve chvíli, kdy ji chrání. A kdo by se jim divil? Merry probudila sílu, která v nich tisíce let dřímala. Problém je, že vůbec netuší proč.
Její tetu, královnu Vzduchu a Temnoty, už nerozptylují obvyklé sadistické koníčky. Královnina posedlost je upřena na Meredith. Otěhotnět a porazit svého bratrance, prince Cela, v boji o královskou korunu, trvá déle, než Merry čekala.
Ačkoli tráví každou noc s královninými Havrany, svými nesmrtelnými strážci, nevedou tyto dekadentní hrátky k tolik očekávanému výsledku. Ale děje se něco jiného. Kouzelná moc proudí jejím tělem naprosto nekontrolovatelně. A když Merry spojí své zpola smrtelné tělo s jejich čistokrevnými, cítí, jak narůstá a sílí.


Náhle jsem si uvědomila, že mi po tvářích stékají slzy. Plakala jsem, protože se goblin nabídl, že bude bránit mou čest? Strážci mě chtěli, jelikož nebýt se mnou znamenalo žít v celibátu. Věnovali se mi, protože by se mohli stát králem. Žádný z nich mě nechtěl jenom kvůli mně. Možná to bylo nefér, ale jak poznám, proč přišli do mé postele?
Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #2 kedy: Apríl 30, 2014, 12:12:41 »

Ak by si niekto chcel prečítať ukážku z tretej časti je v dnešnej novinke http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/2243/Merry-Gentry-po-tretie.html

Včera som dvojku inak začala čítať ale akosi mám po troch kapitolách pocit že sa tam stále nič nedeje a snáď to nebude takto do konca knihy cheesy cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor
****

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Karma: 130
Offline Offline

Pohlavie: Ženské
Bydlisko: Domov je tam, kde si zavesíš klobúk...
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK


WWW
« Odpoveď #3 kedy: Máj 06, 2014, 23:16:24 »

Tak oprava... ono sa tam reálne v celej knihe nič nedialo cheesy ako fakt cheesy pri tých všetkých chlapoch akosi Hamiltonová zabudla, že kniha by mohla mať aspoň aký taký dej a že niečo ledva zbúchané na posledných stranách len aby sa nepovedalo sa za dej nepočíta, resp. za zápletku... druhá časť teda nič moc. A to som v urbankách otvorená naozaj veľa veciam a nie som absolútne kritická, keby som mala byť tak túto druhú časť spláchnem do kanála... určite to malo svetlé chvíľky ale veľa ich nebolo  rolleyes
Zaznamenané

Strán: [1]   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

 Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.239 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting