Fantasy-Svet.net
Január 18, 2021, 05:35:13*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Obľúbené citáty z kníh, filmov, seriálov  (Prečítané 19212 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy
ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Apríl 04, 2012, 14:29:02 »

Túto tému zakladám lebo som nikde nič takéto nenašla, teda našla som tému "vtipné hlášky, citáty..." ale táto téma by mala byť práve na nie tie smiešne citáty a výroky z kníh ale také tie viac či menej oduševnelé a hlboké myšlienky postáv alebo autorov. Častokrát sa stane že v knihe natrafím na veľmi peknú myšlienku a mám chuť sa o ňu podeliť alebo mi len príde zaujímavá, možno svojim spôsobom aj aplikovateľná na náš svet a život ktorý žijeme smiley

Takže sem môžete písať svoje obľúbené výroky postáv smiley

A ja hneď prispejem nejakými z poslednej knihy čo som teraz dočítala a to Červenákovi Strážcovia Varadína

Kapitán Kornel Báthory: "Aj keby si zo mňa nafľaku urobil rohatého... tak nech! Aspoň tej čvarge, čo mi uniesla syna predvediem naozajstné peklo!"

Kornel: "Vláčite na pleciach bremeno."
Lebka: "Kto nevláči? Ľudstvo je armáda Atlasov."

Z Anity Blake:

Anita: "Život není to, co chceme, život je to, co máme."

Anita: "Hrozba není k ničemu, když ji nejsi ochotný splnit."

A jeden z Doctora Who:

Doctor: "You can always judge a man by the quality of his enemies."
« Posledná zmena: Apríl 04, 2012, 14:30:43 od Mercy » Zaznamenané

Georgiana
Redaktor

Rasa: Elf
Bodov v rase: 720/15000

Príspevkov: 1,525
89.52 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Georgiana

« Odpoveď #1 kedy: Apríl 04, 2012, 16:29:39 »

táto téma sa mi páči veľmi smiley
pridám hneď niekoľko svojich obľúbených.. (v spoileri len preto, že ide o trošku dlhší citát)

VICTOR HUGO, Bedári:
"Keby tak vskutku bolo dané našim telesným očiam vidieť do svedomia iného, mohli by sme oveľa istejšie súdiť o človeku podľa toho, o čom sníva, než podľa toho, o čom rozmýšľa. V myšlienke je vôľa, vo sne vôle niet. Sen, ktorý je cele živelný, berie na seba i uchováva si aj v ozrutnosti ideálu podobu nášho ducha. Nič neprýšti priamejšie a úprimnejšie z hlbín našej duše než naše neuvážené a nesmierne túžby po žiarivých výšinách ľudského údelu. V tých túžbach možno skôr vyhmatať pravú povahu každého človeka než v pekne zostavených, uvážených a zoradených myšlienkach. Naše sny sú nám najviac podobné. Každý sníva o neznámom a nemožnom podľa svojej povahy.

DEXTER:
"Sometimes I wonder what it would be like for everything inside me that's denied and unknown to be revealed... But I'll never know. I live my life in hiding, my survival depends on it..." (s týmto sa celkom nestotožňujem, ale je to každopádne na zamyslenie.. smiley )

BATTLESTAR GALACTICA:
"Apotheosis was the beginning before the beginning."
"You are a spark in God's fire."

smiley toľko zatiaľ, možno neskôr čosi pridám smiley
Zaznamenané

Túžim tancovať v daždi...
Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
Odporúčania: 0
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #2 kedy: Apríl 04, 2012, 16:55:12 »

Ja pridám jeden zo seriálu Babylon 5 ktorý je plný podobných myšlienok

G'Kar: Hovorí sa, že budúcnosť je vždy zrodená v bolesti. História vojen je históriou bolesti. Ak budeme múdri to, čo sa zrodí v bolesti dozrie v prísľub lepšieho sveta. Pretože sme sa naučili, že si už viac nemôžme dovoliť chyby minulosti.
Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Bruja
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/3159

Príspevkov: 6,481
Odporúčania: 2
3241.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bruja

(číta sa "Brucha" ;) )

« Odpoveď #3 kedy: Apríl 04, 2012, 18:29:30 »

Raz som mala požičanú knihu od Drahoslava Machalu Veterné topánky III. (Kniha o Rusku). Nebola to beletria, opisoval tam svoje zážitky z Ruska a stretnutia s ruskými spisovateľmi. Mal tam však veľa krásnych citátov a myšlienok. Najviac ma zaujal tento citát Konstantina Paustovského, úplne vystihuje moje emócie pri písaní:

„Existuje azda človek, ktorý rok čo rok, a niekedy dokonca aj dvakrát do roka, začína znova žiť? Existuje vôbec na svete nejaký majster, ktorý dokonale zabudne svoje remeslo vo chvíli, keď vykonal milovanú prácu, a musí sa svojej zručnosti učiť celkom odznova? ...Našťastie takí ľudia skutočne existujú a nazývame ich spisovatelia. Charakterizuje ich jediná, nezvratná skutočnosť: spisovateľstvo a štedrosť sa nedajú oddeliť. Iba spisovateľ, ktorý je bezhranične štedrý, môže tvoriť dokonalé a večne živé knihy. Do každého románu, novely, do každej drobnej poviedky musí vložiť to najlepšie, čo má, musí byť márnotratný, nič nesmie ľutovať a nič si nemôže schovávať do zásoby... Všetko, čo spisovateľ nazhromaždil, bude stránkami knihy pretekať ako silný prúd myšlienok a citov... Potom však prúd odtečie a na opačnej strane hrádze zostane prázdne, zdanlivo neplodné dno. Ale zakrátko sa opäť zaplní priezračnou vodou riek a potokov (keby sme to chceli vyjadriť vznešene, povedali by sme, že sa napĺňa riekou života). Hladina bude stúpať vyššie a vyššie, kým nedosiahne k hrádzi a dokiaľ vlastným tlakom neprinúti spisovateľa, aby znova otvoril stavidlá..."

Sama by som to nepovedala lepšie.  A ešte sa mi strašne páčilo toto:

„Noci sú ako čarodejnice, lákajú tulákov do osídel a pripomínajú to, po čom stačí iba vystrieť ruku.“ (Drahoslav Machala)

A ešte pridám jednu vec, ktorú som si zapísala pred rokmi. Ide o citát z Cyklu Brány smrti od Margaret Weissovej a Tracyho Hickmana. Neviem už, z ktorého je to dielu, musím to prečítať znova. Hlavný hrdina Haplo vysvetľuje, čo sa skrýva za frázami, ktoré jeho ľudia hovoria pri uzatváraní manželstva:

„Můj život za tvůj život. To znamená, že dokud žijeme, sdílíme potěšení ze života jeden s druhým. Má smrt za tvůj život. Budu ochoten položit svůj život, abych zachránil tvůj. Můj život za tvou smrt. Strávím celý svůj život pomstou za tvou smrt, nebudu-li schopen jí zabránit. Má smrt za tvou smrt. Část ze mne zemře, když zemřeš ty.“

Jednoducho krása. rolleyes
« Posledná zmena: Apríl 04, 2012, 18:32:44 od Bruja » Zaznamenané

Wilson: The healer with his magic powers!
I could rub his gentle brow for hours;
his manly chest, his stubbled jaw...
Everything about him leaves me raw!
House: Psych ward's upstairs.
Wilson: With joy, oh, House, your very name
will never leave this girl the same.
Not bad for an 82-year-old... She asked me to give that to her true love.
House: What can I say? Chicks with no teeth turn me on.

House, M.D., Season 1, Episode 8: Poison
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #4 kedy: Apríl 04, 2012, 18:54:36 »

Bruji ten posledný je nádherný  smitten
Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

Bodov v rase: 0/940

Príspevkov: 543
563.34 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Elinor

« Odpoveď #5 kedy: Jún 28, 2012, 22:23:36 »

Takých je straaašne veľa  smiley Ale aspoň zopár pridám...

„Zmysel spočíva v čine. Ak raz stratíš vôľu meniť a ovplyvňovať svoj život, nič nemá význam. Tebe sa však otvára veľa možností: stačí si vybrať jednu a zasvätiť jej život. Novú nádej a cieľ nájdeš len v skutkoch.“ - ODJ; Eragon, Ch. Paolini                               

„Človek sa vystavuje nebezpečenstvu, že bude trošku plakať, keď sa nechal skrotiť...“ - Malý princ, A. d. Sain-Exupéry

„Váš brat poznal spôsob, ako skoncovať s Veď-Viete-Kým, a povedal mi ho. Ja budem pokračovať, až kým sa mi to nepodarí – alebo kým nezomriem. Nemyslite si, že neviem, ako by sa to mohlo skončiť. Viem to už celé roky.“ – Harry Potter a Dary smrti, J. K. Rowlingová

„Nejde o to, duch. V jeho moci je urobiť nás šťastnými alebo nešťastnými; môže nám prácu uľahčiť alebo strpčiť, môže z nej urobiť zábavu alebo úmornú lopotu. Nezáleží na tom, či tá moc spočíva v slovách alebo v pohľadoch; vo veciach natoľko drobných a bezvýznamných, že ich nemožno spočítať a zvážiť. Rozdáva šťastie, ktoré je vzácnejšie ako bohatstvo.“ – Vianočná koleda, Ch. Dickens

„Každá kniha má dušu. Dušu toho, kto ju napísal, a duše tých, čo ju čítali a prežívali a snívali o nej.“ Carlos Ruiz Zafón: Tieň vetra

„Obávam sa, že keby som uskutočnil svoj sen, nemám už prečo žiť.“ Paulo Coelho; Alchymista

„Cenou za pamäť je žiaľ, ktorý nám prináša.“ . P. Lore; Som číslo štyri

„Môže byť úbohejší život ako život básnika, ktorému sa minuli slová? Môže byť horší osud ako prizerať sa niekomu, kto prekrútil jeho slová a vyzdobil jeho svet nevkusnými farebnými bodkami?“ C. Funkeová; Atramentová smrť

„Vojna nás pokazila, na nič sa nehodíme. Má pravdu. Nie sme už mládež. Nechceme už dobyť svet. Sme utečenci. Utekáme pred sebou. Pred vlastným životom. Mali sme osemnásť rokov a začínali sme milovať svet a bytie, museli sme však začať strieľať. Prvý granát, čo vybuchol, trafil naše srdcia. Sme odrezaní od aktivity, od snaženia, od pokroku. Už v to neveríme. Veríme vo vojnu.“ – Na západe nič nové, E. M. Remarque

„Ticho je príčinou toho, že obrazy minulosti nevyvolávajú ani tak želania ako skôr smútok – nesmiernu, pomätenú zádumčivosť. Čo bolo, nikdy sa nevráti, je preč, je iným svetom, ktorý pre nás už nejestvuje.“ - Na západe nič nové, E. M. Remarque

"... no teraz sa púšťali do prvej kapitoly veľkého príbehu - príbehu, ktorý nik na tejto zemi nečítal, ktorý sa nikdy nekončí a v ktorom je každá dalšia kapitola lepšia ako tie predchádzajúce." - Kroniky Narnie, Posledný Boj, C. S. Lewis
Zaznamenané

Tell me would you kill to save a life?
Bethany
Lovec
**

Bodov v rase: 0/34

Príspevkov: 177
33.47 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bethany

« Odpoveď #6 kedy: December 30, 2012, 12:47:45 »

Upirske denniky
Elena: ,,Ked sa vas niekto spyta, ako sa mate, nechce naozaj pocut odpoved.

//Je to hned v prvom diely  smiley
Zaznamenané
Elinor
FF autor
*

563.34 ℱ

Inventar

« Odpoveď #7 kedy: Január 03, 2013, 20:06:51 »

Keďže naposledy som čítala Hobbita, pridávam sem dve (ne)hlášky, ktoré sa mi veľmi páčili:

„Keby si viacerí z nás cenili jedlo, dobrú myseľ a spev nad nahromadené zlato, svet by bol veselší.“ - autorom je Thorin

no a úryvok, ktorý nie je hláškou, ale hádam nevadí shy2 „Bilbo v tej chvíli znehybnel. A ak potom predsa len pokračoval v ceste, bola to tá najstatočnejšia vec, akú kedy urobil. Všetko strašné, čo sa stalo potom, bolo v porovnaní s tým ako nič. Ten ozajstný boj vybojoval v tuneli celkom sám, ešte kým uzrel obrovské nebezpečenstvo, ktoré naňho striehlo.“

A taktiež z prvej časti sfilmovaného Hobbita (keďže ten bol v angline, píšem v angline cheesy ):

Galadriel: "Mithrandir, why the Halfing?"
Gandalf: "Why Bilbo Baggins? Perhaps its because i'm afraid, and he gives me courage."

aa bolo ich tam viac, ale nepamätám si presné znenie cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #8 kedy: Január 03, 2013, 20:15:36 »

Elinor ten posledný z filmového Hobita sa aj mne veľmi páčil, celý ten rozhovor s Galadriel bol krásny. Ale je to také zvláštne, keď si spomeniem na to (nie že by som si to pamätala roky ale mám to čerstvejšie v pamäti lebo som študovala jednu stránku zameranú na Stredozem a celú jej históriu) že Gandalf nosil jeden z troch prsteňov, ktorý mal údajne moc dodávať ľuďom odvahu a aj v najtemnejších časoch prebúdzať v srdciach nádej. O to krajší sa mi ten citát teraz zdá smiley
Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

563.34 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: Január 03, 2013, 20:28:08 »

V každom príbehu je niekto, kto vždy dodáva odvahu a chuť bojovať ďalej, keď sa zvyšní už pomaly vzdávajú... no a v Hobitovi a PP to je jednoznačne Gandalf Keď sme už pri Gandalfovi, tento ujo mi vždy pripomínal Dumbledora... no a dostávam sa k tomu, že práve oni dvaja sú tí, čo tú nádej v sebe vždy mali.
Ale som trošku off topic shy2

Zaznamenané

Sirius
Vedúci rasy

Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #10 kedy: Január 03, 2013, 20:34:06 »

Ok teraz zamachrujem, Gandalf dostal ten prsteň od Círdana keď prišiel do stredeozeme  smiley ale aby som nebol   pridávam výrok ktorý mi naposledy utkvel v pamäti je z knihy Meno vetra

Věřím tomu, uvědomil si Kronikář. Předtím to byl jen příběh, ale teď tomu věřím. Tohle je tvář muže, který zabil anděla.

úplne perfektný výrok.

EDIT: Sirius a teraz zamachrujem ja cheesy Círdan ten prsteň (ktorý sa mimochodom volal Narya a bol to prsteň ohňa) dostal ešte predtým od  Gil-galada cheesy
« Posledná zmena: Január 03, 2013, 20:58:42 od Mercy » Zaznamenané

I am alone, but not lonely
Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Január 03, 2013, 21:01:30 »

aaaaale ja pridám jeden z PP  smitten

"I wish it need not have happened in my time," said Frodo. "So do I," said Gandalf, "and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

proste Mithrandir  smitten

a ešte jeden smiley

"Not all those who wander are lost."

A skoro by som bola aj zabudla na ten, čo mám v podpise cheesy

"Loyalty, honor, a willing heart. I Can ask no more than that." Thorin  smitten
« Posledná zmena: Január 03, 2013, 21:22:00 od Mercy » Zaznamenané

Elinor
FF autor
*

563.34 ℱ

Inventar

« Odpoveď #12 kedy: Január 04, 2013, 11:56:06 »

Mercy, všetky tie citáty sú úžasné!!! "Not all those who wander are lost." To je proste občas to, čo človek potrebuje počuť rolleyes

Čo sa toho prvého týka, ja ho mám zaznamený v trochu inej podobe, ale myšlienka tá istá smiley :

Frodo: I wish the ring had never come to me. I wish none of this had happened.
Gandalf: So do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us. There are other forces at work in this world Frodo, besides the will of evil. Bilbo was meant to find the Ring. In which case, you were also meant to have it. And that is an encouraging thought.

a ešte Gandalfov: "Home is now behind you. The world is ahead."

aaa ešte tento:
Bilbo: I have never used a sword in my life.
Gandalf: And I hope you never have to. But if you do, remember this: true courage is about knowing not when to take a life, but when to spare one.

Ehm, keďže som to tu zavesila a všimla si, že je to veľmi dlhé, dala som tento zvyšok radšej do spoileru shy2

A keď ste už tak pekne začali, nedá mi to nepridať sem jeden, ktorý som si raz dávno slovko po slovku zapísala, keď som PP a Dve veže videla v telke (je nedoslovný, ale tak berte do úvahy, že som to ledva stihla zapisovať cheesy ):

Sam: Rád by som vedel, či sa o nás niekedy bude rozprávať alebo spievať.
Frodo: Čože?
Sam: Či ľudia niekedy povedia: "Porozprávaj mi o Frodovi a o Prsteni." A ja poviem: "Áno! Ten príbeh mám veľmi rád!" "Frodo bol veľmi statočný, však, oci?" "Áno, chlapče. Najslávnejší zo všetkých hobitov. A to je čo povedať."
Frodo: Ale vynechal si jednu z hlavných postáv - statočného Sama. Rozprávaj nám viac o Samovi... Frodo by sa bez Sama ďaleko nedostal.
Sam: Pán Frodo, nerobte si žarty. Ja som to myslel vážne.
Frodo: Ja tiež.

---- Frodo mal úplnú pravdu - bez Sama by sa nikam nedostal a nikdy by Prsteň nezničil. Preto si myslím, že hlavnou postavou je Sam

a ešte tento z Návratu kráľa:

Gimli: Nikdy by mi nenapadlo, že raz padnem v boji po boku elfa.
Legolas: A čo po boku priateľa?
Gimli: To áno.

aa.. ráta sa ako hláška aj "Far over the misty mountains cold... To dungeons deep and caverns old..." ?? smitten

a kopu iných, proste, bolo ich tam veľmi veľa smiley

Zaznamenané

Bethany
Lovec
**

Bodov v rase: 0/34

Príspevkov: 177
33.47 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Bethany

« Odpoveď #13 kedy: Január 31, 2013, 14:28:53 »

No tento ma len tak napadol smiley neviem ci je zrovna z niakeho filmu ale...
Laska bez bolesti, je ako bolest bez lasky
Zaznamenané
Kaede21
Roľník
*

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 24
142.60 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Kaede21

« Odpoveď #14 kedy: Marec 08, 2013, 22:21:51 »

“It is ever so with the things that men begin: there is a frost in Spring or a blight in Summer, and they fail of their promise.”

“Yet seldom do they fail of their seed,” said Legolas. “And that will lie in times and places unlooked for. The deeds of Men will outlast us, Gimli.”

J.R.R.Tolkien, The Return of the King

"Be careful what you pretend to be, because you are what you pretend to be."

Kurt Vonnegut

"When people get hurt, they learn to hate.. when people hurt others, they become hated and racked with guilt. but knowing that pain allows people to be kind. PAIN allows people to grow...and how you grow is up to you."

Masash Kishimoto, Naruto

"The way I see it, every life is a pile of good things and bad things. The good things don’t always soften the bad things, but vice versa the bad things don’t always spoil the good things and make them unimportant."

Doctor Who, Vincent and the Doctor

"People live their lives bound by what they percieve as "correct" or "true". That´s how they define reality. But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts....their whole reality might just be a mirage. Can´t we consider them to simply be living in their own world, shaped by their beliefs?"

Masashi Kishimoto, Naruto
Zaznamenané

"It is ever so with the things that Men begin: there is a frost in Spring, or a blight in Summer, and they fail of their promise."
J.R.R.Tolkien
Strán: [1] 2   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.242 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting