Fantasy-Svet.net
Január 17, 2022, 18:13:16*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Once Upon a Time/Kde bolo tam bolo...  (Prečítané 106885 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Petraela
Čestný člen

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2336

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 6,599
Odporúčania: 0
2284.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Petraela

Castillion, Stanatic, X-Phile

« Odpoveď #420 kedy: Jún 24, 2013, 20:06:45 »

mohol by mi niekto napísať, ako to skončilo? Zaujíma ma len rapunzel, belle, regina a emma. ok, tak možno aj henry. Ja som to prestala pozerať, keď

Našli Henryho otca v New yorku. Teda ešte asi 2 časti potom som videla, ale  už to bolo tak prekombinované, že sa na to nedalo pozerať a aj tak som zabudla, o čo išlo v prechádzajúcich častiach a kto je kto... no proste hrôza. Len som zvedavá, ako to celé skončilo a či sa dostali späť domov.

No a ešte ten týpek, čo ho tam zrazili a videl Rumpla čarovať, je nakoniec nejaký tajný agent, a vlastne jeho otca asi zabila Regina pred x rokmi. Akože úplne, že divné...
Zaznamenané

Morfeus
Roľník
*

Rasa: Elf
Bodov v rase: 0/0

Príspevkov: 76
224.97 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Morfeus

« Odpoveď #421 kedy: Jún 25, 2013, 16:48:07 »

Akože vôbec to nie je divné. Owen (= Greg Mendel) bol predstavený spolu s otcom v časti 2x17 - Welcome to Storybrooke, v ktorej sme videli príchod kliatby a takisto aj prvé dni v Storybrooku.

(pre istotu spoiler)
V tejto časti nám tvorcovia ukázali, že Reginina "výhra" nebola až takým zadosťučinením pre ňu. Chýbalo jej niečo a tým niečim mal byť Owen.

V skratke Owen utiekol, ale jeho otec nie (ktorého Regina zabila). Owen sa zaprisahal, že sa vráti a nájde otca.

Síce Owen (= Greg) mal úmysel nájsť svojho otca, skutočným cieľom jeho aj Tamary bol Henry, o ktorého má záujem "On" v Neverlande a tí dvaja sú jeho "agenti" v našom svete.

Kto je "On" nie je až také jasné. Ja si myslím, že to bude Peter Pan, iní ľudia si myslia, že je to samotný Tieň (Shadow, z časti 2x21 - Second Star to the Right). Špekuluje sa, že ten Tieň je tieňom Petra Pana.

Už chápete? smiley Treba poriadne sledovať príbeh, lebo potom z toho vznikne: bolo to "divné", komplikované, apod...

Odporúčam pozrieť celú prvú sériu znovu a snažiť sa zapasovať nové informácie z druhej série. Pri pozeraní druhej série odporúčam počúvať podcast s tvorcami Adamom Horowitzom a Edwardom Kitsisom. V ňom sa zase dozviete ďalšie veci alebo si pripomeniete iné, na ktoré ste už zabudli. A občas zájsť na Wiki stránku tiež nezaškodí, ak si niečim nie ste istí.
« Posledná zmena: Jún 25, 2013, 16:50:58 od Morfeus » Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/5318

Pohlavie: Mužské
Príspevkov: 4,047
893.09 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Sirius

« Odpoveď #422 kedy: Jún 25, 2013, 17:06:37 »

Nie je to divné len trocha moc prekombinované, no ale som zvedavý ako to bude pokračovať ak vôbec. Ide o to že by mi prišlo uveritelnejšie keby greg a Tamara boli agenti niekoho z nášho sveta ako to čo urobili s nimi teraz. Ale záleží na tom či to v ďalšej sérií vysvetlia ako sa nimi stali. Ak nie bude to dosť veľká diera
« Posledná zmena: Jún 25, 2013, 17:07:50 od Sirius » Zaznamenané

I am alone, but not lonely
marika01
Roľník
*

Rasa: Upír
Bodov v rase: 0/244

Príspevkov: 94
4488.98 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - marika01

« Odpoveď #423 kedy: Jún 25, 2013, 19:07:25 »

Podla mňa by bolo najlepšie keby Greg zostal len v tej rovine, že došiel do mesta hladať svojho otca a ostal pri osobnej pomste Regine. Ťahať tam tajnú organizáciu, ktorá chce zničiť mágiu - a pritom používa mágiu z druhých svetov. Však neverland je určite magická krajina. Tamara mi tam prišla úplne zbytočná a nasilu dosadená do deja.
A "on" podla mňa nie je Peter Pan lebo on bol ten týpek čo mu v neverlande chytal chlapcov. Shadow robil to isté, ale myslím, že on ich bral z nášho sveta.
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #424 kedy: Jún 25, 2013, 19:18:34 »

Asi tak
Zaznamenané

Morfeus
Roľník
*

224.97 ℱ

Inventar

« Odpoveď #425 kedy: Jún 25, 2013, 19:19:42 »

No keď už nič nedávate do spoilerov, tak ani ja nebudem smiley

Lenže to, že Greg a Tamara pracujú pre tajnú organizáciu si len mysleli, v skutočnosti asi vôbec nevedeli pre koho pracujú, tak ako to povedal Mr. Gold úplne na konci finále sezóny. To dokazuje aj to, že použili ten náramok na Reginu a pritom to bola mágia, len oni to nevedeli. Ale zase je možné, že vedeli úplne o všetkom, veď vedome skočili do portálu a šli do (najskôr) Neverlandu.

Sirius: Je pravdou, že to ako napasovali Tamaru na Neala a Augusta bolo už trochu pritiahnuté za vlasy, ale relatívne to pasuje. Tamara má za úlohu nájsť Henryho, stretne Grega, ktorý "blúznil" o mágii. Dajú sa dokopy. Tamara stretne Augusta, o ktorom zistí, že je Pinoccio (v tej časti to nie je vidno, ale je to celkom možňé) a následne ho sleduje, až kým sa nestretnú s Nealom. Tamara zistí, kto je v skutočnosti Neal a zavesí sa naňho (= dajú sa dokopy + zásnuby).

Je ale možné, že s Gregom sa stretla až po "Dragonovi".

A Peter Pan? Pozrel som si znovu tu scénu a fakt to vyzerá, že to je ten mladík, čo povie: "Peter Pan never fails". Ale je pravdou, že tvorcovia povedali, že ešte sme my (diváci) Petra Pana nestretli/nevideli, takže nemusí to byť on.

Mali by ste byť radi, že sa viac dozvieme o Baelfireovi a Hookovi v Neverlande a dostaneme ďalšieho záporáka (Peter Pan). A ešte všetky hlavné postavy idú do Neverlandu.  smiley

A čo sa týka tajnej organizácie, tak to je nehorázne klišé. A tvorcovia neradi idú do podobných klišé, takže je podľa mňa len dobre, že to napasovali takto.
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #426 kedy: Jún 25, 2013, 19:23:51 »

Osobne sa mi nepáči že z PP spravia záporáka ak ho teda spravia. Ale ako som povedal uvidíme ako ak vôbec vysvetlia celé to pozadie okolo Tamary a Grega (ako sa stretli ako začali pracovať pre toho neznámeho atď.)
Zaznamenané

Morfeus
Roľník
*

224.97 ℱ

Inventar

« Odpoveď #427 kedy: Jún 25, 2013, 19:28:32 »

To určite ukážu, veď aj teraz ukázali, prečo Cora a Hook spolupracovali, ako sa stretli Cora a Rumple...

Čo sa týka Petra Pana:
http://www.imdb.com/title/tt1843230/board/nest/214532534?p=1
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #428 kedy: Jún 25, 2013, 19:31:09 »

Nechce sa mi tá diskusia čítať
Zaznamenané

Morfeus
Roľník
*

224.97 ℱ

Inventar

« Odpoveď #429 kedy: Jún 25, 2013, 19:36:33 »

No s takým prístupom ďaleko nezájdeš, hlavne čo sa týka Once Upon a Time smiley

V skratke tam diskutujú, že prečo (aspoň zatiaľ) tvorcovia vykresľujú Petra Pana ako zlého.
Zaznamenané
Sirius
Vedúci rasy

893.09 ℱ

Inventar

« Odpoveď #430 kedy: Jún 25, 2013, 19:40:05 »

smiley to ani nepotrebujem mám iné seríáli ktoré ma zaujimajú viac ako tento
« Posledná zmena: Jún 25, 2013, 19:40:16 od Sirius » Zaznamenané

marika01
Roľník
*

4488.98 ℱ

Inventar

« Odpoveď #431 kedy: Jún 25, 2013, 20:40:04 »

Morfeus teba musí tento seriál fakt baviť smiley. Mne by sa tiež nechcelo čítať všetky tie diskusie.  Však každý musí mať svoju srdcovku.
Greg a Tamara dobre vedeli čo je zač táto tajná organizácia.  Gold to myslel tak, že nevedia aký v skutočnosti je silný ten pre koho prcujú a aké má s nimi v skutočnosti plány. Teda aspoň myslím.
Peter Pan ako zloduch mi nevdí, je to celkom originálny nápad, len to musia dotiahnuť do konca a vymyslieť mu poriadny príbeh.
Zaznamenané
Morfeus
Roľník
*

224.97 ℱ

Inventar

« Odpoveď #432 kedy: Jún 25, 2013, 21:17:07 »

marika: Áno, baví ma  smiley Hlavne teraz, keď som si pozrel znovu obidve série, tak som si všimol veci, ktoré som si na prvýkrát nevšimol.

Ale nečítam úplne všetky diskusie, iba tie čo ma zaujmú. Hlavne špekulácie ma až tak nezaujímajú, toto vlákno s Petrom Panom je výnimka.

Greg a Tamara dobre vedeli čo je zač táto tajná organizácia.

Máš pravdu, určite to bude tak. Vlastne to celé okolo toho, že chcú zlikvidovať mágiu bola len zásterka, aby získali Henryho.
Zaznamenané
marika01
Roľník
*

4488.98 ℱ

Inventar

« Odpoveď #433 kedy: Jún 25, 2013, 22:20:10 »

Mňa náhodou špekulácie u obľúbených seriálov bavia čítať, je zaujímavé koľko si toho ostatný všimli, čo mi uniklo a môžem ich porovnávať so svojimi smiley

Hlavným cieľom bol určite Henry, len si nie som istá na čo ho vlastne potrebuje. Chápem k čomu by bol Goldovi, ale neviem aké úmysly s ním má táto tajná organizácia. Som nato aj celkom zvedavá ako to vysvetlia.
Zaznamenané
Morfeus
Roľník
*

224.97 ℱ

Inventar

« Odpoveď #434 kedy: Jún 26, 2013, 02:54:57 »

Gold Henryho "potreboval" na prelomenie kliatby, ale on "asi" nevedel o tom, že Henry je jeho vnuk (zrejme epizóda 2x15).

Inak odporúčam pozrieť si tieto dve videá, kde vystupujú herci a tvorcovia Once Upon a Time:

http://www.paleycenter.org/paleyfest2012-onceuponatime/ (2012)
http://www.paleycenter.org/paleyfest2013-once-upon-a-time/ (2013)

Samozrejme len v angličtine a bez titulkov. Skoro každému sa dalo rozumieť, okrem Roberta Carlylea - ten škótsky prízvuk je ešte horší ako ten britský, rozumel som mu tak 40-50%. Povedal tam aj jeden vtip a bohužiaľ som mu vôbec nerozumel (a tak som ani ten vtip nepochopil) - ak niekto by mu rozumel (ale mal by problém napríklad s prekladom), napíšte sem.

Video z roku 2012 bolo natočené niekedy okolo epizódy 2x14: Dreamy a video z roku 2013 okolo epizódy 2x15: Queen is Dead, takže pri diskusii herci ani tvorcovia nemohli prezradzovať nič čo sa odohralo po nich (napr. Daniel/Regina/Cora/Snow v 2x18 alebo že Snow zmanipuluje Reginu a tá zabije svoju matku).

Podľa týchto dátumov to vyzerá, že "večer" (amerického času) bola pustená live epizóda, diváci na tom evente si ju mohli pozrieť a potom na to bola táto panelová diskusia. Usudzujem to z toho, že jeden divák tam ocenil to, že si mohol pozrieť epizódu zo seriálu na veľkom plátne s dobrým ozvučením, narozdiel od bežného pozerania doma na TV.

Budete potrebovať proxy, aby ste si mohli tieto videá pozrieť. Na YouTube sú časti z videa z roku 2012 (tie sú prístupné aj tu na Slovensku), neviem ako je na tom video z tohto roku (pozrel som si ho z tej stránky a už som sa nepozeral na YouTube).

Pri pozeraní ma napadlo, že boli špekulácie, že kliatbu vytvoril Rumple. Lenže to nedáva veľmi zmyslel, lebo keby vedel vytvoriť takúto kliatbu, ktorá dokáže premiestniť ľudí medzi svetami, tak by si vytvoril ďalšiu a premiestnil by sa do nášho sveta (A Land Without Magic). Takže z toho vyplýva, že kliatbu vytvoril niekto, kto má oveľa viac moci ako Rumplestiltskin (a Malificent to určite nebude  smiley ). A ako už poznám tvorcov, tak to môžu tak zamotať, že ten kto vytvoril kliatbu môže byť práve "On". A to preto, lebo má niečo zalubom s Henrym a k tomu dokáže dostať ľudí do iných svetov (napr. Tamara, alebo niekto kto ju "zamestnal").
« Posledná zmena: Jún 26, 2013, 02:57:42 od Morfeus » Zaznamenané
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.181 sekúnd, 23 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting