Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 02:26:37*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Súťaže

Fantasy milionár

denne - Fantasy futbal

Magický kotol (pridružená téma)

Na týždeň
stredy- Čie je to OKO? - Georgiana
piatky - Uhádni Fantastický ScreenShot - Yaonee
soboty - Kto to povedal? - Georgiana
nedele - Hádaj autora - Georgiana
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: 1 [2] 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Patricia Briggs - Alfa & Omega (séria)  (Prečítané 6767 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #15 kedy: Február 09, 2013, 23:05:50 »

Na Goodreads som čítala, že trojka má epický koniec, tak sa pravdepodobne dočkáme! smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
Odporúčania: 1
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #16 kedy: Február 10, 2013, 18:16:36 »

Expresne rýchlo prečítané i Lovište - bolo to veľmi veľmi krátke, taká jednohubka cry trochu prirýchla, ale aspoň nebol čas nudiť sa smiley Annu som si za tie dve knihy veľmi obľúbila (i keď Mercy mám radšej), je to správna hrdinka, ktorej síce ublížili, čo sa na nej prejavuje, ale má riadnu guráž, a vie brániť, čo je jej (ehm, ehm, Charles) cheesy

Dej bol vcelku zamotaný, postavy výborné (až na všetkých tých vlkolakov, čo sa volali na A - Arthur, Allan, Angus, neskutočne sa mi plietli, doteraz nejako nerozlišujem, ktorý je ktorý) cheesy No, možno trochu preháňam, ale spočiatku som s tým mala fakt problém cheesy cheesy

Zasa sme sa dozvedeli niečo o Charliem, trochu o Branovi, a čo naozaj oceňujem je, že Briggs zakomponovala do deja i Fae - desím sa ich, a tiež ich zbožňujem smitten smitten

Čo sa mi veľmi nepáčilo je tá Artušovská legenda, jednoducho sa mi to celé zdalo trochu pritiahnuté za vlasy, a bez nej by sa mi celá zápletka pozdávala o niečo viac

Stále mám pocit, že A&O je menej prepracovaná a oveľa jednoduchšia ako Mercy, no Briggsovej štýl sa tu i tak nezaprie, a odráža sa i na tempe, akým jej knihy čítam cheesy Túto som zdolala za menej ako deň, ale vzhľadom na počet strán a veľkosť písma to až také prekvapenie nie je smiley

Uch, ako sa teším na Dvojí spravedlnost, no rozmýšľam, či si nedám pauzu, nech čítanie tejto série nemám tak rýchlo za sebou, lebo mi bude chýbať  shy2 A tretí diel tiež nevyzerá na nejaké dlhé čítanie cry

hm, keď sa nad tým tak zamýšľam, tak má trochu viacej chýb angel napr. mi tam chýbala zmienka, ako dala Anna vianočný darček Charlesovi... je to síce taká maličkosť, ale v Mercy by na to nezabudla shy2
« Posledná zmena: Február 10, 2013, 19:10:12 od Shaola » Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #17 kedy: Február 10, 2013, 20:32:40 »

Mne je trošku smiešne, Dvojí spravedlnosť a Loviště majú rovnaký počet strán a Loviště je 2x také hrubé ako Dvojí spravedlnosť, kvôli hrúbke strán. A zatiaľ čo Štvanica je kvôli novele i najdlhšia, tak je stredne hrubá oproti zvyšným dvom cheesy Tak zvláštne to na mňa pôsobí, ako keby Dvojí spravedlnost mala ubehnúť príliš rýchlo.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #18 kedy: Február 10, 2013, 20:34:14 »

a to si vezmi, že Loviště má zo všetkých dielov ešte aj najväčšie písmo idiot2
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #19 kedy: Február 10, 2013, 20:42:10 »

Len to formátovanie tak celkom nechápem... prečo ho práve pri dvojke zmenili. Keď som dočítala Štvanicu a prišlo mi domov Loviště, otvorila som ho a pozerám na tie písmenká, že čo to cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #20 kedy: Február 10, 2013, 20:44:29 »

ja si myslím, že to spravili preto, lebo ak by ponechali písmo a formátovanie zo Štvanice, tak by Loviště bolo neskutočne tenučké... a mne v ňom chýba aj tá látková záložka všitá, v Štvanici aj v Dvojí spravedlnosti ju mám... rolleyes

inak jedna vetička zo začiatku Dvojí spravedlnosti: "Toho osudového dne zjistila Leslie o fae dvě důležité věci. Byli mocní a šarmantní - a jedli děti a štěňata." cheesy cheesy milujem fae cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Príspevkov: 2,781
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« Odpoveď #21 kedy: Február 10, 2013, 20:58:15 »

Fae sa nedá nemilovať smiley to predsa vedeli už bratia Grimmovci cheesy
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #22 kedy: Február 10, 2013, 21:02:43 »

Ja mám látkovú záložku i v Lovišti smiley Ale teraz zbytočne vyzerá Dvojí spravedlnost tenko. Ako keby mala mala sto strán, a nie 250 smiley A Fae sú perfektné! smiley
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #23 kedy: Február 12, 2013, 17:31:19 »

Baby, tešte sa na Dvojí spravedlnost. Oproti predošlým dielom je to obrovský skok vpred, zdá sa mi, ako by tú knihu konečne napísala stará dobrá Pat Briggs, ktorá napísala aj moju milovanú Mercy smitten

Zápletka je výborná, hoci to, kto je bad guy bolo očividné už niekde v polovici knihy. Ten koniec bol vážne epický a ja sa nemôžem dočkať toho, aby som zistila, čo to spraví v siedmej Mercy shocked

Eh, toto skoro ani nie je spoiler, ale pre istotu som ho tak označila cheesy A je skôr k Lovišti ako k Dvojí spravedlnosti smiley
A ďalšie obrovské plus (takmer sa skončili i nekonečné zmienky o bratovi vlkovi, čo mi pripomínalo zmienky o vnútornej bohyni istej hrdinky) cheesy cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #24 kedy: Marec 20, 2013, 17:23:31 »

No tak aj ja už mám za sebou Loviště a aj Dvojí spravedlnost, boli to bohužiaľ také jednohubky aj jedno aj druhé cheesy ja by som tú bruggsovú brala také aspoň 500 stranové tie knihy a nie 250 cheesy to potom človek ani nezačne a už končí smiley

No jednoznačne bola Doví spravedlnost lepšia ako Lovište a to z viacerých dôvodov

Lovište bolo také čo ja viem, ten dej bol taký dosť o ničom, resp nebol nejak extra napínavý a keď človek aj trochu uvažoval a snažil sa prísť na to kto je za tým všetkým tak už cca v polke mal podozrenie a ak sa nenechal zmiasť Sunnyinou vraždou tak vlastne vedel kto je "zloduch".
Danu som od začiatku nemala rada. Všeobecne chovám nie príliš dobré pocity voči fae smiley kto číta / čítal Mercy tak vie prečo cheesy A na mojich pocitoch k nej nič nezmenilo ani to kto v skutočnosti je a jej motivácia k tomu aby urobila čo urobila. Hlavne na konci keď skoro zabila Charlesa...
Ale páči sa mi, ako vie Pat posplietať jej príbeh s jestvujúcimi legendami ako v tomto prípade s Artušovskou legendou a Pani jazera. aj keď teda nie, že by tam toho bolo nejak viac ale vie proste tieto staré legendy a ich postavy zapasovať do svojich príbehov. To ma konkrétne na Lovišti potešilo. A aj to, že sme videli ako prebiehali dohody vlkov pred ich vystúpením na verejnosť, čo sme v prípade Mercy nemali možnosť.
Dvojí spravedlnosť bola o niečo akčnejšia a dialo sa tam toho viac ako v predošlej časti. Trochu ma zarazil dosť veľký časový skok. Odohráva sa vlastne presne po šestke Mercy (medzi 6 a 7 presne) prišom dvojka sa odohrávala niekde okolo dvojky ak ma pamäť neklame.
Bolo to také detektívnejšie aj keď chvíľami sa to podobalo na taký b-čkový horor (skupinka ľudí v noci v lese na opustenom ostrove naháňa masového vraha...) cheesy ale pointa bola v pohode. Záver bol skvelý ako Shao povedala bol epický, pri rozsudku "nevinný" som skoro z kože vyskočila a udržalo ma na uzde len to, že som si bola istá, že to Pat takto nenechá a ten sviniar úlisný hnusný dostane čo mu patrí.

Všeobecne táto séria dáva iný náhľad ako séria Mercy takže človek svet vlkolakov vidí oveľa komplexnejšie než pred tým, postavy ktoré poznal len okrajovo ale zaujímali ho (Bran, Charles) spoznáva do hĺbky, objavuje aj ich príbehy ale zároveň vidí aj iné súvislosti ktoré ovplyvňujú aj Mercy a jej sériu.

a na záver už len jedno - milujem svet Pat Briggsovej a asi vždy budem so všetkého najviac  jumpinlove  smitten

Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #25 kedy: Apríl 08, 2013, 17:39:52 »

Síce som bola strašne naštvaná, že Heutera pustili na slobodu a označili ho za nevinného, ale neskutočne som to Pat kvitovala a to z jednoduchého dôvodu - ľudia sa strašne boja neznámeho a väčšinou ho chcú vypudiť zo svojho života najrýchlejšie ako sa dá. Preto, i keď moje nervy boli napnuté na prasknutie, rozhodnutie pustiť Heutera na slobodu bolo perfektným ťahom. Presne to by ľudia spravili. Radšej pustili na slobodu ľudského vraha, ako by mali uznať pravdu komusi z inej rasy (vlkolaci, fae). Nie všetci, ale väčšina áno. Sme strašní zbabelci smiley

Mne osobne sa Loviště veľmi páčilo a zhltla som ho, zatiaľ čo Dvojí spravedlnosť som odložila na mesiac-dva k vode, pretože som zistila,
že Heuter je vrah (i keď ďalších dvoch som nevedela) a rovnako som zistila i pri Lovišti, kto je vrahom,
ale nejako som ti to Loviště užila viac. Všetky knižky sa mi však veľmi páčili a potešilo by ma, ak by sa Pat rozhodla do série alfa a omega pridať ešte nejakú tú časť. Vôbec by som sa neurazila angel

A neviem v ktorom topicu (či tu alebo v Mercy) som čítala, že nemáš rada fae - ja fae milujem práve preto, aké sú smiley Celkovo tá rozprávkovosť, ktorá sa okolo nich vznáša v kontraste s realitou - no... milujem fae cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #26 kedy: Apríl 08, 2013, 17:42:57 »

Stormy ako nie že by som ich nemala rada - Patriciiny fae sú úplne dokonalým zobrazením toho, akí by podľa mňa v skutočnosti boli ak by existovali - a to neskutočne desiví, mocní, zákerní a zlí. A preto by som sa im osobne radšej vyhla hrozne veľkým oblúkom cheesy
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #27 kedy: Máj 10, 2014, 10:06:07 »

Tak vyzerá to tak, že najbližšie nás okrem zbierky poviedok na jeseň čaká od Pat na jar 2015 štvrté pokračovanie A&O - viac v novinke smiley TU
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #28 kedy: Júl 18, 2014, 21:08:30 »

Je vonku obálka na štvorku A&O!!!!

« Posledná zmena: Január 03, 2015, 11:05:25 od Mercy » Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #29 kedy: Júl 18, 2014, 21:23:38 »

Yes! Tá obálka je nádherná, už len aby čo najskôr vyšla a mohla som ju čítať smiley
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.151 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting