Fantasy-Svet.net
September 16, 2019, 02:26:41*

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dĺžkou sedenia
Novinky: Podieľajte sa aj VY na tvorbe portálu Fantasy-Svet.net. Kliknite sem pre bližšie informácie.
Pokročilé vyhľadávanie  
Strán: [1] 2 3   Dole
Tlačiť
Autor Téma: Patricia Briggs - Alfa & Omega (séria)  (Prečítané 6768 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mercy
Redaktor

Rasa: Vlkolak
Bodov v rase: 0/7446

Pohlavie: Ženské
Príspevkov: 2,781
Odporúčania: 1
29.20 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Mercy

ALWAYS BELIEVE IN SHERLOCK

« kedy: Marec 09, 2012, 23:56:57 »

Alfa & Omega

Myslím, že autorku Patriciu Briggs netreba predstavovať, u nás už pomerne známa vďaka sérii Mercy Thompson v ktorej vyšlo do dnes šesť častí. Toto je jej druhá séria - rovnako urban fantasy. Séria má momentálne tri časti - Cry Wolf (Štvanice), Hunting Ground (Loviště), Fair Game. Preklad prvých dvoch by mal vyjsť tento rok vo vydavateľstve Fantom Print, Štvanice do konca tohto mesiaca. http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/1361/Pripravte-sa-na-Stvanici.html

O čom to je: Táto séria sa odohráva v tom istom svete ako séria Mercy Thompson a jej hlavnou postavou je Charles - syn maroka Brana (známa postava z Mercy)

Anotácia ku knihe Štvanice: Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů.

Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe.
Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečku.

Poznáte niekto túto sériu? Tešíte sa na jej vydanie? Ja osobne veľmi keďže Mercy je moja naj hrdinka a svet v ktorom žije mi veľmi prirástol k srdcu. Charles mi popravde nikdy nebol nijak extra sympatický ale tak možno sa to vďaka tejto sérii zmení. Už sa prvej časti neviem dočkať  jumpinlove
« Posledná zmena: Marec 10, 2012, 00:04:19 od Mercy » Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #1 kedy: Máj 24, 2012, 10:33:37 »

Takže autogramiádu máme za sebou smiley Pat bola veľmi milá a okrem toho nám pre vás podpísala aj dve knihy takže kto má záujem šup šup súťažiť cheesy http://www.fantasy-svet.net/novinka/podujatie/1450/Patricia-Briggs-v-Cechach.html
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #2 kedy: November 02, 2012, 11:15:41 »

Pár dní dozadu vyšla konečne druhá časť série - Lovište

Anitácia: Anna Lathamová netušila, jak složitý může být život, dokud ji neproměnili ve vlkodlaka. A jak nebezpečný, což zjistila, když se stala družkou Charlese Cornicka, syna – a vymahače – Brana, vůdce severoamerických vlkodlaků…
Anna a Charles právě dostali za úkol zúčastnit se konference, na které má být předložen Branův kontroverzní návrh na to, aby se vlkodlaci konečně odhalili lidem. Nejnebezpečnější alfa v Evropě je však zásadně proti – a zdá se, že s Branovým plánem nesouhlasí i někdo další. Když Annu napadnou upíři a použijí přitom magii smečky, moc, již by měli ovládat jen vlkodlaci, musí Charles s Annou spojit síly a odhalit toho, kdo za vším stojí – anebo riskovat, že ztratí vše...

V novinke je aj ukážka z knihy:
http://www.fantasy-svet.net/novinka/kniha/1635/Po-Stvanici-prichadza-Loviste.html

Čítali ste už niekto prvú časť?
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

Rasa: Čarodejník
Bodov v rase: 1950/10791

Príspevkov: 5,773
945.43 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Shaola

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #3 kedy: November 02, 2012, 11:57:09 »

Zatiaľ som nečítala, ale asi si obidve knihy zaželám od ježiška, Briggsovej štýl vážne môžem, a ak bude Alfa&Omega aspoň spolovice taká dobrá, ako Mercy Thompson, tak sa mám na čo tešiť.
Okrem toho ma neskutočne zaujíma svet vlkolakov smitten Predsa len, Mercy je kojot, a niektoré veci okolo "smečky" berie inak ako vlkolaci smiley
Zaznamenané

" I dream. Sometimes I think that's the only right thing to do."
"Z tohoto mlčení může něco povstat." (Stephen King)

Stormy
Recenzent

Rasa: Trpaslík
Bodov v rase: 0/2763

Príspevkov: 4,402
Odporúčania: 0
1108.53 ℱ

Inventar
Odoslanie fantasiolov - Stormy

Potatoes girl!

« Odpoveď #4 kedy: Január 26, 2013, 18:21:06 »

Tak prvá časť je za mnou - už trošku dlhšie - a bola som nadšená smitten Musím sa priznať, že som sa z počiatku bála, či sa mi kniha bude páčiť - predsa len, Mercy je Mercy, ale nakoniec som to Patricii zožrala i s navijakom smiley

Trošku mi vadilo, že
Anna a Charles do toho tak vhupli, ale ide o vlkolakov, nie sú to len ľudia - majú v sebe i dušu vlka, ktorá sa riadi podľa seba a musia spolu žiť prakticky v jednom tele, takže to bolo pri nich iné, ich vzťah sa mi nesmierne páčil a i keď šlo o dojímavú scénu takmer na konci knihy, keď sa medzi Annou a Charlesom konečne vytvorilo puto a ona sa naňho pozrela štýlom - a ty si povedal, že bude stačiť sex - tak som sa neudržala a začala sa smiať cheesy

Anna i Charles sú veľmi sympatickí a som rada, že konečne viem o čosi viac o Branovi. Ako postavu ho zbožňujem a škrelo ma, že o ňom takmer niet ani zmienky. A zároveň ma potešilo, že i vzťahy v svorke boli viac vysvetlené a teším sa na dvojku. Ak by som nemusela dočítavať iné knihy a robiť si veci do školy, vrhla by som sa na ňu hneď teraz smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #5 kedy: Január 26, 2013, 19:02:16 »

joj závidím ti ale ja sa k nej čoskoro tiež už dopracujem, dnes mi konečne pribudla do knižnice dvojka a trojka je tiež na ceste tak sa teším. Potom si aj ten tvoj spoiler prečítam cheesy
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #6 kedy: Január 26, 2013, 19:51:28 »

baby nehnevajte ma! cheesy lebo neodolám a objednám vamp3 Lovište mám doma, len mi stále chýba Štvanice wallbang
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #7 kedy: Január 27, 2013, 11:22:12 »

Ja sa nechcem do dvojky púšťať, kým nebudem mať doma trojku, lebo opäť budem trpieť abstinenčnými príznakmi cheesy A nato som prišla práve v tejto chvíli, takže si ju idem radšej pekne krásne objednať angel
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #8 kedy: Január 27, 2013, 11:26:01 »

ja čakám, kým sa objednať bude dať, lebo naše slovenské eshopy zaspali a stále ju uvádzajú ako pripravovanú novinku wallbang
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #9 kedy: Január 27, 2013, 11:30:02 »

trojku? no tak ja sa moc nedivím, vyšla len minulý týždeň a oni sú trochu zaspatí no cheesy ja sa k nej dostanem aj tak najskôr za dva týždne cheesy aspoň mám čas prečítať prvé dve cheesy a stále viac ma láka sa do toho začítať hneď cheesy
Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #10 kedy: Január 27, 2013, 11:34:17 »

Ono to by bolo ešte okey, že ju nemajú, ale niekde som videla, že ju majú vydať až 31. januára a to som sa už fakt chytala za hlavu, že šíria zlé informácie cheesy Ale čo sa dá robiť. Ja som si ju predobjednala na abcknihy.sk, tak dúfam, že sa ku mne dostane čo najskôr  vamp3
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #11 kedy: Február 04, 2013, 12:35:29 »

takže Štvanice prečítaná skoro za jeden deň cheesy nemohla som si pomôcť cheesy

Som rada, že som sa vrátila do sveta Pat Briggs a bolo to teda so slušnou parádou smiley Poviedla Alfa a Omega ktorá do deja uvádza je veľmi dobrá a škoda, že je len poviedkou, lebo rozsah príbehu, keby bol lepšie rozpracovaný by vydal aj na samostatný román. Naopak Štvanice mi prišla už trošku rozťahaná, ale to jej na kvalite neubralo. Charles je veľmi charizmatický hrdina a Anna veľmi sympatická a vyvolávala vo mne dosť empatiu takže mi jej bolo ohromne ľúto a niekedy som mala zlosť porovnateľnú s tou Charlesovou. Čo ma nesmierne potešilo, bolo zakomponovanie Samuela do deja, jeho nemôžete nemilovať a rovnako tak Brana, maroka. Jeho zbožňujem od prvej chvíle ako sa objavil v Mercy a bolo skvelé dozvedieť sa o jeho živote tak veľa. Vlastne sme sa toho dozvedeli viac o Branovi ako o Charlesovi cheesy Ak si udrží kvalitu tak sa nesmierne teším na Loviště smiley

Konečne som aj pochopila vzťah Brana a Leah, do teraz som celkom presne nechápala prečo si ju vybral za družku a prečo s ňou je keď je to taká hlúpa mrcha ale teraz už rozumiem. Neschvaľujem ale rozumiem. Je mi ho hrozne ľúto a o to viac ho mám rada. Aj keď zbožňovala som ho aj predtým ale teraz... A Samuela tiež. To ako otca vlastne zachránil... och. Som z toho ešte teraz trochu na vetvy...
Okrem toho sa mi hrozne páčilo ako Pat vysvetlila, čo je vlastne omega a aká je jej úloha v svorke, prečo je tak vzácna, ojedinelá a prečo si ju treba ceniť ako najväčší poklad smiley A Anna to hneď všetko aj potvrdila smiley
Zaznamenané

Mercy
Redaktor

29.20 ℱ

Inventar

« Odpoveď #12 kedy: Február 05, 2013, 21:59:33 »

Na Dos Santosovom blogu som našla pár skíc k obalu Dvojí spravedlnosti tak to sem hodím, lebo mne osobne sa veľmi páčia smiley (ostatne ako väčšina jeho prác cheesy )

Zaznamenané

Stormy
Recenzent

1108.53 ℱ

Inventar

Potatoes girl!

« Odpoveď #13 kedy: Február 06, 2013, 22:18:12 »

K tvojmu spoileru - toto neskutočne potešilo i mňa. Trochu som ten vzťah chápala
neviem v ktorej presne časti bolo napísané, že družku si viac-menej vybral jeho vlk
, ale stále to bolo také... neviem cheesy Leah mi pripadá ako neskutočná harpya a pritom len možno trpí nedostatkom pozornosti a lásky smiley Ale som nesmierne rada, že o Branovi viem viac, tiež ho ako postavu milujem. Aj Charlesa. Aj Annu. Aj Samuela. No dobre, ja milujem snáď všetky postavy! cheesy A tiež som mala občas pocit, že Štavnica bola trošičku rozťahaná, ALE! Je to Pat Briggs, ja som dala knihe bezpodmienečne 5* z 5*, i keď to občas "pokulhávalo" bolo to perfektné. A stále čakám na Dvojí spravedlnost, aby som ju mohla čítať hneď po dvojke smiley

A tie skice sú úžasné smiley Krása.
Zaznamenané

Shaola
Recenzent

945.43 ℱ

Inventar

HAKUNA MATATA

« Odpoveď #14 kedy: Február 09, 2013, 20:05:51 »

Práve som dočítala Štvanici smitten a som šťastná, že som sa opäť dostala do sveta, ktorý Pat vytvorila, jej vlkolaci sú neskutočne úžasní smitten

Štvanice nebola bez chybičky, popravde sa mi asi najviac páčila poviedka Alfa&Omega, v ktorej sa Charles a Anna zoznámili, ale aj samotný román mi učaroval. Annina schopnosť (alebo skôr podstata), Charlesova trpezlivosť, Branova minulosť... aj keď by som povedala, že by kniha potrebovala doladiť, trochu viac prepracovať detaily a podobne, lebo mám taký mlhavý pocit, akoby to ešte nebolo ono rolleyes
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3   Hore
Tlačiť
Skočiť na:  

Black-RainV.2 by Crip~ Fantasy-Svet.net | Poháňané SMF.
© 2008, Simple Machines. Všetky práva vyhradené.

Refferals by CreateAForum.com
Content copyright © 2008 Fantasy-svet.net.
Upozornenie: žiadny zo zobrazovaných súborov sa nenachádza na tomto serveri.
Autori a prevádzkovatelia stránky neberú žiadnu zodpovednosť za príspevky odoslané uživateľmi a za ich vystupovanie na fóre.
Všetky odkazy na tomto fóre majú len informatívnu hodnotu a za rovnakým účelom boli na toto fórum umiestnené.
Template "Halloween": Designed by edvordo
Based on Crip~'s BlackRainV2
MySQL | PHP | XHTML | CSS   
Sitemap

Stránka vytvorená za 0.206 sekúnd, 22 SQL dotazov.

MochaHost - Premiere Web Hosting